Як, де, чим і на що ловити окуня літом

В статті розберемо популярні способи ловлі окуня літом. Детально розглянемо ловлю на спінінг (як правильно виконати оснащення спінінга для ловлі окуня влітку, які приманки використовувати на літньому лові), на поплавок, в схил.

Ловля окуня - це азартне і цікаве заняття. Важливо відзначити, що цього хижака цілеспрямовано ловлять не тільки початківці спінінгісти, а й професіонали, використовуючи різні способи і самі різні варіанти штучних приманок і оснасток. Окунь влітку, клює навіть в спекотні дні, однак за умови, що будуть відомі місця скупчення хижака, а також правильно підібрані приманки. Саме на ці питання ви зможете знайти відповіді в нашій сьогоднішній статті. Першим розберемо спінінгову ловлю окуня влітку, потім на поплавок і в схил.

Окунь влітку на спінінг

Отже, окунь живе практично у всіх прісноводних водоймах, починаючи від невеликих річок і закінчуючи великими водоймищами і озерами. Ловити окуня влітку можна на будь-якій ділянці водойми незалежно від глибини, оскільки хижак може перебувати як на глибині більше трьох метрів, так і в неглибокій затоці. Найчастіше, особливо у вечірні та ранкові літні години, окунь знаходиться в прибережній зоні, де активно полює за мальком.

Трофейного окуня зустріти на мілині влітку, вдається вкрай рідко, оскільки він не залишає глибокі ями, бровки і вважає за краще знаходитися серед корчів, недалеко від затоплених споруд.

На річці окуня потрібно шукати на спокійних ділянках, або в зонах недалеко від зворотної течії. Особливо часто окунь зустрічається поруч з берегом, якщо на ділянці є повалене дерево, а глибина під ним перевищує два метри. Незважаючи на те, що окунь відноситься до денного хижака, його найкраще ловити рано вранці або ввечері. Днем окунь також ловиться, але доведеться попрацювати, щоб його знайти. На великому водосховищі або озері визначити місце, де годується окунь, можна по скупченню чайок над водою.

На літньому лові окуня вибирається ступінчаста або рівномірна проводка з паузами не більш трьох секунд. На великих водоймах, зручніше ловити окуня з човна, так як хижак, частіше тримається протягом дня на великій відстані від берега, підходячи до нього тільки на вечірній або ранкової зорі.

Як підібрати спінінг для ловлі окуня

Оснащується спінінг виходячи з того, які планується використовувати за вагою штучні приманки для лову окуня. Якщо частіше ловити планується з використанням блешень і воблерів вагою до 8 грам, то рекомендовано зупинити вибір на спінінгах класу «Лайт», при цьому тестове навантаження повинно знаходитися в діапазоні 10-15 грам.

При ловлі окуня твітчинговими воблерами підійде спінінгове вудилище швидкого і середнього строю з верхньою межею тесту до 18 грам. Якщо використовувати дрібні блешні і мікроджигові приманки, то тут відмінним вибором буде спінінг класу «Ультралайт».

Щодо довжини спінінга, необхідно вибирати виходячи з того, як планується ловити окуня, з берега або з човна. У першому випадку вудилище рекомендується купити довше, у другому коротше. Ідеальна довжина спінінга, за допомогою якого успішно можна ловити і з берега і з човна - 2,1 метра. Для лову окуня влітку з берега на великому водосховищі відмінно підійде варіант спінінга довжиною 2,7 метра.

Котушка і волосінь

При виборі котушки важливо враховувати клас вудилища, на яке вона буде встановлюватися. Для лову окуня відмінно підійдуть варіанти з металевої шпулею розміром 2000. Як варіант можна розглянути котушку ECUSIMA 2000 виробництво RYOBI, яка відрізняється зручністю і надійністю. Рекомендується на шпулю котушки намотувати плетений шнур.

