Як ловити плотву на фідер

Плотва - один з основних об'єктів фідерної ловлі. Це пояснюється її численністю і широким поширенням. Плотву можна знайти практично у всіх водоймах, крім гірських річок, пересихаючих річечок і струмків, а також заморних ставків. Ловля плотви на фідер може бути як дуже простою - під час весняного ходу, так і складною - при низькій активності риби.

Ловля в різні пори року

Поведінка плотви залежить від багатьох факторів, при цьому її клювання прив'язане не стільки до календаря, скільки до зміни природних умов.

Риболовля весною

Весняна ловля плотви починається після звільнення водойм від льоду. В цей час зграї плотви виходять на мілководдя і починають рухатися до місць нересту - верховин річок, заток, стариць, заливних заплавних озер.

Особливістю перед-нерестового лову плотви є дуже слабка реакція плотви на підгодовування.

На початку весни, коли вода ще не прогрілася, плотву ловлять в основному на мотиля, застосовуючи найтонші повідці.

В кінці квітня - початку травня, коли температура води досягає 10-12 ºC, починається перед-нерестовий жор плотви. В цей час вона йде великими зграями до місць нересту і клює на будь-які наживки, не особливо звертаючи увагу на розмір гачка і товщину повідця.

За кілька днів до початку нересту плотва перестає годуватися і, відповідно, клювати. Сам нерест може проходити як протягом декількох днів, при теплій стійкій погоді, так і розтягнутися до місяця, якщо будуть похолодання.

Літня риболовля

Літня риболовля починається через 1-2 тижні після завершення пліткою нересту. Протягом усього літа плотва клює досить активно, але на відміну від весняного лову, клювання більш обережні. Ловити плотву влітку можна в будь-який час доби, але пік клювання, як правило, припадає на ранкові та вечірні години.

З огляду на те, що влітку основним кормом для плотви є водорості, зазвичай її ловлять на рослинні насадки - консервовані кукурудзу та горох, розпарені зерна пшениці, перловки і конопель, мастирку, мамалигу і т. д. З наживок на перше місце виходить опариш.

Осінній лов

В кінці літа, у міру охолодження води, плотва починає краще ловитися на насадки тваринного походження - опариш, черв'як, м'ясо ракушки, а пізно восени - на мотиля. У міру остигання води, активність плотви зменшується, а клювання стають все більш обережними, але, незважаючи на це, ловити фідером плотву можна до самого льодоставу.

Зимовий лов

Взимку ловити плотву фідером можна до становлення льоду або в незамерзаючих водоймах, наприклад, в місцях теплих стоків. З огляду на низьку активність риби в цей час, слід застосовувати повідці товщиною 0,08-0,12 мм і гачки мінімального розміру.

Підбір фідера для лову плотви

При лові плотви, як і більшості інших риб, снасть вибирається виходячи з умов лову - глибини, сили течії і дальності закидання.

В озерах, ставках, річкових старицях і затоках плотву ловлять фідерами легкого класу. Можливе застосування пікерного вудилищ.

Набагато частіше застосовуються фідери середнього класу з тестовим діапазоном до 90 гр. Вони дозволяють ловити в більшості умов.

Для лову в великих річках на сильній течії можуть знадобитися фідери важкого і надважкого класів, особливо навесні, коли нерестовий хід плотви збігається з повінню.

Довжина фідера не є критичною, оскільки дальність закидання при лові плотви зазвичай невелика. Виняток може становити випадок, коли на малій річці плотва йде під протилежним берегом.

Якщо мова йде про вибір єдиного фідерного вудилища, то краще брати фідер важкого класу, при незначній втраті чутливості він дозволяє ловити в умовах, недоступних для вудилищ середнього і тим більш легкого класу.

Вибір оснащення для фідера на плотву

З огляду на обережність цієї риби, а також те, що її клювання відрізняються особливою акуратністю, за винятком періоду весняного жору, головна вимога до оснащення - висока чутливість.

