Як ловити окуня на балансир

Рибаків, що полюють на окуня, останнім часом додалося, а все через азартність і захопливість процесу ловлі. Сучасні магазини пропонують чимало різновидів приманок на окуня, багато які з них дійсно уловисті. Однією з різновидів приманок є балансир. Ловля окуня з човна на балансир, як і зимова риболовля, часто виявляється успішною через активну гру приманки. Приманка починає активно пересуватися в товщі води, чим приваблює хижака з будь-яким настроєм.

Що собою являє балансир для ловлі окуня?

Балансиром називається приманка штучного походження, пристосована для відвісного лову хижака. Завжди використовувалася при лові глибоководних хижих видів риб, до них відноситься і окунь. Численні приманки групи володіють обтічною формою і виготовляються з металу. В області хвоста знаходяться жорсткі виступаючі лопаті, призначені для стабілізації гри в воді. По обидва боки насадки розташовуються одинарні гачки, спрямовані вгору. Додатково знизу знаходиться петля для кріплення трійника, а на спині - сполучне кільце зі снастю.

Ловля окуня на балансир на річці часто виконується за допомогою приманки з опушкою - в хвостовій частині кріпиться оперення, волосся або інші декоративні елементи, що розвиваються у воді і стабілізуючі гру. Як і воблери на окуня, балансири можуть виготовлятися з силікону. Сьогодні частіше зустрічаються саме силіконові різновиди.

Піймання смугастого на балансир можемо очікувати при установці снасті з льоду. У теплу пору року ловити на великих глибинах також можливо і часто результативно, але потрібно плавальний засіб або зайняти позицію на гідроспоруді. Балансири добре працюють в відношенні щуки, судака і інших поширених хижаків, але найбільш частим уловом все ж виявляється окунь, вкрай рідко зустрічаються мирні риби.

Особливості вибору балансира для ловлі окуня

У зимовий час вдається дістати бажаний трофей виключно при правильному підборі приманки і місцевості ловлі.

Під час вибору важливо звертати увагу на кілька найважливіших характеристик:

 • розмір. Під час лову вгодованого окуня доцільно встановлювати приманки величиною 6 см., але трофейні особини зустрічаються не на всіх водоймах. На невеликих окунів часто ставлять приманку 3-4 см. Середні і найкращі балансири - 4-5 см., здатні привернути увагу середніх та трофейних особин. У конкретній водоймі переваги риби можуть відрізнятися, великі окуні нерідко клюють на дрібні приманки 2-3 см. Для піймання активного хижака не варто ставити занадто дрібні приманки, інакше з'явиться маса небажаного прилову: дрібний окунь, йорж. Під час безклів’я насадку краще зменшити;
 • форма. Немає однієї думки щодо пристрасті окуня, рибалки розділилися на два гарнізони. Одні стверджують, що вузько тілі приманки спрямовані на судака, а окунь неохоче йде на них. Чимала частина рибалок показують хороші результати з приманками прогонистої форми тіла. Мабуть, окунь не дуже вибагливий і атакує будь-яку приманку, яка вдало імітує малька;
 • колір. Окунятники сперечаються і тут, кожен відстоює і називає свої улюблені кольори. Колір приманки грає важливу, але і не ключову роль під час вибору балансира. Окунь часто трапляється на гачок під час установки нейтральних забарвлень, що нагадують живу рибку в водоймі. Якщо риба активна, вона добре йде на кислотні кольори: червоний, оранжевий, жовтий і т. д.

Який балансир для ловлі окуня краще вибрати?

Незважаючи на великий асортимент приманок на вітчизняному ринку, не всі вони однаково уловисті. Є кращі балансири для ловлі окуня, які довели результативність на окуневій риболовлі.

Топ-3 балансирів:

 1. Classic від Lucky John. Ловля окуня на балансир «Лаки Джон» часто приносить клювання від хижаків різного калібру. Особливо популярна приманка взимку. Нерідко з нею ловлять трофейні екземпляри. Найбільш ходовими кольорами лінійці є 13H і 15H.
 2. Балансири «Крапаль». Мають власних фанатів серед окунятників, що свідчить про високу уловистість приманки. Володіє класичною формою і цікавими кольорами.
 3. Балансири від Select. Ловля окуня на балансири «Select» - це одне задоволення, риба атакує наживку швидко і жваво.

Підбір снастей для ловлі риби на балансир

Нерідко ловля окуня на мікроджиг протиставляється балансирній риболовлі, але немає сенсу порівнювати обидві тактики, адже мікроджиг відрізняється уловистістю по відкритій воді, переважно використовується під час берегової риболовлі, а балансири - краще брати взимку при риболовлі з льоду. У перерахованих способів ловлі відрізняються практично всі елементи снасті, єдине спільне - великий і рясний улов.

