Деякі хитрощі при ловлі ротана

Про ротана чули, напевно, багато. І ні для кого не буде секретом, що сьогодні ротан вже сприймається трохи інакше, ніж, наприклад, років 10-15 тому. Пам'ятаю, коли я перший раз побачив ротана, у мене навіть якесь відчуття відрази виникло. Однак, поступово ставлення до цієї риби змінилося докорінно, особливо після того, як вдалося порибалити по ротану взимку з льоду, на прямовисну блешню. Непередавані відчуття, адже якщо ротан клює, то клює він надійно, ходить зграйками, а деякі особини можуть мати вагу під 200-400 грам, таку рибину дуже приємно тягнути. Якщо ж говорити про гастрономічні характеристиках ротана, то, як на мій смак, він нічим не поступається окуню. М'ясо ротана біле, кісток майже немає, ніжне. І смажити його можна, і в'ялити.

Ось і зараз лід уже зійшов з водойм, і можна починати риболовлю по відкритій воді. Є у нас кілька ротаневих озер, де будь-який рибалка завжди буде з уловом, звичайно, питання розміру трофеїв непередбачуване, але клювання відзначається майже завжди. І той, хто ловив ротана, або бачив, як хлопці тягають цих риб буквально з-під берега, то звернули увагу, що варто трохи зазіватися з підсіканням, як ротан настільки глибоко заковтує снасть, що витягти гачок після, майже нереально. Або доводиться виривати його, або ж, просто зрізати, щоб уже вдома витягти гачок. І щоб такого не траплялося, є лише дві поради:

  • Як тільки помітили, що поплавок почав ворушіння, потрібно підсікати. Вся справа в тому, що ротан (навіть великий) часто клює дуже мляво, м'яко (може втопити поплавок і відвести його в сторону, а може лише злегка його похитувати). Рибак все вичікує моменту для підсічки, а гачок вже проковтнутий повністю.
  • І друге - потрібно правильно налаштувати поплавкову снасть, щоб мати можливість, як можна швидше побачити клювання. Саме при ловлі ротана це дуже актуально, так як допоможе Вам заощадити час, та й нерви будуть в спокої.

Що тут сказати, якщо говорити про уважність при лові ротана, однозначно, промахи з Вашого боку будуть, так як за всім не встежити. Часом він так акуратно клює, що створюється ілюзія, що поплавок просто на вітрі рухається. Але можна трохи налаштувати саму снасть так, щоб якось зробити снасть чутливішою.

Це стосується саме лову ротана, так як ця риба мало ляклива, азартна, проявляє інтерес на рух, відповідно, навіть якщо снасть трохи груба, ротана це мало хвилює. А секрет простий: якщо при лові ляща і плітки я ставлю кілька вантажів дробинок, і при цьому, важливо ще дотримати певну відстань першого грузика від гачка (щоб не лякати рибу), то при лові ротана я намагаюся використовувати одну-дві дробинки, і ставлю їх на відстані від гачка приблизно в 4-5 сантиметрах. Ротана така близькість дробин до гачка не лякає, а ось при клюванні поплавець практично відразу починає відігравати, що видно зовні. Снасть проста до нестями, але ловить відмінно. А головне, дозволяє помітити клювання раніше, і ротан ще не встигає повністю заковтнути гачок, хоча і тут бувають «промахи».

Взагалі, ловля ротана - це цікаво. Адже тут, як і при лові інших видів риб: хтось полює за «мальком», а можна цілеспрямовано рибалити по великій рибі. А великий ротан - це шикарно.

Удачі Вам і всього хорошого.

  • Деякі хитрощі при ловлі ротана

Схожі статті

Особливості ловлі судака в квітні, травні

Особливості ловлі судака в квітні, травні

У статті розказано про те, як правильно підібрати і налаштувати снасть для ловлі судака весною. Що важливо враховувати, плануючи відправитися весною ловити судака. Як відбувається ловля судака в квітні і на що важливо звернути увагу при лові судака в травні.

Котлети з щуки

Котлети з щуки

Щуку деякі критики вважають рибою досить сухою і навіть несмачною. Тільки рибалка так ніколи не скаже. Чому зустрічається така різниця в думках? А причина тут проста: щука буває смачною, тільки якщо вона свіжа, не заморожена і розморожена, а бажано тільки що з води або привезена додому в день вилову.

Ловля карася на ряску

Ловля карася на ряску

В черговий раз хочу з Вами поділитися своїм спостереженням, результат якого застосовую при лові карася, плотви, і деяких інших риб, коли необхідно використовувати насадки. Ті з рибалок, хто рибалить по карасю, прекрасно знають, що цю рибу, з одного боку, не так-то й складно зловити, особливо дрібних карасиків, з іншого боку, іноді карась вередує.

Ловля плотви літом

Ловля плотви літом

Плотва ... Яскрава срібляста рибка з червоною цяткою над зіницею і золотистою облямівкою, що обрамляє полохливі очі. Жвава і обережна риба, особливо влітку, коли, вже од'ївшись після нересту, плотва переходить на рослинну їжу. Тепер вона сита і ще більш обережна. І чим більше плотва, тим вона все більше робиться розбірливою і полохливою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Owner 5311

Гачки Owner 5311

Якісні тонкі гачки для ловлі мирної риби. Дуже добре підходять для насадок мотиль, опариш.Додаткова..

22Грн.

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10145-030. (3.0гр.)

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10145-030. (3.0гр.)

Поплавки Nautilus виготовляються на високотехнологічному обладнанні і виключно з бальсового дерева ..

10Грн.