Як, де і на що ловити ротана весною

На дворі весна, на вулиці вже тепло, але вночі температура опускається до 2-5 градусів тепла, так що ночівля біля річки або біля озера без багаття просто немислима. Річки поки ще не були прийняті в берега, хоча деякі рибалки виходять з одним гачком (за правилами весняного лову, які в різних регіонах можуть відрізнятися) і з успіхом ловлять на черв'яка або річковика, плотву і уклейку. І окунь клює, але не так часто і жадібно, як би цього хотілося. Що ж робити, якщо хочеться порибалити по хижакові навесні? Та все просто - вирушайте за весняним ротанем.

Знайти ротана навесні просто: досить відвідати ротане озеро і відразу ж приступити до риболовлі. Довгого вудилища не знадобиться, так як ротан навесні (в принципі, і влітку теж) вважає за краще триматися під берегом, причому часом вдавалося виловити рибин під 300 грам буквально з глибини в 50 сантиметрів.

Оптимальним буде вудилище не більше 5 метрів. Волосінь - 0,22-0,3 мм., гачок з довгою цівкою і поплавок. Якоюсь витонченістю снасть на ротана не блищить, але це жодним чином не позначається на клюванні. В якості наживки використовується звичайний черв'як.

Відзначимо, що рибалка навесні по ротаневі ходова, тобто доводиться шукати рибу. Під терміном шукати мається на увазі не сам пошук риби, а пошук саме залікових примірників, так як якщо в озері є ротан, то клювати він буде точно. Але вся біда в тому, що навіть рибка з мізинець може буквально «до хвоста» проковтнути гачок, доводиться витрачати багато часу на витягування. Ось і доводиться кочувати з одного місця на інше. Як тільки почав потрапляти невеликий ротан, і якщо протягом 10-15 хвилин дрібниця продовжує атакувати хробака, місце краще поміняти. Зверніть увагу, на колишнє місце можна повернутися через якийсь час і витягнути пристойну рибеху. Пояснюється це тим, що великий ротан може підійти до місця, де активно копошиться дрібниця.

При лові ротана далекого закидання не потрібно. Часто, навесні ротана ловлять в 2-3 метрах від берега, особливо добре, якщо вся прибережна зона завалена гілками і очеретом. Це як раз улюблені місця стоянки для ротана.

Закинувши снасть, потрібно почекати приблизно з хвилину, якщо клювання немає, трохи поворушіть поплавком, повторіть цю маніпуляцію декілька разів. Ротана потрібно провокувати на атаку. Клює ротан жорстко і досить активно, але іноді його покльовка взагалі не визначається. І якщо зазіватися з підсічкою, то, швидше за все, гачок буде конкретно заковтнутий.

Щоб не втрачати час на рибалці, потрібно заздалегідь приготувати кілька повідків з гачками, а заковтнутий гачок просто відрізати. У домашніх умовах або після риболовлі гачок можна буде дістати. Як правило навесні ротан клює так, що підсічки практично не потрібно - помітили рух або занурення поплавка, сміливо тягніть снасть на берег, в 90% випадків ротан буде засічений. На одного хробака можна ловити досить довго. Немає необхідності ховати жало гачка, головне, щоб на гачку був хоча б шматочок хробака, ну і не забувайте про постійні посмикуваннях - це запорука успішної риболовлі по ротаневі.

М'ясо ротана біле, смачне, кісток майже немає. Якщо вдалося наловити великих риб, відмінна смаження Вам забезпечена. Причому за смаком м'ясо ротана, на мій погляд, іноді навіть приємніше, ніж м'ясо окуня, але це вже, як то кажуть, моя особиста думка. Ротана можна смажити, сушити, в'ялити, і навіть коптити.

Так що, майте на увазі, що навесні можна досить активно і результативно порибалити, наповнивши садок чорними ротанами, при цьому іноді клювання таке, що просто не помічаєш навколишньої дійсності. Здається, що минула година, а в реаліях уже години три, як йде рибалка.

Особливо цікава буде ротанева рибалка для початківців рибалок, так як знайти озеро або ставок з ротанем не проблема, а в хороший весняний день, клювання буде гарантований.

Всього вам доброго.

  • Як, де і на що ловити ротана весною

Схожі статті

Ловля чехоні весною на резинку

Ловля чехоні весною на резинку

У статті розказано про те, як ловити чехонь весною на резинку. Які використовуються приманки, як правильно налаштувати снасть. На що важливо звернути увагу при виборі місця для ловлі чехоні.

Сазан фарширований

Сазан фарширований

Ваша риболовля як зазвичай вдалася, додому ви принесли залікового сазана, і почали думати, а що мені з нього приготувати? Я вам пропоную приготувати фаршированого сазана. Повірте, ні хто не встоїть перед такою стравою, тому що м'ясо сазана, при правильному готуванні, виходить дуже ніжним і соковитим.

Шпроти з уклейки

Шпроти з уклейки

Шпроти з уклейки, в статті наводиться опис, як, наловивши багато дрібної риби, зокрема, уклейки, і приготувати з неї шпроти.

Про приманки для ловлі великої щуки

Про приманки для ловлі великої щуки

В статті розповідається про приманки для ловлі великої щуки в сильно замуленій водоймі з середньою глибиною 60 см. Плаваючі воблери з глибиною занурення до 50 см.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг EOS Altair IM7 3-18гр.

Спінінг EOS Altair IM7 3-18гр.

Серія спінінгових вудилищ Altair від компанії EOS розроблялася для лову легкими приманками на невел..

624 - 658Грн.

Гачки Owner 5311

Гачки Owner 5311

Якісні тонкі гачки для ловлі мирної риби. Дуже добре підходять для насадок мотиль, опариш.Додаткова..

22Грн.