Спінінгові приманки на окуня

Ловля окуня на спінінг з використанням штучних приманок - одне з найбільш популярних спортивних захоплень, цікаве і спортсменам-рибалкам, і новачкам. Адже окунь, через свою ненажерливість і агресивний характер, дуже цікавий як об'єкт лову. Кількість видів приманок на окуня велика, але серед всього цього різноманіття ми розглянемо саме ті, на які окунь найкраще реагує.

Приманки для окуня на спінінг

Приманки на окуня можуть використовуватися найрізноманітніші. Так як спінінгові приманки використовуються легкі, тому і спінінг для лову окуня повинен бути легкого класу.

Вертушки (обертові блешні)

Найбільш часто з окунем асоціюються обертові блешні. У багатьох рибалок перше упіймання окуня на спінінг сталося саме на цю приманку. Характеристики вертушки залежать від форми її пелюстки, способу її кріплення до арматури і ваги сердечника. Кожен з видів блешень є більш відповідним для лову окуня в певних умовах, саме тому вертушки є найбільш універсальними приманками.

Ми розглянемо найбільш поширені і часто використовувані вертушки з типами пелюсток Aglia, Comet і Long найпопулярнішої фірми Mepps. Всі вони відносяться до вертушок, в яких пелюстка кріпиться до арматури за допомогою дужки. Від форми пелюстки залежить частота обертання блешні, її занурення на глибину, легкість запуску, опір, який вона чинить воді та інші характеристики.

Вертушки з пелюсткою типу Aglia

Такі вертушки мають кругло-овальну пелюстку. При підмотці вони мають найбільший з усіх трьох варіантів опір, відхиляючись від осі на 60ᵒ, що дає можливість здійснювати повільні проводки. Ця приманка ефективно працює на водоймах зі слабкою течією, в вирах, заводях і на мілководді, а також може використовуватися при проводках вниз за течією. Для лову окунів різних розмірів відмінно застосовуються вертушки розміром 0-2.

Вертушки з пелюсткою типу Long

Довгаста пелюстка у вигляді вербового листка чинить найменший опір, так як вертушка з нею відхиляється але лише на 30ᵒ. Таку блешню з дуже малим опором не буде викидати на поверхню, і її можна буде провести в товщі води навіть проти або поперек сильної течії. При лові окуня можна використовувати вертушки такого типу з розміром 1-2.

Вертушки з пелюсткою Comet

Вертушки цього типу є золотою серединою між першими двома. У них форма пелюстки овальна, і вони відхиляються від осі на 45ᵒ. Вібрації, створювані пелюсткою типу Comet, дуже привабливі для окуня, тому такі вертушки по праву вважаються кращими блешнями на окуня. Навіть ловля окуня на спінінг взимку не обходиться без передньо-огружених блешень з пелюсткою Comet.


Мікро-коливалки

Основні переваги блешень:

 • дальність їх закидання більше ніж у вертушок тої ж ваги;
 • дозволяють здійснювати точні кидки при сильному бічному вітрі.

Недолік коливалки для окуневої ловлі полягає в тому, що вона створює низькочастотні коливання, в той час як окунь віддає перевагу високій частоті. При цьому є шанс зловити рибу більшого розміру, так як дорослі окуні починають полювати на більш велику здобич.

Варто звернути увагу на одного
з виробників таких блешень - фірму SV Fishing Lures, яка розробляє мікро-коливалки
для окуня.

Силіконові приманки

В риболовлі на окуня використовують як універсальні активні силіконові приманки - твістери і віброхвости, так і пасивні, що імітують хробаків, жаб, рачків, комах і їх личинок. Пасивна приманка для окуня вимагає обов'язкової анімації - ривки, ворушіння і навіть м'які елементи твічінга. Їх розмір залежить від планованої здобичі, але оптимальним вважається використання приманок до трьох дюймів.

Силіконові приманки можуть використовуватися в якості джиг-приманок, а можуть комбінуватися з приманками інших типів. Зокрема, воблери і колевалки на окуня можуть доповнюватися маленьким твістером, прив'язаним на короткому повідку в 25-30 см. від основної приманки. При цьому у окуня створюється ілюзія, що більша риба женеться за маленькою, і він намагається відібрати здобич у «конкурента».

Хороший результат виходить,
якщо використовувати вертушку на окуня в комбінації з твістером. Малоактивний
окунь добре відгукується на дуже повільну проводку вертушки. Для стабілізації
її роботи на трійник підсаджують твістер зазвичай червоного або червоно-білого
кольору.

