Ловля лина весною на вудочку

Складно повірити, але лин проявляє високу активність на самому початку сезону відкритої води. На мілководді в кінці квітня - початку травня можна з успіхом ловити лина на поплавкову вудку, як махову так і матчеву.

На перший погляд здається, що ранньою весною в мілководних затоках нічого, крім дрібних плотвичок та окушків, не водиться. Але це не так! Хоча глибина тут рідко перевищує 1 м., лини по весні дуже люблять такі місця. Тут вони активно відгодовуються після довгого зимового посту. Якщо в безвітряний день посидіти на березі тихо, то можна побачити, як на поверхні води утворюються доріжки з дрібних бульбашок. Це лини риються в ґрунті.

У багатьох глибоких озерах в квітні лини бувають ще сонними після зими, але для трав'яних мілководь достатньо лише кількох сонячних днів, щоб риби почали активно годуватися.

Весняний жор лина на мілководдях

Линеві мілководдя можна почати перевіряти  приблизно в середині квітня, коли днем ​​вже добре пригріває сонце, а нічні температури впевнено перевалюють за нульову позначку.

Вірною ознакою початку весняного жору линів є бруньки на вільсі які розпустилися.

Правда буває і так, що впродовж тижня йдеш з водойми без єдиної покльовки, а потім рибу «прориває» і починається справжнє свято для рибалки. В деякі ранньовесняні дні вдається вивести на поверхню до десятка линів і більше. На жаль, такий жор лина на мілководдях виявляється не довгим. У міру загального прогріву води днів через 10 лин зміщується на більш глибокі місця і до кінця травня стає обережним і вибагливим.

Ловля лина маховою вудкою

Найефективніший метод виманювання линів з заростей трави - подача приманки «на падіння». І в цьому випадку поплавкові снасті набагато переграють навіть легкий фідер. Та й шуму вони при закиданні виробляють набагато менше, ніж донка, що в умовах мілководдя часто є чи не вирішальним фактором успіху.

Суть методу «на падіння» полягає в тому, що деяку частину шляху приманка опускається в воді тільки завдяки своїй масі. Виявилося, що хоча лин і є донною рибою, але за тим, що відбувається зверху, стежить дуже уважно. І вільно падаюча в воді приманка діє на нього так само, як на краснопірку або плотву.

Тому для подачі приманки маховою вудкою доводиться розбивати загальну масу грузил на 5-7 частин і більш-менш рівномірно розподіляти їх по волосіні. Так снасть залишається чутливою до клювання в будь-якій фазі падіння приманки.

Лінь, взявши приманку, може взагалі нікуди не рухатися і довгий час залишатися на місці. Якщо схема огрузки обрана правильно, про клювання свідчить лише злегка піднесена антена поплавка, що буває, коли гачок з приманкою лягає на траву.

Істотним недоліком такого варіанту монтажу оснастки є часті перехлести волосіні. Особливо якщо рибалити доводиться при зустрічному вітрі, а точка лову знаходиться на граничній для снасті відстані.

Вудка для ловлі лина повинна мати хороший запас міцності.

Краще вибирати найміцніше з наявних у вас махових вудилищ для лову лина весною. Лінь і витончена снасть - поняття несумісні. Часто разом з линем доводиться тягнути з води і пук трави, в яку риба примудряється затягнути оснащення. Для слабкого махового вудилища подібні перевантаження можуть виявитися фатальними.

Ловля лина матчевою вудкою

Набагато простіше і надійніше ловити лина ранньою весною матчевою вудкою з поплавками типу waggler. Для ловлі на мілководді найбільш ходовою схемою огрузки поплавка підходить варіант 4 + 1 або 5 + 1 гр.

Улюблені місця годування лина розташовуються на глибині 0,5-0,7 м. Щоб не сполохати рибу, потрібно намагатися опускати оснащення в воду не дуже шумно. До 80% всієї маси грузил збирається безпосередньо біля поплавка, трохи нижче на волосіні кріпиться проміжний вантаж, а безпосередньо коло повідця розташовується невеликий підпасок.

З таким оснащенням можна робити далекі кидки, не побоюючись перехлесту повідця за основну волосінь.

Дуже важливий момент - правильний підбір довжини повідця. Приманка на довгому повідку падає набагато повільніше, що добре. Але якщо він занадто довгий, у риби є більше свободи для маневру, і частина клювань можна просто не помітити. Так що оптимальна довжина повідка становить 15-20 см.

Схеми оснасток для риболовлі на лина

Здійснювати техніку подачі приманки «на падіння» в умовах зарослого травою мілководдя найкраще з вузькотілими поплавками, що мають низько розташований центр ваги і не дуже довгий кіль.


Прикормка для ловлі лина

Щоб вільно падаюча в воді приманка виглядала для риби найбільш привабливо, в зоні лову повинні постійно бути присутнім повільно тонучі частки корму. І навіть якщо першими біля гачка виявляться уклейки і дрібні окуні, їх метушня коло підгодовування не залишиться без уваги, через деякий час до приманки підтягнуться і лини.

Однак тактику безперервного підгодовування риби невеликими дозами слід застосовувати з великою обережністю. Лінь перед нерестом хоч і ненажерливий, але великих зграй ніколи не утворює. Так що підгодовування не повинно бути занадто багато.

При щедрому закормі існує ймовірність того, що риба насититься і перестане клювати. Навесні краще повністю відмовитися від масованого стартового закорму і прикормлюємо рибу так: три-чотири кулі прикормки розміром з середній мандарин - на самому початку риболовлі, далі в процесі лову робити постійне догодовування невеликими порціями. Коли лини стають дуже активними, можна перейти на підгодовування опаришами або рубаними хробаками. Подавати рибі такі ласощі зручніше невеликий рогаткою.

