Ловля окуня на поплавкову вудочку

Окунь - риба, яка не потребує представлення. Він добре знайомий кожному рибалці завдяки своїй численності і поширеності. Спіймати окуня можна будь-якою спортивною або аматорською снастю. Одним з найбільш захоплюючих і добутливих способів лову, є ловля окуня на поплавкову вудку.

Поплавкові снасті для лову окуня

При лові окуня можна використовувати будь-який різновид поплавкової вудки - махову, матчеву, болонську або штекерну. Зрозуміло, кожна з них має свої переваги і недоліки.

Махова вудка

Телескопічна вудка з глухим оснащенням використовується як в береговій ловлі, так і в ловлі з човна. Добре знайома всім, проста і зручна, махова вудка дозволяє ловити майже будь-яку рибу. Її істотним недоліком є ​​мала дальність закидання. При ловлі з човна краще використовувати вудилища довжиною 4-5 метрів, а для лову з берега - вудилище 5-7 м.

Матчева вудка

Матчева вудка призначена для лову з далеким закиданням. Область її застосування - ловля дрібної риби в неглибоких водоймах зі стоячою водою або слабкою течією.

Окуня на матч краще ловити в озерах, ставках і затоках з великими прибережними мілководдями. Ловлять матчевою вудкою зазвичай на хробака або опариша. Більш ніжні наживки, наприклад, мальок, часто пошкоджуються при ударі об воду або зриваються при силовому закиданні.

Болонська вудка

Болонська вудка це телескопічне вудилище довжиною 5-7 метрів з пропускними кільцями і безінерційною котушкою. Це, напевно, найкращий варіант для лову окуня. Незважаючи на те що основне призначення болонської вудки - ловля в проводку на течії, вона дозволяє як здійснювати далекі кидки, так і ловити на коротку.

Штекерна вудка

Штекерні вудки з'явилися відносно недавно. Це поплавкові вудилища довжиною від 8 до 18 метрів з укороченим глухим оснащенням. Техніка і тактика лову штекерною вудкою принципово відрізняються від лову іншими поплавцевими снастями. Ніша використання штекерної вудки - спортивні змагання та водойми з наявністю вільної площадки для маневрування вудилищем.

Незважаючи на ряд переваг, застосування штекера спеціально для лову окуня невиправдано.

Застосовувані оснащення

Поплавкові оснащення для лову окуня досить прості. У них використовуються монофільні волосіні діаметром до 0,18 мм і поплавки з огрузкою від півтора до чотирьох грам (при лові на живця до 10-15 гр.). Вид і форма поплавка залежать від умов і способу лову. Гачки використовуються з прямою і довгою цівкою. Від застосування металевих повідків краще відмовитися.

Хоча окунь не дуже обережний, краще застосовувати максимально легкі оснащення. Це збільшує як комфорт ловлі, так і кількість клювань.

Наживки для ловлі окуня

Окунь - хижак, тому зловити його на насадки рослинного походження практично неможливо. Зате щодо живих організмів окунь сповідує принцип «все корисно, що в рот пролізло».

В якості наживок при лові окуня використовуються:

 • Мотиль - одна з кращих наживок, оскільки є природним кормом як для окуня, так і для багатьох інших риб. При лові окуня на поплавок застосовується ранньою весною і пізньою осінню.
 • Опариш - зазвичай застосовується влітку. Як і мотиль, є універсальною наживкою.
 • Личинка річковика, що мешкає в струмках і прибережній зоні річок.
 • П'явка - використовують як кінських п'явок, так дрібних п'явок-клепсін.
 • Мормиш - рачок-бокоплав, нагадує крихітну креветку.
 • Личинка бабки, на яку краще ловити в кінці весни і початку літа - перед масовим вильотом бабок.

Окуня можна також ловити влітку на пуголовка, а восени на жабеня. Але, безумовно, найпопулярнішими наживками для лову окуня є черв'яки, мальки та живці.

Ловля окуня на хробака

Для лову окуня можна використовувати як виповзня, так і пучок гнойових хробаків. А при лові маленьких окунців використовують одного невеликого черв'яка або навіть його шматочок. Насаджують черв'яка гармошкою, протикаючи його кілька разів починаючи з голови. Жало гачка залишають відкритим.

