Ловля плотви в червні

У червні плотва діє вкрай обережно. Якщо у водоймі водиться карась, лин, короп, підлящик, знайти плотву буває складно, адже через високу конкуренцію вона постійно знаходиться в пошуку їжі, тому не сидить на місці.

Оснащення для ловлі плотви

У червні ловити плотву доцільно на поплавкову вудку. Вона може бути болонською, маховою, штекерною. Штекерні і махові вироби повинні бути делікатними. Волосінь вибирається тонка, до 0,16 мм, товщина повідця не повинна перевищувати 0,1 мм.

Гачок необхідно взяти тонкий, загнутий, з жалом заточеним хімічним способом. Але для лову на черв'яка можна використовувати і інші гачки. Донні снасті застосовуються, але хорошого ефекту від них чекати не доводиться.

Вибір місця для ловлі плотви в червні

Плотва в червні постійно переміщається по водоймі. Великі особини тримаються поодинці, а дрібні збираються в зграї. Велика риба знаходиться на глибині, дрібна - поблизу берега в теплій воді. У місцях з сильною течією плотва не зустрічається.

Дно плотва любить піщане. Вода в місці стоянки повинна мати невелику течію. При ловлі необхідно використовувати маскувальний костюм або не підходити близько до риби, щоб залишитися непоміченим.

Прикорм і вибір наживки

У червні раціон годування плотви дещо змінюється. Риба бере тваринні і рослинні приманки:

  • злаки;
  • опаришів;
  • боби;
  • мотилів;
  • водяні рослини;
  • гусениць.

Відмінний варіант - використання розпареної пшениці або тіста, вареного геркулесу.

Прикормка риби може викликати проблеми, так як замість плотви її може взяти підлящик. При цьому плотва намагається погодуватися, але у неї нічого не виходить, що призводить до припинення клювання. Можна спробувати вести лов без прикормки, тоді улов буде великим, але тільки якщо плотва зацікавиться наживкою. Якщо справа йде зовсім погано, рекомендується використовувати люпин, так як плотва його дуже любить.

Як ловити плотву в червні

Головна умова для гарної ловлі в червні - правильно обрана ділянка. Якщо ви бачите зарості рдеста, біля них обов'язково є плотва. Багато риби знаходиться і у заростей урути, осоки, очерету. А такі рослини, як кушир і елодея плотва уникає.

У червні особливу увагу варто приділяти глибині в 1,5-3,0 метра. Вночі ловити плотву краще в прибережній зоні. Можна спробувати принаджувати плотву, відвідуючи одну і ту ж ділянку водойми і кидаючи в неї корм. Але в сильну спеку принаджувати не слід, так як якість корму при високих температурах швидко втрачається. Рідкі ароматизатори можна вносити прямо в воду, тверді - перемішувати з сухими підгодовуваннями.

Розмір внесеного під час лову підгодовування повинен дорівнювати розміру невеликого яблука. У червні хороший ефект дають фруктові ароматизатори, а зграї плотви можна ловити стандартною технікою закидання і облову.

Клювання плотви примхливе: поплавок починає тремтіти, потім злегка піднімається і йде під воду, тоді-то і треба здійснювати підсічку. Проводка влітку не використовується, її краще виконувати в осінню пору.

У червні ловити плотву рекомендується на тісто, хліб або зелень. Не варто забувати, що на початку літа часто йдуть дощі, а значить, клювання буде хорошим. Якщо погода стоїть жарка, краще вийти і порибалити раніше вранці або після обіду о 6 годині вечора, коли не так спекотно. Покльовки риби залежать від її розміру і активності, але в будь-якому випадку поплавок необхідно використовувати невеликий, щоб не злякати рибу. Саме клювання досить примхливе і нерівномірне. В один день плотва може клювати добре, а в інший погано, тут вже нічого не поробиш.

  • Ловля плотви в червні

Схожі статті

Ловля окуня в червні

Ловля окуня в червні

Ловля окуня вважається одним з найбільш захоплюючих занять для рибалки, тому що передбачає застосування деяких умінь. Окунь - хижак, його відмінні риси: темне забарвлення спини, стисле з боків тіло, зеленувате забарвлення тіла, дрібна луска. Вага риби може дорівнювати 4 кілограмам. Місце проживання риби - глибокі ями, ставки, перекати.

Ловля карася в червні

Ловля карася в червні

Ловити карася необхідно вміти, інакше в червні можна залишитися без улову. Карась - вибаглива риба, що зустрічається по всій території України. У червні в одній і тій ж водоймі він може вранці краще клювати на черв'яка, в обід - на манку, ввечері - на опариша. 

Всесвітній день рибальства - 27 червня. День рибака

Всесвітній день рибальства - 27 червня. День рибака

Рибальство - серйозний і важкий труд. Він значно відрізняється від риболовлі - виду відпочинку на березі з вудкою або в човні, заради розваги. Але 27 червня Всесвітній день рибальства святкують всі - і професіонали, і любителі.

День рибака в Україні

День рибака в Україні

Професійне свято День Рибака в Україні засновано в червні 1995 року указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також відповідних професійних спілок. Відзначається щорічно у другу неділю липня.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Prologic Mimicry Mirage XP 1000m. Camo

Волосінь Prologic Mimicry Mirage XP 1000m. Camo

Коропова волосінь, яка відноситься до класу професійних, виготовлена з полімерних матеріалів найвищ..

912 - 1 069Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.