Облов водойми з балансирами простіше вести в поєднанні з наступними снастями:

 • вудильник. Вудлище повинне бути легким зі зручною рукояткою. Легкі моделі запобігають появі втоми в руках під час затяжної риболовлі. Якщо рукоятка виконана з пробки, руки будуть менше замерзати. Краще використовувати моделі довжиною 30-35 см. із середньою і великою жорсткістю;
 • котушка. Підійде найпростіша інерційна котушка. Підійдуть дешеві пластикові котушки, адже окунь не відрізняється великою силою і не здатний пошкодити снасть. Міцні снасті коштують дорого і важать багато, від чого їх використання недоцільне. З хорошими інерціонками і безінерційними котушками проводка виконується простіше і зручніше;
 • волосінь. На окуня підійде звичайний монофіл в діаметрі 0,15 ± 0,03 мм. Конкретний перетин волосіні доводиться вибирати на підставі величини риби у водоймі. Кількість волосіні на шпулі має становити близько 50 м., щоб був запас на випадок складного виведення трофея.

Де і коли можна використовувати балансир при ловлі окуня?

Підлідна ловля окуня на балансир невимоглива до вибору місця риболовлі, підійдуть водойми зі спокійною і з швидкою водою. Балансирна рибалка універсальна під час зимового полювання за хижаком. Балансири краще себе показують на глибині від 0,2 м. до 8 м. Є моделі, пристосовані для облову мілководдя, а також зустрічаються глибоководні приманки.

Перспективним місцем для вилову риби на балансир часто виявляється ділянка, яка рясніла галькою, камінням або піском, де немає різних підводних перешкод. Окунь любить корчі і інші укриття, але виконувати проводку в подібних місцях складно і висока ймовірність поломки снасті. На чистому дні простіше виконувати пожвавлення приманки, а гра виявляється розмашистою. Окремі приманки здатні нишпорити по воді в радіусі метра.

Найбільш результативні дії в точках проводки з сильними перепадами глибини: коси, бровки, виходи з ям.

Специфіка ловлі окуня на балансир

Важливо розуміти, як правильно грати балансиром при ловлі окуня, адже при неакуратних або неправильних рухах на клювання краще не розраховувати.

Проводку можемо виконувати кількома способами:

 • ефективний метод в бесклів’я. Опускаємо насадку на дно і піднімаємо її верхівкою вудильника. Рухи повинні бути плавними з поступовим прискоренням. Відмітна риса проводки полягає в великій амплітуді рухів - піднімаємо вудилище приблизно на 1 м. Плавними рухами знову опускаємо приманку на дно. Краще забезпечити погойдування приманки під час опускання за допомогою руху кисті. У верхній точці амплітуди робимо своєрідні поштовхи приманки;
 • найбільш популярна система рухів. При першому торканні дна балансиром робимо різкий, ривковий рух, піднімаючи вудильник на 30 см. Відразу повертаємо вудку в початкову позицію і робимо паузу 3-5 сек. Якщо результату не було, пробуємо піднімати приманку трохи вище (на 10 см);
 • поступовий підйом балансира. Виконуємо помах вудилища і не опускаємо його. Між ривками робимо інтервал близько 5 сек., в цей час опускаємо вудку і підбираємо слабину волосіні, забезпечивши завмирання приманки. Послідовні ривки виконуємо на висоту близько 15-20 см. Піднімаємо приманку безпосередньо біля льоду, де окунь може полювати навесні;
 • гра трійника. Нерідко окуня цікавить стан і рухи трійника. Щоб забезпечити цікаву гру гачка, робимо похитування і короткі ривки балансира. Відмінні результати показує одночасна анімація приманки і трійника: різкий ривок і часті коливання рукою, аналогічні дії в момент опускання приманки.

Тактика і техніка ловлі окуня на балансир

У водоймі, де не так багато риби, знайти окуня - складне завдання і ніякою тактикою або грою приманки риби не заманити, якщо місце її стоянки знаходиться далеко від рибалки. Окунь непередбачуваний, може зовсім не клювати при швидкому вітрі, зміні тиску, освітлення і т. д. У більшості випадків вдається спровокувати рибу на атаку приманки при правильному виборі місця.

Важливо! Риболовля на окуня не відноситься до осілих видів рибної ловлі, так як хижак здатний переміщатися і відпливати від місця. Щоб повернутися додому з уловом, доведеться зробити близько 10 лунок і переміщатися між ними, чекаючи клювання за кілька проводок. Якщо ніякої реакції на проводку не було, рибалка збирається і йде далі.

