Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Пік активності плотви доводиться на період з квітня по жовтень. Багатьом рибалкам подобається не тільки літня рибалка, але і ловля плотви взимку на поплавок. Невибаглива риба водиться на невеликій глибині. Вона часто радує любителів поплавкової снасті. Існують деякі нюанси і особливості поведінки плотви в певну пору року і в різну погоду.

Поведінка плотви в різні пори року

 • Весна. Плотва одна з перших відкриває сезон поплавкового лову. Нерідко її піймання відбувається ще по непрогрітій воді. Підвищена активність спостерігається з потеплінням. У перших числах травня відбувається масове клювання плотви. У весняний період риба віддає перевагу тваринним насадкам. Позитивний ефект виходить від їх поєднань.
 • Літо. У цю пору відмовтеся від пошуку плотви в глибоких місцях. Вона клює на глибині до 1 метра. Тепер риба вибирає насадки рослинного походження. Влітку добре «працюють» манка, хліб, перловка.
 • Осінь. Ловля плотви восени на поплавок помітно погіршується при істотному похолоданні води. У жовтні знову застосовуйте тваринні насадки. Особливу увагу плотва приділяє мотилеві.
 • Зима. Плотва взимку на поплавок часто радує хорошим клюванням. Зграйна риба скупчується в одному місці. Якщо знайти зграю, улов вас обов'язково порадує. Оснащення зимової вудки з поплавком на плотву передбачає використання звичайного гачка з мотилем або порожньої мормишки.

Плотва і погода

Зі зміною погоди змінюється і атмосферний тиск. Саме він і впливає на поведінку плотви. Від інших видів риб плотва відрізняється своїм плавальним міхуром. Він влаштований таким чином, що дозволяє рибі регулювати плавучість. Досить захопити повітря, щоб перебувати ближче до поверхні води. Щоб заглибитися, вона виводить повітря.

При підвищенні атмосферного тиску плавальний міхур плотви звужується. Стабілізацію плавучості забезпечує захоплення ротом повітря. При поступовому підвищенні тиску плотва не відчуває дискомфорту. Якщо атмосферний тиск підвищується різко, риба стає «примхливою». У такій ситуації вся увага перемикається на процес складної стабілізації плавучості. При цьому її не зацікавить навіть найсмачніше підгодовування.

Взимку крига не дозволяє захоплювати повітря з поверхні. Рибі доводиться шукати воду з високою концентрацією кисню. Різке підвищення тиску притискає плотву на дно. Якщо в нижніх шарах води немає потрібної кількості кисню, плотва починає хворіти, впадає в заціпеніння. При таких обставинах навряд чи вдасться дочекатися гарного клювання.

Правильна снасть і оснащення на плотву

Ловля плотви на поплавок дозволяє використовувати різні види вудилищ:

 • штекер - відрізняється довгим вудилищем, що дозволяє точно доставити приманку в певне місце;
 • матчева снасть використовується при ловлі на далеких дистанціях. Тут застосовується безінерційна котушка;
 • болонська снасть дозволяє ловити на середній дистанції;
 • махова снасть передбачає ловлю біля берега з використанням глухого оснащення.
Кожен з цих варіантів
відрізняється певними перевагами. Махова і болонська снасті підійдуть новачкам.
Прості варіанти, які не потребують спеціальних знань і пристосувань.

Ловля плотви маховою поплавковою вудкою

 • на кінець вудилища встановлюється волосінь. Її довжина дорівнює довжині вудки;
 • на волосінь монтується поплавок з кембриками;
 • після поплавка встановлюються грузила;
 • кріпиться поводок з гачком.

Рекомендована довжина повідка не менше 15 см. Його оптимальна довжина вибирається шляхом експериментів. Дрібні гачки і тонкі повідці - запорука вдалої риболовлі. Часто плотва довго «мусолить» насадку, після чого слідує різке клювання. На риболовлі вудлище рекомендується тримати в руці, що дозволить вчасно зробити підсічку.

Оснащення болонської снасті

На відміну від махової снасті, болонська використовується при ловлі на більшій дистанції. Тут використовується телескопічне вудилище з пропускними кільцями. Його довжина становить близько 6 метрів, що дає можливість комфортно управляти снастю, точно доставляти приманку в підгодовану точку.

У болонської снасті в безінерційній котушці немає необхідності. Вона призводить до збільшення загальної ваги. Так як снасть не передбачає закидання на десятки метрів, доречно використовувати барабанчик невеликих розмірів. Волосінь з нього вимотується вручну. Однією рукою її натягують, а другою роблять закид. Такий спосіб дозволяє збільшити його дальність на декілька метрів.

Тут рекомендується використовувати волосінь діаметром 0,2 мм. Товщина повідця повинна становити 0,16 мм. При ловлі маленьких особин виправдано зменшення діаметра повідка.

