З чого і як зробити прикормку для плотви

Плотва схильна вести зграйний спосіб життя, але в одній зграї не буває багато риби. Вона часто переміщається по водоймі в пошуках їжі і відрізняється активністю. Плотва зустрічається на гачках багатьох рибалок в якості випадкової здобичі, але готуючись на риболовлю виключно за нею, важливо отримати правильне уявлення про її смакові переваги та особливості поведінки.

Найкраща прикормка для плотви повинна довгий час утримувати рибу на місці, так як риба швидко з'їдає їжу, а по завершенні трапези пливе геть.

З чого складається прикормка для плотви

Є маса рецептів, які ефективні в певних умовах. Важливо враховувати характеристики водойми, так як приготувати універсальну прикормку для плотви неможливо. Якщо в одному водосховищі риба добре йде на конкретну суміш, після переходу на ставок приманка часто виявляється малоефективною. На вибір впливають сезонні схильності і звички риби, кормова база, погода, наявність течії, число рибалок і т. д.

Краща прикормка в місцях з великою кількістю рибалок виготовляється за традиційним рецептом. Плотва звикає до складу прикормки і добре йде на кормового хробака, змішаного з землею, її беремо біля берега водойми.

Ще частий компонент складу прикормки для плотви - це подрібнене печиво, так як цей інгредієнт:

 • доступний;
 • добре зберігається і містить ароматизатори, які залучають рибу.

Краще використовувати прикормку з солодкого печива в трохи розмоченому вигляді.

Під час риболовлі на течії перевага часто віддається їжі великої фракції в поєднанні з панірувальними сухарями. Добре себе показують і висівки з зерна. Завдяки плаваючим компонентам, навколо підгодованого місця утворюється темна пляма, яку риба інстинктивно перевіряє на наявність їжі.

Щоб підвищити в'язкість суміші, до складу додаємо грунт або глину, але обов'язково їх беруть на поточному ставку. Досвідчені рибалки допускають використання покупної землі для горщиків в квіткових магазинах.

Якщо планується ловля фідером, в складі практично всіх рецептів присутні деякі з перерахованих компонентів:

 • горіхи;
 • спеції: цукор, сіль;
 • подрібнені сухарі;
 • бісквіт;
 • кукурудза в вигляді каші або борошна;
 • тваринні інгредієнти;
 • ароматизатори.

Один з простих і популярних рецептів - прикормка для плотви з пшона, воно коштує недорого, добре розварюється, утворює щільну грудку. Крупу можна навіть не варити, перед виходом залити окропом, а після приїзду на риболовлю каша виявиться наполовину готовою - найвдаліший стан пшона. Особливо ефективний рецепт в мутних водоймах, тут рекомендовано брати на риболовлю яскраво-жовту крупу. У прозорій воді краще використовувати кашу тьмяного кольору.

Особливості прикормки для плотви

Щоб приготувати уловисту прикормку, важливо зробити склад здатний:

 • залучити рибу до певного місця;
 • утримати рибу поруч зі снастю;
 • посилити відчуття голоду.

Для перерахованих завдань використовується різна прикормка, що залежить від способу ловлі і рибальських умов. Щоб не експериментувати зі складом, багато рибалок використовують магазинну прикормку, але це не обов'язково так як всі необхідні інгредієнти легко доступні і коштують недорого.

В основі будь-якої прикормки використовується:

 • база, часто робиться з пшона, пшениці, кукурудзяної крупи;
 • ароматизатори. У домашніх умовах найдоступнішими ароматизаторами є ваніль, коріандр, аніс;
 • зв'язуючі і розпушуючі речовини для надання потрібної консистенції;
 • корм тваринного походження. У саморобну прикормку часто вносять опариша, рубленого гнойового хробака, мотиля.

Прикормка крупної плотви повинна містити компоненти відносно великих розмірів, які осідають в придонних шарах води. Щоб залучити великих особин, які схильні харчуватися білковою їжею, в прикормочну суміш варто додати роздавлені або рубані черв'яки, мотиля. Запах подрібненої тваринної їжі розноситься по великій ділянці водойми і приваблює великих особин.

Часто доводиться дослідним шляхом визначати, яку прикормку любить плотва в конкретній водоймі.

Забарвлення прикормки

В процесі танення снігу вода стає каламутною, тому у риби погіршується видимість. Щоб підвищити шанси підгодовування стати поміченим, рекомендується використовувати компоненти яскравих кольорів. У цей період у риби загострюється нюх, тому в підгодовування додають пахучі речовини.

При виборі, яка прикормка для плотви виявиться результативніше за кольором важливо враховувати пресинг хижаків. Дана риба через свої невеликі розміри часто стає жертвою хижаків. Якщо невелика кількість природних ворогів у водоймі, краще використовувати світлі підгодовування.

