Як ловити плотву весною

Численність риби і хороші смакові якості змушують багатьох рибалок задаватися ідеєю полювання виключно на плотву. Риба набула поширення в більшості водойм в Україні. Плотва не відрізняється особливою обережністю, але має свої звички, що залежать від пори року. Весна - це найперспективніший час для риболовлі, так як у плотви починається жор. Весною спостерігається краще клювання плотви, риба найбільш активна і нерозбірлива до приманок.

Способи і снасті для лову плотви весною

Основні способи лову:

 • ловля плотви весною на поплавкову вудку виявляється цілком результативною, адже риба припливає до берега в пошуках їжі. Зазвичай рибалка на стоячій водоймі ведеться на одному місці, яке заздалегідь прикормлюється. Часто застосовується махове вудилище довжиною 4-6 м;
 • снасті для лову плотви весною на річці підбираються з урахуванням особливостей риболовлі в проводку, рибалці доводиться щодо часто змінювати позицію. Ловля плотви навесні на безмотилку стає все популярнішою, адже це зменшує час нанизування насадки, а під час жору здобич попадається і без приманок. Ловля плотви в проводку ранньою весною дозволяє провести облов великої ділянки;
 • легкі варіанти донних снастей також застосовні в весняний період лову;
 • ловля плотви весною на фідер починає бути результативною лише після потепління води - після середини травня. Плотва в березні і квітні плаває коло берегової лінії, тому немає сенсу використовувати далекобійні фідери. Ловля плотви весною пікером або фідерною вудкою дозволяє вести донну рибалку, але зараз немає необхідності в далеких закидах.

На більшість снастей потрібно монтаж безінерційної котушки, що дозволяє виконати дальній кидок. Під час риболовлі біля берега на рослинні насадки волосінь можна відразу прив'язувати до вудилища.

На практиці донні снасті краще чергувати: фідер використовувати для доставки корму до перспективних ділянок, а потім переходити на класичну донку без годівниці. Використовується вудилище довжиною 3,1-3,9 м. з тестовим навантаженням від 5 до 30 гр. Котушку краще брати невелику зі шпулею 1500-2000.

Оснащення для лову плотви весною

Якщо вудка для лову плотви навесні підібрана правильно, час переходити до підбору оснащення:

 • волосінь для лову плотви весною на «поплавок» береться товщиною 0,15 ± 0,01 мм. Головним правилом підбору товщини є далекобійність снасті і маса оснащення. На донні типи снастей є сенс ставити волосінь діаметром 0,2 мм;
 • поплавок доводиться підбирати з урахуванням умов лову. На повільній річці краще ставити каплеподібну форму;
 • грузила повинні забезпечити занурення снасті на відповідну глибину. Найперспективнішою глибиною є 1,5-2 м. Щоб грузило швидко занурило оснащення, краще використовувати оливку з підпаском (3-5 дробинок, між якими відстань близько 5 см.);
 • поводок. На «поплавок» краще ставити волосінь діаметром 0,07 ± 0,01 мм. На фідер краще ставити повідці 0,15 ± 0,01 мм. довжиною 50-80 см;
 • гачки. Багато рибалок, не знаючи, які гачки потрібні для лову плотви навесні, виявляються з незначним уловом. Важливо встановлювати тонкі гачки, адже ловля ведеться за допомогою ніжних приманок. Встановлюючи великі гачки, приманка почне спадати, дбати про безпеку наживки стане складніше.

На фідер додатково доведеться встановлювати трубку-протизакручувач, а годівницю краще брати прямокутну або трикутну.

Місця для весняної ловлі плотви

Ловля плотви на озері весною результативна на мілководді, де риба збирається в зграї. Представник коропових вважає за краще знаходитися в зарослих місцях, де сонце добре прогріло воду. Сонячна погода для лову плотви навесні приваблива для рибалки, адже здобич припливе безпосередньо до берега. Ще одним перспективним часом є період після дощу. Потоки каламуті змивають з берега різні личинки комах, ікру хижаків і т. д.

Ловля плотви навесні в ставку виконується на одному місці, спочатку ділянку загодовують і кидаємо снасть трохи далі, а потім підтягуємо до потрібної ділянки. Прикормка для плотви навесні обов'язкова практично завжди, єдиний виняток - рибалка ведеться з підвітряного боку, куди прибиває корм з водойми.

Шукати здобич краще на таких ділянках:

 • біля виходу з затоки;
 • на найближчих брівках;
 • в глибоководних заводях;
 • на місцях з великою кількістю підводної рослинності.

Під час паводків плотва схильна шукати спокійні і глибокі ділянки річки поблизу с берегом. Кращими місцями є ділянки під навислими деревами, звідки постійно падають личинки. Навесні плотву немає сенсу шукати на глибині до двох метрів, а ще краще - шукати поглиблення і нерівності дна. На фідер підходяща глибина 2-4 м. У разі припинення клювання з дна, є сенс почати пошук плотви в середньому горизонті.

Є одна важлива особливість поведінки плотви - на ранковій і перед вечірньою зіркою риба припливає прямо до берега і плаває уздовж заростей водоростей. Істотно підвищити шанси на отримання улову допоможе маскування рибалки.

