Плотва літом

У статті наводиться опис лову плотви влітку. Насадки, підгодовування, снасті.

Плотва ... Яскрава срібляста рибка з червоною цяткою над зіницею і золотистою облямівкою, що обрамляє полохливі очі. Жвава і обережна риба, особливо влітку, коли, вже од'ївшись після нересту, плотва переходить на рослинну їжу. Тепер вона сита і ще більш обережна. І чим більше плотва, тим вона все більше робиться розбірливою і полохливою.

Наживки і насадки для ловлі плотви літом

У першій половині літа плотва ще місцями надає перевагу опаришу в якості наживки. І такими місцями є зазвичай досить великі річки. Але на малих річках, як лугових, так і лісових, ця риба переходить на харчування водною рослинністю

З рослинних насадок в цей час найбільш ефективними можна назвати: консервовану кукурудзу, зерна вареної перлової крупи, грудочки манної каші, манну бовтанку. Нерідко м'якуш житнього свіжого хліба виявляється найрезультативнішою насадкою. З наживок на лісових річках плотва вибирає личинку короїда, а поблизу селищ - опариша. Але на рослинні насадки попадається більша плотва, зокрема, на кукурудзу. Перевірено. Позитивне, а нерідко вирішальне значення мають різні атрактанти.

Іноді плотва непогано бере на зелений горошок. Але чомусь такі переваги плотви помітні здебільшого на лісових річках, де і на парений горох плотва іноді бере краще, ніж на інші насадки.

Прикормка для літньої плотви

Ловля плотви влітку неможлива без ефективного підгодовування. Зараз багато різних готових сумішей, наприклад, від відомої компанії RealFish. Але прикормку рибалка може зробити і сам, зваривши кашу, що складається з 4,5 часток води, 0,5 часток перловки, 1 - пшона. Після готовності каші в неї додається 1 частка ячної крупи і 1,5 частки кукурудзяної крупи вже без варіння. Туди ж додається ложка нерафінованої олії і пакетик ваніліну. Каша виходить розсипчаста. Тому при необхідності в неї можна внести якийсь сполучний інгредієнт, наприклад, вівсяну кашу. Але зазвичай додавання фірмової прикормки робить суміш в міру в'язкою.

Снасті для лову плотви влітку

З снастей в цей час поза конкуренцією махова вудка з тонким оснащенням. Для махової ловлі потрібні карбонові вудилища довжиною понад 5 метрів без пропускних кілець. Оснащення в готовому вигляді пристібається прямо на рибалці до конектора на вершинці вудилища. До числа зручних і збалансованих махових вудилищ можна віднести бланк фірми Mikado - «Princess». Це карбонове шестиметрове вудилище зручно лежить в руці і важить всього 308 грамів. Для лову використовуються махові поплавки з точкою кріплення в двох місцях, з довгою «антеною» і вуглепластиковим кілем.

  • Плотва літом

Схожі статті

Ловля ротана на поплавкову снасть

Ловля ротана на поплавкову снасть

Про ротана чули, напевно, багато. І ні для кого не буде секретом, що сьогодні ротан вже сприймається трохи інакше, ніж, наприклад, років 10-15 тому. Пам'ятаю, коли я перший раз побачив ротана, у мене навіть якесь відчуття відрази виникло. Однак, поступово ставлення до цієї риби змінилося докорінно, особливо після того, як вдалося порибалити по ротану взимку з льоду, на прямовисну блешню.

Ловля карася на ряску

Ловля карася на ряску

В черговий раз хочу з Вами поділитися своїм спостереженням, результат якого застосовую при лові карася, плотви, і деяких інших риб, коли необхідно використовувати насадки. Ті з рибалок, хто рибалить по карасю, прекрасно знають, що цю рибу, з одного боку, не так-то й складно зловити, особливо дрібних карасиків, з іншого боку, іноді карась вередує.

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойли

Ловля коропа на бойл нерідко приносить найбільшу здобич, тобто, трофейних рибин, важких, до двадцяти кілограмів вагою, закутих у міцну луску-кольчугу кольору старого срібла. При цьому в деяких великих ставках трапляються рибини, схожі за забарвленням на сазанів з такими ж червоними плавниками і лускою, що відливає золотом. 

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг, в статті наводиться опис лову судака на джиг, поролон, спіннербейт. Також ми розповімо про те, який спінінг вибрати і про тактику лову.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.