Освітлити підгодовування допоможуть добавки:

 • висівок;
 • молочної кукурудзи;
 • сухарів.

В запресованих хижаками водосховищах яскраві кольори видають плотву і роблять уразливою, тому вона уникає подібної прикормки. Щоб зробити їжу привабливішою до складу додаємо барвники, грунт темного кольору або активоване вугілля. Досвідчені рибалки поєднують ароматизатори з затемнювачами, виконати одночасно 2 функції здатна копра і конопля.

Плотва схильна полювати в середніх горизонтах води, щоб забезпечити ефективний закорм готують грудки, що розсипаються за 2-3 хвилини після попадання в воду. Спочатку закидаємо побільше суміші, а в процесі риболовлі підкидається підгодовування потроху, це допоможе утримати рибу поруч з приманкою. Додавати підгодовування краще відразу після вивудження риби.

Добавки в прикормку

У різні сезони, в залежності від водойми, використовуються особливі добавки в прикормку для плотви. У часто відвідуваних водоймах краще готувати прикормку з мотилем і додавати в суміш землю. Найкраще перед тим як зробити підгодовування для плотви, спочатку визначити смакові переваги риби.

Рибалка відвідує ставок або річку і робить закидання приманки в різні частини водойми, а потім дивиться на реакцію риби. Знаючи переваги здобичі, приготувати підгодовування самому виявляється досить просто.

У ролі добавок часто використовуються крупи, печиво, білкові речовини (рослинного або тваринного походження), цукор, бісквіт, борошно, макуха, манка, аніс, сухе молоко і т. д.

Ароматизатори для ловлі плотви

Нескладно з поведінки визначити запах, який любить місцева плотва, але з собою потрібно мати кілька ароматизаторів. На багатьох водоймах в прикорм додають ваніль, тільки використовують фірмовий ароматизатор, а не звичайну харчову ваніль. Правильно підібраною пропорцією є 100 гр. до 1 кг. суміші. Через присутність гіркоти в кулінарному ваніліні, на нього погано ловиться плотва.

Ще часто серед рибалок зустрічаються рецепти з коріандром, які використовують за рахунок привабливості для риби і схильності спливати на поверхню води. Аніс також користується популярністю за рахунок ароматності і здатності пробуджувати апетит у риби.

У покупних сумішах можуть бути присутніми наступні інгредієнти:

 • карамель;
 • мигдаль;
 • конопля;
 • шоколад і т. п.

Ароматизатори додають в воду, якою буде просочуватися підгодовування, але це слід робити обережно. Занадто багато пахучих компонентів часто відлякують рибу. В ідеалі аромат повинен бути м'яким, важкі запахи негативно позначаються на улов. Ці речовини додаються по кілька крапель.

Як самому зробити прикормку для плотви

В готовій суміші використовуються ті ж компоненти, але за них доведеться переплатити. Не всі рибалки готові переплачувати за прикормку з магазинів, тому часто готують суміші самостійно.

Саморобна прикормка для плотви зустрічається часто завдяки можливості експериментувати зі складом і простіше підлаштовуватися під сезонні особливості риби. У літню пору краще застосовувати рослинний корм, так як він складає основу раціону риби, а навесні і восени без тваринних компонентів не обійтися.

Прикормка для плотви своїми руками виготовляється різними способами, це залежить від рецепту, але зазвичай використовується подібна процедура:

 1. Готуємо компоненти. Домашня прикормка для плотви починає виготовлятися з збору всіх інгредієнтів. На початковому етапі будуть потрібні різні крупи або макуха.
 2. Варимо або смажимо основний корм. Часто використовується варена, парена пшенична крупа і жито або смажені висівки.
 3. Додаємо в суміш інші інгредієнти: ароматизатори, речовини для підвищення щільності, компоненти які порошаться(зазвичай це панірувальні сухарі). Багато підгодовувань виготовляються з манки, вона використовується для підвищення пружності і щільності суміші.
 4. Після приїзду на риболовлю додаємо білкові компоненти: черв'яків, мотиля або опариша в кількості 5-10% від загальної маси суміші. Рекомендується половину тварин інгредієнтів порубати або передавити.
 5. Безпосередньо перед початком риболовлі перемішуємо склад з глиною або землею з водойми.

Прикормка для плотви виготовлена ​​в домашніх умовах виявиться результативніше, якщо в суміш не вноситься відразу багато білкових речовин. Краще спочатку відокремити частину підгодовування, приготувати його, а потім у міру закінчення суміші додавати до основного складу ще черв'яків.

