Які бувають воблери на окуня і як ними користуватися

Окунь - це найбільш поширений хижак в вітчизняних водоймах. За чисельністю окунь перевершує щук і судаків. В основному віддає перевагу полювати в світлий час доби, атакуючи здобич з укриттів і переслідуючи її. Вважає за краще триматися зграї. Ловити окуня на живця проблематично, адже доведеться запастися великою кількістю насадок. Спростити процедуру лову і не втратити в ефективності снасті допомагають воблери. Розглянемо, який воблер краще на окуня, в чому їх особливості і самі уловисті моделі на сучасному ринку.

Де і коли ловити окуня воблерами

Кращий час для полювання на окуня: середина літа, період після зниження температури навколишнього середовища восени, перший тиждень після льодоставу і початок весни. У зазначені періоди відзначається стабільне клювання практично на всіх водоймах. Найбільш вдалим часом для упіймання трофеїв стає перший тиждень після завершення нересту.

Ловля окуня весною на спінінг показує хороші результати практично протягом усього сезону, крім нересту. Окуневі воблери на спінінгову риболовлю виявляються найчастішими і уловистими приманками. Сьогодні маса виробників пропонують власні штучні наживки, що розрізняються за формою, забарвленням, величиною, вагою, типом гри і т. д.

Воблери на окуня з берега добре працюють у вечірній і ранковий час при сонячній погоді. У похмурі дні знижується ризик зловити хижака. Вдень клювання кілька затихає, але окунь може попастися на гачок.

Цікаво! Воблери кренки на окуня - це найпопулярніший різновид приманок, яка трапляється в руках у вітчизняних рибалок. Вони володіють широким тілом і явно промальованим черевом. Лише невеликі воблери на окуня з серії кренкбейтів здатні привести до частих клюваннь. Великими приманками частіше ловлять трофейних особин окуня, щук і судаків.

Які воблери на окуня брати з собою безпосередньо залежить від умови в водоймах. Риба непогано себе почуває в різних місцях як на річках, так і в стоячій воді.

Досвідчені рибалки рекомендують в першу чергу обловлювати:

 • вири з великою глибиною;
 • бровки уздовж русла;
 • височини під водою, особливо ті, що йдуть відразу за ямою;
 • затоплені корчі;
 • покриті водою дороги;
 • різні укриття: повалені дерева, насип каменів, коріння нависаючих рослин;
 • мілини, що мають кам'янисте дно. На різких перепадах глибини часто вдається знайти окуня;
 • обривисті берега;
 • чисті мілини;
 • зарості лілій.

Трофейні і великі особини воліють заплави з заростями водоростей і стариці. У зграї збиваються невеликі риби, а дорослі особини плавають окремо. Знайти зграю найлегше на невеликому водоймищі, визначивши рельєф дна. На великих водосховищах експериментальним шляхом визначають уловисті місця з берега і з човна, по черзі доставляючи приманку до потрібного місця проживання хижака.

Різновиди воблерів для ловлі окуня

Немає моделей воблерів цілеспрямованих на піймання окуня, виробники підбирають цікаву гру приманки, забарвлення, форму і т. д., а рибалки вже самостійно знаходять застосування воблерам. Часто уловисті воблери для лову окуня з таким же успіхом використовуються в процесі лову форелі, головня і щуки.

Головними критеріями вибору є розмір воблера, форма і ступінь плавучості. Довжина воблера в першу чергу залежить від очікуваних розмірів трофея. Окунь - це дрібний смугастий хижак, на якого немає сенсу ставити великі приманки. Міні воблери на окуня є найбільш підходящими приманками. Їх довжина від 3 до 6 см.

Більшість виробників поділяють приманки на 3 групи за ступенем плавучості:

 • потопаючі воблери на окуня: швидко чи повільно. Кращі приманки при облові великої глибини;
 • суспендери - це приманки з нейтральними плавучими якостями;
 • плаваючі воблери на окуня знайшли застосування під час облову середніх і верхніх шарів води.

За формою поділяються на:

 • кренкбейти, кренки краще використовувати мініатюрні. На полосатиків застосовуються воблери серії SR (робочий горизонт до 1 м) і DR (з горизонтом понад 1 м);
 • шеди. Особливістю цих воблерів є широкі тільця приманки. Застосовується для упіймання великих особин окунів. У водоймах з мінімальним плином доцільно використовувати плаваючі воблери, а на швидких річках краще тонучі приманки;
 • мінноу. Головним достоїнством виду є ефективність приманки на водоймах з великою кількістю пічкура і уклейки, на яких часто полюють окуні. При виборі насадки можуть використовуватися S і D варіанти, а інші воблери застосовуються рідше;
 • поппери та уолкери відносяться до поверхневих приманок. Непогано показують себе влітку. При правильному підборі тактики проводки приманки здатні виманити хижака з укриття;
 • зіставні приманки. Виготовляються з декількох елементів, з'єднаних в єдине ціле. Подібна конструкція забезпечує цікаву гру і рухливість приманки;
 • раттліни середньо-великих габаритів. Плоско-тіла приманка здатна активно коливатися в невеликій амплітуді. Кріплять раттлін за спинний плавник.