Приманки для ловлі окуня влітку

Отже, для окуня відмінно підійде будь-який варіант штучної приманки, головне щоб розмір був невеликий. Відзначимо, варіанти приманок, а також деякі моделі, які відрізняються найбільшою ефективністю:

Коливні блешні

Відмінний вибір при лові окуня влітку на великій глибині. Відзначимо, що саме на колебалки найчастіше попадається трофейний окунь. Серед розмаїття запропонованих моделей можна виділити: «Mepps» cyclops-0 і кастмастер «АСМЕ». При лові застосовується ступінчаста і рівномірна проводки.

Блешні вертушки

Використання цих приманок дозволяє обловлювати ділянки на водоймі будь-якої глибини з рідкою підводною рослинністю. Проводка виконується повільна рівномірна. Найкращими обертовими блешнями для літнього окуня вважаються  «Mepps» № 00, 0, 1 і 2.

Силіконові приманки

Використовуються різні варіанти силікону (твістери, поролонки, черви, віброхвости). Для лову окуня підбираються варіанти довжина тіла, яких знаходиться в межах 1-2 см. Оснащення приманки може бути виконано із застосуванням різних варіантів і способів. При лові переважно використовується ступінчаста проводка.

Воблери

Для літнього окуня при лові на мілинах відмінно підійдуть поппери, на ділянках з глибиною до трьох метрів можна пробувати ловити цього хижака на воблери які відносяться до класу «мінноу». Проводка виконується ривкова або твітчингова. Насправді окуневих воблерів пропонується сьогодні безліч, тому проблем з покупкою виникнути не повинно.

Основні варіанти спінінгових оснасток для окуня

Каролінське оснащення

Використовується часто, його особливість полягає в тому, що на звичайний гачок, який прив'язується до повідця (довжина до метра) насаджується твістер або інша силіконова приманка. Вантаж встановлюється на основній волосіні, монтаж ковзний.

Класичний джиг

Використовується силіконова приманка, яка монтується на офсетний гачок або легку джиг-голівку. У першому випадку гачок фіксується з основною жилкою через чебурашку.

Відвідний поводок

Відмінність полягає в тому, що грузило кріпиться до краю основної жилки, повідці монтуються вище на 30 см, при бажанні можна використовувати два повідця довжина кожного 20-25 см. В якості приманки використовуються твістери, віброхвости.

Техаська оснастка

Використовується цей варіант при лові окуня влітку в корчаках або якщо ділянка водойми сильно заросла травою. Приманка кріпиться до основної волосіні на офсетний гачок, вище якого приблизно в 75 см, через потрійний вертлюжок кріпиться відвідний поводок з грузилом куле-видної форми.

Дропшот

Варіант оснащення розрахований на точкове обловлювання перспективної ділянки. До основної волосіні кріпиться вантаж вище від нього на відстані 25 см, кріпляться гачки (3-5 штук), на відстані 20 см, монтаж виконується без використання повідкового матеріалу, тобто через петлю, гачки фіксуються на основну волосінь.

Ловля окуня влітку вимагає від рибалки дотримання багатьох правил. Особливу увагу важливо приділяти розмірам приманки, а також, під яким кутом вона подається. Якщо все зробити правильно, то успіх в ловлі на спінінг окуня буде забезпечений.

Ловля окуня влітку на поплавкову вудку

Снасть для лову

Оскільки окунь не робить великого опору, волосінь може використовуватися не найтовстішу, досить 0,2-0,3 мм, якщо ловля здійснюється поплавковою снастю.

Гачок, повинен бути гострий і з довгою цівкою, що стосується розміру, то достатньо 5 номера.

Довжина вудки підбирається виходячи з умов лову, але оскільки окунь найчастіше накопичується поблизу прибережної рослинності, то досить мати вудку довжиною від 2,5 до 3 метрів.

Поплавок бажано використовувати з гусячого пера, який на волосіні закріплюється за допомогою шматочка ніпеля в нижній і верхній частині.

Грузик фіксується на відстані 20 см від гачка, його ваги повинно бути достатньо, щоб після закидання снасті в воду поплавок брав миттєво вертикальне положення і при цьому потопав на третину своєї довжини.

