Секрети риболовлі на лина

Ловля лина досить специфічна, тому мало хто, знаючи про його наявність в водоймі, ловить цю рибу навіть там, де її багато. На мій погляд, одна з причин неправильного підходу до лову лина - це так званий «спортивний» стереотип риболовлі. Відповідно до нього рибалка, зручно розташувавшись на платформі, встановленої на рівному березі або на бетонній набережній, де поруч є пристойна глибина, повинен рясно підгодувати місце недешевою прикормкою і ловити рибу дуже тонкою снастю. В якості приманки рекомендується використовувати тільки мотиля або опариша. Цей підхід хороший, якщо треба за обмежений час наловити кілька кілограмів дрібного підлящика. Але лина таким способом вдається спіймати лише випадково. Тут все треба робити «з точністю до навпаки».

Де не варто шукати лина

Правильний вибір місця ловлі, мабуть, головний момент в риболовлі на лина, тому що ніякою прикормкою не вдасться змусити його змінити звичний маршрут під час харчування. Лінь зазвичай дотримується самих невідповідних для комфортної риболовлі акваторій. У більшості випадків це рясно зарослі мілководдя. Через це дістати рибу з берега буває проблематично і ловити доводиться з човна.

Розібратися, яким саме мілководним ділянкам надає перевагу в даній водоймі лин, теж непросто. В «болотах» шукати лина не варто, він, на відміну від карася, любить прозору і багату на кисень воду. Ніякої прихильності лина до заростей хвоща, про що пишеться в багатьох публікаціях, я не помічав.

Не кормити «по-спортивному»

Традиційне підгодовування кулями при ловлі лина неприйнятно. По-перше, після такого «бомбардування» обережний лин може на кілька годин покинути ділянку; по-друге, велика кількість прикормки при ловлі цієї риби швидше нашкодить, ніж дасть позитивний ефект. Регулярне догодовування в процесі лову теж навряд чи доречно. Тут треба діяти за принципом «не нашкодь».

Великий лин неохоче виходить з трави на чисте місце. Тому слід акуратно опустити в «вікно» серед водної рослинності три-чотири жмені прикормки. При ловлі з берега довгою вудкою докинути легке підгодовування до точки, не сформувавши з неї важкі кулі, не вдасться.

Тут має сенс обережно зайти в воду на необхідну відстань від берега і тихо закинути кілька жмень пухкої, несильно стислої в долоні прикормки в передбачувану точку ловлі.

Все це треба зробити за півтори години до початку риболовлі. Прикормка повинна не стільки залучити лина в точку лову, скільки затримати його на звичному для нього шляху проходження в пошуках їжі. Тому і кількість прикормки потрібна невелика, і склад її набагато простіше в порівнянні з дорогими «збалансованими» сумішами. Вона повинна бути пухкою, складатися з великих фракцій, не містити компоненти, що утворюють каламуть, щоб не привертати дрібницю, яка сильно заважає ловлі.

Багато рибалок в якості основи для такої прикормки використовують розварене пшоно. Я ж зазвичай запарюю стакан макухи, додаю до нього пів батона розмоченого і подрібненого чорного хліба і пару жмень великих висівок. Рекомендований багатьма авторами сир не застосовую.

У підгодовування корисно додавати жменю вареної перловки, а також трохи опариша або рубаних черв'яків, що сприяє утриманню лина в точці лову.

Там, де дрібниця не дуже докучає, можна скористатися і покупними «сипучками», віддаючи перевагу або крупно фракційним, без сильного запаху базовим сумішам, або спеціалізованій прикормці для карася, що має несильний протеїновий або пряний запах. Якщо компоненти прикормки, на ваш погляд, зовсім не мають запаху, можна додати ложку пряностей (меленого коріандру, карі) і ложку какао в якості атрактанта.

Тонка снасть - не для лина

Любителям витонченої ловлі при полюванні за линем раджу утриматися від застосування тонких лісок і дрібних гачків. Кількість клювань при цьому не збільшується: в траві лин не помічає поводок навіть дуже великого діаметра і бере насадку впевнено. А ось впоратися з сильною рибою, яка відразу після підсічки робить потужний ривок в траву, з тонкою снастю не вдасться. А якщо і повезе, то рибалка на цьому, швидше за все закінчиться - після довгого виведення вся інша риба навколо буде розполохана. Я зазвичай використовую основну волосінь діаметром 0,18 мм і поводок - 0,15 мм.

