На що клює лин

Не знаючи, коли починає клювати лин, особливостей поведінки риби, рибалка просто приречена на провал. Лин є вкрай обережною рибою, яка схильна плавати лише в перевірених місцях. У запресованих водоймах вона ефективно уникає гачків і є вкрай рідкісною здобиччю у більшості рибалок. Щоб зловити лина, важливо підготувати правильну снасть, зробити прикормку (краще власноруч), виявити увагу при виборі місця ловлі і обов'язково дотримати маскування.

Особливості поведінки та харчування лина

Найуспішнішою обіцяє вийти рибалка при прогріванні води до 15 °С і вище, коли навесні вже починає клювати лин особливо активно. Взимку риба впадає в сплячку, її не впіймати на вудку будь-якого типу. Прокидаючись і виходячи з анабіозу, вона починає добре клювати. У вилові бажаної здобичі багато що залежить від температури води, так як лин є тепло-любивою рибою, вона не прокидається раніше початку активного росту зелені на дні водойми.

Весняна ловля триває до відходу риби на нерест, цей період також пов'язаний з температурою води. Зазвичай періоди нересту наступають після прогрівання води до 20 °С і утримання температури протягом 3-7 днів.

У нерестовий період і після нього активного клювання очікувати не варто. Хороше клювання настає після тривалого відпочинку риби, коли вона відновить сили, прийшовши з нерестовища. Лінь часто трапляється на гачок під час жору (приблизно кінець літа), риба починає відновлювати втрачені калорії за нерест.

Лінь є малорухомою рибою, яка дуже любить тепло. При виборі місця проживання знаходиться поблизу с берегом в придонних шарах води. Часто водиться на мілководді з мулистим дном, сильно зарослих водоростями, очеретом або рогозою. Велику частину часу проводить на глибині понад 2 м., куди падають сонячні промені. Всеїдна риба веде осілий спосіб життя, не змінює місце проживання протягом усього життя. Харчується їжею на дні водойми, вишукує її серед мулу поруч з «домом».

Повністю зрілі риби мають вагу 3-4 кг., але набір маси відбувається повільно. Спочатку риба водиться зграями, але в міру дорослішання і досягнення середніх розмірів особини відокремлюються і починають жити поодинці. Навіть великі лини збиваються в зграї при наближенні холодів, вони перестають харчуватися і шукають місце для зимівлі в мулистому дні. Якщо рівень води взимку різко падає, риба гине через тиск від льоду.

Особливості ловлі лина безпосередньо залежать від сезону:

 • весна літо. Кращі місця для ловлі - невеликі річки і ставки з зарослим дном, з великим вмістом мулу. Тримається біля місць, де гріє сонце. Харчується в вечірній і ранковий час, тоді ж починає активно клювати;
 • осінь. Можна ловити линів виключно в першій половині сезону, коли вода охолоне, клювання припиняється. На початку листопада риба повністю завмирає і опускається на дно;
 • взимку рибалка неефективна.

Харчується лин в природних умовах молюсками, хробаками, всілякими личинками, комахами, але також їсть рослинні корми: пагони і коріння рослин. Найлегше визначити знаходження здобичі за бульбашками повітря. Пересуваючись і розмиваючи мул з дна, бульбашки неминуче піднімаються на поверхню води. Найпростіше виявити лина в ранковий і вечірній час в тиху погоду.

Кращі наживки і приманки для ловлі лина

Незважаючи на складність упіймання даної риби, практично всі рибалки знають, на що ловити лина. Однозначна відповідь, на що краще клює лин - на хробака. Серед усіх видів черв'яків в ролі наживки і приманки на лина краще йде земляний черв'як. Рекомендуємо використовувати в якості насадки хробаків, викопаних поряд з водоймою, це природний корм здобичі, на який вона краще реагує.

Якщо планується ловля лина на фідер, в заздалегідь приготовлену прикормку для риби вноситься той же тваринний корм прямо на водоймі. Неважливо, що викопаний черв'як виглядає неважно, він набагато ефективніше купленого варіанту.

Причина ефективності приманки полягає в тому, що під час паводку черви змиваються течією, де лин ними ласує. Риба звикає до смакових якостей і запаху приманки і добре реагує на неї. Є й інші насадки, елементи прикормки на лина, але вони всі поступаються місцевим хробакам.

Відносно популярні для ловлі лина такі приманки:

 • опариш;
 • земляний черв'як;
 • мотиль;
 • тісто, хліб;
 • кукурудза.
Важливо! Вибираючи снасті для ловлі цієї обережної риби, краще віддавати перевагу поплавковим або фідерним вудилищам. Поплавкова ловля - це найпростіший і один з найбільш результативних способів полювання на лина.

Як вибрати приманку в залежності від місця ловлі лина

Не можна точно сказати, де ловити лина, так як риба є непередбачуваною, періодично зустрічається в найнесподіваніших місцях. Там, де клює лин, переваги здобичі можуть відрізнятися в залежності від рельєфу дна і навколишньої флори.

Що потрібно враховувати при приготуванні сумішей:

 • в невеликих ямах з заростями очерету, латаття і т. д. лин схильний харчуватися активніше. В подібних місцях в ролі приманки і прикормки підходить практично будь-яка наживка: звичні хробаки, мотиль і опариш, а також мідії, равлики, креветки. Важливо враховувати обережність риби, з глибини менше двох метрів лин здатний розгледіти рибалку і припинити харчування. Йдучи на лина, рекомендуємо дотримуватися тиші, звуки насторожують здобич;
 • на великій глибині здобич харчується виключно донною їжею, серед якої опариші і черви. Безглуздо закидати равликів і креветок, вони злізуть з гачка під час закидання.

