Як ловити лина на поплавкову вудочку

Мешканець підводних заростей лин, добре знайомий більшості рибалок. Цю золотисто-зелену рибу з маленькими червоними очицями і товстим коротким тілом, покритим слизом, важко сплутати з будь-якою іншою. Лин зустрічається в більшості водойм з повільною течією або стоячою водою майже по всій середній смузі Євразії - від атлантичного океану до озера Байкал. Деякі рибалки ловлять лина цілеспрямовано, адже ловля лина на поплавкову вудку захоплююче і досить цікаве заняття.

Снасть

З усього розмаїття рибальських снастей для лову лина підходить тільки поплавкова вудка або донка. Зрозуміло, мова не йде про браконьєрські або промислові снасті. При цьому ловля поплавковими снастями комфортніша і ефективніша, адже лин тримається в сильно зарослих місцях з мулистим дном.

Ловля лина не вимагає далекого закидання, а зарослі очеретом або чагарником берега, швидше за все, не дозволять маніпулювати штекерним вудилищем. Найкраще в якості снасті для лову лина використовувати махову або болонську вудку.

Вудилище

Вимог до вудилища для лову лина не дуже багато. Воно повинно дозволяти закидати оснастку і витримувати опір риби яка клюнула. Так як при лові лина немає необхідності постійно утримувати вудилище в руках, воно може бути навіть з важкого склопластику. Звичайно, набагато краще, якщо бланк вудилища буде виготовлений з низько-модульного вуглеволокна. Як не дивно, але професійні вудилища з високим модулем пружності для лову лина краще не вибирати. Крім високої ціни, їх недоліком є ​​крихкість - таке вудилище може зламатися при ударі об гілку або стебло очерету. Та й потенціал спортивної снасті при неспішному прибережному ловлі не буде розкритий.

Для лову з човна вибирають вудилища довжиною 4-4,5 м. Для лову з берега - до 7 м.

Котушка

Безінерційна котушка для лову лина може використовуватися як матчева, так і спінінгова середньої величини. Бажано, щоб котушка володіла достатньою потужністю - крім виведення риби, їй доведеться справлятися з витягуванням водоростей.

Інерційні котушки краще не використовувати, тому що вони не можуть допомогти в виведенні риби на коротку, а тільки зроблять вудилище важчим.

Волосінь і повідець

Для поплавкового лову лина використовують монофільні волосіні. На відміну від більшості риб, лин не боїться товстих лісок. Можливо, він приймає волосінь і повідець за стебла водної рослинності, яка його оточує. А ось сама ця рослинність часто створює проблеми рибалці при використанні тонких оснасток.

Відповідним вибором для лову лина може бути основна волосінь діаметром 0,18-0,22 мм. з повідцем на 0,02 мм. тонше основної волосіні. Довжина повідця зазвичай 20-25 сантиметрів. Навесні і восени використовують більш тонкі волосіні і повідці, ніж влітку.

Оснащення

З огляду на те, що ловля лина на поплавкову вудку ведеться в стоячій воді і на невеликих дистанціях, для неї застосовують легкі оснащення. Цілком достатньо використовувати поплавок вантажопідйомністю до 2 грам. Огрузка складається з декількох дробинок на основній волосіні і підпаска, закріпленого в 7-10 см від гачка. Застосовують два варіанти огрузки:

 • Грузила розподіляють по волосіні, щоб наживка плавно опускалася в товщі води - лин може клюнути не тільки у дна.
 • Грузила сконцентровані в місці кріплення повідця. Такий спосіб дозволяє максимально швидко опустити наживку на дно, минаючи зграї дрібної риби, яка стоїть в товщі води.

Гачок вибирається з урахуванням того, яка насадка використовується. Навесні при лові на мотиля використовують невеликі гачки з тонкого дроту. Влітку і ранньою осінню краще використовувати коропові гачки, орієнтуючись на середній розмір линів у водоймі.

Вибір місця лову

Ловити лина краще в місцях їх годування - впритул до заростей прибережної рослинності. Дуже результативною може бути літній лов лина на поплавкову вудку в мілководних, зарослих лататтям, заводях і затоках. Наживка закидається в «вікна», площа яких може бути від розміру тарілки до декількох квадратних метрів. Зазвичай лин не віддаляється від берега і ловиться на глибині до двох метрів.

