Ловля плотви в серпні

Плотва, напевно найпоширеніша риба наших водойм. Зустрічається вона всюди, головне щоб у водоймі була свіжа і чиста вода - річках, заплавах, затонах, озерах, ставках та водосховищах. Ця красива рибка любить теплу воду, і тому пояснюються її розміри в залежності від кліматичного розташування водойми.

Ловля плотви в серпні по успішності може бути різною і якщо у водоймі присутні густера або лящ, то скоріше за все вашою здобиччю стануть особини не великих розмірів.

Пошук риби

Кормова база в природних умовах проживання плотви різна - це може бути личинка комара, дрібні рачки, річковик або нитчасті водорості. Завдяки такій всеїдності, ловля плотви відбувається як на тваринні насадки, так і рослинні і серпень не виняток. Хоча плотва дуже поширена, але і у неї є улюблені місця, де вона вважає за краще триматися. Серпень час, коли плотву можна зустріти в трав'янистих затонах і затоках, в тихих плесах біля ям.

У дні, коли спека продовжує нагрівати воду, плотва спрямовується на глибину, а в більш прохолодні дні промишляє недалеко від берега.

Ну а якщо все узагальнити, то можна сказати, що плотву можна зустріти на різній глибині, але велика риба тримається глибше, а більш дрібна ближче до поверхні. Єдина порада рибалці: якщо на новій водоймі після підгодовування протягом півтори години покльовок не було, то скоріше за все плітки просто тут немає. Ловля плотви в серпні найбільш стійка в похмуру погоду, з ранку і ввечері. Не поважає плотва різку зміну погоди і скачки тиску.

Снасті для ловлі плотви в серпні

Покльовки плотви, особливо дрібної можуть бути настільки нерішучі і витончені, що рибалка повинен бути споряджений відповідною снастю. В основному ловля плотви в серпні здійснюється поплавковою вудкою. При лові з берега знадобиться довге вудилище 4-6 метрів, така довжина дозволить ловити і за затопленими кущами і за смугою водної рослинності. Волосінь при цьому повинна бути діаметром 0.15 з більш тонким повідцем.

Грузило і поплавець підбирається в залежності від глибини і сили течії, гачок невеликий № 3 або 4.

Серпень, час коли можна по-експериментувати з ловом плотви в вікнах водної рослинності, для цього вам знадобиться легке, довге вудлище з волосінню не більше 0.15, при цьому довжина волосіні не повинна перевищувати довжину вудилища. Це умова необхідна для точного закидання. Якщо клювання слабке, то ловля може бути врятована, якщо використовувати насадку, яка повільно тоне. Така поведінка насадки, якимось чином провокує плотву.

Насадка на плотву в серпні

Як вже було сказано вище, плотва практично всеїдна і добре ловиться на опариша, мотиля, мурашині яйця, висівки, річковика, дрібного гнойового хробака, коника, тісто з додаванням анісової олії. Насаджуючи насадку, корисно залишати жало гачка відкритим, це дозволить зробити більш надійне підсікання. Іноді, при лові плотви в серпні, замість грузила рибалки використовують мормишку, це робить снасть чутливішою.

При лові плотви з підсічкою зволікати не можна, вона повинна слідувати навіть при незначній зміні поведінки поплавця, але слід пам'ятати, що у цієї риби дуже ніжні губи і при сильно різкому помаху їх можна порвати і упустити рибу.

Використання підгодовування

Плотва риба зграйна і при виявленні значної кількості корму не змусить себе чекати. Тому, ловля плотви в серпні без застосування прикормки практично марне заняття, підгодовування повинно бути в невеликих кількостях, але часто. Це дозволить вам утримати рибу в потрібному місці. Прикормка може бути різною, як купленою в магазині, так і приготованою самостійно. Головне щоб вона складалася з дрібних частинок, це не дозволить рибі швидко насититися і більш активно реагувати на насадку.

Серпень хоч і заключний літній місяць, але він як і раніше радує рибалки хорошими уловами різної риби, в тому числі і плотви.

  • Ловля плотви в серпні

Схожі статті

Ловля щуки в серпні

Ловля щуки в серпні

Ловля щуки в серпні не менш цікава і азартна ніж в інші літні місяці. Серпень - провісник осені, а значить, вода починає поступово охолоджуватися, що сприяє зростанню активності зубастої хижачки. Де знайти щуку в серпні. Шукати в цей час щуку потрібно в спокійних заводях, вирах або затонах, а якщо ловля щуки в серпні проходить на озері, то краще буде обстежувати закорчовані ями або зробити проводку уздовж смуги водної рослинності.

Ловля ляща в серпні

Ловля ляща в серпні

Серпень - хороший місяць для ловлі ляща, риба в цей час активна і досить непогано клює на літні снасті. Але виникає ряд питань, де в цей час риба намагається триматися, на що її краще ловити і якими снастями? Давайте в усьому цьому розберемося в цій статті.

Ловля сазана в серпні

Ловля сазана в серпні

Сазан відноситься до сімейства коропових, напевно, найвідоміший представник цього сімейства. Практично кожен рибалка в тій чи іншій мірі стикався з цією красивою і сильною рибою. Особисто для мене ловля сазана, стоїть на першому місці по азарту і в разі клювання отриманого адреналіну. Та й за смаковими характеристиками, м'ясо сазана не поступається відомим делікатесам.

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Риболовля в вересні - окремий етап в житті кожного рибалки зі своїми тонкощами і особливостями. Погода як і раніше балує окремими теплими і сонячними днями, але процес лову стає більш складним. Вода в водоймах поступово стає прозорою, гірше працює підгодовування і звичні і перевірені приманки не завжди приносять стовідсотковий результат. А все це відбувається тому, що вересень і для самої риби є новим етапом в її житті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma New

Махове вудилище джокер Okuma New

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

61 - 121Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.