Як ловити ляща на кільце (яйця) з човна

У рибалок з плавзасобами є більше можливостей для піймання риби, в берегових рибалок в деяких сферах руки зв'язані. При наявності човна різна берегова рослинність не заважає закидам і виведенню риби. З човна не потрібно виконувати наддалекі і високоточні закидання, так як до будь-якого місця можна доплисти і встати на якір на відстані 20-30 м. У поєднанні з ехолотом завдання рибалки сильно спрощується, знаючи рельєф дна легко зробити висновок про перспективні місця лову і правильно підібрати снасть. Ловля ляща на течії з човна кільцем - це проста і уловиста методика, яка набирає популярність в країні.

Особливості лову ляща з плавзасобу

Правильний вибір снасті для упіймання бажаної здобичі - це половина справи, ще на результативність впливає підбір рибальського місця, відповідне оснащення, сезонні особливості, погода і т. д.

Що слід враховувати під час підгодовування:

 • важливо робити щільні підгодовувальні суміші на течії. Лящ часто надає перевагу плавати в середині водойми, де швидкий приплив води змиває речовини які порошаться на десятки метрів від місця прикормки. Щільні і важкі приманки допомагають запобігти надмірно швидкому змиву корму;
 • на фідерні снасті використовують спеціальні підгодовування. Особливо популярна ловля ляща на пружину з човна, прикормочна суміш відрізняється від звичайного корму щільністю і характером потрапляння у водойму, її вода вимиває годівниці;
 • щоб поліпшити фізичні якості прикормки для поплавкового лову, в неї додають глину і пісок. За допомогою землі та піску легко регулювати колір суміші, вона добре себе проявляє, набуває кольору трохи світліше дна.

Шість золотих правил лову ляща влітку з човна:

 1. Ніс човна повинен знаходитися за вітром. Найкращий улов гарантується при теплому вітрі з південного заходу. Знаходимо берег з протилежного боку від вітру, куди змивається весь корм з поверхні води. Єдиний недолік методу - незручність знаходження рибалки проти вітру, доведеться додатково кутатися в одяг.
 2. Знаходимось на ділянках з мінімальною кількістю підводної рослинності. За допомогою поплавка-глибиноміра знаходимо ділянки з гальковим дном або мулисті місця без рослинності. Після закидання в повільному темпі витягуємо поплавок. Є постійні зачепи? - Шукаємо альтернативне місце.
 3. Подалі від шуму. Лящі дуже полохливі до сторонніх звуків, найбільшу обережність виявляють великі особини. Рекомендується віддалятися від галасливого берега мінімум на 100 м. Ловля ляща на течії з човна призводить до складності підгодовування, потрібно заздалегідь встановити буй, до якого будемо закидати прикорм за допомогою рогатки.
 4. Море прикорму. Лящ дуже ненажерливий, риба здатна з'їсти величезну кількість прикормових сумішей, що б'є по кишені рибалки. Рекомендується купувати 2-3 мішка собачих мюслів, з них робити кулі прикормки, до яких додавати бойли в невеликих кількостях.
 5. Притоплення волосіні. Під час рибного бенкету лящ часто плаває і чіпляє волосінь. Його це може не насторожити, але рибалка не зрозуміє, чи було це клювання або риба зачепилася за волосінь. Встановлюючи додаткове грузило вище по волосіні, вона буде лежати на дні, запобігаючи випадковий зачіп. Тактика непридатна щодо зарослого дна.
 6. Нічна рибалка. Літня ловля ляща з човна результативніша в темний час доби, коли риба особливо активно шукає корм.

Вибір місця і часу лову

Ловля ляща на річці з човна за допомогою снасті «кільце» найбільш успішна починаючи з середини літа, а до вересня потенціал вичерпується і переходять на інші снасті. У період кращого клювання вода в річках вже сходить і стає в звичні береги, це ж робить і риба. У міру наближення холодів ловля погіршується, тоді риба починає плисти до зимувальних ямах та неохоче відпливає від них.

