Як ловити ляща осінню на фідер

Із завершенням літа багато рибалок переключаються з ловлі мирної риби на ловлю хижака, а між тим ловля на фідер восени мирної риби, в тому числі і ляща, не менше цікава.

Снасті

Для ловлі ляща на фідер восени підходять досить довгі і потужні вудлища, так як часто ловля ведеться на великих глибинах на значній відстані від берега.

У річках з сильною течією може знадобитися снасть надважкого класу, що дозволяє закидати годівниці вагою до 150 г.

Безінерційна котушка повинна гармоніювати з вудилищем, тому зазвичай вибирають досить великі фідерні котушки (№ 3500-4000) високої потужності. Легка швидкісна котушка швидко прийде в непридатність під впливом навантажень, які виникають при частих пере-закидах важких оснащень.

Волосінь в такій ловлі повинна застосовуватися плетена, діаметром 0,16-0,18 мм, так як тонкі волосіні можуть не витримати навантажень, що виникають при закиданні важких годівниць. Іноді для вирішення цієї проблеми рибалки застосовують шок-лідер - відрізок більш товстої волосіні завдовжки в 2,5-3 довжини вудилища. З використанням шок-лідера товщину основної жилки можна зменшити до 0,10-0,12 мм. Це збільшує дальність закидання і зменшує парусність снасті на течії.

Для з'єднання шок-лідера з основною жилкою важливо використовувати компактні вузли, які не перешкоджатимуть проходженню волосіні через пропускні кільця. Найчастіше застосовують «кривавий» вузол, «Олбрайт» і «клінч».

Оснащення краще застосовувати малопомітні - патерностер і асиметричну петлю. Годівницю можна кріпити безпосередньо до оснащення, а можна через застібку. Перевагою першого варіанту є зменшення елементів оснащення, а перевагою другого - можливість оперативно заміняти годівницю, пристосовуючись до умов лову.

Вага годівниці залежить від дальності закидання, глибини і сили течії. Вона повинна бути достатньою, щоб утримати оснащення в місці її падіння на дно.

Повідці роблять з монофільної волосіні діаметром 0,14-0,20 мм і довжиною 40-80 см. Загальне правило підбору повідця для лову на фідер - чим гірше клювання, тим довше і тонше повідець, - може бути застосовано і для ляща.

Гачки вибирають виходячи з розміру насадки.

Ловля ляща в залежності від місяця

Активність ляща безпосередньо залежить від температури води. Відповідно, впродовж осені поведінка цієї риби змінюється.

Ловля ляща в вересні

У перший місяць осені поведінка ляща ще мало відрізняється від літньої. Його ловлять на руслових звалах річок і водосховищ. Кращий час для лову - ніч, а також ранкова і вечірня зорі.

У вересні ловлять ляща на насадки як твариного, так і рослинного походження. У цей період добре працюють:

  • черв’як;
  • опариш;
  • горох;
  • кукурудза;
  • мастирка.

Підгодовування для лову ляща в вересні можна застосовувати як магазинні, так і саморобні - на базі пшоняної каші, вівсяних пластівців, панірувальних сухарів і подрібненої макухи. При ловлі на мастирку або горох добре працюють підгодовування з горохового пюре, з включенням більш великих часток гороху.

Ловля ляща в жовтні

З середини осені, у міру охолодження води, активність ляща зменшується. Він практично перестає харчуватися рослинною їжею і переходить на раціон з підвищеним вмістом білка. Крім традиційних хробака і опариша, великий лящ часто клює на малька, а іноді хватає живців, призначених для судака, з яким живе в одних і тих же місцях.

Ловля ляща в жовтні характеризується тим, що він краще реагує на спортивні дрібнодисперсні підгодовування. При цьому загальну кількість прикормки краще зменшити, але збільшити частку тваринного компоненту в ній.

Ловля ляща в листопаді

У листопаді зграї ляща притримуються фарватеру, а перед льодоставом переміщаються до зимувальних ямах. Клювання ляща в цей час стає примхливим і непередбачуваним. Кращі шанси на його упіймання дає ловля тихими сонячними днями. Розмір наживок зменшується в порівнянні з початком осені - на гачок невеликого розміру насаджують 2-3 мотиля або 1-2 опариша.