Лінь володіє слабким зором, а ось нюх у нього дуже хороший. Поки вода холодна, лин харчується виключно тваринним кормом. Тому весною в підгодовування обов'язково повинні бути присутніми рубані черв'яки і живі опариші. Всі ці добавки виділяють сильний і не дуже приємний запах. Однак лину він подобається. Риба починає шукати в траві його джерело і натикається на падаючу в товщі води приманку.

Якщо необхідну кількість вище перелічених інгредієнтів знайти не вдається, можна додавати в готову прикормку товчені равлики. Для лина равлики є природними ласощами, і нерозумно не використовувати цю його слабкість.

Якщо просто засипати опаришів в підгодовування на самому початку риболовлі, спритні личинки підуть на дно відра і ефективність суміші сильно зменшиться. Краще додавати опаришів порційно: по щіпці в кожну кульку прикормки. Опариші швидко руйнують оболонку, і на «стіл» рибі потрапляє суміш з осідаючих у воді частинок прикормки і живих, активно рухливих личинок.

Сильно зволожувати підгодовування не слід. Для створення в воді кормового стовпа суміш повинна залишатися трохи сухуватою (як для фідерних годівниць). Головне, щоб вона ліпилася в кулі, а при ударі об воду така куля розпадалася на шматочки. Щоб максимально виділити живий компонент, в якості основи краще користуватися недорогими базовими сумішами.

Приманки для лина

Лінь всеїдний. Однак весною його раціон повністю складається з безхребетних. Набір найбільш часто використовуваних приманок для весняних рибалках, включає пофарбованих червоною барвою опаришів, гнойових черв'яків і тісто з манки. Охоче ​​клює ця риба і на всілякі «бутерброди»: опариш-черв'як, опариш-манка, черв'як-кукурудза.

Про погоду і час ловлі

Лінь - риба теплолюбива. Неодмінна умова, при якому він вибере для годівлі ту чи іншу ділянку водойми, - більш висока температура води. Тому зустрічі з лином потрібно шукати в місцях, де потрапляють на воду сонячні промені і затримуються найдовше.

Абсолютно безпрограшним місцем для лову лина навесні буває прибережна зона. Тут він з'являється як мінімум два рази на добу.

Але іноді, особливо ближче до травня, прибережні бровки глибших ділянок водойми можуть працювати краще.

Як і карась, для годівлі лин вибирає переважно теплі й тихі дні. Прохолодної (особливо з вітром) погоди ця риба не любить. Що стосується часу доби, то всупереч твердженням, що найбільшу активність лин проявляє в вечірні і навіть передзахідні години, найбільше клювань трапляється вранці, коли стає помітною антена поплавка. В цей час на мілину, де глибина рідко перевищує 70 см, виходять годуватися найбільші лини. Якщо вести себе на березі тихо, то клювання тривають приблизно до 11 год. Потім риба з мілини йде, і випадкові клювання можуть спостерігатися лише на звалах в яму. В цей час його конкуренти можуть бути плотва і підлящик, які завжди набагато швидше відгукуються на прикормку.

Спробуйте і ви коли-небудь половити лина поплавковою вудкою ранньою весною. Упевнений, що перший же спійманий цим способом золотистий красень дасть потужний імпульс для подальших експериментів в цьому дуже цікавому занятті.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля лина весною на вудочку

Схожі статті

Ловля риби на тісто

Ловля риби на тісто

Однією з кращих весняних насадок для ловлі нехижих риб поплавковою вудкою є тісто, яке здатне дати фору навіть такий «делікатесній» наживці, як мотиль. Початок квітня поплавочники очікують з нетерпінням, оскільки це один з найбільш швидкоплинних, але разом з тим захоплюючих періодів ловлі по відкритій воді. 

Ловля сома спінінгом

Ловля сома спінінгом

Найкраща пора для ловлі сома, як правило, липень і серпень. У цей час спостерігається найсильніше клювання. Хоча і на початку літа, можна спробувати щастя і виловити цю велику рибу. Але щоб максимально підвищити шанс успіху, рибалці потрібно знати деякі тонкощі. Особливо, звернути увагу на техніку і тактику при виведені.

Фідерні оснастки і монтажі

Фідерні оснастки і монтажі

Найбільш поширеним оснащенням у любителів англійської донки є патерностер Гарднера. Хороше оснащення, годі й казати: просте і надійне. Але ж, напевно, є й інші фідерні оснащення, що дозволяють зібрати воєдино волосінь, годівницю і гачок? Звичайно ж є! Про них і поговоримо в даній статті.

Ловля карася на болоті

Ловля карася на болоті

Існують невеликі водойми, в яких взимку виживають тільки карась і ротан. Як правило, це старі занедбані, тобто залишені без будь-якого догляду штучні ставки. Багато років тому їх чистили, поглиблювали і щороку випускали в них рибу, щоб вона підросла за літо. Безліч таких ставків створювалося в дачних селищах як «пожежні» водойми і для купання в літню спеку. Рибалки обходять такі водойми стороною і тому ловля карася на болоті може бути дуже успішною.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха в першу чергу призначена для лову мирної білої риби на макушатник. Розмір брикету підходить ..

32Грн.

Мастирка горохова готова 100гр.

Мастирка горохова готова 100гр.

Мастирка горохова готова складається з натуральних компонентів і підходить для такого виду риб як к..

12Грн.