Прикормка

Підгодовувати лина можна як фірмовими підгодовуваннями, так і прикормками власного виготовлення. Купити спеціалізоване підгодовування для лина, швидше за все, не вийде. Можна використовувати готові суміші для коропа або ляща. Важливо, щоб підгодовування не включало багато дрібних фракцій. «Пилячі» суміші, що створюють у воді ароматизовану хмару, привернуть зграї дрібної риби, яка буде смикати наживку і створювати ілюзію клювання.

Колір прикормки повинен збігатися з кольором дна водойми. Контрастна пляма може відлякати лина.

Самостійно виготовити прикорму можна з суміші панірувальних сухарів, запареної крупи (кукурудзяної, пшеничної, ячної), мелених зерен конопель і різних макух, змішавши їх в різних пропорціях.

Для підвищення ефективності в підгодовування обов'язково додають компоненти, що використовуються в якості насадки - черв'як, мотиль, зерна кукурудзи та т. д.

Насадки і наживки

Лінь відноситься до нехижих риб, але вважає за краще насадки тваринного походження. Звичайно, його можна ловити на личинку бабки або, за порадами старих книг, на линялих раків, але краще використовувати більш доступні, але від того не менш ефективні, наживки:

 • черв'як - наживка на лина № 1. Дрібних черв'яків насаджують пучком, а великих по одному;
 • мотиль - природний корм лина. Застосовується при весняному лові. Влітку мотиля об'їдають зграї дрібної риби, і лин просто не встигає до наживки;
 • опариш - універсальна літня наживка для поплавкового лову.

На рослинні насадки - тісто, горох, манну бовтанку і т. д. - лин попадається випадково, при лові карася чи коропа. Винятком є ​​два випадки:

 • коли лина тривалий час принаджують (наприклад, кукурудзою);
 • коли великою і досить твердою насадкою треба відсікти дрібницю, що заважає ловлі, - в цій ситуації використовують перловку і кукурудзу.

Кращий час для лову

Лин починає клювати ранньою весною з появою вимоїн на льоду. Його активізує приплив кисню у водойму. Навесні лина можна ловити протягом усього світлового дня. В кінці весни клювання припиняється і відновлюється тільки після нересту - на початку або в середині червня.

В середині літа, коли через спеку і цвітіння води знижується вміст кисню в воді, клювання лина слабшає до початку похолодання води.

На початку осені, коли починає відмирати водна рослинність, лини активніше переміщаються по водоймі і, відповідно, починають краще клювати. При подальшому похолоданні лини зміщуються до місць зимівлі (змулених ям) і перестають клювати до наступної весни.

Як і у більшості інших риб, пік клювання лина зазвичай доводиться на ранок і вечір. Однак в різних водоймах поведінка линів може відрізнятися. Іноді лина успішно ловлять жарким полуднем на наживку що повільно тоне, яку закидають в «вікна» заростей латать.

Техніка ловлі лина на поплавкову вудку

Ловлю лина починають з обловлювання придонних шарів води. Якщо покльовок немає, починають послідовно обловлювати всю товщу води.

Знамените клювання лина, яке триває кілька хвилин, дійсно іноді трапляється, але набагато частіше лин клює впевнено - топить поплавок і тягне його в сторону.

Для підсічки лина досить легкого кистьового руху. Сильний ривок може привести до обриву оснастки. Опір лина при виведенні рибалки оцінюють по-різному. Одні вважають лина однією з найсильніших риб, інші - відверто слабким противником. Пояснюється це тим, що активність лина змінюється в залежності від сезону і умов його проживання - найсильніше пручаються лини, що живуть в теплій і багатій киснем воді.

Ловля на поплавкову вудку з берега і з човна

Поплавковою вудкою в більшості випадків ловлять з берега, тим більше що лин рідко від нього віддаляється. Але часто берег біля перспективних місць буває заболоченим або зарослим суцільною стіною очерету. У таких місцях краще ловити з човна.

Човен ставлять на якір таким чином, щоб закид здійснювався в сторону берега. Це дозволить відразу після підсічки відвести лина від заростей. Вибираючи місце для установки човна, бажано враховувати напрямок вітру. Закидати легкі оснащення при зустрічному або бічному вітрі не дуже зручно.