Під час вибору перспективного місця сильно допомагає ехолот, з його допомогою навіть в холоди легко отримати хороший улов, виявивши косяк риби. Висока вартість ехолота не робить його елементарним рибальським спорядженням, є в експлуатації лише частини рибалок. І без подібного пристосування можна знайти гарне місце з урахуванням природних особливостей водойми і поведінки риби.

На що звертати увагу:

 • оптимальна глибина ділянки - 4-7 м., але гарне місце буває розташоване і на глибині 12 м.;
 • на місці має бути присутня істотна течія;
 • наявність бульбашок на поверхні води. Через глибоководне проживання риби, її складно або неможливо розгледіти у воді, але під час пошуків здобичі лящ розмиває дно, звідки виділяються бульбашки повітря. Наявність бульбашок - це вірна ознака знаходження ляща або іншої риби коропового сімейства;
 • риба любить бровки в руслі, глибоководні ями, закорчовані ділянки, місця із зворотною течією.

Виявивши гарну ділянку, важливо дотримуватися основного правила - встати на стоянку краще на 20-30 м. вище за течією, щоб не лякати здобич.

Лящ є ненажерливою ​​рибою, тому може харчуватися весь день, але вночі найкраще клювання трофейних екземплярів. Нічна ловля ляща з човна результативніше при полюванні на трофеїв, але для упіймання особин середніх розмірів перспективно рибалити рано вранці і при наближенні вечора.

Вибір снастей для лову ляща з плавзасобів

Снасті для лову ляща з човна відрізняються від берегових через обмеження місця на палубі, відсутності необхідності в далеких закидах і легкості доставки оснащення до будь-якого місця в водоймі.

Основні пристосування для лову ляща з гумового човна:

 • поплавкові снасті. Найпростіша снасть в нескладних умовах - махова, але при риболовлі на течії вона неефективна. На швидкоплинних річках краще болонські вудилища для риболовлі в проводку;
 • бортові вудилища. Добре себе показують в складних умовах, коли використання інших снастей важко. Придатні у всіх погодних умовах і на різних водоймах, а також зручні у використанні;
 • донні і фідерні снасті. Ловля ляща на донку з човна ідеально підходить для цієї риби, за рахунок точкової доставки прикормки ненажерливі особини збираються на фуршет до одного місця;
 • ловля на «кільце». Тут стане в нагоді спінінг, «заточений» під донні способи лову, так як метод є різновидом донок. Відрізняється простотою збірки, уловистістю і відсутністю необхідності постійно піднімати і опускати годівницю.

Способи лову ляща з човна

Розглянемо перераховані способи лову ляща з човна детальніше для розуміння їх відмінностей і місць, де краще той чи інший вид снасті.

Ловля на кільце з човна

В основі конструкції використовується важка годівниця і кільце (можна і краще виготовляти власноруч). Ловля ляща на кільце вимагає попередньої підготовки основного елемента снасті.

Є кілька способів виготовлення:

 1. Простий спосіб виготовлення незнімного кільця. Буде потрібно металева заготовка в діаметрі 60 ± 5 мм. при товщині металу 3-5 мм. По центру робимо отвір близько 2 см., воно призначається для переміщення по шнуру. Зрізаємо краї під кутом 30-45 °, щоб вийшла форма, що нагадує експандер, інакше волосінь почне тертися об кути і швидко зноситься. На одній зі сторін просвердлюємо менший отвір (близько 7 мм.), через нього пропускаємо основну волосінь. Повідець з основою з'єднуємо виключно за рахунок вертлюга, який стопорить проходження повідця через отвір.
 2. Знімне кільце. Ловля ляща на кільце з човна зі знімним механізмом відрізняється від попереднього методу лише пропилом з протилежного боку від основної жилки (виконуємо під кутом). Через розріз можемо вилучити шнур з годівницею під час підсічки клювання риби. Кутові пропили простіше у використанні, а рівні додатково вимагають установки блокуючого механізму, який відпускає волосінь лише під час виведення. Знімний варіант надійніше за рахунок низької ймовірності заплутування волосіні і годівниці.

