Ловля окуня на спінінг

Спінінгова ловля окуня дуже захоплююче заняття. Деякі рибалки вернуть носа, мовляв марна трата часу, інші ж навпаки, із захопленням розповідають про окуневі клювання і звички. Для новачків спінінгової ловлі - окунь ідеально підходить в якості тренування, перед ловом більш хитрих і вибагливих риб. А якщо ти потрапив блешнею в окуневу зграю яка полює? Ці емоції важко передати! Клювання слідують одне за одним, адреналін переповнює, очі блищать ... Загалом цю риболовлю повинен спробувати кожен поважаючий себе риболов і навряд чи знайдеться людина, яка не отримає від цього задоволення.

На що ловити окуня

Окуня можна зловити на будь-яку спінінгову приманку. Найбільш ефективними приманками на окуня вважають блешні з швидким обертанням - різні оберталки, трохи гірше окунь реагує на колебалки. Краще бере на колебалки з голографічними наклейками або флуоресцентною смужкою.

Дуже хорошою приманкою на окуня вважається воблер. Коли вибираєте окуневий воблер звертайте увагу на глибину його занурення. Навесні, поки водна рослинність ще не заважає, можна користуватися воблерами з великою глибиною занурення. Відмінно працює плаваючий воблер з глибиною занурення більшою, ніж глибина водойми. Вести його необхідно повільно, поки він не втикнеться в дно, потім зробити паузу і знову продовжити підмотування. Найчастіше клювання відбувається під час підмотки і опускання воблера на дно. Влітку краще ловити на поверхневі ууокери і поппери. Проводку роблять ривками з паузами, а риба робить атаку під час зупинки проводки.

Ловля окуня на блешню вертушку

Окунь - це хижак з воістину неймовірним апетитом. Ловиться практично на всі спінінгові приманки, які можуть влізти йому в рот хоча б на третину. Однак все ж найбільше йому до смаку обертові блешні. Така блешня не вимагає якоїсь спеціальної проводки, на відміну від інших принад, досить просто рівномірно крутити ручку котушки, а для новачків це важливо. Плюс до всього такі вертушки дуже витривалі, тоді як силіконові рибки часто приходять в непридатність після атак окуня.

Розміри вертушок на окуня не великі, досить буде №№1-2. Існує думка, що в сонячну погоду потрібно використовувати тьмяні блешні, мідного кольору, а в похмуру, хмарну погоду більш блискучі, сріблястого. Але я скажу, не завжди так і є, потрібно пробувати неодмінно на водоймі, все перевіряти дослідним шляхом. Так само, окуню до вподоби червоне оперення на гачках блешні. Не завжди, але за часто саме цей елемент провокує окуня на клювання.

Ловля окуня на джиг

Ловля на джиг також безвідмовно діє на окуня! Джигові приманки - основний спосіб лову окуня з глибини. Головне підібрати правильний розмір приманки для місцевого окуня і вгадати наскільки грайливий настрій смугастого хижака, щоб підібрати правильну, вподобану йому проводку і тоді ви точно не залишитеся з носом. Крім розміру приманки бажано ще встановити і як можна менший вантаж.

Оптимальним і більш уловистим варіантом може послужити невеликий твістер, довжиною не більше 5 см. З огляду на невеликі розміри приманки, потрібно особливу увагу приділити їх якості. Твістер повинен бути м'яким, граючим, що б в воді, звертав на себе увагу окуня. Китайські виробники, м'яко кажучи, виробляють не дуже якісні приманки. На них улов буде не такий багатий, як на якісні твістерки.

Де ловити окуня

Як відомо, окунь - риба зграєва. Невеликі окуні можуть утворювати досить великі зграї, а ось великі особини окунів, так звані горбачі, полюють невеликими групами до 4-ох особин або поодинці і по відкритій воді і взимку. Горбачами їх називають за те, що з віком, на спині окуня з'являється горб. Чим старше окунь, тим цей горб помітніше.

Полює окунь на широких мілинах з різною рослинністю. Його активність легко помітити за поведінкою дрібної рибки, яка вистрибує з води, намагаючись втекти від окуневих зграй. Якщо зустрінете подібну поведінку малька, закидайте приманку на пару метрів далі котла і відразу ж починайте проводку, намагаючись вести блешню якомога ближче до поверхні води. Великі ж окуні живуть на глибині, а на мілководдя виходять тільки рано вранці і пізно ввечері на полювання.

