Ловля плотви в травні

Ніхто не заперечуватиме, що плотва одна з найпоширеніших видів риб в наших водоймах, але навіть травень - час перед нерестового жору не дає гарантії, що рибалка буде на сто відсотків з уловом. А чому так відбувається, ми розглянемо в цій статті.

Всім відомо, що в травні обмежений вилов риби у багатьох водоймах, а в деяких він повністю заборонений. Обмеження в основному стосується промислових видів риб, а таку рибу як карася, плотву, окуня, можна ловити однією вудкою оснащену одним гачком.

Поведінка плотви в травні

Плотва, незважаючи на свою поширеність, має певні звички, і поведінка її, навіть в травні, не така на перший погляд хаотична. Наприклад, травень час, коли плотва віддає перевагу водитися на мілководних ділянках водойми, де успішна ловля буде залежати від багатьох факторів: правильно налаштована снасть, відповідна приманка, і навіть, поведінка рибалки. Тому, досить досвідчені рибалки до процесу лову підходять дуже серйозно. Налаштовують максимально можливу тонку снасть, підбирають саму апетитну приманку, і, ґрунтуючись на свій досвід, відточують всілякі прийоми подачі насадки.

Травень, навіть його початок, уже досить тепла пора, що сприяє прогріванню мілководних, трав'янистих заток саме туди на початку місяця спрямовується плотва. Туди вона припливає в пошуках їжі, а їжі там багато, дрібні рачки, раніше відкладена ікра інших риб і молода рослинність. До свого нересту вона готується тут же, в цих же затоках.

Снасті для ловлі плотви в травні

Вода в цей час у багатьох водоймах ще досить висока і не завжди рибалці вдається з берега дістатися до кордону трави, але ж саме там концентрується плотва, іноді доводиться заходити в воду. Але ця необхідність може бути зайвою, якщо рибалка оснащений вудилищем від 7 до 9 метрів. Якщо говорити про інвентар, то щоб ловля плотви в травні стала не тільки успішною, але була ще й зручною, рибалка повинен крім основної снасті мати наступний набір: підставка для вудилища, садок зі стійкою, сумка для підгодовування і посадочне місце для рибалки.

Оснащення для риболовлі на плотву в травні

Оснащення вудилища підбирається в залежності від умов, в яких проходить ловля. Якщо ловля проходить біля кромки трави, а закид здійснюється через голову, то оснастку можна зробити коротше вудилища на 15 см. А якщо ловити доводиться в невеликих вікнах, то в цьому випадку оснащення доведеться вкоротити на пару нижніх колін вудлища.

Так як ловля в основному проходить на невеликих глибинах від 0.5 до 1.5 метрів, грузило і поплавець повинні бути максимально легкими, але якщо доводиться ловити в вітряну погоду, можна поставити поплавець середньої вантажопідйомності. Поплавок повинен бути навантажений так, щоб на поверхні води було видно тільки одну антену. Як Ви вже зрозуміли, ловля плотви в травні повинна проходити на легку снасть, тому не варто вибирати волосінь товстіше 0.12 - 0.13 мм, а поводок повинен бути ще тонше, 0.10 - 0.12 мм.

Крім оснастки на вудилище, у рибалки в запасі повинно бути ще кілька однотипних оснасток, адже ловля в зоні рослинності такою снастю, чревата частими зачепами і заплутуванням.

Використання підгодовування

Після підбору місця і зони лову, якщо рибалку влаштовує глибина і відповідна прозорість води, місце потрібно підгодувати, кинувши кілька куль прикормки. Зазвичай підгодовування готують з мелених сухарів з додаванням дрібного мотиля. Суміш повинна вийти не дуже вологою і при цьому не повинна бути липкою. Щоб при ударі об воду кулі розбивалися і повільно тонули, залучаючи плотву. Травень час, коли плотва голодна, і в якості насадки вона вважає за краще калорійну їжу, таку як, черв'як, опариш, мотиль, хоча можна експериментувати і з рослинними насадками.

В процесі риболовлі, бажано щоб поплавок періодично переміщався в зоні лову, в безвітряну погоду цього можна домогтися потягуванням вудилища в сторону або на себе.

Якщо риба клює в обраному місці, то час від часу її потрібно підгодовувати, не даючи їй можливості покинути потрібне місце. Крім цього плотва може змінювати горизонт стоянки, піднімаючись вище або навпаки. В цьому випадку потрібно міняти глибину спуску насадки.

  • Ловля плотви в травні

Схожі статті

Ловля карася в травні

Ловля карася в травні

Ну, ось і підійшов травень, а значить настав саме час для ловлі карася. У цей період можна стати володарем досить великих екземплярів, причому, ефективною ловля може бути навіть у водоймах, де карася не так багато і де в інший час він вибагливий і практично не клює. Це в першу чергу відноситься до водойм, невеликих розмірів, які ближче до літа практично повністю заростають травою.

Ловля ляща в травні

Ловля ляща в травні

Наші рибалки не розбещені ловом благородної риби, відчувають до ловлі ляща певною мірою трепетні відносини. Адже лящ гідний суперник, його цікаво ловити, особливо великого, так і за своїми гастрономічними властивостям для багатьох рибалок він досить смачний.

Ловля щуки на живця в травні

Ловля щуки на живця в травні

Щука такий хижак, який потребує їжі практично постійно, ця риба з перемінним успіхом ловиться практично круглий рік, але є час, коли вона особливо активна, і цей час - травень. Після нерестовий жор щуки напевно найактивніший час зубастої хижачки, який перетворюється в звичайну обжерливість. Вибравши вдале місце, зазвичай це гирла приток або затоки, щука практично нічого не робить, нескінченні зграї уклейки, плотви та дрібної густери самі йдуть їй в рот.

Ловля судака в травні

Ловля судака в травні

Травень є не тільки передвісником прийдешніх святкових днів, він так само все більше наближає нас до літній риболовний сезон, а значить, в лові багатьох риб скоро відбудуться значні зміни. Це сезонна зміна яка - певною мірою торкнеться і судака, але поки що травень утримує його весняну поведінку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Globe New Hunter. Carbon

Махове вудилище Globe New Hunter. Carbon

Махове поплавкове вудилище без кілець New Hunter - це надзвичайно зручна, легка і надійна вудка для..

523 - 1 045Грн.

Поплавок Nautilus Бальса-карбон 10265-008. (0.8гр.)

Поплавок Nautilus Бальса-карбон 10265-008. (0.8гр.)

Поплавки Nautilus виготовляються на високотехнологічному обладнанні і виключно з бальсового дерева ..

10Грн.

Вудилище з кільцями Okuma 50-80гр.

Вудилище з кільцями Okuma 50-80гр.

Телескопічне вудилище середнього ладу з полегшеного скловолокна. Вудилище бюджетної серії з парамет..

91 - 201Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.