Ловля ляща в травні

Наші рибалки не розбещені ловом благородної риби, відчувають до ловлі ляща певною мірою трепетні відносини. Адже лящ гідний суперник, його цікаво ловити, особливо великого, так і за своїми гастрономічними властивостям для багатьох рибалок він досить смачний.

Ловля ляща проходить практично на протязі всього року, але в цій статті ми будемо розглядати, як проходить ловля ляща в травні.

Як відомо, травень - місяць нересту багатьох риб і тому риболовля на багатьох річках, водосховищах та озерах заборонена. Хоча є виключення на ловлю однією вудкою з одним гачком, але й така ловля дуже ускладнена весняними течіями, якщо звичайно рибалка проходить на річці. Причому в цей час і змінюється поведінка риби.

Клювання ляща в травні

Активність ляща в травні безпосередньо залежить від того, наскільки каламутна вода, який її рівень і яка температура. Як відомо, лящ починає метати ікру тільки в тому випадку, якщо вода добре прогріта, а в цей час такими місцями є розливи з затопленою рослинністю.

Ловля ляща в травні не відрізняється рівномірністю, зазвичай пік припадає на перед нерестовий час і, причому клювання найбільш активне, в місцях, де немає сильної течії. Під час нересту клювання затихає і починає набирати обертів ближче до кінця місяця.

Після спаду паводків, ловля ляща стає більш передбачуваною. Лящ починає відвідувати одні й ті ж ділянки в вечірні та ранкові години, тобто у нього починається циклічне годування. Травень час, коли лящі починають збиватися в зграї, але оскільки ці зграї через непостійність погоди постійно змінюють свої місця стоянки, то для рибалки успішна ловля безпосередньо залежить від пошуку цих місць. Дуже часто в травні лящ проявляє особливу активність в нічний час, що вимагає від рибалки певних навичок.

Снасті для ловлі ляща в травні

Як правило, травень - значить, заборона, і тому ловля в основному проходить з використанням поплавкової снасті. Зазвичай використовують вудлища довжиною до 7 метрів (можна звичайно і довше), оснащені безінерційною котушкою, з основною жилкою діаметром 0.18 мм і повідцем 0.14 мм. На початку місяця, коли вода ще досить каламутна, можна використовувати волосінь і товстішу, крім цього лящ в цей час, дуже голодний і клювання його сильні і впевнені.

Травень змушує рибалку враховувати всі тонкощі при ловлі цієї риби, особливо важливим елементів є поводок, а саме його довжина. Якщо використовувати короткий, то при притримці він дозволяє невисоко і швидко підняти наживку, а довгий навпаки, піднімає наживку повільно але високо. Це особливо важливо при ловлі в проводку.

Ще один із способів лову травневого ляща, це ловля вудкою з боковим кивком на безнасадочну мормишку. Така снасть особливо дієва в кінці травня, коли з'являється рідка водна рослинність, біля якої дуже любить триматися лящ. Особливо добре якщо така рослинність розташовується уздовж кордону бровки, в такому місці можна ловити ляща тривалий час, чекаючи підходу нових зграй.

До речі, помічено, якщо ловля ляща в травні проходить на безнасадочну мормишку, то на відміну від зими, підсадка опариша або мотиля позначається негативно на ефективність лову.

Насадка для риболовлі на ляща в травні

Якщо говорити про поплавочників, то їм в своєму асортименті потрібно мати великий вибір насадок. Адже лящ в цей час непередбачуваний, все залежить від умов води, він може клюнути і на хробака і на мотиля і на іншу насадку.

Якщо Ваша мета, великий лящ, то можете запропонувати йому пучок опаришів, якщо він на них не відреагував, а Ви точно знаєте, що риба там є, спробуйте личинку бабки.

Черв'як в цей час також досить гарна насадка, так як він відсікає домагання дрібниці і зазвичай дістається більшим екземплярам. На початку травня, коли вода ще каламутна, добре працює червоний черв'як, а під час травневих дощів, можна спробувати використовувати дощового черв'яка.

Тобто насадок багато, і з кожною з них потрібно експериментувати, пропонуючи її лящеві.

  • Ловля ляща в травні

Схожі статті

Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Найбільш підходящим часом для риболовлі весною вважається травень. До цього місяця вода вже зовсім тепла, водна рослинність бурхливо росте, привертаючи до себе різноманітну рибу достатком корму. До того ж травнева риболовля є фінішною прямою в "нерестовому забігу" багатьох риб. Риба яка закінчила нерест намагається поповнити втрачені сили і охоче поїдає їжу у великих кількостях.

Ловля карася в травні

Ловля карася в травні

Ну, ось і підійшов травень, а значить настав саме час для ловлі карася. У цей період можна стати володарем досить великих екземплярів, причому, ефективною ловля може бути навіть у водоймах, де карася не так багато і де в інший час він вибагливий і практично не клює. Це в першу чергу відноситься до водойм, невеликих розмірів, які ближче до літа практично повністю заростають травою.

Ловля плотви в травні

Ловля плотви в травні

Ніхто не заперечуватиме, що плотва одна з найпоширеніших видів риб в наших водоймах, але навіть травень - час перед нерестового жору не дає гарантії, що рибалка буде на сто відсотків з уловом. А чому так відбувається, ми розглянемо в цій статті.

Ловля щуки на живця в травні

Ловля щуки на живця в травні

Щука такий хижак, який потребує їжі практично постійно, ця риба з перемінним успіхом ловиться практично круглий рік, але є час, коли вона особливо активна, і цей час - травень. Після нерестовий жор щуки напевно найактивніший час зубастої хижачки, який перетворюється в звичайну обжерливість. Вибравши вдале місце, зазвичай це гирла приток або затоки, щука практично нічого не робить, нескінченні зграї уклейки, плотви та дрібної густери самі йдуть їй в рот.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 135Грн.