Ловля окуня на фідер

Всі звикли, що основною метою фідерної риболовлі є ловля «мирної» риби. Лящ, плотва, карась, короп - цих риб не можна назвати хижими, але всі чомусь забувають про дуже цікаву з точки зору фідерної риболовлі - ловлю окуня.

Окунь живе у великій кількості практично повсюдно. Річки, канали, водосховища і невеликі ставки - цьому смугастому розбійнику всюди затишно, оскільки він всеїдний.

Окунь - явний представник хижих риб, але у нього змішане харчування. Звичайно, він мисливець і любить поласувати дрібною рибкою, за якою вміло полює, але також з величезним задоволенням вживає в їжу личинки різних комах, таких як мотиль, опариш і хробак. Саме тому окунь цікавий як об'єкт ловлі фідером.

Періоди активності окуня

Сплески активності окуня, як правило, припадають на світанкові і західні години, саме в цей час він активно харчується. Ранньою весною і восени окунь виявляє цікавість до їжі і вдень (в основному в похмурі дні), а в розпал літа (червень, липень) вечірній сплеск активності окуня практично зникає, а ранковий коротшає.

Вчені-іхтіологи стверджують, що окунь надзвичайно ненажерливий і проявляє харчову активність незалежно від того, ситий він чи ні. Тобто у ситих окунів фаза неспання настає в ті ж години, що і у голодних.

Точка для ловлі

Окунь, як правило, тримається окремо від «мирних» мешканців. При виборі точки ловлі варто звертати увагу на кам'янисті звали, брівки, засмічені ділянки дна. У цих місцях він відчуває себе затишно і привільно. Стайки окуня патрулюють їх в пошуках їжі, і сюди їх легко залучити. Нерідко окуні ховаються в тіні водної рослинності або під нависаючими над водою кущами. Окунева зграя може швидко переміщатися незалежно від дій риболова. Всі ці фактори треба враховувати при виборі точки лову, а також заготовлюючи резервну точку, куди окунь може в подальшому відійти.

Прикормка

При виготовленні підгодовування треба розуміти, що всілякі каші і зернові окуню не цікаві, кулінарні шедеври не є об'єктом його харчування. Прикормка повинна служити тільки засобом доставки в точку лову живого компонента. Крім того, їжа повинна володіти запахом, що привертає рибу, і створювати в точці хмару каламуті. Все це змушує окуня харчуватися. Для створення хмари муті часто в підгодовування додають грунт (землю або глину).

Оскільки окунь - хижак, наявність в підгодовуванні достатньої кількості тваринного компонента обов'язково. Личинки і черв'яки є їжею для окуня і утримують його на точці.

Наживка

Найпопулярнішою окуневої наживкою є мотиль, цю ніжну личинку не пропустить навіть вибаглива риба. Нерідко окунь, особливо великий, відмінно клює на опариша і черв'яка.

При капризному клюванні використання діпів часто рятує ситуацію. Насадку, приправлену робочим діпом, окунь хватає охочіше. Серед запахів, що збуджують у окуня апетит, на першому місці м'ясні і рибні аромати. Але, як не дивно, окунь часто реагує і на такі запахи, як полуниця, молоко, скопекс, ваніль, кукурудза та інші. Мабуть, на водоймах, часто відвідуваних рибалками, ці запахи асоціюються у риби з подібним кормом. У будь-якому випадку треба мати з собою великий набір різних діпів і не боятися пробувати і дивувати рибу, провокуючи її на клювання.

Тактика закорму

Окуня зловити не так просто, як на перший погляд може здатися. Часто клювання його дуже примхливе, а покльовки бувають обережними і ледь помітними. Крім того, окунь досить полохливий, і великі годівниці можуть насторожити або розполохати зграю, тому окуня ловлять, використовуючи маленькі «годівниці-наперстки», які тихо входять в воду і на дні не лякають рибу. Багато прикормки в більшості випадків не потрібно, важлива лише постійна подача живого компоненту.

Перед початком ловлі окуня, як правило, не потрібно масований стартовий закорм, досить лише парою середніх годівниць з великою кількістю тваринного компонента «відзначити» точку. Адже завдання обгодувати рибу перед нами не стоїть, потрібно її залучити і постаратися зловити.

Вибір снасті

Окунь - відмінний боєць. Виведення навіть не трофейного примірника доставляє масу задоволення рибалці. Поговоримо про оснащення фідера для ловлі окуня.

Вудилище

Фідерне вудилище для лову окуня має бути дуже чутливим, здатним реєструвати найделікатніші клювання; володіти хорошими амортизаційними властивостями для мінімізації сходів риби при ловлі на тонкі повідці, які окунь просто обожнює.

