Як ловити ляща на фідер

Лящ - добре знайомий рибалкам представник сімейства коропових. Ця зграйна промислова риба широко поширена і є досить численною. Завдяки своїм розмірам і обережності лящ є бажаним трофеєм для більшості любителів риболовлі. Його ловлять різними поплавковими і донними снастями, серед яких особливе місце займає фідер.

Як ловити ляща на фідер

Ловля на фідер ляща є одним з основних спортивних способів його лову і найефективнішим. Для клювання великої риби необхідне дотримання цілого ряду умов. Про те, як правильно ловити ляща на фідер, а також про особливості такого лову і піде мова в цій статті.

Вибір місця

Лящ - мешканець придонних шарів води. Більшу частину року він проводить на великих глибинах, надаючи перевагу місцям з невеликим плином і досить твердим дном. Кращими місцями для лову ляща є ділянки з глибиною до 4 м. близько ям, нижні руслові бровки, а на малих річках - вири на поворотах із зворотною течією.

Снасті для лову ляща на фідер на течії

Незважаючи на досить великі розміри, лящ не відноситься до риб, які надають сильний опір при виведенні, тому фідерна снасть на ляща вибирається виходячи з умов ловлі.

В річках лящ віддає перевагу місцям з великими глибинами і помірною течією, крім того він рідко підпливає близько до берега. Для його лову потрібно вибирати фідер важкого класу з максимальною вагою, що закидається годівниці 120-150 гр. Довжина фідера - від 3,6 м. для забезпечення необхідної дальності закидання.

Вудилище оснащується безінерційною котушкою розміром 3500-4000 за класифікацією Shimano. З огляду на вагу годівниць, котушка повинна володіти гарними тяговими характеристиками, а застосування тонких повідків вимагає якісної роботи фрикціона. Якщо в місці лову ляща мешкає сазан, бажано наявність системи бейтраннер.

Волосінь в такому лові використовується тільки плетена для забезпечення необхідної чутливості снасті і зменшення зносу годівниці течією. Діаметр волосіні - 0,14-0,18 мм. У разі необхідності застосовують шок-лідер - відрізок товстої волосіні завдовжки на 2-3 м. більше подвійної довжини вудилища. Він приймає на себе навантаження, що виникає при закиданні, перешкоджаючи «відстрілу» оснастки.

Основними оснащеннями для ловлі ляща на течії є асиметрична петля і патерностер Гарднера.

Поводок може бути виготовлений зі звичайної волосіні діаметром 0,12-0,20 мм. або флюорокарбона трохи більшого діаметра. Застосування флюорокарбона бажано в місцях, де дно вкрите колоніями дрейссени. Довжина повідця залежить від активності клювання - при великій кількості порожніх клювань довжину повідка збільшують, а у випадках, коли риба глибоко заковтує гачок - зменшують. При оптимальній довжині повідця риба засікається за край губи. Ловлю зазвичай починають з довжиною повідка близько півметра.

Гачки для лову ляща необхідно
вибирати високої якості з тонкого дроту, бажано від провідних виробників -
Owner, Gamakatsu і т.д. Розмір гачка залежить від розміру застосовуваної
насадки.

Прикормка для ловлі ляща на фідер

Прикормка є ключовим елементом риболовлі на ляща. Ловля фідером дозволяє доставити її безпосередньо в місце лову. Хороших результатів можна домогтися, застосовуючи як готові підгодовувальні суміші, орієнтовані на ляща, так і підгодовування виготовлені самостійно.

При самостійному виготовленні потрібно бути впевненим в якості інгредієнтів. Для підгодовування використовують пшоняну, кукурудзяну або пшеничну крупу, панірувальні сухарі, подрібнене зерно, розварений і подрібнений горох. В якості ароматизатора добре працює макуха. При лові ляща важливо, щоб підгодовування включало в себе велику і дрібну фракції.

Головна вимога до підгодовування - залучати та утримувати рибу в зоні лову, але не насичувати її. Також важливо щоб підгодовування витримувало закид і удар об воду і починало вимиватися з годівниці тільки після падіння на дно.

Фідер на ляща на течії передбачає використання досить в'язкої консистенції, час вимивання підгодовування з годівниці 10-12 хвилин.

Для підвищення ефективності в
підгодовування обов'язково додають частинки насадки. Особливо це стосується
тваринних компонентів - хробака, опариша або мотиля.

