Ловля окуня в червні

Ловля окуня вважається одним з найбільш захоплюючих занять для рибалки, тому що передбачає застосування деяких умінь. Окунь - хижак, його відмінні риси: темне забарвлення спини, стисле з боків тіло, зеленувате забарвлення тіла, дрібна луска. Вага риби може дорівнювати 4 кілограмам. Місце проживання риби - глибокі ями, ставки, перекати.

Особливості риболовлі на окуня в розливі річок

У червні відкривається спінінговий сезон. У цей час активно здійснюється розлив річок, що істотно ускладнює ловлю. Але під час падіння води зловити рибу можна, якщо діяти з моторного човна спінінгом. Якщо діяти за допомогою вудки, хорошого ефекту не буде.

Під час паводку окунь розосереджується по акваторії. Коли відбувається зниження води, вона починає скочуватися в струмки і балки, щоб вийти в річку. Але виходить не весь окунь: деяка риба залишається в струмках і вирах. Якщо скористатися періодом «розливу річок», можна зробити вдалу ловлю окуня. Якщо клювання відсутнє, сидіти на одному місці немає сенсу, рекомендовано поміняти його. Але якщо клювання пішло, ловити окуня можна весь день, не змінюючи місця.

Де шукати рибу

Після закінчення нересту в червні окуні збираються в групи по 10 особин і розосереджуються по водоймі. В основному вони ховаються біля берега, кущів, ям і затонів. Однак якщо приманка буде неякісною, не вийдуть. Погода особливого впливу на рибу не робить, при цьому слід враховувати, що велику рибу можна знайти на значній глибині.

На що ловити окуня в червні

Після нересту ловити окуня можна на штучні приманки. На глибині доведеться діяти з човна, при цьому рекомендовано використовувати прямовисну блешню. Вудилище необхідно різко смикати під час проводки. Старий окунь штучною приманкою навряд чи зацікавиться, зловити його можна тільки на пічкура або п'явку.

Для здійснення вудіння краще брати пружне 2,2-метрове вудилище, товщина волосіні повинна становити 0,22 мм, товщина повідця - 0,2 мм. Підсікати окуня часто не має сенсу, він бере наживку різко. Орієнтується хижак не на бічну лінію і нюх, а на зір, тому найбільш активний вдень.

В якості приманки для окуня використовуються:

  • блешні з повільним обертанням;
  • воблери;
  • твістери.

Приманка повинна бути менше 7 см. Вертушки можна використовувати, але з пелюсткою, що обертаються навколо осі з мінімальним діаметром.

Якщо у воді видно малька, краще використовувати воблер. Якщо риба відсутня на поверхні, застосовується воблер потопаючого типу або твістер з важкою головкою. У глибоких місцях воблер не використовується. Інтенсивне клювання окуня в червні спостерігається при теплій погоді.

Як збільшити вилов

Головне правило для отримання гарного улову: якщо риба клює, не можна змінювати положення човна! Краще потерпіти незручності, ніж позбутися риби. Якщо клювання починає вщухати, рекомендується обережно йти прямо за рибою.

Якщо клювання повністю припинилося, краще піти з місця і повернутися через пару годин. Таким способом можна обробляти кілька точок за розкладом. Відзначено, що в різних місцях окунь бере наживку строго в певний час, цим слід користуватися.

Буває, що хороше клювання встановлюється не відразу. Але якщо почекати, рідкісні клювання змінюються відмінним ловом. Іноді, навпаки, хороші клювання змінюються затишшям, потім знову поновлюються. З огляду на це діяти з окунем слід по ситуації.

Є кілька моментів, які варто відзначити. Якщо окунь клює, треба брати його, а не чекати слушного моменту. При знаходженні уловистого місця, варто запам'ятати його, так як чисельність риби у водоймах не скорочується протягом декількох років. Повільна проводка дає кращий результат, ніж швидка. Використання саморобних блешень при лові окуня в червні доцільно, так як в цьому випадку є можливість підібрати блешню під певну ситуацію.

  • Ловля окуня в червні

Схожі статті

Ловля сома в червні

Ловля сома в червні

Сом є нічним хижаком, очі у нього недорозвинені, зір слабкий, але нюх і дотик на висоті. У великих сомів є свій вир для проживання і мисливські території, які вони щодня обстежують в пошуках їжі, охороняючи від посягання чужинців.

Ловля ляща в червні

Ловля ляща в червні

З кінця травня у ляща починається нерест. Орієнтовно через 2 тижнів після нього починається активне клювання. Триває приблизно 3 тижні, тому у кожного любителя ловлі з'являється відмінний шанс добре порибалити. Їсть лящ все, що попадається на очі, але краще, якщо їжа буде калорійною.

Ловля карася в червні

Ловля карася в червні

Ловити карася необхідно вміти, інакше в червні можна залишитися без улову. Карась - вибаглива риба, що зустрічається по всій території України. У червні в одній і тій ж водоймі він може вранці краще клювати на черв'яка, в обід - на манку, ввечері - на опариша. 

Ловля плотви в червні

Ловля плотви в червні

У червні плотва діє вкрай обережно. Якщо у водоймі водиться карась, лин, короп, підлящик, знайти плотву буває складно, адже через високу конкуренцію вона постійно знаходиться в пошуку їжі, тому не сидить на місці.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг фідерний Winner 555 20-40гр.

Спінінг фідерний Winner 555 20-40гр.

Недороге але якісне фідерне вудилище. В комплект входять три зміні вершинки.Додаткова інформація:Ви..

351Грн. - 362Грн.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 1.6.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 1.6.

Силіконова мишка FANATIK Mik Maus - унікальна гібридна приманка. Вона по-справжньому дивує щуку, ок..

29Грн.