Однак при цьому оснащення повинно бути максимально легким. Великий поплавок з відповідною огрузкою буде шумно плюхатися в воду і розполохувати на малій глибині рибу. Бажано використовувати веретеноподібні поплавки вантажопідйомністю 2-2,5 гр. і рознесену (яка складається з декількох дробинок) огрузку, щоб приглушити звук приводнення оснастки.

Не дрібнити з насадкою

Черв'як - мабуть, основна насадка для лина. Не менш затребуваний і опариш. Однак часом лин віддає перевагу рослинним насадкам, наприклад перловка (теж незаслужено ігнорованих багатьма рибалками). Чудово працюють і поєднання цих компонентів. Насадка в цьому випадку виходить об'ємною, що сприяє не тільки відсіканню дрібниці, але і швидкому виявленню її линем. Якщо такий «бутерброд» навіть провалиться глибоко в траву, риба все одно легко його знайде.

Гачок повинен відповідати великій насадці, тому дрібні гачки для лову лина неактуальні. Поплавок бажано огружати трохи менше, ніж при ловлі на мотиля, беручи до уваги набагато більшу масу насадки.

Днем - спати

«Спортивний» варіант, коли ловля починається ближче до полудня, для лина абсолютно не підходить. Навіть в самій «ліньовій» водоймі в цьому випадку можна не побачити жодної покльовки цієї риби. Буває, звичайно, що лин ловиться весь день з перервами, але найчастіше його клювання виявляється короткочасними, обмежуючись півтора-дві години на світанку і таким же проміжком часу ближче до вечірніх сутінків. Тому, якщо бажаєте ловити лина цілеспрямовано, має сенс виходити на водойму саме в ці години, а вдень краще добре виспатися.

Міняти місце

При ловлі зграйної «білої» риби (ляща, густери) чим триваліше на одному місці буває рибалка, тим більшою стає тут концентрація риби. Незважаючи на значний її вилов, при регулярному пригодовуванні з сусідніх ділянок підтягуються нові зграї. З линем же все відбувається навпаки. На підгодовування він здалеку не підходить, і після пари днів риболовлі на одному місці риба виявляється вибитою. Щоб мати можливість знову успішно ловити, іноді буває досить переставити човен всього на 20 м. (або зміститися на таку ж відстань по берегу) - звичайно, якщо нове місце аналогічно попередньому.

Той, хто хоча б раз зловив лина на 1 кг., зазвичай стає прихильником ловлі цієї риби і готовий просидіти з вудкою ранок і вечір в очікуванні одного-двох клювань, щоб отримати задоволення від боротьби з дуже сильним противником.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Секрети риболовлі на лина

Схожі статті

Особливості ловлі на пікер

Особливості ловлі на пікер

Фідерна ловля не завжди передбачає дальній кидок важких годівниць. Часом риба тримається буквально під ногами, на дистанції якихось 10-15 м. У цьому випадку застосовують пікер - снасть, яка дозволяє комфортно ловити в подібних умовах.

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Ловля спінінгом на малих річках популярна завдяки поширеності подібних водойм. Всі міста в Україні мають неподалік як мінімум одну подібну річку. Вирушаючи зі спінінгом по малих річках, важливо врахувати, що рибалка на них відрізняється від великих водосховищ, що накладає відбиток на рибалці. Одна з особливостей - необхідність використання невеликих приманок

Ловля окуня на фідер

Ловля окуня на фідер

Всі звикли, що основною метою фідерної риболовлі є ловля «мирної» риби. Лящ, плотва, карась, короп - цих риб не можна назвати хижими, але всі чомусь забувають про дуже цікаву з точки зору фідерної риболовлі - ловлю окуня. Окунь живе у великій кількості практично повсюдно. Річки, канали, водосховища і невеликі ставки - цьому смугастому розбійнику всюди затишно, оскільки він всеїдний.

Матчеві тонкості

Матчеві тонкості

Навряд чи хтось стане заперечувати, що матчева ловля з ковзним поплавком є одним з найскладніших видів поплавкової риболовлі. Зате вона відкриває нові можливості у використанні поплавкової снасті, і рибалки з успіхом освоюють цей спосіб лову. Однак у багатьох з них саме монтаж снасті викликає найбільші труднощі. Звичайно, є певні хитрощі в монтажі, але складного в ньому нічого немає.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудка Trabucco Genetic з кільцями - легка, компактна, телескопічна вудка, яка ідеально підходить дл..

297 - 476Грн.