Ловля крупного окуня на живця

Для упіймання великих екземплярів окуня зовсім не обов'язково витрачатися на дорогі блешні - не менш ефективним може виявитися ловля смугастого хижака на живця. Однак успішна ловля окуня на живця вимагає знань певних тонкощів такої риболовлі.

Вибір і ловля живця

Так як окунь - порівняно невеликий хижак, розмір живця повинен бути відповідним. Оптимальним вважається розмір рибки 5-7 см, її не пропустить ні великий окунь, ні більш дрібні особини. Найкраще в якості живця підходить уклейка і верхівка, дрібна плотва. Не гребує хижак і власними мальками.

Ловити живця найзручніше малявочником коло самого берега, періодично підгодовуючи дрібницю хлібними крихтами. Після упіймання рибок слід акуратно перекласти в підготовлену ємність з чистою водою, яку потім в процесі ловлі необхідно міняти, щоб живець не заснув.

Набагато охочіше окунь спокушається жвавим живцем, ніж мертвою рибкою, тому необхідно створити всі умови для того, щоб довше зберегти йому життєздатність, а також вчасно змінювати нерухомих рибок на гачку.

Снасті для ловлі окуня на живця

Для ловлі крупного окуня на живця підійде звичайне поплавкове махове вудилище довжиною 4-6 м., оснащене волосінню діаметром від 0,15 мм. до 0,25 мм. в залежності від трофейних горбачів які мешкають у водоймі. Для насадження живця краще використовувати подвійний гачок, розмір якого також підбирається, виходячи з розмірів окуня.

Слід пам'ятати, що великий гачок знижує рухливість живця, що негативно відбивається на частоті клювань.

Поплавок вибирається такої вантажопідйомності, щоб зберігалася можливість по його коливаннях відстежувати активність живця на гачку.

З успіхом рибалками також використовується так звана «резинку» - варіант донки, оснащеної еластичним амортизатором і 3-5 подвійними гачками на відстані 1-2 м. один від одного.


Перевага даної снасті в тому, що вона дозволяє доставити живця до місця ловлі з мінімальними пошкодженнями, і рибки довше залишатимуться рухомими.

Насаджувати живця краще всього за ніздрю, оскільки окунь атакує свою жертву з голови, і при цьому знижується ймовірність сходження хижака після підсічки.

Де ловити великого окуня на живця

Великий окунь, на відміну його дрібніших побратимів, які вважають за краще знаходитися в середніх водах або на мілині, найчастіше зустрічається коло дна біля корчів, валунів, під навислими над водою деревами. Трофейні екземпляри окуня надають перевагу полюванню поодинці або невеликими зграями, тому розраховувати на їх часте упіймання не варто.

Тактика ловлі, при якій місця стоянки окуня необхідно активно шукати, більш ефективна, ніж вичікувальна. Якщо після закидання протягом 5-10 хвилин не було клювання, краще змінити місце або виконати кидок на деякій відстані від попереднього.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля крупного окуня на живця

Схожі статті

Ловля білого амура на огірок

Ловля білого амура на огірок

Як відомо, білий амур великий любитель різної зелені. Дуже часто можна почути історії про те, як рибалкам вдавалося зловити трофейних особин на звичайну капусту або очерет. Але є ще одна не менш ефективна приманка - огірки. Які особливості має ловля амура на огірок ми розповімо в цій статті.

Ловля канального сомика

Ловля канального сомика

Сом канальний - велика теплолюбна прісноводна риба сімейства ікталурових. Батьківщиною канального сомика є Північна Америка. Є промисловим видом і розводиться в багатьох рибо-господарства в різних регіонах нашої країни. Сом канальний, як і всі сомо-подібні, всеїдний. Він їсть все, що потрапить в його пащу - рибу, маленьких тварин на кшталт пташенят або мишей, комах і їх личинок, рачків, жаб, коли тваринної їжі немає, не відмовляється і від рослинної їжі - водорості, насіння.

Ловля щуки з берега для початківців

Ловля щуки з берега для початківців

При лові з берега не доводиться розраховувати на велику щуку, частіше тут трапляються риби дрібні і середні, вагою не більше 1 кілограма. Проте, восени щука є найбільш бажаною здобиччю рибалки. Для результативної риболовлі важливе значення мають правильно підібрані снасті. 

Ловля риби на боковий кивок

Ловля риби на боковий кивок

Боковий кивок - це літня мормишка на поплавковому вудилищі. Дуже зручний спосіб рибної ловлі, який в нашій країні використовують давно і вельми успішно. По-перше, працює він з різними видами оснащення, по-друге, для цього не потрібно ні багато грошей, ні багато часу. В цілому, ловля на боковий кивок це універсальне рішення для тих, хто не хоче зайвої метушні і біганини по магазинах для рибалок.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Донка-резинка з грузом 200гр. (50м-жилка/10м-резинка/5-7-гачків)

Донка-резинка з грузом 200гр. (50м-жилка/10м-резинка/5-7-гачків)

Готова донна снасть (резинка) з мотовилом.Донкою-резинкою зазвичай ловлять на водоймах без течії. Ч..

55Грн.

Двійник Kumho Double Hook KH-11040 (Довга цівка)

Двійник Kumho Double Hook KH-11040 (Довга цівка)

Серія двійних гачків відмінної якості від корейської компанії Kumho. Ідеальний варіант для оснащенн..

5Грн.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Повідці з флюорокарбона з кожним роком набувають все більшої і більшої популярності у українських р..

10Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.