Рекомендації та поради від бувалих рибалок

 • Ловлю лина можна зробити більш успішною, якщо врахувати такі поради:
 • При регулярній ловлі лина з берега можна розчистити місце лову і прохід до нього від заростей, а дно в місці закидання засипати шаром піску. Це затримає заростання місця, і зробить наживку більш помітною.
 • У місцях, покритих шаром ряски, можна скористатися рамкою, пов'язаної з трьох або чотирьох прутів (довжиною по 1,5-2 м.) у формі трикутника або квадрата, відповідно. Розігнавши ряску і поклавши рамку на воду можна створити вікно чистої води.
 • Так як після виведення лина клювання на деякий час припиняється, можна підготувати і підгодувати кілька місць для лову й переходити між ними.
 • Для того щоб легко втримати покритого слизом лина в руках, використовують тонкі робочі рукавички з гумовими точками на долонях.

І на закінчення - найважливіша порада: при лові лина на поплавкову вудку дотримуйтесь норми вилову, щоб лин продовжував і далі радувати рибалок своїми покльовками.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як ловити лина на поплавкову вудочку

Схожі статті

Як ловити ляща осінню на фідер

Як ловити ляща осінню на фідер

Із завершенням літа багато рибалок переключаються з ловлі мирної риби на ловлю хижака, а між тим ловля на фідер восени мирної риби, в тому числі і ляща, не менше цікава.

Як ловити рибу на сало

Як ловити рибу на сало

Пошуки трофейних екземплярів часто призводять рибалку до необхідності випробувати нові і перспективні приманки. Нерідко використовуються такі незвичайні насадки, як ковбаса, суха кров, сало. Ловля риби на сало показує хорошу результативність, найкращий ефект має в холодну пору року, коли здобич плаває в пошуках поживного продукту. Ловля риби на сало з часником зручна, так як вдається одночасно взяти з собою провізію і приманку, а часниковий запах добре розноситься по водоймі, залучаючи його жителів.

Особливості вибору котушок для троллінгу

Особливості вибору котушок для троллінгу

Троллінг, що завоював останнім часом величезну популярність - один з найбільш результативних способів лову великих хижих риб різних мастей. Використовуючи добре підібрану і налаштовану снасть для троллінгу, рибалки мають можливість зловити судака, щуку, трофейного сома і великого окуня, а ще обережних хижаків - язя й головня.

Як ловити коропа на пружину

Як ловити коропа на пружину

Короп - бажаний трофей для всіх рибалок. Завдяки поширеності і всеїдності, коропа можна ловити на всі аматорські та спортивні снасті. Фанати свого виду лову примудряються цілеспрямовано ловити його навіть на спінінг і нахлистом. Але найчастіше коропа ловлять на донні снасті. Одним з популярних способів донної ловлі є ловля коропа на пружину. Ловля на пружину є «народним» аналогом спортивного лову коропа з оснащенням «метод».

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Поводок Leegend Fishing Gear (15/20/25см) - 1шт.

Поводок Leegend Fishing Gear (15/20/25см) - 1шт.

Недорогий якісний поводок. Який захистить вашу волосінь або плетінку як від щучих зубів, так і від ..

4Грн.

Поппер Strike Pro Sea Monster 54. SH-002BA

Поппер Strike Pro Sea Monster 54. SH-002BA

Sea Monster - дуже успішна модель поппера від Strike Pro. Особливість приманки в будові її головної..

118Грн.

Воблер Strike Pro Cranky X SS 50F. EG-165SL(F)

Воблер Strike Pro Cranky X SS 50F. EG-165SL(F)

Популярна серія приманок Cranky в 2014 році поповнилася новою моделлю Strike Pro Cranky X SS 50F. П..

90Грн.

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Kaida (Weida) DF – це безінерційна котушка середнього розміру. Котушка має основну металеву і ..

292 - 336Грн.

Прикорм зерновий 3-K Baits Мікс Кукурудза 0.5кг

Прикорм зерновий 3-K Baits Мікс Кукурудза 0.5кг

Суміш "приварених" зерен - "Зерновий МІКС Кукурудза" володіє природною приваблюючою властивістю і ..

30 - 40Грн.