Ловля плотви в листопаді

Риболовля в листопаді вимагає від рибалки певних знань і навичок. Все стає не таким простим, як влітку, відбуваються значні зміни у всьому підводному світі. Слідом за зниженням температури повітря, остигає і вода, внаслідок цього відмирають і лягають на дно практично всі водні рослини. Разом з осілою рослинністю, на глибину в донний мул спрямовується весь природний корм плотви (личинки, черв'ячки і ін.).

Їжа в листопаді стає для плотви не такою доступною як влітку, так і потреба в ній не така вже й велика. Зазвичай до листопада, риба вже нагуляла жир і не проявляє такої активності, харчуючись протягом дня не більше години. Але не варто лякатися таких обставин, застосовуючи продуману тактику, снасті, підгодовування і насадку, ловля плотви в листопаді може бути досить успішною.

Пошук плотви в листопаді

Де шукати плотву на водоймі? Знайти плотву в листопаді не складно, вона намагається дотримуватися своїх літніх стоянок, єдине, що може змінитися, це глибини, вони з похолоданням збільшуються. Улюбленими місцями плотви вважаються тихі затоки з глибинами понад метр, не сильно замулені і зарослі. Дуже перспективна ловля в неглибоких ямах недалеко від обривистих берегів, плюсом буде, якщо на березі є нахилені в сторону води дерева. Дуже часто плотва зустрічається на кордонах заростей очерету з чистою водою.

Єдине про що не варто забувати, це про те, що зграї плотви з приходом холодів переходить в глибші місця.

Снасті для лову плотви в листопаді

Успішна ловля плотви багато в чому залежить від правильно підібраної снасті. На її вибір в листопаді впливає два фактора - прозорість води і мала активність риби. У зв'язку з цим снасть повинна бути максимально тонкою і чутливою. Легке вудилище довжиною 6 метрів, обладнуються волосінню 0.10 мм. Поплавок повинен бути також легким, вантажопідйомністю до 0.5 грам. Лише дотримуючись такого мінімалізму можна забезпечити успішну ловлю.

Наживка і підгодовування для лову плотви в листопаді

Ловля плотви в листопаді більш успішна, якщо віддавати перевагу тваринним насадкам. В основному в цей час використовують гнойового хробака, мотиля, різних личинок або опариша. Причому опариша можна використовувати вже у лялечки . Непогана ловля на м'ясо ракушок. Помічено, що плотва дуже активно реагує на рухому насадку, тому багато рибалок після закидання потихеньку підіграють насадкою, що приносить непогані результати.

Прикормка пізньої осені також потрібна, але вона повинна бути іншого якісного виконання, мета її в цей час порушити апетит у риби і ні в якому разі не насичувати. Прикормка в воді повинна утворювати ароматичну хмара пилу і не більше. Склад прикормки простий: панірувальні сухарі, смажений перемелений геркулес і макуха.

Але є один інгредієнт, який зробить таку прикормку сто процентно ефективною це - сушені дафнії (акваріумний корм).

Замішувати готову суміш потрібно тільки на водоймі, для обважнення можна додати прибережний грунт. Деякі рибалки в якості доповнення до підгодовування, використовують яєчний порошок, смажений арахіс або сухе молоко. Якість підгодовування можна підвищити, якщо додати рубленого хробака, опариша або мотиля. Під час скочування куль, в суміш можна додати сухий квас або суміш лимонної кислоти з харчовою содою. Цей інгредієнт змусить кулю прикормки розламатися на дні під дією вуглекислого газу який виділяється. Причому ловля може покращитися, адже бульбашки газу які піднімаються не тільки залучать рибу візуально, але і ще несуть частинки ароматної прикормки.

Застосовувати жирні олії в складі прикормки не варто, або вони повинні бути в дуже обмеженій кількості. Також будьте дуже обережні з ароматизаторами, ловля плотви в листопаді може бути зіпсована підгодовуванням яке дуже сильно пахне.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю плотви в листопаді, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля плотви в листопаді

Схожі статті

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Листопад - справжній провісник зими, вже після перших ґрунтовних заморозків на поверхні невеликих озер і ставків з'являється тонкий лід. До середини місяця такий лід непостійний і при першій же відлизі перетворюється в тонку плівку, припорошену снігом. Зазвичай листопад такий непостійний до середини і рибалка в цей час практично припиняється.

Ловля судака в листопаді

Ловля судака в листопаді

Судак є заповітним трофеєм для будь-якого рибалки, іноді його піймання набагато бажаніше і цікавіше, ніж іншого поширеного хижака. Якщо порівнювати судакові клювання в усі пори року, то насмілюся стверджувати, що ловля судака в листопаді є найпродуктивнішим місяцем. 

Ловля окуня в листопаді

Ловля окуня в листопаді

Багато рибалок вважають, що листопад не дуже вдалий місяць для лову окуня. Адже погода стає мінливою, то дощик пройде, то сніг пролетить. Але це досить оманливе твердження, адже листопад досить непоганий місяць для лову хижака, особливо окуня.

Ловля ляща в листопаді

Ловля ляща в листопаді

Для кожної рибальської пори року є свої особливості при ловлі ляща, в цій статті спробуємо розібрати всі тонкощі конкретно для одного осіннього місяця - листопада. У листопаді клювання ляща починається не з самого ранку, риба активізується до годин 10. Це пов'язано з тим, що риба ще не зовсім звикла до температурних перепадів води. Але клювання при цьому стійке і триває протягом усієї доби зі змінним успіхом. Крім того варто зазначити, що при лові ляща в листопаді дуже велика ймовірність зловити досить великих лящів. Тому правильно підібравши насадку і прикормку, ваш улов може дуже сильно вас порадувати.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Профі може бути використана і як наповнювач для годівниць, і для виготовлення куль. Однак..

30Грн.