Ловля окуня на відвідний поводок

Ловля окуня на відвідний поводок - ефективний спосіб лову, що дозволяє здійснювати далекі і точні кидки легких приманок, а також проводити їх на будь-якій глибині. Відвідний поводок на окуня можна використовувати як на течії, так і в стоячій воді. Така універсальність і стала причиною популярності цього методу лову.

Необхідні снасті для риболовлі на окуня способом «відвідний поводок»

Перевагою оснасток з відвідним поводком є терпимість до використовуваних снастей. На таке оснащення успішна ловля можлива навіть із застосуванням алюмінієвого «Ленінградського» спінінга і «Невської» котушки. Власне, так і ловили 20-30 років тому.

З іншого боку, використання в такому способі лову сучасних снастей збільшує не тільки ефективність, але і комфорт ловлі.

Джигове вудилище

Для лову з відвідним поводком краще вибирати вудилище з швидким ладом і тестом, відповідним грузилу яке застосовується. Самим універсальним буде вудилище з тестом 10-40 г, так як вага застосовуваних вантажив потрапляє саме в цей діапазон. Бажано вибирати вудилища, призначені для джигового лову - їх чутливість дозволяє помічати навіть обережні клювання, а також відстежувати рельєф дна за поведінкою грузила.

Котушка

Для такого способу лову походять безінерційні котушки середнього розміру з плавним ходом і рівномірним укладанням волосіні.

Волосінь

Ліски можна використовувати як монофільні, так і плетені. Вибір краще зупинити на останніх, з огляду на їх високу чутливість. Діаметр лісок коливається в діапазоні 0,18-0,22 мм для монолісок і 0,10-0,15 мм для плетених шнурів.

Для зручності контролю приманки бажано застосовувати ярко пофарбовані волосіні. Рибалці їх краще видно на тлі води, а окуня такі волосіні не лякають. Тим більше що завдяки довжині повідця приманка віддалена від основної жилки на метр і більше.

Повідець

Для виготовлення повідця використовують як звичайну моноліску, так і флюоркарбонову. Перевага флюоркарбонових лісок полягає в їх мало-помітності в воді і більшій стійкості до перетирання. Недоліки - висока вартість і менша міцність на розрив.

Діаметр повідків повинен бути 0,14-0,18 мм і 0,20-0,30 мм для волосіні і флюорокарбона, відповідно. Металеві повідці використовувати не рекомендується, так як їх застосування веде до значного скорочення кількості клювань.

Монтаж оснащення з відвідним поводком

Найчастіше монтаж відвідного поводка для лову окуня здійснюють із застосуванням вертлюжків:

 • звичайний вертлюжок - надягають на волосінь одним з кілець так, щоб він вільно обертався, і фіксують з обох сторін гумовими стопорами, до вільного колечка кріплять поводок методом «петля в петлю» або через карабін. До кінця основної волосіні прив'язують грузило. Переміщаючи стопори по волосіні, встановлюють кріплення повідця в 20-30 см від грузила.
 • потрійний вертлюжок - верхньою частиною прив'язують до волосіні, а до нижньої коротким відрізком волосіні прив'язують грузило. Повідець кріплять до вушка вертлюжка, яке розташоване перпендикулярно двом іншим.

Іноді для запобігання захлестів повідця за основну жилку встановлюють відведення з тонкого сталевого дроту.

Довжина повідця зазвичай 1-1,2 метра. При активному клюванні довжину повідка можна зменшити для зручності закидання.

Гачок для силіконових приманок вибирають офсетний, відповідно до розміру приманки.

Грузило найчастіше використовують у вигляді краплі. Вагу грузила вибирають виходячи з умов лову. Чим більше глибина в місці лову і сильніша течія - тим важче грузило.

У місцях з кам'янистим дном, щоб уникнути зачепів, грузило можна замінити тірольською паличкою відповідної ваги.

При лові невеликого окуня можна застосовувати оснащення з двома поводками - один встановлений над іншим на відстані 30-40 см. Верхній поводок зазвичай роблять коротше нижнього, а приманку на ньому використовують меншого розміру.

Більше двох повідків не застосовуються - це не збільшить улову, але призведе до заплутування снасті.

Вибір приманки

З відвідним поводком можна використовувати будь-які окуневі приманки, крім швидко потопаючих - блешень, пількерів, джиг-головок. Найчастіше приманкою служать твістери невеликого розміру.

Твістери

Твістери - силіконові приманки з активною грою. Для лову окуня зазвичай використовують твістери довжиною 2-5 см.

Колір твістера - предмет гарячих суперечок між рибалками. Думки коливаються від того, що колір зовсім не має значення, до першорядної важливості навіть не кольору, а відтінку. Найімовірніше, істина, як завжди, знаходиться посередині. При хорошому клюванні окунь дійсно не звертає уваги на колір.

