Яку прикормку вибрати на лина

Вельми складно домогтися клювання лина через особливості поведінки риби. Дана здобич обережна, полохлива, а дорослі особини ходять поодинці. Перераховані характеристики ускладнюють ловлю цієї всеїдної риби, а без прикормки лин попадається на гачок випадково і вкрай рідко. Прикормка для лина допомагає утримати бажану здобич на підгодованому місці. Якщо вдасться залучити рибу, вже половина справи зроблена. Лише залишиться підібрати приманку, зробити якісну підсічку і виведення. Всі дії важливо виконувати в умовах тиші і маскування.

Куплені і саморобні прикормки на лина

Ловля лина весною на поплавкову вудку ускладнюється через пізній вихід риби зі стану анабіозу, хоча в теплих регіонах перші клювання з'являються вже в середині квітня. У північних широтах рибалка на лина починається пізніше, після прогрівання води до 15 ° С (у травні). У кожному разі без правильної прикормки не обійтися.

Щоб зробити будь-які способи лову лина перспективніше, використовується підгодовування риби. Існує 2 основних способи отримання прикормочної суміші: купити в магазині або виготовити самостійно. У кожного методу є свої переваги і недоліки.

Особливості покупних сумішей:

 • важливо розбиратися в особливостях поведінки і схильностях риби. Не всі готові підгодовування придатні для упіймання бажаної здобичі, доведеться самостійно вивчати склад або відгуки інших рибалок;
 • лин добре ловиться на підгодовування, які зустрічаються в його природному середовищі існування. Якщо взяти покупного, великого хробака, на нього часто гірше ловиться риба, ніж на невеликих хробаків, взятих з водойми. Домогтися такого ефекту за допомогою готових сумішей нереально;
 • швидко готуються. Можна придбати підгодовування і відразу використовувати його;
 • рідко вдається посилити клювання риби за допомогою екзотичних інгредієнтів, краще брати перевірені та ефективні суміші.

Саморобна приманка дозволяє гнучко змінювати склад і кількість компонентів в пошуку найрезультативнішої приманки. При рівних умовах, власноруч зроблені підгодовування виявляються ефективнішими в руках професіоналів, але новачкам рекомендуємо купувати готові суміші або використовувати прості рецепти самостійного приготування.

Плюси і мінуси саморобних складів:

 • можливість використання природних інгредієнтів для риби: землі з водойми, черв'яків, накопаних на місці лову, води з ставка. Лінь є осілого рибою з «консервативними» поглядами, вона не любить зміни, звикає харчуватися однією їжею і майстерно обходить приманки з невідомими запахами;
 • можна готувати суміш великими порціями за низьку вартість. В ідеалі краще розділяти склад на кілька частин і в усі додавати різні ароматизатори і/або тваринні компоненти;
 • в суміші будуть використовуватися виключно свіжі інгредієнти, на сухі суміші лин також реагує, але гірше. Краще використовувати свіжі рослинні елементи складу, живих черв'яків, опаришів, тваринну кров. В рубаних, сушених аналогів ефективність трохи менше;
 • головним недоліком є ​​необхідність витрачати час, часом по кілька годин.

Важливо! Навесні бувають ситуації, коли лин добре клює зовсім без приманок, але розраховувати на подібні особливості клювання не доводиться, це трапляється нечасто.

Основні компоненти прикормки для лина

Насамперед потрібно дізнатися, на що клює лин в різні сезони:

 1. Весна. Навесні краще вибрати наживку і приманку з додаванням речовин тваринного походження. Лінь плаває по дну на глибині близько трьох метрів і вибирає різних молюсків, невеликих ракоподібних, личинок комах і т. д. Рослинного корму в раціоні ще недостатньо, щоб робити на нього великий акцент.
 2. Літо. Найкраще використовувати рослинні інгредієнти, але при додаванні тваринних компонентів суміш стане ще привабливішою. Лінь в теплу пору поступово переходить на харчування різними пагонами і корінням рослин.
 3. Осінь. Активне клювання триває виключно в першій половині осені, так як риба теплолюбива і в жовтні вже втрачає інтерес до їжі, збивається в зграї і починає шукати глибокі ями для зимівлі. Восени в хід йдуть поживні підгодовування.
 4. Зима. Риба заривається в мул і впадає в сон, не проявляючи будь-якої активності.