Запах підгодовування

Запах підгодовування є головним фактором що привертає рибу. За деякими даними лящ здатний реагувати на запах прикормки з відстані більше 200 м. Улюбленими ароматами ляща є солодкі і пряні запахи: ваніль, кориця, аніс, ананас, какао. Також добре привертають ляща запахи гороху, кукурудзи, соняшнику. У холодній воді кращими аттрактантами є суха кров і екстракт мотиля.

Колір прикормки

Незважаючи на те, що лящ дуже обережний, контрастне виділення плями підгодовування на дні не відлякує, а залучає його. Навесні і восени краще використання прикормки чорного, коричневого та червоного кольору. А влітку - червоного, жовтого і зеленого. Таким чином, червоний колір підгодовування є найбільш універсальним і з нього варто починати підгодовування в незнайомих водоймах з течією.

Насадка для ловлі ляща

Як і більшість риб сімейства коропових, лящ досить всеїдний. Спіймати його можна на насадки рослинного і тваринного походження.

В якості наживок найчастіше застосовують:

  • хробака - в основному використовують пучок з дрібних черв'яків або одного виповзка. Крім весняної і осінньої рибалки черв'як добре працює влітку під час нічного лову ляща.
  • опариша - одна з найпопулярніших наживок при лові фідером. Добре привертає рибу і відмінно тримається на гачку.
  • мотиля - природний корм ляща. Головний недолік даної наживки - її «ніжність», мотиль легко пошкоджується і вимагає частої заміни.

Більш рідкісними, але ефективними насадками тваринного походження є невеликі кубики сала і м'ясо молюсків.

З насадок рослинного походження найбільш ефективні:

  • горох;
  • консервована кукурудза;
  • запарені зерна пшениці або перловки;
  • мастирка, мамалига та аналогічні тістоподібні насадки.

Вибираючи насадку, слід орієнтуватися на температуру води - навесні і восени ефективніше працюють насадки тваринного походження, а влітку - рослинного. Бажано враховувати переваги ляща в конкретній водоймі. Про них можна дізнатися у місцевих рибалок або дослідним шляхом.

Також хорошою насадкою при використанні годівниці типу метод/флет є кульки пінопласту.

Тактика і стратегія ловлі ляща на фідер

Відповідь на питання «Як рибалити на фідер?» дають стратегія і тактика фідерної ловлі ляща. Ключовими елементами стратегії є вибір водойми і часу лову. Тактика визначає безпосередньо місце риболовлі, дистанцію закидання, вибір підгодовування, насадки і застосовуваної оснастки. Рішення можна прийняти, взявши за основу наведені в цій статті дані.

Техніка ловлі на фідер

Техніка ловлі включає в себе процес підгодовування, закидання оснастки, фіксацію клювання, підсікання і виведення риби.

Перед початком ловлі здійснюють стартове підгодовування. Для цього роблять 10-15 закидів годівниці без повідка і гачка в одне і те ж місце, де спустошують її після падіння на дно різким ривком. Після, фідер оснащують повідцем і гачком і приступають безпосередньо до лову.

В ловлі фідером важлива повторюваність закидання, для концентрації прикормки, а за нею і ляща безпосередньо в точці лову. Домогтися цього можна вибравши напрямок закидання по орієнтиру на протилежному березі, і зафіксувавши дальність закидання шляхом кліпсування волосіні або зафіксувавши волосінь на шпулі за допомогою канцелярської гумки.

Після закидання і падіння годівниці на дно фідер встановлюють на підставку, а волосінь натягують так, що б вершинка вудилища виявилася напівзігнутою. Це дозволить забезпечити найкращу фіксацію клювання.

Клювання ляща виглядає як кілька плавних погойдувань або різких ривків квівертіпа, в залежності від активності ляща. Дрібне тремтіння означає клювання дрібної риби, а поодинокі невеликі ворушіння - про торкання рибою волосіні або годівниці.

Підсічку необхідно виконувати в
момент руху вершинки вудилища швидким, нешироким рухом. Розмашисте підсікання
може привести до розриву губи ляща або обриву повідця.

Виведення ляща зазвичай не представляє проблем, але здійснювати його краще за допомогою вудилища. Це дозволить не перевантажувати котушку і продовжить термін її експлуатації.

Особливості ловлі в різні пори року

Поведінка ляща, а отже, і особливості його ловлі змінюються в залежності від пори року. Основними факторами є температура і рівень води, а в короткостроковому періоді - зміна атмосферного тиску.

