Як ловити лина на фідер

Найчастіше лина ловлять на поплавкову вудку, проте в ряді випадків краще ловити його на фідер. Так, ловля лина на фідер ефективніше, коли дистанція лову недоступна для вудки або вітер заважає закиданню легкої поплавкової оснастки.

Снасть

Фідерна снасть включає в себе вудилище, котушку, волосінь, годівницю і поводок з гачком. Від правильно підібраних складових снасті залежить успішність риболовлі.

Вудилище

Вибираючи фідер, слід зупинитися на моделях легкого і середнього тестового діапазону, так як лина ловлять на невеликих дистанціях в стоячій воді. Хорошим вибором може бути фідерне вудилище зі змінною довжиною, яка досягається за рахунок додаткової вставки між рукояткою і нижнім коліном вудилища. Оптимально використовувати вудилище довжиною 330 см., а зі вставкою - 390 см., або 360 см. і 420 см., відповідно.

Бажано, щоб вудилище мало
швидкий або середньо-швидкий лад. Такі вудилища дозволяють робити більш точні
кидки, що може бути важливим при ловлі серед водної рослинності.

Котушка

Для лову лина підходять стандартні фідерні котушки. Головна вимога до них - надійна робота механізму. Якщо у водоймі є великий короп або білий амур, незайвим буде наявність бейтранера.

Волосінь

При ловлі на фідер звичайно використовуються плетені волосіні діаметром 0,10-0,16 мм. Вони цілком підходять і для лина. Застосування монофільних лісок при лові на невеликій дистанції в стоячій воді можливо, але нераціонально - за рахунок своєї розтяжності вони гірше передають обережні клювання.

Оснащення

Зазвичай лина ловлять з класичними фідерними годівницями-сітками. Вага годівниць найчастіше до 50 гр. Більш важкі годівниці використовуються рідко, тільки у випадках, коли умови лову вимагають далекого закидання.

Краще використовувати годівниці збільшеного обсягу, що дасть можливість рідше перезакидувати оснащення і, відповідно, менше лякати рибу сплеском. Особливо важливо це при лові на невеликій глибині.


При всій своїй обережності, лин досить спокійно ставиться до волосіні, грузила і годівниць, які лежать на дні, тому вибір монтажу годівниці залежить від звичок рибалки. Найчастіше при лові лина використовують патерностер і петльові оснащення, але початківці рибалки цілком можуть використовувати трубочку протизакручувач.

Якщо в місці лову дно водойми покрите товстим шаром мулу, бажано використовувати годівницю «флет». За рахунок великої площі свого дна, вона менше провалюється в мул.

Наживки і насадки

Незважаючи на те що лин відноситься до мирних риб, він надає перевагу корму тваринного походження. Рослинні насадки при лові лина використовують, якщо одночасно з линем ловлять його сусідів по водоймі - карася та коропа. Другою причиною вибору насадок рослинного походження є необхідність «відсікти» дрібну рибу. Часто в місці лову лина стоять зграї дрібної плотви та краснопірка, які смикають наживку, поки не зіб'ють її з гачка. Зазвичай це відбувається до того, як лин встигає до неї підійти.

В якості наживки частіше використовується:

 • мотиль - основний корм лина навесні, і відповідно краща наживка в цей час. При активному клюванні лина мотиля наживляють пучками по 4-5 шт., а при млявому - по 1-2 шт.
 • черв'як - основна наживка для лина. Краще використовувати дрібних гнойових черв'яків з вираженим гострим запахом. Найдрібніших черв'яків наживляють на гачок по 2-3 штуки.
 • опариш - універсальна фідерна наживка, на яку ловлять майже будь-яку рибу. Довго залишається у воді рухомим і добре тримається на гачку. Опариша можна комбінувати з іншими наживками і насадками.

Для лову лина в основному використовуються такі насадки:

 • кукурудза - часто застосовується при лові фідером, іноді її замінюють горохом.
 • перловка - парені зерна пересипають соняшниковою макухою або меленим насінням. Іноді в процесі приготування в перловку додають трохи меду.

Коли ловиш лина в незнайомій водоймі, варто звертати увагу на те, якими насадками користуються місцеві рибалки. Часто лин краще клює на звичні для нього види корму.

Прикормка

Ловля на фідер передбачає використання прикормки. Власне, саме слово «фідер» перекладається з англійської як «годівниця». Для лову лина використовують як готові підгодовувальні суміші, так і підгодовування, приготовлене своїми руками.

Магазинне підгодовування

Деякі виробники випускають підгодовувальні суміші для лову лина, але вони досить рідко бувають у продажу. Можна використовувати карасячі і коропові підгодовування. Використання універсальних підгодовувань можливо, але менш бажано, так як вони містять багато «пилячих» частинок, що привертають дрібну рибу.