Зловити рибу легше в прохолодну погоду з невеликим вітром, в штиль у неї хороша видимість, висока ймовірність виявлення рибалки. Рекомендуємо вибирати місця риболовлі з великою кількістю рослинності, це найперспективніше місце ловлі.

Вибір приманок в залежності від сезону

Сезонні особливості лина потрібно враховувати при виборі приманок:

 • весна. Доведеться визначати, чи клює лин в квітні в вашому регіоні, досвідченим шляхом, використовуючи тваринні приманки. Якщо період, коли клює лин весною, припадає на квітень, краще використовувати всіляких комах, равликів, черв'яків і п'явок. Після серії не результативних рибалок у рибалки з'являється питання, на що клює лин в травні, вся справа у включенні в раціон рослинних кормів;
 • літо. Нескладно дізнатися, на що клює лин влітку, просто взявши з собою кілька різних приманок: горох, тісто, картопля, черви, п'явки. Іноді здобич клює виключно на рослинні приманки. У запресованих рибалками водоймах лин схильний харчуватися лише однією принадою, на інші може зовсім не реагувати;
 • осінь. У міру похолодання риба йде на глибину - близько 3-4 м. У товщі води коливання температури практично відсутні. Зараз рибалка менш результативна, але ще можлива з використанням п'явок, черв'яків, опаришів і різних штучних приманок з ароматизаторами. Клювання частіше виявляється щасливими під час потепління. Неможливо виловити бажану здобич при зниженні температури до 10 °С або в дні з сильним вітром;
 • зима. У зимовий час лин спить, єдиний шанс його зловити - дочекатися відлиги. У теплу зиму можлива ловля на осінні приманки, найкраще йде на мотиля.

Ловля лина весною на поплавкову вудку - це найперспективніший і простий спосіб риболовлі.

Приготування приманок на лина

Правильна приманка і підгодівля для лина - це запорука уловистої риболовлі. Є кілька ключових правил приготування насадок:

 • краще брати хробака прямо з водойми;
 • якщо приманка вимагає додавання води (тісто, картопля, горохові суміші), рекомендуємо брати її тут же;
 • для посилення аромату від приманки використовуються ароматизатори, що імітують запах хробака;
 • безглуздо експериментувати з наживками, яких немає в природному раціоні риби. В окремих водоймах крім стандартних насадок використовуються: личинки короїдів (якщо поблизу ростуть дерева, які затоплюються під час паводку), бабок, мурах, а також шитики, молюски та різні комбінації перерахованих принад;
 • в якості ароматизатора активно використовується мед, кислий сир.

Незважаючи на обережність лина, його зловити цілком реально, якщо знати особливості поведінки риби. При належній обережності, правильному виборі приманки і точному визначенні рибного місця, лин з великою часткою ймовірності стане здобиччю рибалки.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • На що клює лин

Схожі статті

Приманки на головня

Приманки на головня

Ловля головня може здійснюватися на поплавкову вудку або донку. Дуже важливо залучити рибу, приготувавши їй особливий прикорм. Звичайно ж, можна не вдаватися до використання прикорму і годинами «бродити» по березі в пошуках риби, але реально заощадити час і нерви, приготувавши якісне частування.

Коли починається нерест карася і в чому особливості цього періоду

Коли починається нерест карася і в чому особливості цього періоду

Однією з найпоширеніших мирних риб наших водойм є карась. Риболовля на нього вельми непередбачувана, але цікава і навіть азартна. Щоб визначитися, в який період вона буде найбільш ефективна, варто більше дізнатися про біологічні особливості цієї риби і їх вплив на її поведінку. Зокрема, розглянемо, коли починається і закінчується нерест карася, і як цей процес впливає на клювання цього представника коропових.

Як приготувати горох для риболовлі

Як приготувати горох для риболовлі

Ловля коропа на горох стала дуже популярною в наші дні. Свіжий горох, при правильному приготуванні, є ідеальною насадкою для ловлі коропа. Поділюся своїми способами приготування гороху для риболовлі на коропа. Основні переваги гороху як насадки і прикормки для ловлі коропа полягають в його наступних особливостях.

Ловля головня на хруща

Ловля головня на хруща

Використовувати хруща для наживки при ловлі головня можливо відразу ж після того, як дана комаха здійснило свій виліт після зимового анабіозу. Як правило, цей жук починає свій політ в кінці квітня. У перші дні його появи на річках, головень проявляє до нього обережність, що, звичайно ж, призводить до відсутності частих клювань. Але варто хрущу з'явитися поблизу води у великій кількості - головень перестає бути обережним і клювання в рази частішають.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваючі насадки EOS EVA зроблені в форматі кукурудзи. Вони швидко спливають при попаданні в воду. ..

17Грн.

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain - це високоякісна меляса для замішування сипучих підгодовувань і додавання в зернові ..

71Грн.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Креветка) 0.8кг.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Креветка) 0.8кг.

Pellets від ТМ "3KBAITS®" - це швидкорозчинні ефективні високопротеїнові гранули, насичені аміноки..

95 - 100Грн.