Для лову в стоячій воді застосовують симетричну петлю і оснащення інлайн. На течії найчастіше використовують асиметричну петлю і «вертоліт». Найбільш універсальне оснащення - петля Гарднера - може застосовуватися в будь-яких умовах. Оснащення з трубочкою протизакручувачем ефективно працює при лові плотви тільки під час її перед-нерестового ходу.

Годівниці, як і оснастки для лову плотви, вибирають в залежності від умов в місці лову. Для лову в стоячій воді краще вибирати годівниці з пластикової сітки. Вони мають мінімальну вагу і володіють здатність швидко спливати на поверхню води при вимотуванні, що захищає оснащення від зачепів. На течії застосовують годівниці з металевої сітки, трикутні або прямокутні в перерізі.

Маса годівниці підбирається таким чином, щоб при падінні на дно вона здійснювала не більше 1-2 перекочувань під дією течії. Їх добре видно по плавним похитування вершинки вудилища з великою амплітудою.

Пошук місць стоянки плотви

У річках плотва зазвичай не відходить далеко від берега. Дрібна найчастіше ховається від хижаків в заростях прибережної рослинності, а велика - тримається першої руслової бровки.

В озерах і ставках плотва зазвичай тримається ділянок з піщаним дном і глибиною 1,5-2,5 м поблизу водної рослинності.

У водосховищах і великих озерах плотву, особливо велику, крім прибережної зони, можна знайти на віддалених від берега мілководних плато, оточених великими глибинами. Бажано, щоб дно їх було піщаним або хрящуватим з колоніями молюсків.

Прикормка для плотви

Ловля фідером передбачає обов'язкове використання прикормки. Для лову плотви можна використовувати як куплені сухі суміші - «Плотва», «Універсальна», «Фідер», так і прикормки, виготовлені самостійно.

У саморобних прикормках необхідно мінімальне застосування частинок з крупною фракцією. Найпростішим варіантом підгодовування для плотви є запарена пшоняна каша з додаванням панірувальних сухарів, макухи або висівок. В якості ароматизатора добре працюють ваніль, кориця і конопля в теплій воді, а суха кров - в холодній.

Консистенцію підгодовування підбирають таким чином, щоб вона вимивалася з годівниці за 5-7 хвилин.

Для підвищення ефективності в підгодовування додають компоненти, що використовуються в якості насадки.

Насадки і наживки для плотви

Плотва, як і більшість інших риб сімейства коропових, є всеїдною. Її можна ловити на насадки як тваринного, так і рослинного походження. Зрозуміло, їх ефективність в різних умовах буде відрізнятися.

В якості наживок для плотви використовуються:

  • мотиль - основна наживка для лову плотви в холодній воді;
  • опариш - одна з кращих наживок для ловлі влітку. Крім звичайного, можна використовувати опариша, пофарбованого в червоний або жовтий колір;
  • черв'як - одна з універсальних наживок для фідерної ловлі. Хробака добре використовувати, коли разом з пліткою ловиться інша риба - синець, підлящик, густера і т. д.

Хороші результати дає змогу отримати ловля на рідко використовувані в наш час наживки, такі як мормиш, личинка річковика або мурашині яйця.

У теплій воді плотва добре клює на насадки рослинного походження:

  • кукурудзу;
  • пшеницю;
  • коноплю;
  • мастирку.

В якості насадки для лову плотви також можна використовувати плавлений сир і варену ковбасу.

Тактика лову плотви на фідер

Перед початком лову необхідно добре підгодувати вибране місце. Для цього роблять від п’яти до декількох десятків закидів годівниці з підгодівлею, але без повідка з гачком, різким ривком звільняючи годівницю після торкання нею дна. Для прискорення процесу можна використовувати спеціальну годівницю збільшеного обсягу.

Після стартового закорму до оснащення приєднують поводок з гачком, і приступають безпосередньо до лову. У процесі лову, при відсутності клювань, годівницю перезакидають через кожні 5-7 хвилин.