Поради та критерії вибору воблера на окуня

Воблер на окуня виявиться самим уловистим, якщо врахувати всі особливості риболовлі. Найбільший вплив на уловистість надає робочий горизонт, розмір приманки і природність рухів штучної рибки.

Як вибрати воблер на окуня:

 • мінноу - це кращі воблери на окуня, а в якості прилову присутні щука з судаком;
 • краще ставити маленькі воблери на окуня. Незважаючи на необережність хижака, установка великих гачків призведе до частих зривів риби і холостих клювань;
 • на зимову риболовлю після просвітління води або в будь-який період року на річках з чистою водою краще використовувати малопомітні кольори приманки: сріблястий, темно-зелений, оливковий, синій і т. д.;
 • в каламутній воді варто використовувати приманки яскравих кольорів. Кислі забарвлення здатні привернути увагу хижака в умовах мінімальної видимості. Додаткова перевага - вища точність атак хижака, на малопомітні кольори вище ризик окуня промахнутися.

Сезонна залежність вибору і ловлі окуня на воблери

Звички хижака істотно відрізняються в кожен сезон року. Змінюються бажані місця стоянки, ділянки для полювання, смакові переваги і т. д. Неможливо вибрати хороший воблер без урахування сезонності, за винятком універсальних приманок.

Особливості риболовлі в різні сезони:

 • весна. Зараз риба покидає зимувальні ями і відправляється до обмілин в пошуках теплої води, сонячних променів і їжі. Мирні види риб припливають до берега в пошуках черв'яків, комах, рачків і т. д., а окунь пливе слідом за здобиччю. Найкращий воблер для весняного окуня - це дрібна приманка, що імітує мальків і має робочий горизонт до 2 м. Зараз перевагу віддають мінноу і кренкам з кислими забарвленнями;
 • літо. Воблери на окуня в стоячій воді стикаються з декількома негативними факторами: велика кількість водоростей і закорчованість водойми після весняного паводку. Вести через водорості небажано, висока ймовірність зачепів, а приманка збивається з гри. Влітку кращі воблери для лову окуня - уолкери з попперами, їх проводять по поверхні води, а хижак самостійно нападає на приманку з укриття. Уолкери відрізняються розмашисто грою, а поппери - здатністю видавати булькаючі звуки;
 • осінь. З приходом осені вода освітлюється через зменшення кількості рослинності. Хижак здатний розгледіти здобич на великій відстані. Восени риба йде на глибину, віддаляючись від берега. Рибу простіше дістати за допомогою човна. Вибираючи воблери, варто зупинити увагу на раттлинах, шедах і зіставниках;
 • зима. Зимові воблери на окуня обов'язково повинні швидко заглиблюватися в воду, так як вся підводна живність мешкає в придонному шарі водойми. Часто використовуються важкі моделі, якими можна бити по дну і залучати хижака хмарою каламуті.

Огляд 10 кращих воблерів для лову окуня

Неможливо скласти топ воблерів на окуня для всіх ситуацій і умов, але деякі лідери за результативністю все ж є.

Рейтинг окуневих воблерів:

