Ловля плотви в грудні

Плотва це дуже жива і красива рибка, напевно, тільки в її силах оживити практично будь-яку риболовлю. Але не можна наївно думати, що для її лову не потрібні навички і знання, особливо це стосується зими. У цій статті ми розглянемо, як проходить ловля плотви в грудні, які застосовуються снасті, яка наживка, що використовується в якості прикормки і взагалі які тонкощі потрібно знати, відправляючись на риболовлю за цією сріблястою «красунею».

Де шукати плотву в грудні

Водойми в грудні вже практично всі покриті льодом, що дає можливість виходити на нього рибалкам. Погода стає більш стійка з поступово наростаючими морозами. Все це безпосередньо впливає на поведінку плотви. До цього часу зграї цієї риби вже перемістилися в більш глибокі місця водойми, там і вода тепліше і їжі побільше. Якщо ловля відбувається на річці, то плотву слід шукати недалеко від русла, різних ям, підводних обривів і вирів.

Коли краще ловити

Ловити плотву можна з успіхом весь грудень, єдине, на що слід звертати увагу в першу чергу, якщо хочете щоб ловля була успішною, це погода. Всі різкі зміни якої, риба переносить дуже болісно, ​​їй не до душі різкі перепади тиску і температури, і чим частіше і довше будуть відбуватися такі зміни, тим триваліший буде пригнічений стан у плотви. Ловля плотви в грудні помітно поліпшується під час відлиг в тихі дні з рівним тиском і температурою.

Снасті для лову плотви в грудні

У грудні плотву ловлять в основному зимовими поплавковими вудками і вудками на мормишку. Більш результативна остання снасть, вона дозволяє більш легко обловити всі шари води, і сама гра мормишкою привертає рибу, провокуючи її на більш швидке клювання. Поплавкова снасть хороша на відомих для рибалки водоймах з умовою обов'язкового використання прикормки.

Ловля на мормишку

Ловля на мормишку ділиться на два види: з використанням насадки і без неї. В якості насадки в основному використовується мотиль, опариш, а також личинка річковика, ще я чув, що в якості насадки рибалки використовують печінку і, причому плотва на неї непогано клює. Але це тільки чутки, самому ще не доводилося спробувати.

При активному клюванні можна сміливо насаджувати личинку цілком, ну а якщо риба вередує, то краще прикрити жало частиною мотиля або личинки. Гра блешнею з насадкою чергується з паузами, під час цих пауз приманка опускається на дно. Тривалість такої перерви може досягати п'яти хвилин, але не більше.

Більш складна ловля без насадки, хоча в свою чергу вона набагато більш захоплююча. Замість насадки мормишку обладнають різними намистинками і кембриками. Домагаються клювання, в цьому випадку підбираючи потрібну колірну комбінацію і змінюючи періодично гру приманки. В цьому випадку дуже важливим моментом є той факт, що плотву цікавить сама мормишка, а не те, що у неї на гачку.

Щоб ловля плотви в грудні на мормишку була більш ефективною, є певні вимоги до самої снасті. Кивок повинен бути пружним і довжиною не менше 10см, це дозволить грати приманкою плавно і розмірено. При правильно збалансованій снасті мормишка витягне лісочку в лінію.

Техніка ловлі

Техніка ловлі в грудні також має свої особливості. Гра починається з дна плавно і розмірено, піднімаючи приманку на висоту до метра іноді і вище. Це необхідно для визначення на якій глибині сконцентрувалася плотва, адже вона не завжди тримається біля самого дна.

При ловлі на великих водоймах, обов'язково використовуйте підгодовування, воно дозволить більш швидко сконцентрувати рибу в потрібному місці. Опускається підгодовування за допомогою годівниці, а якщо глибина не велика, то можна кинути щіпку прямо в лунку.

Клювання плотви в чомусь своєрідне, зазвичай воно не так помітне, як хотілося б. В основному воно виглядає як збій в грі снастю, кивок або затримується, або неприродно здригається. Не зволікайте в цьому випадку, це вірний знак зробити підсічку і зайнятися виведенням цієї жвавої і активної рибки.

  • Ловля плотви в грудні

Схожі статті

Ловля ляща в грудні

Ловля ляща в грудні

Ловля ляща в грудні як і ловля іншої риби, при правильному підборі місця, снасті і тактики може принести досить непогані результати. Лящ, як всі ми прекрасно знаємо, відноситься до донних риб, і чимало часу проводить на значних глибинах і лише тільки коли з'являється перший лід, лящ починає відвідувати глибини з відміткою в 2-3 метра.

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні це та риболовля, з якої починають зимовий сезон більшість рибалок. І це далеко не випадковість, адже в першу чергу перший лід сковує мілководдя і затоки водойм, а саме ці ділянки межують з місцями полювання і проживання смугастого хижака.

Ловля судака в грудні

Ловля судака в грудні

Багато рибалок зі мною погодяться, що судак одна з найсмачніших хижих риб наших водойм і тому ловля судака в грудні, це не просто рибалка, а пошук і ловля дуже смачного трофея.

Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Січень за правом можна назвати «мертвим сезоном» для рибалки. Морози стають все міцніше, а лід все товстіше. Під потужним крижаним покривом риба відчуває нестачу кисню, що робить її малорухомою. Саме цей місяць для любителів зимової риболовлі стає в якійсь мірі перевіркою їх майстерності і знань.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas..

2Грн.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок Універсал – за рахунок широкого кільця для протягування волосіні і конструкції кріплення піді..

7Грн.

Набір для зимової риболовлі Adams IFR-2000L-S

Набір для зимової риболовлі Adams IFR-2000L-S

Набір для зимової риболовлі ADAMS IFR-2000L-S складається з вудилища ADAMS IFR-2000N з довгою ручко..

56Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормика Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зим..

33Грн.