Рецептів підгодовувань відносно багато, але початківцям рибалкам рекомендуємо найпростіший склад - дроблені, житні сухарі в поєднанні з землею з водойми в співвідношенні 1 до 4. Даний рецепт по ефективності не поступається дорогим підгодовування з магазину. Підвищити результативність допоможе додавання тваринного компоненту, використовуваного в ролі насадки. На рибальські гачки переважно нанизується мотиль, опариш, черв'як, кукурудзу, горох, перлову крупу і т. д.

Зазвичай в основі підгодовування використовується:

 • пропарений горох;
 • смажена крупа «Геркулес»;
 • макуха з соняшнику;
 • пшенична каша;
 • зварена картопля.

За запевненнями досвідчених рибалок, іноді лин добре ловиться на незвичайні склади, наприклад: промитий в річці сир з додаванням барвника або торфу.

Щоб не експериментувати, краще використовувати розмочений у водоймі хліб (корочку обов'язково прибираємо). Потім вичавлюється вода, і в суміш вноситься земля або глина.

Приготування підгодовування для лина

У полюванні за цією обережною рибою важливо враховувати кілька основних секретів правильного приготування суміші, властивих всім рецептами підгодовування.

Прикормка для лина своїми руками виготовляється з урахуванням:

 • способу лову риби. На поплавок і фідер використовуються дещо різні склади. В фідерну снасть вноситься в'язкіший склад, дуже бажано додається в суміш речовини тваринного походження. На поплавкову снасть підійдуть суміші з виключно рослинною складом, але обов'язково в суміші повинен бути присутнім компонент, що виконує роль наживки;
 • сезону. У холодну пору лин воліє харчуватися калорійними, тваринами кормами, а в теплий - добре реагує на рослинні речовини зі складу, хоча не нехтує і комахами;
 • особливостей водойми. У стоячій воді, де любить жити риба, краще робити суміші з додаванням великої кількості компонентів які порошаться і низькою в'язкістю складу. На річках з невеликою течією переважно використовувати дещо тугі суміші, які розпадаються трохи довше;
 • кормової бази водойми. Якщо поблизу з місцем проживання риби є дерева, поля або інші джерела надходження їжі, це варто враховувати при виготовленні складу. При наявності дерев, затоплюваних в паводки, лин добре ловиться на личинок короїдів, бабок;
 • стану погоди. Дослідним шляхом встановлено, що на лина краще полювати в похмуру погоду з невеликим вітром. Незважаючи на любов до сонця, коли риба часто харчується, рибалці простіше замаскуватися при наявності хвильок на поверхні води. У ясну і безвітряну погоду здобич здатна розглянути рибалку з глибини двох метрів.

Рецепти підгодовувань на лина

Розглянемо кілька найцікавіших підгодовувань на лина.

Рецепт 1: Сир з хлібом

Виготовляємо суміш:

 1. Готуємо сир і білий хліб в пропорції 1 до 3.
 2. Розминаємо перераховані інгредієнти і змішуємо разом, має вийти своєрідне тісто.
 3. Робимо пластинку з тіста, товщина шару близько 1 см.
 4. Кладемо пластину на цеглу і встановлюємо в попередньо розігріту духовку. Склад буде готовий при появі приємного запаху і зміні кольору на жовтий. Після придбання тістом заданих критеріїв витягаємо тісто з духовки.
 5. Поділяємо підгодовування на шматки і змішуємо з землею, потім закидаємо в місце лову.

Зазначена пластина також використовується в якості наживки на гачок.

Рецепт 2: З пшеницею і макухою

Суміш легко доступна і просто готується. У складі використовується 2 частини пропареної пшениці до 1 частини соняшникової макухи. Після змішування цих компонентів виходить трохи прокисла прикормочна суміш, вона добре працює при залученні лина. У випадку з даним підгодовуванням на гачок краще використовувати насадку з гнойового хробака.

Рецепт 3: З висівками, пшоном і черв'яками

Це хороша прикормка для рибальських місць з піщаним дном. Вона одночасно ефективна і проста у виготовленні. Досить змішати висівки, варене пшоно і подрібнені черв'яки (1: 1: 0,5).

Рецепт 4: З сухарями, сиром і макухою

В основі прикормочної суміші використовується макуха, панірувальні сухарі і сир (2: 2: 1). Посилити ефект підгодовування допоможе використання трохи кислого сиру.

