Як ловити окуня на відвідний поводок

Спінінг - один з найбільш захоплюючих видів риболовлі. Багато рибалок звикли ловити на спінінг в основному щуку і судака і мало хто практикує ловлю окуня. Полювання за окунем практично не відрізняється від риболовлі на щуку або судака і іншу хижу прісноводну рибу, але все ж є і свої хитрощі.

Ловити окуня на спінінг можна декількома способами. Вибір способу залежить багато в чому від водойми і переваг риби. В основному окуня ловлять на вертушки, кастмастери і джигові приманки, які часто зачіпляються за сміття у воді і відриваються.

Не так давно з'явилася нова конструкція - відвідний поводок, яка складається з грузила і декількох повідків до яких прив'язані гачки з приманкою. Принцип роботи снасті досить простий: до основної жилки прив'язується грузило-капля. Вище вантажу прив'язуються повідці до яких, в свою чергу, прив'язані віброхвости і твістери малих розмірів з використанням звичайних або офсетних гачків.

Перший поводок від грузила прив'язувати краще на відстані від 15 см. щоб приманка не чіплялася за водорості і інше сміття. Довжина повідця не повинна перевищувати відстані, яка буде на основній волосіні між поводками. Якщо перший повідець в'яжеться в 20 см. від грузила, його довжина 12-15 см., наступний поводок прив'язується на 20 см. вище першого і він не повинен перевищувати 20 см. Вибір саме такої довжини обумовлений тим, що якщо робити повідці ще довше і не дотримуватися відстані , то при закиданні вони сплутаються між собою.

Рекомендується прив'язувати повідці з допомогою дрібних вертлюжків, щоб приманка ходила вільно і при проводці не закручувалася навколо основної волосіні.

На одну таку снасть найкраще ставити не більше трьох силіконових приманок, інакше вони будуть плутатися при закиданні.


Використовувати волосінь для повідків потрібно тонше, ніж основна волосінь. Основну волосінь можна брати будь-якого діаметру. Перетин волосіні для повідків не повинно перевищувати 0.18 мм. для нейлонових і флюорокарбонових лісок і 0.10 мм для плетених шнурів.

При лові окуня на відвідний поводок основне грузило проходить по дну, коли інші приманки пливуть одна за одною на різній глибині, зображуючи зграю риби, що, безсумнівно, привертає хижака. Снасть хороша тим, що на гачки можна насадити навіть найменші віброхвости і твістери, що більш привабливо для окуня, ніж кастмастери і вертушки. Для більшої привабливості приманки на гачки підсаджується штучний мотиль.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити окуня на відвідний поводок

Схожі статті

Чим прикормлювати карася весною

Чим прикормлювати карася весною

В цілому карась - ненажерлива і необережна риба, але на початку весни вона зберігає пасивність і погано йде на гачок. Прикормка на карася ранньою весною важлива, щоб привернути увагу риби, інакше не доводиться розраховувати на великий улов. Найбільш уловистий час настає після появи підводної рослинності, перед настанням нересту. Знаючи особливості поведінки риби у весняний час, легко підібрати відповідні рецепти і способи прикормки.

Що таке мастирка на карася і як її приготувати

Що таке мастирка на карася і як її приготувати

Мастирка являє собою тістоподібну приманку, яка складається з гороху і манної крупи. Для посилення аромату в прикорм додають різні барвники і підсилювачі смаку з улюбленими інгредієнтами риби. У процесі приготування важливо дотримуватися пропорції і зробити правильну приманку, в іншому випадку, вона може не привернути, а відлякати хижака.

Особливості ловлі карася

Особливості ловлі карася

В уявленні багатьох людей ловля карася справа нехитра, воно не вимагає особливих навичок рибного лову й секретів в оснащенні, а від рибалки зусиль і активності. Карась відрізняється фантастичною плодовитістю і живучістю. Завдяки цим якостям він швидко з'являється і легко виживає буквально в будь-якому водоймі. У мілководних водоймах навіть при його майже повному замерзанні, примудряється вижити, закопавшись глибоко в мул.

Місця проживання щуки на річці

Місця проживання щуки на річці

Практично у всіх річках нашої країни щука є найпоширенішим хижаком. У річці завжди достатньо місць для проживання щуки. Це корчі, дерева які впали в воду, мости, ділянки із зворотною течією, піщані коси, різні заплави і притоки. Всі ці місця володіють хорошою кормовою базою для щуки, що сприяє постійному перебуванню тут хижака. Розповімо докладніше про те, де краще шукати і ловити щуку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade LJBB01. 4g

Блешня вертушка Lucky John Bonnie Blade відрізняється збалансованою конструкцією і стабільною грою ..

98Грн.

Силікон Select Javik 2.2"

Силікон Select Javik 2.2"

Силікон Select Javik є чудовою реплікою на легендарну модель від «Імакатсу», яка не потребує якоїсь..

40Грн.