Ловля ляща в серпні

Лящ, всі рибалки зі мною погодяться, гідна риба, і навряд чи який рибалка відмовиться від великого екземпляра. Ловити цю рибу цікаво і захоплююче, особливо влітку.

Серпень - хороший місяць для ловлі ляща, риба в цей час активна і досить непогано клює на літні снасті. Але виникає ряд питань, де в цей час риба намагається триматися, на що її краще ловити і якими снастями? Давайте в усьому цьому розберемося в цій статті.

Де шукати ляща в серпні

Що стосується місць стоянок, то вони можуть бути різними і серпень не виняток. Тут все залежить від безлічі факторів, тип водойми, рельєф дна і багато інших, всі їх врахувати дуже складно. Але ловля ляща в серпні може стати на порядок успішніше, якщо врахувати, хоча б деякі особливості поведінки самого ляща.

Особливості поведінки ляща в серпні

Лящ - це донна риба, і більшу частину свого життя вважає за краще триматися ближче до дна. Також уникає місця зі швидкою течією, тому ловля ляща в серпні краще на спокійних ділянках водойми або річки. Ляща можна зустріти в затоках, на поворотах річок, де більш-менш спокійно і є глибина. З приходом сутінків або в негоду, лящ підходить ближче до берега, тому тут дуже до речі буде поплавкова вудка. А на світанку, знову спрямовується на глибину.

При виборі місця, слід враховувати, що ця риба не любить піщане дно, найкраща ловля ляща в серпні на ділянках де дно глинисте і трохи замулене. Якщо добре підгодувати, то риба підійде і на місця де на дні переважають камені.

Якщо все об'єднати, то можна виділити характерні місця, де ловля ляща в серпні найбільш хороша: глинистий берег, де глибина поступово збільшується; стрімкий берег, де в кількох метрах вже досить глибоко; пологий берег з безліччю водної рослинності, де глибина зростає поступово, в цьому випадку знадобиться дальній кидок.

Вибір снасті на ляща

При виборі найбільш уловистої снасті, тут у кожного рибалки свої пріоритети, але в основному в серпні ловля відбувається поплавковою вудкою, донною снастю або фідером. Остання снасть, на мій погляд, найбільше підходить, якщо розглядати серпень. Про цю снасті ми і поговоримо.

Вудилище для цієї риболовлі підійде довжиною 3.6 метра яке має тест до 90 грам. Якщо ловля проходить на річці, то вудлище може бути довшим. Шнур або волосінь, слід вибирати відповідно до рекомендації на вашому вудилищі. Повідець на волосінь ставиться діаметром від 0.15 мм. Годівниці беруться квадратні, вага яких до 70 грам. Довжина повідця може бути різною, іноді його довжина може досягати 1 метра. Вибираючи з фідерних оснасток, найкраще себе зарекомендувала несиметрична петля.

Ловля ляща фідером - це, перш за все хороша прикормка, яку можна придбати в магазині або виготовити самому. Один з рецептів готовий надати на ваш суд.

Прикормка на ляща в серпні

Беруться пшеничні висівки (1 частина), панірувальні сухарі (3 частини), мелене печиво (1 частина), перемелена кукурудза (1 частина), борошно вівсяне (0.3 частини), мелене смажене насіння соняшнику (1 частина). Все це ретельно перемішується, суміш готова. Можна на ваш розсуд додати рубленого хробака, мотиля або опариша, а також не зайвим буде один з ароматизаторів (карамель, аніс, ваніль, коріандр).

Насадки

Лящ - справжній привереда, насадок для його лову існує безліч і серпень не виняток. Зазвичай рибалки використовують в якості насадок: мотиля, хробака, розпарені зерна пшениці, перловки, гороху, також непогано працює манна бовтанка або тісто. Але дуже часто лящ клює на комбіновані насадки (бутерброд). Наприклад, насаджується мотиль, опариш і манну бовтанку присмачену ваніліном або корицею. Також непогано себе проявили готові дитячі повітряні сніданки, які вже покриті різними ароматними добавками (мед, карамель або шоколад).

Ну ось і все, всім вдалої риболовлі!

  • Ловля ляща в серпні

Схожі статті

Рибалка в серпні. Яку рибу і чим ловити в серпні

Рибалка в серпні. Яку рибу і чим ловити в серпні

Ну ось і підійшов останній літній місяць серпень. Температура поступово знижується, спадає набридла спека. Для рибалки з точки зору улову серпень - хороший місяць, що радує хорошими трофеями. Зі зниженням температури починає поступово остигати і вода, що сприяє підвищенню активності риби. Риба починає активно харчуватися, відчуваючи швидке наближення осені.

Ловля щуки в серпні

Ловля щуки в серпні

Ловля щуки в серпні не менш цікава і азартна ніж в інші літні місяці. Серпень - провісник осені, а значить, вода починає поступово охолоджуватися, що сприяє зростанню активності зубастої хижачки. Де знайти щуку в серпні. Шукати в цей час щуку потрібно в спокійних заводях, вирах або затонах, а якщо ловля щуки в серпні проходить на озері, то краще буде обстежувати закорчовані ями або зробити проводку уздовж смуги водної рослинності.

Ловля плотви в серпні

Ловля плотви в серпні

Плотва, напевно найпоширеніша риба наших водойм. Зустрічається вона всюди, головне щоб у водоймі була свіжа і чиста вода - річках, заплавах, затонах, озерах, ставках та водосховищах. Ця красива рибка любить теплу воду, і тому пояснюються її розміри в залежності від кліматичного розташування водойми.

Ловля сазана в серпні

Ловля сазана в серпні

Сазан відноситься до сімейства коропових, напевно, найвідоміший представник цього сімейства. Практично кожен рибалка в тій чи іншій мірі стикався з цією красивою і сильною рибою. Особисто для мене ловля сазана, стоїть на першому місці по азарту і в разі клювання отриманого адреналіну. Та й за смаковими характеристиками, м'ясо сазана не поступається відомим делікатесам.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг фідерний EOS Favorite IM8. 60-90-120гр.

Спінінг фідерний EOS Favorite IM8. 60-90-120гр.

EOS Favorite IM8 – недороге фідерне вудилище, яке чудово підійде для лову мирної риби на річках з п..

801 - 994Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

95 - 128Грн.

Набір кормушок флет Methot Feeder Set (30, 40, 50, 60гр. + форма)

Набір кормушок флет Methot Feeder Set (30, 40, 50, 60гр. + форма)

Метод плоский виконаний з якісної пластмаси. Так як вантаж розташований на дні методу, він завжди л..

91Грн.