Клювання окуня різке і сильне, проґавити  його практично неможливо, оскільки поплавок різко йде під воду. Саме в момент, коли поплавець повністю сховається під водою необхідно виконати коротку і різку підсічку.

Наживки для літнього окуня

У похмуру погоду окунь ідеально буде клювати на черв'яків, яких він жадібно заковтує, як тільки ті потрапляють у воду. Клювання завжди різке і сильне.

Для лову окуня можна використовувати невеликих рибок (живців). Найкраще добувати живця в водоймі, в якій планується ловити хижака. В якості живця використовувати можна піскарика, верховку або плотвичку довжина тіла, яких не перевищує 7 см. Важливо відзначити, що при лові на живця приманку може схопити не тільки окунь, але і щука, тому рекомендується снасть оснащувати невеликим вольфрамовим або металевим повідцем.

Крім перерахованих приманок окунь влітку відмінно ловиться на опариша, ракову шийку. Якщо є бажання зловити крупного окуня, то в якості приманки відмінно підійде невелика руда п'явка, на яку, варто відзначити, крім окуня може ще спокуситися сазан середніх розмірів.

Невеликого окуня успішно можна ловити на мотиля, який на гачок насаджується за головку в кількості 3-5 штук. На коників, личинки хрущів і бабок окунь також реагує, але набагато гірше, ніж на черв'яка або живця і якщо ці приманки будуть в наявності верхні краще відкласти в сторону.

Перш ніж приступити до літньої ловлі окуня слід визначити перспективні ділянки, і з'ясувати на якій глибині в даний момент знаходиться хижак, ми писали про це трохи вище. Обловлювати перспективне місце рекомендується від ближньої дистанції до далекої. Спочатку закидаємо приманку ближче до берега і поступово переходимо до виконання закидання дальше. Важливо відзначити, що окунь особливо великий полює тільки коло дна, тому наживку слід намагатися подавати на максимально близьку відстань від дна. При лові окуня на хробака, живця або іншу натуральну приманку місце лову можна підгодувати.

Літня ловля окуня в схил

Ловити окуня влітку можна з човна в схил. Для успішного лову окуня в схил слід підбирати вудилища довжиною до одного метра з дуже м'яким і чутливим кінчиком вудилища. Якщо такої вудки немає, тоді можна встановити на кінчик вудилища кивок, призначений для установки, на зимові вудки з його допомогою вдасться помітити, навіть саму незначну зміна в поведінці приманки.

  • Як, де, чим і на що ловити окуня літом

Схожі статті

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойл нерідко приносить найбільшу здобич, тобто, трофейних рибин, важких, до двадцяти кілограмів вагою, закутих у міцну луску-кольчугу кольору старого срібла. При цьому в деяких великих ставках трапляються рибини, схожі за забарвленням на сазанів з такими ж червоними плавниками і лускою, що відливає золотом. 

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг, в статті наводиться опис лову судака на джиг, поролон, спіннербейт. Також ми розповімо про те, який спінінг вибрати і про тактику лову.

Експлуатація і догляд за спінінговим вудилищем

Експлуатація і догляд за спінінговим вудилищем

Сучасні вуглепластикові спінінгові вудилища мають масу переваг і достоїнств. Але є у них і свої мінуси, головним з яких є крихкість, боязнь забруднень і необережного поводження.

Як вибрати котушку для спінінга

Як вибрати котушку для спінінга

Котушка для спінінга - це друга, за ступенем важливості, деталь снасті спінінга. Від неї залежить комфортність лову в цілому і кількість спійманої риби зокрема.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2. 5см.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2. 5см.

Віброхвости Relax Kopyto на нашому ринку вже дуже давно і вважаються класикою. Дані приманки ідеаль..

7Грн.

Блешня кастмастер Acme Kastmaster (Срібло)

Блешня кастмастер Acme Kastmaster (Срібло)

Acme Kastmaster – це одна з найпопулярніших «блешень-колебалок». Модель виконана зі спеціального сп..

22 - 41Грн.