Ловля лина весною

Сказати, що лин - риба примхлива і обережна - нічого не сказати. Він належить до числа тих риб, добути яку може тільки по-справжньому професійний досвідчений рибалка.

Клювання лина - це велика рідкість навіть на тих водоймах, де він мешкає у великій кількості. Застати період клювання лина, як правило, далеко не достатньо для успішної риболовлі, адже щоб піймати цю обережну і вибагливу рибу, потрібно бути справді досвідченим рибалкою.

Найкращий кльов лина буває, як і у більшості коропових риб, в перед-нерестовий період. У цей час лин збивається у великі зграї, і одночасно починає посилено годуватися. Шукати лина навесні слід, як і карася, на мілководді, тобто в місцях, де вода встигла прогрітися найкраще. Саме тут, в заростях торішнього очерету, серед водоростей і просто біля берегів відроджується життя: пробиваються зелені пагони свіжої підводної рослинності, оживають водні комахи, піднімаються з дна комарі і мошки.

У такі місця на весняну годівлю відправляються всі підводні мешканці, харчова конкуренція тут величезна. Тому обережний і вибагливий лин стає сміливіше, бере наживку швидко і впевнено, зловити його стає набагато простіше. Однак весняна рибалка така, що клює буквально все підряд, а лин, хоча і присутній в місці лову, але ніяк не попадається на гачок. Що робити в такій ситуації?

Віддаємо перевагу місцевій наживці

Якщо при лові лина вам не дає спокою дрібниця, зриваючи з гачка і черв'яків, і тісто, і опаришів, має сенс пошукати наживку прямо у себе під ногами. Досвід показує, що для відсікання клювань дрібниці і залучення лина прекрасно підходить дрібна п'явка, знайдена прямо в місці лову. Щоб знайти п'явку, підніміть лежачі біля берега затоплені камені або дерева - п'явок під ними, як правило, більш ніж достатньо.

Універсальний черв'як

Незважаючи ні на що кращої приманкою для лина є дощовий черв'як. Однак він не повинен бути надто дрібним, інакше клювань плотви або, того гірше, йоржа не уникнути. Особисто я помітив, що лину дуже подобається довгий земляний черв'як-підлистник, який в достатку з'являється в прибережних чагарниках відразу після сніготанення. За інших рівних умов лин може геть-чисто відмовлятися від верткого червоного гнойового хробака, але із задоволенням брати жирного підлистника.

Смачні бутерброди

Лінь - справжній гурман. В окремих водоймах він ні за що не візьме черв'яка без підсадження до нього опариша або перловки. Тому не лінуйтеся експериментувати, міняйте наживку, думайте, творіть. Тільки мислячому рибалці посміхається удача!

На дворі весна, і я бажаю колегам-рибалкам зловити, нарешті, рибу своєї мрії. Особисто для мене цією рибою продовжує залишатися лин - ледачий і обережний гурман болотистих весняних розливів.

  • Ловля лина весною

Схожі статті

Де шукати щуку на річці

Де шукати щуку на річці

Річкова щука, де її шукати? Як не помилитися з вибором тактики лову і швидко знайти зубасту? Розглянемо деякі особливості і правила пошуку щуки на річці.

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

В успішній риболовлі не буває дрібниць, і вміння правильно проміряти глибину, знання місцевості і дна, найчастіше буває вирішальним фактором для гарного улову. Отже, з чого почати?

Ловля на мікроджиг

Ловля на мікроджиг

Популярність ловлі на мікроджиг з часу винаходу цього способу тільки зростає. І це цілком зрозуміло, адже цей спосіб не тільки цікавий для рибалки, але і дозволяє зловити хоч що-небудь навіть тоді, коли клювання взагалі не спостерігається.

Ловля риби на хліб

Ловля риби на хліб

Поплавкова ловля таїть в собі багато секретів і складних методик. Спочатку розроблені спортсменами, вони поступово доходять і до звичайних рибалок, які серйозно цікавляться тонкощами цього процесу.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Болонська карбонова вудка довгого складання. Завдяки унікальному співвідношенню ціни і якості є лід..

688 - 1 183Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.