 1. Bevy Shad від «Лаки Крафт». Відноситься до класу шедів, загальновизнаних в риболовному світі. Найкращий воблер на окуня з серії - це модель довжиною 6 см. при масі 5,3 гр. Розмір підходить для полювання на хижаків середніх розмірів, на трофейних особин краще ставити приманку довжиною 7,5 см. Ступенева проводка добре поєднується з даної приманкою, хоча непогано проявляють себе і ривкові рухи. Твічингова проводка результативна в періоди пасивного хижака.
 2. TD Popper Z від «Дайва». Воблери «Дайва» на окуня займають гідне місце в списку завдяки реалістичним очам і тривимірному промальовуванню луски. Кращі і уловисті воблери на окуня з серії - моделі довжиною 6,5 см і масою 6 гр. Приманка легко затримується на поверхні води, а також відрізняється чутливістю до рухів вудкою.
 3. Cord-R 70F від «Косадака». Воблери «Косадака» на окуня успішно імітують поранену або хвору рибку, що стає легкою здобиччю будь-якого хижака. Характеристики воблера: 7 см, 4,15 гр. Це уловисті складові воблери на окуня з силіконовим хвостом, вкрапленнями блискіток і насічками для імітації луски.
 4. Orbit 80 SP-DR від «Зіп Бейтс». Воблери «Зіп Бейтс» на окуня багато рибалок відносять до класу «вбивця окунів» за неймовірну результативність і привабливість. Відноситься до класу суспендерів, при довжині 8 см важить 8,5 гр. Не дивлячись на відносно великі розміри, горбач активно атакує приманку. Вітається ривкова і ступінчаста проводка. Зазвичай затримку виконують 2-3 сек, але на пасивного хижака варто збільшити паузу до 6-7 сек.
 5. «Чорна смерть» від «Дозер». Воблер «Вбивця окуня» - «Чорна смерть» швидше відноситься до балансира, але настільки вдало імітує рибу, що його можна також зарахувати до воблерів. Темний колір, довге тіло і сріблясті смуги з блиском надають особливий інтерес до приманки.
 6. Cheerful від «Понтон 21». Головною особливістю воблера «Понтон 21» на окуня є здатність вести облов більшості водних горизонтів на мілководді. Виготовляється в розмірах 34, 40 і 60 мм. Робочою глибиною є 0,3-1,5 м. Є кращим бюджетним воблером на окуня для мілководних місць з буйною рослинністю. Застосовується в поєднанні з швидкою твічинговою проводкою.
 7. Midge від «Страйк Про». Воблери «Страйк Про» на окуня відрізняються хорошим поєднанням якості і ціни. Виробляється в плаваючій модифікації і типу суспендер. Показує неважні результати при плавній проводці, але відмінно привертає окуня при твічингу.
 8. Boxer XS від «Косадака». Відноситься до класу кренк з ідеальною імітацією текстури тіла справжніх рибок. Має довжину 4 см, а вагу - 8,5 гр. Воблери Kosadaka на окуня оснащуються шумовою камерою, в якій знаходяться кульки. Під час коливання і струсу куль видається привабливий звук, на який хижак спливає з далеких дистанцій. Відрізняється далекобійністю, здатністю виконувати точні кидки.
 9. Mason 80F від «Тсуёкі». Приманка вдало поєднує в собі риси мінноу і шедів. Застосовується під час лову на глибині до 50 см. Воблери Tsuyoki на окуня добре показують себе при твіччингу. Має вбудовану камеру з кульками, що створюють шумовий супровід під час проведення. Приманка допомагає в лові трофейних особин окуня, а в прилові часто стає щука;
 10. Jubarino від «Молікс». Багато воблерів мінноу на окуня користуються попитом, але одним з кращих є модель Jubarino. Працює при поверхневій проводці влітку. У довжину 5 см, а важить 2,5 гр. При такій невеликій вазі приманка добре летить під час закидання. Краще застосовувати з ривковою проводкою без затримок. На приманку реагує окунь будь-яких калібрів. Найбільш затребуваним і популярним кольором є # 34.

Штучні приманки поєднують легкість використання, функціональність і часто забезпечують хороший улов. Єдиний недолік воблерів полягає в необхідності їх покупки, але на кожну відому приманку знаходиться дешева альтернатива з подібними характеристиками.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Які бувають воблери на окуня і як ними користуватися

Схожі статті

Як вибрати спінінг для джига

Як вибрати спінінг для джига

Джиг-спінінг - один з найпопулярніших і ефективних способів лову хижої, а іноді і мирної риби. Особливості техніки проводки приманок при цьому пред'являють особливі вимоги до снастей. Спінінг для джига повинен бути легким і максимально чутливим, а головне забезпечувати правильне управління приманкою.

Техніка ловлі головня на фідерну снасть

Техніка ловлі головня на фідерну снасть

Фідер - вдосконалений варіант донної снасті. ЇЇ шанувальники ловлять багато видів риб. Серед них є і головень. Його несподівані і рішучі клювання мотивують рибалок цілеспрямовано полювати за рибою. Ловля головня на донку радує своєю високою ефективністю. При його упіймані використовується снасть з годівницею, що дозволяє ловити як в стоячій воді, так і на швидкій течії.

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Як ловити білого амура на поплавкову вудку

Кожен рибалка мріє піймати білого амура. Ця риба досягає значних розмірів. У багатьох випадках такий улов виявляється трофейним. Рибалка отримує справжнє задоволення від ловлі такого гіганта. Адже його піймання - справжня подія, про яку рибалка пам'ятає все життя. Поплавкова вудка на білого амура дає хороші результати, так як ця риба часто знаходиться в верхніх шарах води.

Що таке оснастка дроп-шот на судака

Що таке оснастка дроп-шот на судака

Відносно новим віянням із Заходу стало оснащення дроп-шот. Його популярність і затребуваність обумовлена легкістю монтажу і ефективністю при ловлі хижаків великих розмірів. Ключовою відмінністю дроп-шот оснастки на судака з живцем і силіконовими приманками є вертикальне розташування приманки. Переважно в ролі наживки використовується твістер або силіконовий хробак. Краще застосовувати оснащення для лову в прибережній області і на глибоких ділянках водойми.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Воблер Strike Pro Midge 40. EG-074(SP)

Воблер Strike Pro Midge 40. EG-074(SP)

Напевно будь-який прихильник ультралайтової ловлі хоч раз чув про Midge. Абсолютно точно, що ті хто..

140Грн.

Воблер Kosadaka Cord XS 60F 4,45g

Воблер Kosadaka Cord XS 60F 4,45g

Воблер Kosadaka Cord XS має складову конструкцію, що дозволяє моделювати різноманітність проводок, ..

168Грн.

Шнур Scorana Super PE 8 150m Orange

Шнур Scorana Super PE 8 150m Orange

Шнур Scorana Super PE 8 представляє собою недорогий варіант плетінки з досить конкурентними характе..

155Грн.