Важливо! Перед вибором місця рекомендуємо ознайомитися з рельєфом дна і особливостями ділянки: наявність корчів, водоростей, кам'яних перешкод і т. д., здатних перешкодити під час виведення здобичі.

Приманки і насадки для весняної ловлі плотви

Спочатку кращі результати при полюванні на плотву показує мотиль. На гачок вдається розмістити по 2-3 личинки. За допомогою опариша або рубленого хробака хороший кльов починається трохи пізніше, після початку прогрівання води. Уже в теплий період плотва йде на тісто і перловку, друга приманка хороша тим, що дозволяє відсікти клювання дрібниці.

Зимові насадки використовуються до другої декади квітня, а потім тваринні корми комбінують з рослинним. Якщо жодної насадки для лову плотви навесні з наявних з собою не допомагає пробудити інтерес риби, рекомендуємо готувати бутерброди з декількох приманок.

Нестандартні насадки:

 • ловля плотви на манку весною виконується аналогічно іншим принадам, але важлива умова - манка має бути присутня і в підгодовуванні, і в якості насадки;
 • цікава ловля плотви на хробака-виповзня навесні, адже приманка дозволяє ловити виключно велику рибу;
 • плотва часто атакує і пінопластові кульки. Якщо біла принада не показує позитивного результату, підійдуть жовті кульки. Для фарбування використовується вологостійкий маркер. Додатково рекомендуємо використовувати ванілін в якості ароматизатора, він створить додатковий інтерес до приманки. Насаджувати пінопласт краще так, щоб вістря гачка проходило крізь кульку;
 • незвичайний метод - ловля плотви на мурашки навесні. Краще використовувати великих, лісових мурах, яких доведеться завчасно зловити неподалік. Їх нанизуємо за черевце по 3-5 штук;
 • часом застосовується в якості приманки рідке тісто. Для транспортування використовуємо медичний шприц без голки з великою місткістю (від 20 мл.). Тісто видавлюємо прямо на гачок, закриваючи жало;
 • річковик корисний при лові в проводку. До нанизування на гачок витягаємо його з «будиночка». Принади багато біля берега: в заростях, на заплавах з теплою водою, в невеликих струмках.

Підгодовування для весняної ловлі плотви

Прикормка для плотви відрізняється в залежності методу лову й місця. На поплавкову снасть краще використовувати підгодовування невеликої в'язкості, якщо до місця легко докинути вручну. Якщо рибалка ведеться на видаленні від берега, куди доведеться закидати корм рогаткою, краще робити підгодовування в'язким. Розсипчасті приманки створюють каламутну хмару, що приваблює здобич з великої відстані.

У фідер встановлюється суміш з урахуванням сили течії. Дослідним шляхом доведеться визначати швидкість спустошення годівниці, але чим сильніше течія, тим більш в'язкою повинно вийти підгодовування.

Важливо! При використанні рослинних приманок варто використовувати їх в складі прикормки. Поїдаючи підгодовування, риба втрачає пильність і активніше заковтує насадку. Наприклад, якщо ведеться ловля плотви на перловку весною, в підгодовуванні масова частка перловки не повинна перевищувати 30-40%.

Простий і уловистий рецепт прикормки:

 1. Змішуємо 500 гр. висівок і 500 гр. подрібнених сухарів.
 2. Додаємо 400 гр. кукурудзяної каші, 3-4 ст. л. сухого молока і 150 гр. вівсяних пластівців.
 3. Вносимо приправи: 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі.
 4. Додаємо ароматизатори, для лову плотви весною найпоширенішим і доступним є ванілін - близько 50 гр. Кількість ароматизаторів залежить від прогріву води, в теплу пору кількість пахучих речовин краще знизити.

Особливості лову плотви в різні періоди весни

Весною настає сильний перепад температури, на який риба реагує по-своєму. У кожен місяць тактика риболовлі може дещо відрізнятися.

Ловля плотви ранньою весною

При першому таненні води в водойму просочується кисень, який і призводить рибу в рух, змушуючи прокидатися. Після зими плотві потрібно заповнити сили і почати готуватися до нересту. У більшості регіонів настає ловля плотви навесні з льоду. Принцип риболовлі мало відрізняється від лову інших видів риб на зимові вудки. Все ще популярна ловля плотви навесні на мормишку і кивок.

Ловля плотви навесні по останньому льоду вже кілька змінюється, втрачається сенс обловлювати глибокі зимувальні ями, їх риба вже покинула і пішла до берега, який прогрівається швидше. Найчастіше мешкає коло бровок уздовж берегів і русла. Трофейні особини схильні жити на глибині близько 3 м.

Ловля плотви на матч ранньою весною настає вже після скресання криги. Зараз найкраще клювання спостерігається в похмуру погоду з невеликим дощем. Низький тиск добре впливає на активність риби. У сонячну погоду плотва веде активний спосіб життя і постійно пересувається у воді. Перспективне місце - поруч з руслом річки, де вона плаває в різних горизонтах. Добре ловиться в місцях, куди впадають струмки, де з'явилися тріщини в льоду або є перепади глибини.