Класичне виконання недавно було модернізовано і отримало назву «яйця». Використовується 2 кулі зі свинцю, які з'єднуються сталевим або нержавіючим дротом, нагадує шпильку. Має вийти, що кулі змикаються між собою, в отвір вставляємо волосінь. Під час натягу оснащення рибою, кулі розмикаються і випускають волосінь з повідцями.

Особливості інших елементів снасті:

 • вудилище. Краще використовувати короткий спінінг, але може використовувати простий, але гнучкий хлист. При виборі вудилища важливо брати жорстку верхівку, щоб вона не грала під дією течії, але передавала сигнал про клювання;
 • котушка. Вона необов'язкова, багато рибалок витягають здобич вручну;
 • волосінь. Основна нитка повинна бути 0,2-0,25 мм, а поводок роблять тонше - 0,15 мм. Краще використовувати волосінь з флюорокарбона, яку лящ не помічає в воді. Флюорокарбонова основа береться в діаметрі 0,25 мм, інакше може порватися. Довжину повідків підбираємо індивідуально в межах 0,5-1,5, це залежить від сили течії води. Повідці має нести від годівниці, щоб вони лягали на дно;
 • гачок. Підбираємо з урахуванням величини передбачуваної здобичі. На ляща частіше використовуються №6-8, але на великих особин доцільно використовувати гачки крупніше.

Використання поплавкової снасті

При виборі вудки для лову ляща влітку з човна важливо враховувати особливості водойми. Для лову на середній глибині підходить махове вудилище невеликої довжини, інакше сильно зменшиться маневреність снасті через нестачу місця на кокпіті човна. На надувному човні зручно управляти вудилищем в довжину до 3 м.

Відносно матеріалу бланка є 3 основні варіанти: карбон, склопластик, композитні матеріали. Для виведення великих риб краще підійде склопластикова «палиця», у неї хороший запас міцності, а графітові варіанти при невмілому використанні здатні зламатися. Якщо робити акцент на користь бюджетних варіантів, підійдуть телескопічні моделі, виготовлені зі скловолокна.

Ловля ляща з човна на поплавок на течії ускладнюється, тут краще підійде тактика риболовлі в проводку, для якої використовуються болонські вудки. Болонські вудилища практично не представлені в невеликій довжині, від чого ускладнюється їх використання на човні.

Бортові вудилища

Бортова вудка для лову ляща активно використовується через невеликий розмір і легкість установки одночасно декількох вудилищ для облову великої акваторії. Ловля ляща з човна на бортові вудки схожа із зимовою риболовлею, зазвичай в їх ролі використовуються ті ж самі вудлища з жорстким кивком.

Пристрій снасті забезпечує комфортний вилов донних риб навіть у складних умовах: на вітрі, при інтенсивній течії, дощі і т. д. Краще брати вудки довжиною 0,6-0,8 м., можна використовувати 1 м.

Подібні снасті купуються в магазині або виготовляються самостійно на підставі фідера або вершинки від спінінга, болонської вудки. При поломці окоренкової частини на вудці вершинка отримує нове життя у вигляді бортового вудилища. Бажано брати моделі з корковими руків'ям, вони теплі і запобігають замерзанню руки в холодних умовах.

Фідерна снасть

Ловля ляща на фідер виконується за допомогою коротких вудилищ 2,1-2,4 м. Довші моделі дають кращий контроль в процесі виведення великих особин. Зазвичай використовуються найлегші фідерні вудилища під назвою Пікер. Ловля ляща з човна на пікер хороша в місцях, де закид з берега скрутний. Їх виготовляють з вуглепластика, за рахунок чого конструкція максимально полегшується. Додатково оснащуються невеликими і середніми котушками 2000-4000.