А ось коли активність окуня знижується, варто по-експериментувати з кольором:

 • при яскравому освітленні ловлять на приманки світлих натуральних відтінків;
 • в похмуру погоду - застосовують темні контрастні кольори.

Часто окунь небайдужий до червоного кольору або поєднанню червоного з білим. У холодній воді добре працюють твістери фіолетового кольору.

Інші типи приманок

Крім твістерів, застосовують інші м'які приманки невеликих розмірів:

 • віброхвости;
 • черви;
 • імітації водної живності: раки, жаби;
 • «Химери» - приманки, що не мають аналогів в природі, наприклад, октопуси.

З відвідним повідцем можна також використовувати не відвантажені блешні і невеликі плаваючі воблери. Ловлять на них досить рідко, так як їх ефективність не вище, ніж у силіконових принад, а схильність до зачепів вище.

Непоганий результат при ловлі окуня дають стримери і борідки.

Як показує практика, вибір приманки має велике значення, але набагато важливіше її правильна подача.

Техніка лову, правильна проводка

Окунь, особливо дрібний, часто стоїть недалеко від берега, тому обловлювати місце краще починаючи з ближньої зони, поступово збільшуючи дальність закидання.

Проводку починають після того, як грузило досягне дна. Це видно по провисанні волосіні. Якісний спінінг дозволяє відчути рукою легкий удар від падіння грузила.

При лові окуня застосовують три види проводки:

 • рівномірна - найпростіший варіант проводки, коли грузило просто волочиться по дну. Застосовувати її можна тільки з приманками, що володіють своєю активною грою, такими як твістери, віброхвости, блешні;
 • ступінчаста - найбільш поширений вид проводки, що прийшов з джигового лову. Для її виконання роблять пару оборотів котушки і паузу на 1-2 секунди;
 • «з підігровкою» - в процесі проводки роблять похитування вудилищем, невеликі ривки, прискорення і уповільнення проводки. Такою проводкою можна розворушити малоактивного окуня.

Види проводок можна комбінувати між собою. При клюванні бажано запам'ятати спосіб проводки, при якому воно відбулася, і постаратися повторити її.

Клювання і виведення

Клювання окуня може бути як добре відчутним, так і майже непомітним. Це залежить від того, на якій фазі проводки воно сталася - в момент підмотки волосіні або в момент вільного падіння приманки. Тому, почавши підмотування після паузи і відчувши опір, необхідно реагувати короткою різкою підсічкою.

Виведення окуня не представляє особливих проблем, важливо тільки не поспішати і не послаблювати волосінь при цьому.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Ловля окуня на відвідний поводок

Схожі статті

Нерестова заборона 2019

Нерестова заборона 2019

З 1 квітня 2019 року на Хмельниччині розпочинається весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм. Любительський та спортивний лов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки.

Ловля товстолобика

Ловля товстолобика

Товстолобики зазвичай шукають їжу рано вранці на мілководді без течії, де велика рослинність. А ось ближче до полудня, ця риба віддає перевагу плавати по мулистому дну водойм по глибшим ділянкам. Товстолобики, в основному, шукають для себе їжу зграями.

Як ловити коропа на спінінг

Як ловити коропа на спінінг

Говорячи про ловлю коропа на спінінг, слід підкреслити, що мова йде не про донну снасть з використанням спінінгового вудилища, а про ловлю на штучні приманки. Про те, що вважається мирною, така риба, як короп, включає в свій раціон молодь інших риб, відомо давно, як і випадках виловлення коропа на живця. Однак ловля його на спінінг стала можлива тільки з масовим поширенням джигових приманок. Вірогідність клювання коропа на блешню або воблер набагато нижче, ніж на «силікон». Причина такої вибірковості в способі життя коропа.

Як зробити фідерну снасть своїми руками

Як зробити фідерну снасть своїми руками

Рибалки використовують різні варіанти вилову риби, серед них є і фідерна ловля. Цей спосіб показав позитивні результати, що стало причиною його величезної популярності. При набутті певних знань фідерне оснащення своїми руками може бути виготовлена ​​швидко і якісно. Ця уловиста снасть обов'язково прийдеться вам до душі.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

999 - 1 299Грн.

Силіконова приманка Fanatik Viper 2.

Силіконова приманка Fanatik Viper 2.

Ця форма твістера - найкраща. Принади класу Grub, що мають довгий і закручений спіраллю хвіст, забе..

29Грн.

Шнур Scorana Super PE 8 150m Orange

Шнур Scorana Super PE 8 150m Orange

Шнур Scorana Super PE 8 представляє собою недорогий варіант плетінки з досить конкурентними характе..

155Грн.