Воблери

Використання двох типів воблерів - ривкових і кренків, дає однаково хороші результати при лові окуня на спінінг. Тільки модель воблера типу  кренк ефективно використовувати виключно в теплій воді. Причому варто використовувати активні і короткі кренки головлево-форелевого типу вагою до 7 грам. Проводку краще використовувати рівномірну, чергуючи її з невеликими ривками і паузами. Ривкові воблери краще брати розміром 5-8 см.

Тейл-спіннери

Така приманка являє собою важке тіло з привертаючим елементом у вигляді пелюстки. Це щось середнє між джиговою приманкою і обертовими блешнями. Тейл-спіннери можуть працювати на різних глибинах і дозволяють обловлювати великі території в пошуках окуня.

Цикади

Перевагою цикад є те, що вони не прив'язані до певної глибини. Вони добре зарекомендували себе в залученні окуня. Найбільш оптимально використовувати цикади, що важать не більш 8-10 гр. Проводку можна застосовувати різну - і рівномірну, і хвилеподібну, і використання легких елементів твічінга. Головне, щоб проводка зробила приманку привабливою для окуня.


Мікро-спіннербейти

Такі приманки випускає компанія Lucky Craft. Основне їх призначення - ловля форелі, але й в лові окуня вони показують відмінні результати. Мікро-спіннербейт має специфічну конструкцію - зміщену точку кріплення пелюстки. Це дозволяє при найменшому розмірі приманки досягти максимальної вібрації, що добре проявляє себе при пошуку окуня. Кращим місцем для використання такої приманки є відкриті простори з глибинами до трьох метрів.

Топ-вотери

До топ-вотерів відносять, як видно з назви, поверхневі приманки:

 • поппери;
 • уокери;
 • саб-уокери;
 • пропбейти;
 • кролери.

Всі вони можуть використовуватися в окуневій ловлі, але найбільш ефективними є перші два види, добре доповнюють один одного. Поппер, як більш галаслива приманка, використовується для залучення окуня, але якщо той не дуже активний - варто застосувати уокер. Вдалим розміром таких приманок вважається 6,5 см.

Пількери

Основа пількерів - це невеликі шматочки металу певної форми. До них відносять і всесвітньо відомі кастмастери. В основному пількери застосовуються для відвісного блешніння і ефективні при далеких закидах. Краще підбирати приманки вагою до 20 гр.

Пошук місця для успішного лову окуня

Житла окуня слід шукати там, де мешкає його основний корм - дрібні рибки. На нерест ранньою весною, коли вода прогрівається до 7-8ᵒС, окунь приходить в мілководні затоки. Він потім довго не покидає ці місця, чекаючи білу рибу яка йде на нерест і відгодовуючись на ній. У травні окунь йде із заток зграями в ті місця, де тихий плин і багато різних укриттів.

Дрібні окуні живуть в трав'янистих місцях:

 • в старицях;
 • в заплавах;
 • на зрізах чистої води і латаття;
 • на перекатах;
 • на піщаних косах.

У спеку окунь ховається від сонця в тіні - біля паль, човнових причалів, під обривами і кущами, що нависають над водою. Великого окуня краще шукати в вирах і бочагах, особливо якщо вони завалені поваленими деревами, на руслових брівках і ямах.

Восени окунь слідом за мирною
рибою йде на глибину подалі від берега, але до становлення льоду він ще
переміщається, і іноді його можна зустріти навіть на мілководді.

Спінінгові оснастки на окуня

У ловлі окуня використовують різні типи рознесених оснасток, коли вантаж і приманка знаходяться на відстані один від одного:

 • відвідний поводок - вантаж розміщується на кінці волосіні, а приманка вище на повідку;
 • дроп-шот: на кінці волосіні розміщується грузило, а в 50 см. від нього на волосінь прив'язується гачок.

Техніка ловлі з берега і з човна

Відмінність в техніці ловлі з берега і з човна в тому, що з берега часто застосовується дальній кидок, в іншому вони ідентичні.

Основою будь-якої техніки лову на спінінг є проводка. При лові окуня можуть використовуватися різні типи проводок в залежності від виду спінінгових приманок:

 • рівномірна проводка - застосовується під час лову на обертальні і коливальні блешні, на воблери з активною грою;
 • проводка з паузами (stop-n-go) - особливо ефективна для повільно потопаючих воблерів і суспендерів;
 • ступінчаста проводка - може використовуватися з силіконовими приманками, передньо-огруженними вертушками, коливалками, тейл-спіннерами, цикадами і т.д.;
 • твічінг - використовується з вузькими воблерами з невеликою лопаткою (тип мінноу), а також з попперами і уокерами.