Рецепти

Існують численні рецепти прикормки:

 • найпростіша прикормка для плотви. Найпростіший склад прикормочної суміші - 2 частини панірувальних сухарів, 1 частина смаженого насіння соняшника в подрібненому стані, цедра мандарин ½ частина;
 • простий і популярний рецепт прикормки для плотви: варена пшениця з сухарями (по 300 гр.), подрібнене гарбузове насіння з смаженими висівками і трубочником (по 200 гр.), в ролі ароматизатора - 10 гр. чебрецю. Ще під час приготування прикормки для плотви краще додавати 3 краплі мурашиної кислоти;
 • прикормка для плотви з манки. Використовуємо 5 частин сухарів, 2 частини давлених солодощів, 1,5 частини манки, 1 частина насіння, висівок, котячого корму і ячної крупи. Манка цінується за рахунок ніжного аромату і здатності скріплювати суміш після намокання. У частині рецептів крупу обсмажують для отримання золотистого кольору і посилення запаху.

Є кілька порад, як обсмажити суху манку для прикормки плотви: використовувати кукурудзяну олію, сухе обсмажування рекомендуємо восени і навесні, довго прогрівати крупу не варто;

 • рецепт з гречкою. Нам знадобляться сухарі 100 гр., бісквіт 300 гр., кмин 1 щіпка, глина і висівки 100 гр., опариш або мотиль - 2-3 коробка. Спосіб приготування стандартний, але варто розуміти, як приготувати гречку для прикормки плотви. Основні правила: вона не повинна вийти розваристою, перед приготуванням ретельно промиваємо гречку, прибираючи сміття.

Рейтинг підгодовувань для плотви формується індивідуально на кожному ставку, і він змінюється в різні сезони.

Як правильно прикормлювати плотву

Навіть правильна прикормка для ловлі плотви виявиться неефективною в разі незнання тактики підгодовування.

Що слід знати:

 • підгодовування плотви на річці з течією виконується трохи вище перспективного місця. Їжу змиє течія, так вона потрапить в місце призначення;
 • щоб підвищити в'язкість суміші, до складу додаємо глину або землю. Особливо щільною робимо підкормку на сильній течії;
 • підгодовувати краще невеликими порціями. Між закидами витримуємо паузу 15-30 хвилин;
 • багато прикормочної суміші шкодить улову, так як плотва не помічає наживки.

Для отримання великого улову важливо використовувати виключно свіжі компоненти, на затхлий і старий аромат риба не йде, а уникає його. Всі компоненти варто вносити акуратно, так як надлишок або недолік негативно відіб'ється на клюванні.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • З чого і як зробити прикормку для плотви

Схожі статті

Як ловити щуку на спінінг ранньою весною

Як ловити щуку на спінінг ранньою весною

Весняна активність щуки починається досить рано, коли ще стоїть лід. У цей час її успішно ловлять на жерлиці, балансири і блешні. Після появи ділянок з відкритою водою щука концентрується біля них - тут вода насичена киснем і прогрівається сонцем. З цього моменту і починається весняна ловля щуки на спінінг.

Як і для чого анісові каплі застосовуються на риболовлі

Як і для чого анісові каплі застосовуються на риболовлі

Аніс для риболовлі часто називають активатором клювання за рахунок ефективного залучення уваги здобичі. Аніс зустрічається в рибальських сумках куди частіше за інших атрактантів через дешевизну крапель і результативне клювання. У природі аніс є квіткою з вдалим поєднанням мікроелементів, його застосовують в медичній, кулінарній сферах, косметології, а також набув поширення і в рибальській справі.

Що таке шок лідер і для чого він потрібен

Що таке шок лідер і для чого він потрібен

Застосування сучасних снастей дає можливість для ловлі на далеких і наддалеких дистанціях, що часто вступає в протиріччя з тенденцією використання все більш тонких лісок і делікатних снастей. Одним з найбільш ефективних способів вирішення даного протиріччя є застосування такого компонента оснащення як шок-лідер.

Як приготувати прикормку з гороху для риболовлі

Як приготувати прикормку з гороху для риболовлі

Горох для риболовлі допомагає вивуджувати велику рибу, серед якої лящ, короп, язь і сазан. Горохова прикормка привертає і рибу поменше: плотву, густеру, головня, карася... Горох використовується і в ролі приманок, адже добре закріплюється на гачку і рідко злітає під час частих закидів.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain - це високоякісна меляса для замішування сипучих підгодовувань і додавання в зернові ..

71Грн.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Макуха Corona Elite 8 кубиків 300гр.

Corona Elite - макуха в брикетах по 8 квадратів для макушатника. Макуха має насичений аромат, вказ..

25Грн.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Креветка) 0.8кг.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Креветка) 0.8кг.

Pellets від ТМ "3KBAITS®" - це швидкорозчинні ефективні високопротеїнові гранули, насичені аміноки..

95 - 100Грн.