Все про окуня

Зазвичай, окунь досягає довжини 50 см і ваги до 2 кг, однак зустрічалися особини вагою до 4-5 кг. Але зловити такий екземпляр рідкісна удача і зловити його практично нереально. Найчастіше ловиться окунь до 300 грам, оскільки вже надто повільно зростає ця симпатична рибка і навіть таких розмірів досягає у віці 6-8 років.

Тіло окуня стисле з боків і щільно покрите дрібною лускою. Забарвлення риби зеленувато-жовте, з чорними смугами поперек тіла, за які він і отримав прізвисько матрос. Черевце окуня біле. У цієї риби 2 спинних плавця, які розташовані близько один до одного. Перший спинний плавник вище і довше другого. На першому спинному плавці, ближче до другого, у окуня є чорна пляма. Грудні, черевні і хвостовий плавники окуня мають червоний або помаранчевий окрас. І хоч окунь і хижак, він так само ніколи не погребує, наприклад, черв'яком, п'явкою або комахами.

Нерест окуня

Нерест окуня починається коли лід на водоймі зійшов і вода прогрілася до 7-8 градусів. В основному нереститься він в тіні дерев, де липкі стрічки його ікри без проблем прилипають до гілок які впали у воду і різної водної рослинності. Але під час нересту, клювання окуня не припиняється. Після ікрометання окунь відходить на глибші місця, неподалік від нерестовищ.

Де шукати окуня

Окунь живе в будь-яких водоймах, будь то річка, водосховище, озеро чи ставок. Річковий окунь любить ями, а так само місця з тихим плином. Біля берегів любить робити засідки в корчах, в повалених у воду деревах, поблизу паль мостів, любить стояти поблизу водної рослинності або в її вікнах. Часто виходить в прибережну зону і на мілководдя.

Оскільки окунь - зграйна риба, там де зловив одного, обов'язково повинен бути і другий, так що якщо потрапили на зграю окунів, ретельніше облові це місце. У окуневих зграях існує велика конкуренція, якщо один з окунів знайшов щось їстівне, інша група починає його переслідувати. Це можна помітити навіть коли витягуєте окуня який попався на гачок.

Слід знати так само, що чим більше окунь, тим менше риб в зграї. Особливо великі окуні живуть поодинці і їх повадки нагадують щучі, як влітку, так і взимку.

  • Все про окуня

Схожі статті

Ловля сазана в серпні

Ловля сазана в серпні

Сазан відноситься до сімейства коропових, напевно, найвідоміший представник цього сімейства. Практично кожен рибалка в тій чи іншій мірі стикався з цією красивою і сильною рибою. Особисто для мене ловля сазана, стоїть на першому місці по азарту і в разі клювання отриманого адреналіну. Та й за смаковими характеристиками, м'ясо сазана не поступається відомим делікатесам.

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Риболовля в вересні - окремий етап в житті кожного рибалки зі своїми тонкощами і особливостями. Погода як і раніше балує окремими теплими і сонячними днями, але процес лову стає більш складним. Вода в водоймах поступово стає прозорою, гірше працює підгодовування і звичні і перевірені приманки не завжди приносять стовідсотковий результат. А все це відбувається тому, що вересень і для самої риби є новим етапом в її житті.

Як вибрати котушку для фідера

Як вибрати котушку для фідера

Багато рибалок в своїй практиці використовують фідер для лову різноманітної риби в різних водоймах. І саме їх характеристики визначають, якою має бути фідерна котушка для лову. Це і маленькі річки, і широкі гіганти з величезними дистанціями між берегами, несамовитими течіями або ж закриті водосховища на кшталт озер, або море з незначним ухилом дна. Ловля в усіх цих випадках може здійснюватися фідером.

Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Опариш, або личинка м'ясної мухи, - популярна наживка серед рибалок. Але з пошуком її часто виникають труднощі. Найпростіший варіант - відвідати зоомагазин, так як навіть сільські жителі не завжди можуть похвалитися запасом настільки корисної наживки. Однак якщо ви відчуваєте себе справжнім рибалкою, вас має зацікавити розведення опариша в домашніх умовах. Таким чином, ви заощадите значну кількість грошей.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коробка Aquatech 7035 (5-35 відділень)

Коробка Aquatech 7035 (5-35 відділень)

Універсальна коробка для приманок і риболовних дрібниць комплектується тридцятьма знімними перегоро..

125Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73Грн.

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Kaida (Weida) DF – це безінерційна котушка середнього розміру. Котушка має основну металеву і ..

292 - 336Грн.

Спінінг Kaida (Weida) Corsar. 3-12гр.

Спінінг Kaida (Weida) Corsar. 3-12гр.

Kaida Corsar - цікава лінійка, що відрізняється інноваційними конструктивними рішеннями. Застосуван..

413 - 440Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.