Ловля спінінгом окуня навесні - приманки

Навесні окунь найкраще клює вранці, часто пік активності припадає на 9-10 годин ранку. Також можна ловити його ввечері до заходу сонця. А в похмуру, але теплу погоду, особливо після грози окунь відмінно ловиться днем. У цю пору року використовують мініатюрні приманки, і тільки в кінці весни, під час нересту уклейки, застосовують обертові блешні довжиною до 5 см., а силіконові приманки і воблери - до 10 см.

Особливості ловлі окуня влітку - приманки

Влітку окунь клює на різні приманки, тому їх використання залежить від умов лову. Особливо добре в літній час працюють поверхневі приманки - поппери і уокери. Також ефективні в цей час невеликі вертушки і воблери, легкий твістер або віброхвіст.

Окунь на спінінг восени - приманки

Восени окунь добре клює в будь-який час доби, але він дуже чутливий до зміни погоди. З кінця серпня окунь починає відгодовуватися перед зимівлею, тому клювання поліпшується до настання холодів.

У вересні ловити окуня краще роблячи активну швидку проводку з використанням при-поверхневих приманок - воблерів, легких вертушок, твістерів, кастмастерів і т.д.

У жовтні, після похолодання, окунь вже не буде ганятися за яскравими приманками які швидко рухаються. Його інтерес можуть викликати важкі джиг-головки з невеликими (до 5 см.) приманками темних кольорів.

У листопаді, з настанням заморозків, окунь починає активно харчуватися, щоб відновити енергію і активно клює. Але ловити його треба на великій глибині (5-10 м.), тому використовуються в основному джигові приманки.

Висновок

Влітку при теплій воді окунь добре реагує на рівномірну проводку і твітчінг в різних шарах води.

Навесні і восени по холодній воді краще ловити окуня на проводки з вертикальною складовою, використовуючи такі приманки як: силіконові, тейл-спіннери, пількери, цикади.

Навесні приманки використовуються мінімального розміру, а восени навпаки досить великі.

Необхідно відзначити, що окунь віддає перевагу приманкам, що володіють високочастотною грою з малою амплітудою.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Спінінгові приманки на окуня

Схожі статті

Як ловити окуня на спінінг

Як ловити окуня на спінінг

Окунь - найпоширеніший і численний хижак наших водойм. У більшості випадків саме окунь стає першою здобиччю початківця спінінгіста. Однак при уявній простоті ловля окуня на спінінг вимагає не тільки правильного підбору снастей і приманок, але і вибору відповідної тактики дій на рибалці.

Правильна проводка воблерів

Правильна проводка воблерів

Воблери є одними з найбільш ефективних приманок, що дозволяють ловити хижу, а в ряді випадків і мирну рибу. Однак для повного розкриття потенціалу кожної з моделей необхідно підібрати відповідний тип проводки, що часто викликає утруднення не тільки у новачків, а й у досвідчених рибалок. Про способи і типи проводки воблерів і піде мова в цій статті.

Як зварити мамалигу для рибалки

Як зварити мамалигу для рибалки

Що таке мамалига? Як правильно зварити кукурудзяну кашу суворо за рецептом, коли немає великого досвіду в питанні риболовлі? Початківцям рибалкам завжди цікаво дізнатися щось нове, ефективне, як готується кукурудза для ловлі риби.

Лад (строй) і тест спінінга

Лад (строй) і тест спінінга

На сьогоднішній день часто виникає проблема – як вибрати найбільш підходящу модель з усього різноманіття спінінгових вудилищ, пропонованих виробниками рибальських снастей. Підходить чи ні вудилище під завдання, що стоять перед рибалкою, визначається цілою низкою характеристик. Деякі з них очевидні - довжина і вага, а ось лад і тест спінінга вимагають обговорення.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

839 - 935Грн.

Спінінг Kaida (Weida) Explorer. 2-8/3-17гр.

Спінінг Kaida (Weida) Explorer. 2-8/3-17гр.

Унікальний в своєму роді спінінг Kaida (Weida) Explorer відрізняється від інших вудилищ тим, що охо..

479 - 545Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Силікон Keitech Easy Shiner 2"

Силікон Keitech Easy Shiner 2"

Keitech Easy Shiner - яскравий представник "їстівного" силікону, який став дуже популярним в останн..

131Грн.