Прикормка для осіннього ляща

Склад прикормки протягом осені змінюється. Ловля ляща в вересні ведеться із застосуванням літніх підгодовувань - як за складом, так і за запахом. Консистенція підгодовування повинна бути такою, щоб вона повністю вимивалася з годівниці за 5-7 хвилин.

З другої половини жовтня краще використовувати прикормки для холодної води. Їх відрізняє високий вміст білка. Прикормка для ляща в цей час повинна містити суху кров або екстракт з мотиля (bloodworm extract). Причому можна як вибрати підгодовування, що включає ці компоненти, так і додати їх самостійно. Непогано також залучають ляща в цей час запахи мідії, креветки або краба.

З огляду на те, що вода восени стає більш прозорою, колір прикормки повинен збігатися з кольором дна.

Техніка ловлі ляща осінню

Технічно ловля ляща осінню мало відрізняється від техніки ловлі фідером в цілому - стартовий закорм обраного місця, часті пере-закиди при відсутності клювань, підсікання і виведення риби яка клюнула.

Ловити краще на два або три вудилища на різних дистанціях (що зазвичай при ловлі фідером не прийнято).

Пере-закид здійснюється не через 5-7 хвилин, а рідше. Пауза може бути до 20 хвилин.

Клювання ляща в осінній період відрізняється обережністю. Тому, визначившись з дистанцією лову, в основному переходять на ловлю одним вудилищем, щоб не пропускати клювання.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

  • Як ловити ляща осінню на фідер

Схожі статті

Особливості ловлі на резинку

Особливості ловлі на резинку

Резинка - снасть, давно знайома рибалкам. Вона дозволяє ловити на течії і в стоячій воді - як мирну рибу, так і хижаків. Ловля на резинку не відноситься до спортивних способів лову, однак може бути не менш захоплюючою.

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Є безліч чинників, що впливають на вибір снастей в конкретних умовах. Вибирати, які спінінги краще для далекого закидання, варто з урахуванням довжини, тесту, місця риболовлі, строю, типу пропускних кілець і т. д. Зазвичай використовується береговий спінінг для далекого закидання, який допомагає обловлювати далекі, перспективні ділянки стоянки риб.

Як ловити рибу на сало

Як ловити рибу на сало

Пошуки трофейних екземплярів часто призводять рибалку до необхідності випробувати нові і перспективні приманки. Нерідко використовуються такі незвичайні насадки, як ковбаса, суха кров, сало. Ловля риби на сало показує хорошу результативність, найкращий ефект має в холодну пору року, коли здобич плаває в пошуках поживного продукту. Ловля риби на сало з часником зручна, так як вдається одночасно взяти з собою провізію і приманку, а часниковий запах добре розноситься по водоймі, залучаючи його жителів.

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Мешканець підводних заростей лин, добре знайомий більшості рибалок. Цю золотисто-зелену рибу з маленькими червоними очицями і товстим коротким тілом, покритим слизом, важко сплутати з будь-якою іншою. Лин зустрічається в більшості водойм з повільною течією або стоячою водою майже по всій середній смузі Євразії - від атлантичного океану до озера Байкал. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг фідерний EOS Favorite IM8. 60-90-120гр.

Спінінг фідерний EOS Favorite IM8. 60-90-120гр.

EOS Favorite IM8 – недороге фідерне вудилище, яке чудово підійде для лову мирної риби на річках з п..

801 - 994Грн.

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Ця унікальна годівниця для лову ляща, плотви та інших мирних риб, на річках і озерах. Спеціальна ф..

19 - 24Грн.

Прикорм зерновий 3-K Baits Мікс Універсальний 0.5кг

Прикорм зерновий 3-K Baits Мікс Універсальний 0.5кг

Суміш п'яти видів "приварених" зерен - "Зерновий МІКС" володіє природною приваблюючою властивістю ..

28Грн.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса - натуральний продукт для стимуляції харчування коропа. Володіє специфічним запахом, який є..

38 - 48Грн.