Фідер вибирають, виходячи з умов ловлі, але краще віддати перевагу ловити окуня пікерною снастю. Переваги такого лову є швидкість, точність закидів і максимальна чутливість найлегшого вудилища.

Незважаючи на те що окунь - хижак, клювання його часто настільки делікатні, що, поставивши жорстку вершинку, можна не помітити клювання, в той час як риба, відчувши натяг, розпізнає підступ і встигає звільнитися від гачка.

Монтаж

Самим робочим монтажем для лову окуня є Патерностер, так як він відмінно реєструє клювання на падінні і дає додаткову можливість анімації насадки на течії. Крім того, він простий і завжди можна швидко щось змінити в процесі лову, припустимо розмір плеча, для кращої реалізації.


Поводок

Рот окуня усіяний численними дуже дрібними зубами, якими він може пошкодити тонку волосінь, тому поводок, щоб уникнути обривів на рибі треба міняти частіше і запас готових повідків повинен бути достатнім. Використання флюорокарбонової волосіні продовжує життя повідця. Але при однаковому діаметрі волосінь з флюорокарбону має менше навантаження на розрив в порівнянні зі звичайною, що може призводити до обривів при виведенні великих екземплярів.

Гачки

Оскільки рот у окуня великий і костистий, до гачків пред'являються особливі вимоги. Якщо ви збираєтеся ловити окуня, то беріть великий набір різних гачків. Підбираючи тип, розмір гачка і довжину повідка, можна добитися ідеальної реалізації клювань примхливого окуня.

Основна волосінь

Здавалося б, для кращої чутливості правильніше використовувати плетений шнур, адже він дуже точно і вчасно здатний передати клювання. Але на практиці все не так просто. З одного боку, при виведенні окуня на «плетінки» навіть дуже м'яким вудилищем часто відбуваються сходи через те, що гачок прориває в губі риби великий отвір і вивалюється з нього. З іншого боку, при використанні моноліски в якості основної страждає чутливість.

Вибрати матеріал для основної жилки можна тільки з урахуванням особливостей конкретного місця лову. Очевидно, що на близьких (пікерних) дистанціях до 20 м. розтяжність моноліски незначна і в більшості випадків вона нас влаштує в якості основи. На дистанціях ж 30 м. і більше краще використовувати шнур з шоклідером або без нього. Згладити ривки риби при ловлі з шнуром допоможе амортизатор. Його можна виготовляти з штекерної резинки різної товщини і жорсткості або з фідергама.

Ловля окуня фідерною снастю дуже цікава і доставляє не менше, а може бути більше, задоволення, ніж ловля плотви. У ній є свої нюанси, осягаючи які рибалка наближається до вершини своєї майстерності.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля окуня на фідер

Схожі статті

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Ловля спінінгом на малих річках популярна завдяки поширеності подібних водойм. Всі міста в Україні мають неподалік як мінімум одну подібну річку. Вирушаючи зі спінінгом по малих річках, важливо врахувати, що рибалка на них відрізняється від великих водосховищ, що накладає відбиток на рибалці. Одна з особливостей - необхідність використання невеликих приманок

Секрети риболовлі на лина

Секрети риболовлі на лина

Ловля лина досить специфічна, тому мало хто, знаючи про його наявність в водоймі, ловить цю рибу навіть там, де її багато. На мій погляд, одна з причин неправильного підходу до лову лина - це так званий «спортивний» стереотип риболовлі. 

Матчеві тонкості

Матчеві тонкості

Навряд чи хтось стане заперечувати, що матчева ловля з ковзним поплавком є одним з найскладніших видів поплавкової риболовлі. Зате вона відкриває нові можливості у використанні поплавкової снасті, і рибалки з успіхом освоюють цей спосіб лову. Однак у багатьох з них саме монтаж снасті викликає найбільші труднощі. Звичайно, є певні хитрощі в монтажі, але складного в ньому нічого немає.

Ловля головня на дроп-шот

Ловля головня на дроп-шот

Оснащення дроп-шот прийшло до нас порівняно недавно і знайшло застосування в лові самих різних риб: окуня, щуки, судака і інших - переважно хижих. Розповімо про дещо незвичне застосування даної оснастки на малих і середніх річках при лові окуня і головня.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Гачки Vido Craft S-60 BN

Гачки Vido Craft S-60 BN

S-60 від корейської компанії Vido Craft - гачки для шарнірного монтажу силіконових приманок, викона..

4 - 5Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Темно-Зелений

Шнур Select Basic PE 150m. Темно-Зелений

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 625Грн.