Особливості лову плотви в квітні

Переважно лід уже розтанув і активізується рибалка по відкритій воді. На квітень припадає нерест плотви, зараз вона направляється проти течії в пошуках приток річки, придатних для нерестовища. Ікромет відбувається на ділянках з буйною рослинністю або на залитих водою лугах. На невеликих водоймах плотва наближається до кордону рослинності на березі з чистою водою. Ловля плотви навесні на вудку з берега виявляється неймовірно результативною, адже до нересту риба активно харчується.

Ловля плотви на течії весною виявляється успішною лише за допомогою класичних махових снастей або штекера. Штекерні снасті вимагають наявність чистої берегової лінії.

У природних умовах у риби не багато їжі, тому одним з основних кормів є річковик. Ловля плотви весною, в квітні, на річковика приносить найкращі результати, хоча непогано себе показують і черви, опариші. Риба надає перевагу тваринним кормам з високою енергетичною цінністю.

Ловля плотви в травні

Травень - це період після нересту плотви, коли починається після нерестовий жор. Як тільки риба відмітає ікру, вона залишає мілководдя, частіше перебуваючи коло наближеної бровки, а в майбутньому йде ще далі від берега. Поплавкова снасть для лову плотви весною все ще користується популярністю і ефективна, але вже має сенс використовувати матчеві і болонські вудилища. Ловля плотви весною на малих річках зазвичай виконується за допомогою «поплавка» або в проводку.

Поступово сезон лову плотви весною на річці на вудку закінчується, має сенс використовувати поплавкове вудилище з човна. Тепер частіше використовуються донні снасті. Ловля плотви в каламутній воді весною результативна з фідерним або пікерним вудилищем.

Клювання непогано йде на хробака, мотиля і опариша.

Поради та рекомендації по весняному лові плотви

Здебільшого ловля плотви весною - це рибалка по відкритій воді, але значний період часу займає і зимова риболовля. У кожного періоду є свої особливості.

Секрети лову плотви навесні:

 • в березні риба дещо пасивна, їй підійдуть підгодовування з подрібнених сухарів і сухого молока. В якості ароматизаторів добре себе показали смажене насіння;
 • в квітні в прикорм краще додавати тварині елементи, це допоможе зробити більш привабливий склад. Важливо готувати склад з правильною в'язкістю, щоб після закидання куля розбивався об воду і розчинявся по ходу падіння. До дна повинні доходити лише тварині частинки;
 • чим більше прогрівається вода в травні, тим вибагливішою стає риба. Ближче до літа краще зменшувати діаметр волосіні.

Плотва досить ненажерлива, якщо вдалося залучити зграю до себе, важливо утримати її, постійно підкидаючи підгодовування до підібраного місця. Весна є часом найбільших можливостей для рибалки, що полює на плотву. З правильним підгодовуванням і насадками вдається отримати великий улов.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як ловити плотву весною

Схожі статті

Рибалка в селі Карпівці - став в селі

Рибалка в селі Карпівці - став в селі

Платний ставок для риболовлі в Карпівцях Хмельницького району. Став має площу плеса 2га. Середня глибина  – 3-1м. Дно чисте. Риболовля з човна дозволяється тільки осінню. Можна завозити оснастку корабликом. Водойма не спускалась з 2002 року.

Ловля коропа на поплавкову вудку

Ловля коропа на поплавкову вудку

Короп великих розмірів любить годуватися в прибережній зоні водойми. Ловля коропа на поплавок в таких умовах виявляється результативніше, порівняно з використанням фідера або спінінга, і має свої переваги: зручність закидання на невеликі відстані і в місцевості з корчами; максимальний азарт, властивий поплавковим покльовкам; ефективність; простота у використанні.

Рибалка в селі Жилинці

Рибалка в селі Жилинці

Платний ставок для риболовлі в Жилигцях Ярмолинецького району. Став має площу плеса 8га. Середня глибина  – 2-1м. Дно чисте. Риболовля з човна та з корабликом не дозволється.  Біла риба: короп, карась, плотва, товстолоб, амур, краснопірка. Є також щука, окунь, судак.

Як проходить нерест плотви

Як проходить нерест плотви

Нерестовий період завжди залежить від ряду зовнішніх чинників: погоди, температури води, кількості води у водоймі, клімату, наявності підводних джерел і т. д. Час, коли починається нерест у плотви доводиться на весну, але може відбуватися в різний місяць від року в рік в одному і тому ж регіоні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Corona Elite - макуха в брикетах по 8 квадратів для макушатника. Макуха має насичений аромат, вказ..

20Грн.

Прикормка Fanatik Весна Літо Осінь 1кг.

Прикормка Fanatik Весна Літо Осінь 1кг.

Прикормка Fanatik "Всесезонка Універсал" 1кг. - Дуже універсальна підкормка. Працює круглий рік, як ..

28Грн.

Тісто Corona плаваюче (флюоресцентне) 20гр.

Тісто Corona плаваюче (флюоресцентне) 20гр.

Тісто яскравого кольору, яке буде спливати над дном і не губитися в мулі і смітті на дні. Яскравий..

25Грн.