Найбільш популярна тактика лову окуня на балансир - між лунками робимо відстань від 10 м. і ходимо їх обловлювати по черзі або в довільному порядку.

Зазвичай на перевірку однієї лунки приділяють близько трьох хвилин або виконують 5-10 проводок. Техніка лову окуня на балансир з ривками ефективна лише на активну здобич, періодично має сенс міняти проводку, якщо різкі рухи виявилися марними, міняємо їх на плавні. Ще один спосіб активувати клювання - збільшити тривалість затримки приманки в одному положенні. Часом безуспішність рибалки обумовлена ​​неправильним горизонтом ловлі. Періодично варто пробувати ловити біля поверхні води, де хижак при наближенні весни шукає їжу.

Поради щодо ловлі окуня на балансир

У багатьох рибалок є власні секрети лову окуня на балансир, деякі охоче діляться досягненнями і спостереженнями:

 • ловля великого окуня на балансир - це нескладне завдання, важливо лише знайти його. Вирушати на їх піймання слід в глибокі місця, де багато черепашнику, недалеко є корчі. В корчах найбільша кількість трофеїв;
 • якщо на гачок попадається виключно дрібниця, варто встановити насадку більшого розміру. Занадто великі приманки також негативно позначаться на клюванні, але можуть призвести до затримання щуки або судака, правда снасть рідко витримує великих хижаків;
 • не варто орієнтуватися на зграї окунів, адже в них практично завжди невеликі особини. Дорослі особини полюють і живуть окремо, тобто доведеться постійно переміщатися і шукати окремих особин;
 • на великих окунів краще полювати на глибоководді, адже риба харчується невеликими рибками, а не мальками;
 • краще шукати трофейних окунів в великих і глибоких водоймах, на невеликих ставках вони рідше досягають хороших розмірів, але тут зустрічаються особливо великі особини.

Балансири використовуються в трофейній риболовлі на окунів. Клювання тут непередбачуване, рибалка може за годину наловити мішок риби або простояти день, не побачивши гідного клювання.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити окуня на балансир

Схожі статті

Що таке риболовний пластилін

Що таке риболовний пластилін

Які тільки методи хитрощів не придумали сучасні рибалки для отримання великого і щедрого улову. Одним з цікавих продуктів для риболовлі є рибальський пластилін - це речовина, що викликає суперечки щодо ефективності. Вся проблема невдачливих рибалок полягає лише в неправильному використанні готового пластиліну. Рибалки з великим досвідом успішно використовують його для лову риби, але не у всіх умовах від пластиліну буде толк. Важливо враховувати і деякі особливості водойми, поведінку і вид риби, тип снастей і т. д.

Коли і як нереститься окунь

Коли і як нереститься окунь

Окунь - одна з найпопулярніших риб, на яку полює більшість рибалок. Популярність окуневій риболовлі надає поширеність і агресивність риби, вона не відрізняється сильною хитрістю, але нерідко вередує. Окунь водиться і в стоячій, і в швидкоплинній воді, хоча вважає за краще знаходитися в чистій воді, рідше зустрічається в мутних водоймах. Окуня зловити нескладно на більшість снастей з тваринами приманками, але в усьому періоді лову є особливий час - нерест. Риба нереститься весною, і з цього періоду рибалка може отримати користь.

Рибалка в місті Хмельницький. Кислородка

Рибалка в місті Хмельницький. Кислородка

Відстань з центру Хмельницького до озер складає: – 14 км. Їхати можна через Ружичну або через Катіон. Необхідно виїхати на окружну дорогу яка веде до Хмельницького аеропорту. На окружній розташована киснева заправка (якщо під’їжджати з сторони Ружичнянського кільця – ліворуч, якщо з Тернопільської траси – праворуч. Далі польовою дорогою, нікуди не звертаючи виїжджаємо до озер. Дані озера відмічені на карті Риболовних місць Хмельниччини.

Як і на що ловити плотву

Як і на що ловити плотву

Кількість рибалок, що полюють на плотву, поступається лише чисельності карасевих рибалок. Плотва є однією з найпоширеніших риб по території України, вона відрізняється хорошим смаком і особливо цінується в сухому вигляді. Риболовля на плотву не є складним процесом, будуть потрібні прості, бюджетні снасті і правильна приманка.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

48Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплави - вельми ефективна категорія приманок для лову хижака в схил. Серед найбільш якісних і ул..

79Грн.