Саморобне підгодовування

Самостійно підгодовування для лина роблять не тільки з бажання заощадити. Часто саморобні підгодовування працюють ефективніше фірмових. Компонентами підгодовування для лина можуть бути:

 • подрібнене зерно (кукурудза, пшениця, ячмінь);
 • пшоняна каша;
 • панірувальні сухарі;
 • різні макухи;
 • вівсяні пластівці ( «Геркулес»).

Найпростішим варіантом підгодовування є розмочений у воді хліб, змішаний із землею, взятою на березі водойми.

Різними ароматизаторами при
виготовленні підгодовувань слід користуватися дуже обережно - дуже сильний
запах не приверне, а відлякає лина.

У підгодовування обов'язково додають частинки насадок або наживок, використовуваних при лові - різаного хробака, мороженого мотиля, ошпареного окропом опариша, подрібнену кукурудзу і т. д.

Залежність клювання від пори року

Активність лина, як і більшості інших риб, пов'язана з температурою води і насиченістю її киснем. Лінь - теплолюбна риба і взимку не харчується.

Весняна ловля

Клювання лина починається незабаром після звільнення водойм від льоду і посилюється в міру прогрівання води. Навесні лина краще шукати на прогрітих сонцем мілководдях. Коли вода прогріється до 18-20 ° C, лин перестає годуватися і починає готуватися до нересту. Нерест триває кілька тижнів і зазвичай закінчується в першій половині червня.

Літня ловля

На початку літа, після нересту, клювання лина досягає максимуму. Влітку лин клює рано вранці, ввечері і вночі. Днем лина можна ловити в тиху похмуру погоду.

Осіння ловля

Восени, у міру охолодження води і відмирання водної рослинності, лин переміщається по всій водоймі в пошуках корму. Після закінчення «бабиного літа» лини поступово починають йти до місць зимівлі - глибоких ям з мулистим дном - і перестають ловитися до наступної весни.

Що потрібно для успішної риболовлі

Результат риболовлі залежить від правильного вибору місця, часу і способу лову. Лина ловлять в прибережній зоні озер, ставків та річкових заток, на кордоні водної рослинності і чистої води. Найчастіше лин тримається на глибині 1-2,5 м. При ловлі фідером важливо, щоб дно в місці лову було вільним від зачепів.

Час лову залежить від сезону,
але в деяких місцях клювання лина може бути активним не "за графіком».
З'ясувати особливості поведінки лина в конкретній водоймі можна
експериментально або від інших рибалок.

Істотно збільшити улов можна за допомогою регулярного прикорму лина до місця лову. В якості привади можна використовувати збіднене підгодовування без елементів насадки. Краще принаджувати лина в декількох місцях - це стане в нагоді, якщо одне з місць виявиться зайнятим або клювання в ньому припиниться з якої-небудь причини.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити лина на фідер

Схожі статті

Як правильно огружати поплавок на вудочці

Як правильно огружати поплавок на вудочці

Якщо з вибором поплавка не виникає особливих труднощів, то його огрузкою ( «огрузка поплавка») викликають певні складнощі навіть у досвідчених рибалок. Кожен рибалка знає - успіх в поплавковій ловлі залежить від багатьох факторів. Головне тут - знати, як правильно огрузити поплавок. Це дозволить зробити індикатор, що повідомляє навіть про найобережніше клювання.

Як пофарбувати опариша в червоний колір (або інший) і надати йому запаху

Як пофарбувати опариша в червоний колір (або інший) і надати йому запаху

Універсальна наживка опариш поширена всюди. Вона не залишить байдужою навіть мляву рибу. Улюблені ласощі застосовується в будь-який час року. Але найбільшою популярністю наживка тваринного походження користується в холодну пору. Щоб ще більше підвищити привабливість наживки, досвідчені рибалки задаються питанням: «як пофарбувати опариша в червоний колір?».

Які приманки і наживки використовувати для ловлі сома

Які приманки і наживки використовувати для ловлі сома

Сом відноситься до хижих риб, що виділяються підвищеною обережністю. Наживка для ловлі сома вибирається з урахуванням його гастрономічних уподобань і погодних умов. При лові сома використовуються наступні методи

Як зробити прикормку для рибалки з зерен коноплі

Як зробити прикормку для рибалки з зерен коноплі

Важливою якістю конопель для рибалок є її здатність залучати рибу. Зараз важко сказати, як давно застосовується конопля для риболовлі, набагато важливіше, що сьогодні її використовують набагато рідше, ніж вона того заслуговує.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Підсак EOS 5988003

Підсак EOS 5988003

Універсальний підсак, який відмінно зарекомендував себе при ловлі різної риби з плавзасобів і берег..

347Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.

Кормушка флет Orange Method Arc Flat

Кормушка флет Orange Method Arc Flat

Одностороння годівниця ORANGE ™ Method Arc Flat - завдяки своїй конструкції падає на дно відвантаж..

20 - 27Грн.

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка Brain Apex Double - недорога модель з системою бейтраннер, однаково добре підходить, як для..

841Грн.