Ловля ведеться в місцях полювання окуня:

 • на кордоні водної рослинності;
 • на берегових звалах;
 • в корчаках, або безпосередньо поряд з ним;
 • біля різних гідроспоруд.

Починають ловлю, опускаючи черв'яка до самого дна, а при відсутності клювань поступово зменшують глибину лову. Якщо покльовок немає і в товщі води, - краще змінити місце.

Ловля окуня на малька

Мальок - рибка довжиною до 35-40 мм. В якості наживки використовують молодь малоцінних риб - верхівки, уклейки, плотви.

Для лову окуня на малька краще використовувати болонську вудку довжиною 5-6 метрів, оснащену таким чином:

 • основна волосінь діаметром 0,16-0,18 мм;
 • поплавок вантажопідйомністю до 3-3,5 г;
 • грузило треба підібрати таким чином, щоб поплавок виявився трохи недовантаженим, інакше мальок буде притоплювати антену поплавка, створюючи ілюзію клювання;
 • поводок довжиною 20-25 см. і діаметром на дві сотих міліметра менше основної жилки кріпиться через маленький вертлюжок;
 • гачок використовують одинарний з довгою цівкою з тонкого дроту, так як він менше травмує малька.

Наживляти малька краще за верхню губу або через ніздрю. В іншому ловля на малька не відрізняється від лову окуня на інші наживки.

Прикормка для окуня

Рідко хто з рибалок використовує прикормку для ловлі окуня. У літературі зустрічаються згадки про приманювання окуня до місця лову шляхом підгодовування кормової риби, але цей метод годиться тільки при регулярній ловлі в одному і тому ж місці.

На сьогоднішній день ряд виробників випускає підгодовування для лову окуня. На жаль, воно нечасто буває в продажу. Імпровізованою заміною фірмових підгодовувань може бути саморобна прикормка, що включає:

 • суху кров,
 • рибне або м'ясо-кісткове борошно,
 • сушені дафнії або гамарус (мормиш).

У підгодовуванні можна використовувати атрактанти для лову хижака.

Де ловити великого окуня?

Чим більше окунь, тим менше він схильний до зграйної поведінки. Трофейні окуні - індивідуалісти. Вони мешкають в глибоких захаращених ямах з твердим дном, часто зустрічаються біля причалів і гребель. У великих річках і водосховищах великого окуня можна знайти на звалах віддалених від берега мілин. Краще якщо на дні в місці лову є колонії дрейссени. Годуватися великий окунь виходить під час світанкових і західних сутінків.

Поплавковою снастю, великого окуня краще ловити на живця. Розмір живця для великого окуня - 8-12 см. Насаджують живця:

 • на течії - за ніздрю;
 • в стоячій воді - акуратно за спинку, щоб не пошкодити хребет.

Ловля окуня на вудку біля мостів і гребель

Штучні споруди привертають окуня як на течії, так і в стоячій воді. У річках його можна ловити, проводячи оснащення біля паль і опор мостів, де окунь ховається від сильної течії.

Ефективною буває і ловля біля стоку гребель. Потік води несе частинки корму, які залучають дріб'язок, на яку полює окунь. Тут його краще ловити болонською вудкою на малька, сплавляючи поплавок біля кордону швидкої і повільної течії.

Ловити, сплавляючи малька, також зручно з містків малих річок і великих струмків. Це дозволяє обловити велику площу з одного місця.

Ловля окуня в корчах

Корчі - одне з улюблених місць проживання окуня. Однак ловля в них призводить до постійних зачепів і обривів снастей. На поплавкову вудку ловити краще не в корчах, а поруч з ними. Така ловля особливо успішна в моменти харчової активності, коли окунь залишає укриття в пошуках корму.

Якщо окунь відмовляється покидати корчі, то краще ловити його іншими снастями - або спінінгом на незацепляйки, або вудкою з боковим кивком.

Ловля окуня в затоках і серед заростей

У затоках, старицях і на озерах окуня ловлять на кордоні або в вікнах водної рослинності. Для лову на поплавок, можна самостійно розчистити невелику ділянку від заростей. Зрозуміло, ловити в ній можна буде не відразу, а як мінімум через кілька годин, коли розполохана риба повернеться до місць своєї стоянки.