Підгодовування для лову лина на фідер

Складність використання фідерної снасті в полюванні за линем полягає в місцях проживання риби. Ловля лина на фідер можлива виключно в чистій воді, тобто актуально використовувати снасть навесні до буйного росту рослинності. Альтернативний варіант - заздалегідь розчистити «вікно» серед водоростей. Лінь не змінює місця проживання, тому повернеться назад навіть після того, як рибалка потривожить рибу.

Якщо використовувати фідер можливо в конкретних умовах, рекомендуємо спробувати дієвий рецепт прикормки, що складається з:

 • сухарів і рибного борошна - по 500 г;
 • подрібнених черв'яків (опариша) - 100 г;
 • масла конопель - 1-2 крапель.

Як зробити приманку:

 1. Спочатку прожарюємо обидва види борошна до придбання коричневого відтінку.
 2. Беремо ¼ л води, вносимо в неї конопляну олію і перемішуємо воду.
 3. Додаємо інші компоненти і все ретельно змішуємо.
 4. Готуємо потрібну консистенцію суміші. Якщо вона суха, вносимо трохи більше води, а в занадто вологе підгодовування додаємо сухих речовин.

Краще використовувати гнойового хробака для наживки.

Які ароматизатори використовувати для підгодовування на лина?

Саме по собі підгодовування володіє невеликою привабливою здатністю, але його легко підвищити за допомогою ароматичних добавок. Ароматизатори для лову лина зазвичай штучні, але можна використовувати і натуральні продукти. Готові рідини продаються в спеціалізованих магазинах, а натуральні речовини легко знайти на городі або придбати на ринку.

Важливо! Будьте обережні з додаванням ароматичних речовин покупного походження, так як передозування вкрай небажане. Природні ароматизатори можна додавати в різних кількостях, ризик передозування мінімальний.

До натуральних ароматичних засобів відносяться:

 • насіння кмину;
 • коріандр;
 • порошкове какао;
 • конопляне насіння;
 • нарізаний часник.

Перед використанням будь-якого насіння рекомендуємо його попередньо обсмажувати і подрібнювати кавомолкою. Якщо планується застосовувати часник, його натирають на тертці або пропускають через часничницю.

Важливо використовувати виключно свіжі ароматизатори - від старих, запліснявілих і відвологлих речовин настає тільки шкода.

Ароматні компоненти (крім цілісного насіння) вводяться в суміш тільки на останньому етапі домашньої підготовки підгодовування, після приготування і змішування всіх компонентів. Вже безпосередньо на водоймі до складу вносяться тільки живі черв'яки, опариші або мотиль. Ціле насіння краще додавати в крупи на стадії варіння, тоді підгодовування краще перейме запах рослини.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Яку прикормку вибрати на лина

Схожі статті

Як застосовувати горох на риболовлі

Як застосовувати горох на риболовлі

В риболовлі застосовується практично вся їжа рослинного приготування, але не всі корми однаково ефективні. Одною з улюблених і привабливих приманок для риби є горох, але його попередньо важливо правильно приготувати. Є кілька способів і правил, як правильно варити горох для риболовлі, щоб він виявився пахучим, не спадав з гачка і залучав різних всеїдних риб.

Ловля головня на поплавкову вудку

Ловля головня на поплавкову вудку

Одним з найцікавіших об'єктів ловлі для рибалок є головень. Останнім часом головня цілеспрямовано найчастіше ловлять нахлистом або спінінгом на блешні, воблери і джигові приманки, хоча ловля головня на поплавкову вудку може бути не менш здобутливою і захоплюючою.

Особливості ловлі на резинку

Особливості ловлі на резинку

Резинка - снасть, давно знайома рибалкам. Вона дозволяє ловити на течії і в стоячій воді - як мирну рибу, так і хижаків. Ловля на резинку не відноситься до спортивних способів лову, однак може бути не менш захоплюючою.

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Є безліч чинників, що впливають на вибір снастей в конкретних умовах. Вибирати, які спінінги краще для далекого закидання, варто з урахуванням довжини, тесту, місця риболовлі, строю, типу пропускних кілець і т. д. Зазвичай використовується береговий спінінг для далекого закидання, який допомагає обловлювати далекі, перспективні ділянки стоянки риб.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Гачки Cobra Pasteholder C008NSB

Гачки Cobra Pasteholder C008NSB

Серія гачків c круглою формою загину і укороченою цівкою, для ловлі великої риби. Підходять для осн..

30Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса - натуральний продукт для стимуляції харчування коропа. Володіє специфічним запахом, який є..

38 - 48Грн.