Поплавок для плотви

Невелика вага поплавка для лову плотви пояснюється використанням чутливої ​​оснастки. Досвідчені рибалки виділили кілька видів найбільш підходящих поплавків:

 • поплавок у вигляді оливки. Класичний варіант, використовується при ловлі на глибині. Комфортна ловля здійснюється навіть при рябі на поверхні води. Поплавок використовується практично з усіма вудлищами;
 • поплавок в вигляді бочки. Підходить при ловлі на сильній течії і на хвилях. Використовується з маховими і штекерними вудлищами;
 • поплавок у вигляді перевернутої краплі. Варіант підійде, якщо ви шукайте плотву на глибині. Такий поплавок чуйно передає клювання;
 • поплавок у вигляді витягнутого веретена. Використовується при поганій активності риби;
 • класична форма ковзних поплавків для плотви використовується на болонських вудилищах при лові на глибині;
 • звичайні поплавки типу «веглер» використовуються на далеких дистанціях.

Складно виділити, який поплавок краще для лову плотви. Тут все залежить від довжини вудилища, ваги оснащення, глибини і інших чинників.

Кращі насадки для ловлі плотви на поплавок

Пора року має впливати на вибір відповідних насадок. Як і багато видів риб, плотва при холодній воді надає перевагу тваринним насадкам:

 • черв’як;
 • мотиль;
 • опариш.

У літню спеку переважним стає корм рослинного походження:

 • перловка;
 • невеликі бойли;
 • хліб;
 • зелений горошок;
 • кукурудза;
 • тісто.

Підгодовування плотви

Створює каламутну завісу підгодовування з дрібних фракцій. Перевагу віддавайте світлим компонентам. Додайте сюди трохи глини, узятої з водойми. Потім закиньте кілька куль в одну точку. Утримувати рибу вийде за допомогою регулярного підкидання невеликої кількості прикормки. При поганій активності риби в підгодовування рекомендується додати мотиля або іншу тваринну складову.

Універсальне підгодовування:

 • ячка;
 • пшоно;
 • горохове борошно;
 • манка.

Пробуйте сюди додавати різні компоненти, які можуть залучити більше великих особин. Тут використовуйте кукурудзу та інші рослинні компоненти, що використовуються в якості насадок.

Техніка ловлі плотви на поплавок

Щоб принада не скочувалася по дну, а лягала точно в підгодоване місце, вибирайте місця з рівним ґрунтом. Щоб отримати хороший результат, використовуйте кілька порад:

 • вудилище завжди тримайте в руках;
 • при зниженні клювання стимулюйте рибу грою наживки;
 • періодично додавайте підгодовування;
 • плотву залучає аромат конопель, використовуйте її в підгодовуванні;
 • використовуйте чутливе оснащення і легкий поплавок;
 • підгодовуючи, постарайтеся не перегодувати рибу;
 • велику плотву залучає солодка кукурудза;
 • використовуйте поєднання наживок, «бутерброди» з різних типів насадок які здатні зацікавити неактивну рибу.

Плотва відчуває себе комфортно в різних шарах води. Якщо клювання припинилося, а ви продовжуєте підкидати підгодовування, місце міняти не рекомендується. У такій ситуації спробуйте змінити глибину.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Схожі статті

Як оснастити поплавкову вудочку на форель

Як оснастити поплавкову вудочку на форель

Форель має цінне, делікатесне м'ясо та ікру, а в ловлі вимагає неабиякого вміння від рибалки, роблячи її привабливим об'єктом рибальства. Серед азартних рибалок популярна ловля форелі на поплавок, що характеризується простотою використання і ефективністю. Риба добре ловиться весь сезон відкритої води.

Як ловити карася на пружину

Як ловити карася на пружину

Пружина - це годівниця, зроблена з дроту у вигляді спіралі. На сьогоднішній день один з найпоширеніших і уловистих способів любительського лову карася і коропа. Популярність снасті пояснюється її простотою і доступністю. Однак щоб ловля карася на пружину була ефективною, снасть необхідно правильно зібрати. Спробуємо розібратися, як ловити карася на пружину з максимальним ефектом.

Які снасті вибрати для ловлі форелі

Які снасті вибрати для ловлі форелі

Серед риб, що мешкають у водоймах з прісною водою, звання королеви однозначно заслуговує форель. Вона віддає перевагу річкам і чистим ставкам. Підібравши снасті для спортивного лову форелі, нескладно виловити хижака на течії або в стоячій воді. Сьогодні пропонується багато хороших вудилищ, які важливо правильно оснастити. Для риболовлі використовуються поплавочна вудка, фідерне оснащення і спінінг.

Що таке мормишка «Уралка»

Що таке мормишка «Уралка»

Мормишка «Уралка» з кубиком, з коронкою, перевертень і інші різновиди снасті відрізняються універсальністю: застосовуються в будь-який період року для упіймання різних риб сімейства коропових і окуня. Всі моделі мормишок - це свинцеві або вольфрамові грузила з одинарним гачком і отвором для кріплення.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Набір грузил дробинок (Великий)

Набір грузил дробинок (Великий)

Широкий вибір грузил різної ваги для адаптації до будь-яких умов ловлі...

22Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.