Кращими насадками для такого лову є черв'як, п'явка і мальок. Клювати в таких місцях окунь може як біля дна, так і біля самої поверхні води. Часто буває ефективною ловля на повільно потопаючу насадку. Цього можна домогтися, змістивши грузило до самого поплавка.

Ловля окуня на прибережному звалі

На прибережних звалах постійно тримається тільки дрібний окунь. Окуні побільше підходять до берега тільки набігами в пошуках малька. Зазвичай це відбувається рано вранці.

Місце лову легко знайти по характерному бою окуня. Якщо візуальних проявів окуня немає, то шукати його краще в місцях руслових і донних аномалій:

 • в гирлах впадаючих річок і струмків;
 • коло крутих бровок;
 • біля берегових мисів і кіс.

Ловити краще, не підходячи близько до води, щоб не лякати окуня. Другим (навіть кращим) варіантом маскування є ловля взабродку - чим глибше заходить в воду рибалка, тим менше боїться його риба.

Ловля окуня біля дебаркадерів

У літню спеку окунів можна знайти біля причалів, понтонів і дебаркадерів. Ловити краще впритул до борту дебаркадера або біля кордону відкидаємої ним тіні.

Найчастіше окунь клює коло дна, але при відсутності клювань потрібно обловить всю товщу води. Якщо глибина в місці лову перевищує довжину вудилища, можна скористатися ковзаючим поплавком.

Крім окуня, біля дебаркадерів часто трапляється й інша риба - від йоржів до лящів і судаків, що, безумовно, додає інтересу ловлі.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Ловля окуня на поплавкову вудочку

Схожі статті

Як ловити плотву на фідер

Як ловити плотву на фідер

Плотва - один з основних об'єктів фідерної ловлі. Це пояснюється її численністю і широким поширенням. Плотву можна знайти практично у всіх водоймах, крім гірських річок, пересихаючих річечок і струмків, а також заморних ставків. Ловля плотви на фідер може бути як дуже простою - під час весняного ходу, так і складною - при низькій активності риби.

Як ловити коропа на кукурудзу

Як ловити коропа на кукурудзу

Ретельний підбір оснащення і приманки є запорукою успішної риболовлі. Як і до будь-якого іншого виду риби, до коропа потрібен індивідуальний підхід. Вирушаючи на риболовлю, слід враховувати місце його проживання, орієнтуватися на сезон лову і не забувати про улюблені ласощі здобичі. Поліпшити улов можна за допомогою приготування кукурудзи для лову коропа. Риба небайдужа до даного продукту і швидко відчує запах частування. Ефективність риболовлі на кукурудзу буде збільшена в рази.

Що таке воблери для троллінгу і як правильно вибрати

Що таке воблери для троллінгу і як правильно вибрати

Штучні приманки, використовувані під час ловлі спінінгом, є повноцінною заміною живих і все частіше використовуються рибалками. Така популярність до троллінгових воблерів прийшла не відразу. Спочатку використовували легкі воблери і тільки згодом - великі воблери для троллінгу, розраховуючи спіймати великого хижака. Сьогодні ринок снастей наповнений різноманітними моделями воблерів, серед яких гідне місце займають фінські воблери для троллінгу - продукція легендарної компанії Rapala. Щоб рибалка не розгубився при виборі приманки, розглянемо основні особливості і воблерів для троллінгу.

Які гачки вибрати на судака

Які гачки вибрати на судака

Судак не є особливо обережною рибою, на яку потрібні якісь унікальні гачки. При виборі гачка важливо враховувати різні моменти: водойма, погода, способи лову та розмір риби. Ловля судака на живця добре поєднується з відносно великими гачками, а для мікроджигових снастей і мікровоблерів частіше використовують невеликі гачки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

55 - 160Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

40Грн.

Гачки Vido Craft S-60 BN

Гачки Vido Craft S-60 BN

S-60 від корейської компанії Vido Craft - гачки для шарнірного монтажу силіконових приманок, викона..

3 - 5Грн.

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудка Trabucco Genetic з кільцями - легка, компактна, телескопічна вудка, яка ідеально підходить дл..

292 - 468Грн.