Весна

Навесні, коли температура води досягне 9-10 ºС, лящ виходить на мілини, піднімаючись вгору за течією річок. З цього моменту його починають ловити на фідер. В якості наживки весною зазвичай використовують хробака або мотиля, і їх же додають в прикормку для підвищення її ефективності.

В кінці квітня, перед нерестом лящ перестає клювати. Починається після нерестовий жор в кінці травня - початку червня, коли лящ повертається в постійні місця проживання.

Літо

Влітку ляща ловлять переважно на насадки рослинного походження. Також можливе використання декількох різних насадок. Використання правильно підібраного підгодовування дозволяє здійснювати ловлю в будь-який час доби, причому вночі, як правило, клюють найкрупніші екземпляри.

В середині літа, в момент цвітіння води, активність ляща знижується і відновлюється зазвичай у другій половині серпня. Цей період можна вважати початком осінньої ловлі ляща.

Осінь

Кінець літа і перша половина осені один з кращих періодів для лову ляща на фідер. У цей час він активно годується, готуючись до зими і можна розраховувати на хороший улов ляща. Така рибалка зазвичай триває до кінця бабиного літа.

При подальшому охолодженні води активність ляща знижується, а в кінці жовтня він починає переміщатися до зимувальних ямах. Біля зимувальних ям ляща можна ловити до льодоставу на ті ж наживки, що і навесні, використовуючи підгодовування з високим вмістом білка.

Поради при ловлі ляща на фідер

На завершення статті хотілося б дати наскільки рад:

Для того щоб рибалка була ефективною необхідно постійно експериментувати з застосовуваними оснащеннями, складом підгодовування і використовуваними насадками.

Зазвичай першою на прикормку походить дрібна риба, різке припинення клювання якої свідчить про те, що підійшов лящ. В цей час варто збільшити паузу між закиданнями на 5-10 хвилин.

Щоб зменшити ймовірність обриву
лящем тонкого повідця, в оснащення можна включити спеціальний резиновий
амортизатор - Feeder Gum (Power gum).

Витягувати рибу з води необхідно тільки за допомогою підсака - спроба підняти ляща на волосіні найімовірніше призведе до обриву повідця або сходу ляща.

З огляду на ефективність фідера, бажано не забувати про дозволені норми вилову, щоб зберегти популяцію ляща в майбутньому.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити ляща на фідер

Схожі статті

Як закидати спінінг

Як закидати спінінг

Закид спінінгової приманки - один з найважливіших елементів спінінгової ловлі. Саме з нього починається проводка, яка повинна привести до клювання. Правильна техніка закидання спінінга дозволяє посилати приманку на потрібну відстань і саме в те місце, яке необхідно. Тому, як правильно закидати спінінг, і присвячена ця стаття.

Як насаджувати кукурудзу на гачок

Як насаджувати кукурудзу на гачок

Кукурудза це ефективна і популярна насадка, вона користується попитом при ловлі коропа. Серед насадок займає почесне місце, так як придатна для лову весь рік. Крім класичного рецепту використання кукурудзи багато рибалок виготовляють своєрідні суміші. Способи насадження також бувають різні, їх змінюють залежно від умов, способу лову і типу риби.

Як вибрати спінінг для ловлі окуня

Як вибрати спінінг для ловлі окуня

Спінінг - один з основних способів ловлі окуня. Щоб риболовля була успішною необхідно правильно визначити час і місце лову, підібрати підходящу приманку і спосіб її проводки, вибрати оптимальний варіант спінінгової снасті. Як вибрати спінінг для ловлі окуня спробуємо розібратися в цій статті.

Як ловити щуку на спінінг

Як ловити щуку на спінінг

Щука є хижою рибою, до її ловлі потрібно готуватися особливо ретельно - вибирають спінінг, час ловлі, і звичайно ж, саме спорядження. Навіть невелика, на перший погляд, помилка, може привести до того, що велика здобич вислизне.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Котушка Brain Apex FD 6+1BB

Котушка Brain Apex FD 6+1BB

Котушка Brain Apex - дуже ефектна новинка в області котушок середньої потужності, орієнтованих на ф..

1055 - 1 083Грн.

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Ця унікальна годівниця для лову ляща, плотви та інших мирних риб, на річках і озерах. Спеціальна ф..

19 - 24Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 625Грн.