З настанням осені окунь починає пересуватися до ям подалі від берега. Причому чим більше полосатик, тим далі від берега він відходить.

Якщо ви ловите на річці, то слід приділити особливу увагу вирам за перекатами. Окунь дуже любить такі місця і часто збирається в них величезними зграями. Якщо знайдете таку зграю, клювання будуть слідувати одне за одним. А через високу конкуренцію в таких великих зграях, окунь кидається практично на будь-яку приманку. Так само чудово ловиться окунь коло обривистих берегів річок і озер, де спокій хижака ніхто не порушує.

Не слід шукати окуня на швидкій течії, він її не любить. Пошуки окуня необхідно організовувати на місцях із середнім, слабким плином або зовсім без нього.

Коли ловити окуня

Ловиться окунь цілий рік, роблячи перерву лише на час нересту. Хоча дрібних окушків можна натягати і в цей період. Навесні, після сходу льоду з водойм, окунь тримається на глибоких ділянках, а з потеплінням води вибирається на мілководдя де активно годується до початку нересту.

По завершенні нерестового періоду клювання окуня відновлюється, більш того, починається після нерестовий  жор окуня. Це найкращий період для його лову. Поступово клювання окуня входить в рамки - світанок-захід. Вдень його клювання значно слабшає, а найкращим часом є ранок. Навесні окунь проявляє велику активність в теплу, але похмуру погоду, любить невеликий дощик. Важливо щоб не було стрибків тиску, які погано позначаються на клюванні окуня.

Активне клювання окуня триває і все літо, і восени до настання холодів. З холодами клювання полосатика стають гірше, він направляється на глибину, подалі від берега. Але зате перед настанням холодів активність окуня просто зашкалює. Він відчуває, що наближається зима і стає дуже ненажерливим. Восени найкраще працюють силіконові приманки, а шукати окуня в цей період слід на більш глибоких ділянках водойми.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю окуня на спінінг, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля окуня на спінінг

Схожі статті

Ловля карася в листопаді

Ловля карася в листопаді

Карась - одна з найпоширеніших риб в нашій країні, до того ж, вона одна з найвідоміших. Зустрічається він майже всюди, лише тільки в великих водосховищах зустріти його можна рідше, але все одно часто він є і в них. Він є навіть і на болотах, так що знайти місце проживання карася не складе труднощів. 

Ловля щуки в листопаді

Ловля щуки в листопаді

Ловля щуки в листопаді передбачає кілька особливостей. Найголовніша з них - те, що щуку можна ловити як з відкритої води, так і з льоду. З льоду ловлять в невеликих озерах або ж в затоках, які до цього часу вже замерзають. Також в листопаді щука намагається якомога більше запастися жиром, тому вона більш охоче реагує на приманку. Так що в цьому місяці можна зловити навіть більше риби, якщо знати, як її ловити.

Оснастка для поплавкової вудки, монтаж оснащення

Оснастка для поплавкової вудки, монтаж оснащення

З зручною, простою конструкцією без кілець і котушки, з гнучким кінчиком, поплавковою маховою вудкою риба ловиться з берега і з човна. При далекому закиданні з берега використовується вудилище понад 6 метрів в довжину, а коротке - до 4 метрів підійде при риболовлі з човна. При обривах, заздалегідь підготовлені вдома мотовила допоможуть швидко замінити обірвану снасть на нову, не витрачаючи при цьому багато часу. Це її основна перевага.

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Для численних рибалок нашої країни, любителів і професіоналів рибалок, представляємо місячний календар клювання риби з таблицею, в якому ви дізнаєтеся, в які сприятливі дні буде клювати, а коли на улов можна не розраховувати, а краще зайнятися іншими справами, рішенням інших, більш важливих справ.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Силіконова приманка Fanatik Viper 2.

Силіконова приманка Fanatik Viper 2.

Ця форма твістера - найкраща. Принади класу Grub, що мають довгий і закручений спіраллю хвіст, забе..

29Грн.

Котушка Favorite Hurricane. 10+1bb

Котушка Favorite Hurricane. 10+1bb

Нові серії безінерційних котушок з переднім фрикціоном. Котушки Hurricane володіють технічними ріше..

1622 - 1 710Грн.

Гачки Vido Craft S-60 BN

Гачки Vido Craft S-60 BN

S-60 від корейської компанії Vido Craft - гачки для шарнірного монтажу силіконових приманок, викона..

4 - 5Грн.