Основні правила пошуку щуки на річці

Річкова щука, де її шукати? Як не помилитися з вибором тактики лову і швидко знайти зубасту? Розглянемо деякі особливості і правила пошуку щуки на річці.

Поради із особистого спостереження

На особистому досвіді я переконався, що в заплавних озерах, на старицях і затоках ловити щуку набагато простіше, ніж в руслі річки. Але це не так цікаво! Річка відрізняється мінливістю таких своїх показників, як стан дна, рельєф, глибина, течія, водна рослинність на всій своїй довжині. Я спробую пояснити, як саме визначати перспективні місця пошуку щуки, щоб підвищити результативність вашого виїзду на водойму.

При ловлі щуки на річці необхідно попередньо визначити для себе місця її найімовірнішого перебування. Це краще, ніж поступально, крок за кроком шукати удачі на величезних річкових просторах. Звичайно, щуку можна зловити і там, але це скоріше буде випадковість, ніж закономірність. Але ми виключимо всяку випадковість і визначимо для себе 3-4 місця, в яких щуці буде найбільш комфортно жити і полювати, а нам - ловити.

Фактори, які впливають на наявність та концентрацію щуки на різних річкових ділянках:

  • сила течії і її напрямок;
  • рельєф дна річки;
  • покриття дна річки (піщане, мулисте, глиняне, кам'яне);
  • присутність водоростей, їх вид і щільність розподілу;
  • наявність на дні всіляких перешкод у вигляді каменів і корчів;
  • стан погоди, час доби, пора року;
  • концентрація дрібної риби.

Основні правила пошуку щуки на річці

1) Щука любить спокій. Вона уникає ділянок із стрімкою течією. Щука надає перевагу полюванню на тих ділянках, де течію загальмовано, іноді в стоячій воді, вибирає невеликі вири. Як правило, це всілякі затоки, ями і кишені уздовж берега. Чіткої відповіді щодо глибини, на якій мешкає щука, немає. Досить часто вона зустрічається як на мілководді, так і в ямах глибиною приблизно 5-6 м.

2) Також щука надає перевагу полюванню уздовж берегової і руслової бровки. Шанси зустріти щуку значно зростають на ділянках річки з перемінним характером дна і течії.

3) Зубата хижачка просто обожнює місця, на яких змінюються глибини. Їй потрібен рельєф з нерівностями, іноді з незначним підйомом.

4) Як правило, для полювання щука вибирає місця з засідкою. Тому на зустріч з нею можна розраховувати поблизу корчів, очерету, негустих водоростей.

5) Істотно збільшується ймовірність зустріти щуку поблизу мальків уклейки які граються на поверхні і збираються в зграйки, або іншої дрібної риби.

  • Основні правила пошуку щуки на річці

Схожі статті

П'ять видів клювань на поплавок

П'ять видів клювань на поплавок

Поплавків різної форми і забарвлення безліч, але загальне їх призначення - утримувати насадку на певній глибині і своєю поведінкою показувати рибалці про момент підсічки. Як же визначити, коли підсікати?

Особливості нічної ловлі фідером

Особливості нічної ловлі фідером

Риболовля - традиційно ранкове заняття. Але звідки стільки статей про нічні улови? Невже вночі риба зберігає активність? Разом ми розберемося, чому іноді замість сну в наметі краще просидіти ніч з фідером.

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

В успішній риболовлі не буває дрібниць, і вміння правильно проміряти глибину, знання місцевості і дна, найчастіше буває вирішальним фактором для гарного улову. Отже, з чого почати?

Ловля лина весною

Ловля лина весною

Клювання лина - це велика рідкість навіть на тих водоймах, де він мешкає у великій кількості. Застати період клювання лина, як правило, далеко не достатньо для успішної риболовлі, адже щоб піймати цю обережну і вибагливу рибу, потрібно бути справді досвідченим рибалкою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Спінінг Favorite Shooter

Спінінг Favorite Shooter

Спінінг Favorite Shooter - перше вудилище, створене для берегової морської риболовлі по типажу япон..

4150 - 4 948Грн.