Ловля ляща фідером з човна має низку переваг:

 • швидка подача волосіні через близькі закиди;
 • при риболовлі з годівницею (особливо на пружину) в підгодовану пляму потрапляє більше потенційного улову;
 • невелика дистанція лову робить закиди високоточними;
 • простіше виводити трофей, йому ніде ховатися;
 • можна одночасно встановлювати кілька вудлищ.

Вибір наживки для бортового лову ляща

Ловля ляща на яйця з човна не вимагає застосування спеціальних складів прикормки, можуть використовуватися звичні комбінації. Важливою відмінністю є лише використання сумішей з більш великими фракціями.

Приманку вибираємо вже по місцю, перепробувавши основні варіанти:

 • гнойовий черв'як;
 • опариш;
 • мотиль;
 • горохові і кукурудзяні зерна;
 • перлова каша.

Нічна ловля ляща жвавіша на тваринні наживки, це ж правило діє в будь-який час доби в холодну пору року. Влітку всеїдна риба краще реагує на рослинні наживки.

Стратегія і тактика лову ляща з човна

Ловля великого ляща з човна вимагає використання особливого підходу:

 • орієнтація на місцевості. Визначення розташування бровки в водоймі допоможе залучити більше лящів. Через особливості анатомічної будови дна, рибі простіше вибирати їжу на похилих ділянках;
 • вибір декількох місць. Ловля ляща з човна часто дозволяє зайняти позицію, при якій реально виконати облов з декількох бровок одночасно;
 • особливості в залежності від часу дня. На світанку і вночі риба надає перевагу харчуватися на мілководді, а днем ​​йде на глибину;
 • чим сильніше течія, тим більша вага грузила;
 • лящ робить сильні клювання і під час підсічки важливо робити ривкові рухи, інакше може не вийти пробити губу рибі;
 • рекомендуємо якомога швидше дати рибі ковтнути повітря, тоді вона відразу стане пасивною і ляже на бік.

Лящ - це велика здобич і серйозний суперник рибалці, без якісної підготовки його не впіймати. Зате знаючи особливості його поведінки і правильно виготовивши бортові снасті, хороший улов гарантований.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як ловити ляща на кільце (яйця) з човна

Схожі статті

Карта Риболовних місць Хмельниччини

Карта Риболовних місць Хмельниччини

Дана карта створена для всіх любителів рибалки, що проживають в Хмельницькій області. На ній ви зможете знайти і вибрати ту водойму для рибалки, що знаходяться  найближче до вашого місця проживання. Інформація про нові місця для рибалки, а також фото і відео звіти про рибалку на тих чи інших водоймах, буде постійно оновлюватись і доповнюватись.

Рибалка в селі Вихилівка

Рибалка в селі Вихилівка

Відстань з центру Хмельницького до водойми складає 30км. Їхати по трасі в сторону Ярмолинців. За селом Антонівці звертаємо ліворуч на село Вихилівка (на трасі є вказівник). Далі їдемо до самого села. Біля ферми звертаємо праворуч і їдемо до ставка.  Дана водойма відмічена на карті Риболовних місць Хмельниччини.

Рибалка в селі Аркадіївці

Рибалка в селі Аркадіївці

Платний ставок для риболовлі поруч з містом Хмельницький. Став має площу плеса 6га. Середня глибина  – 1,5-2м. Дно переважно мул. Риболовля з човна та завезення корабликом не дозволяється. Водойма не спускалась з 2007 року. Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур. Є також щука, окунь, судак.

Як зробити снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі

Як зробити снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі

Карась - один з найпопулярніших об'єктів спортивної та любительської ловлі. Його ловлять як поплавковими, так і донними снастями. Однією з найпопулярніших аматорських снастей є снасть «Вбивця карася». Виготовлення своїми руками і техніка ловлі на неї розглянуті в цій статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Сумка рибацька трисекційна VA

Сумка рибацька трисекційна VA

Сумка рибацька 3-х секційна. Перша секція призначена для зберігання і транспортування дрібних аксес..

480Грн.

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1. 10mm 20gr

Бойли Brain Pop-Up F1 виготовлені на основі рибного борошна високої якості і складаються з компонен..

79Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.