Ловля плотви на фідер, але більш докладно

В першу чергу необхідно визначитися з точкою лову. Найчастіше плотву ловлять на верхній русловій бровці або в безпосередній близькості від неї. Для концентрації підгодовування закидання необхідно здійснювати в одне і те ж місце.

Вибір насадки залежить від сезону. Найкраще починати ловлю з насадок, які добре тримаються на гачку і тільки при відсутності клювань переходити до більш м'яких насадок.

Клювання плотви може виглядати, як один або кілька ривків (ударів) чи як дрібне тремтіння вершинки фідера. Підсічку необхідно проводити тільки в момент клювання. Якщо підсікання запізнилося, можна почекати близько хвилини в очікуванні повторного клювання. Занадто довго чекати не має сенсу, так як риба могла збити насадку з гачка.

Дії при клюванні великого екземпляра

Плотва не відноситься до великих риб, і при її ловлі використовуються досить тонкі оснастки. Однак іноді трапляються екземпляри плотви вагою понад кілограм, які можуть створити проблеми при їх виведенні. Крім того, при лові плотви можуть клюнути лящ, язь, головень, карась або сазан.

Для виведення крупної риби необхідно послабити фрикційне гальмо на котушці і постаратися втомити рибу на відстані від берега. Коли риба втомиться, необхідно не поспішаючи підвести її до берега і взяти в підсак, не намагаючись підняти рибу з води на волосіні.

Під час виведення необхідно стежити за тим, щоб кут між волосінню і вудилищем був в межах 60-120º. При занадто гострому або тупому куті вудилище перестає працювати як амортизатор, що може привести до обриву волосіні або навіть поломки вудилища.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

  • Як ловити плотву на фідер

Схожі статті

Як зробити донку своїми руками

Як зробити донку своїми руками

Існує категорія рибалок, що віддають перевагу виключно донній снасті. Їх вибір пояснюється тим, що зловити на дні велику рибу більше шансів. Та й сам процес лову і виведення відрізняється від поплавкового лову. Донна снасть має свої особливості, що дозволяють насолоджуватися ловом на далеких дистанціях.

Ловля на джиг для початківців

Ловля на джиг для початківців

Джиг - спінінгове оснащення, що дозволяє шукати рибу в придонних шарах. Такий спосіб використовується на судака, щуку, окуня та інших хижаків. Джигова ловля дає можливість обловлювати русла, ями, закорчовані місця. Тут джигові приманки оснащуються вантажем, розташованим в передній частині. Під його вагою вони опускаються на дно, виконуючи своєрідну гру. Привертаючі рухи приманки виконуються підмоткою волосіні і рухами вудлища.

Як ловити коропа на кукурудзу

Як ловити коропа на кукурудзу

Ретельний підбір оснащення і приманки є запорукою успішної риболовлі. Як і до будь-якого іншого виду риби, до коропа потрібен індивідуальний підхід. Вирушаючи на риболовлю, слід враховувати місце його проживання, орієнтуватися на сезон лову і не забувати про улюблені ласощі здобичі. Поліпшити улов можна за допомогою приготування кукурудзи для лову коропа. Риба небайдужа до даного продукту і швидко відчує запах частування. Ефективність риболовлі на кукурудзу буде збільшена в рази.

Ловля окуня на поплавкову вудочку

Ловля окуня на поплавкову вудочку

Окунь - риба, яка не потребує представлення. Він добре знайомий кожному рибалці завдяки своїй численності і поширеності. Спіймати окуня можна будь-якою спортивною або аматорською снастю. Одним з найбільш захоплюючих і добутливих способів лову, є ловля окуня на поплавкову вудку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 135Грн.

Котушка Select Bravia 2+1bb

Котушка Select Bravia 2+1bb

Не дорога котушка Select Bravia досить універсальна в застосуванні за рахунок зменшеного передаваль..

470 - 584Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.