Ловля щуки на коливалки осінню

У минулі часи блешні коливалки були найбільш ходовими і уловистими спінінговими приманками. Але воблерний бум останніх років помітно поміняв пріоритети, і тепер «коливалки» за популярністю розташовуються далеко не на першому місці. Однак з настанням осені все ж варто згадати про них, адже ловля щуки на коливалку в той час буває досить успішною.

Ловля на коливалку осінню

Осінь по праву вважають чи не найкращим часом для ловлі щуки на коливалку. Восени осідає трава, та яка заважала ловити влітку, ряски, що плавала по поверхні водної гладі, стає все менше, а то вона і зовсім пропадає, і для спінінгіста відкриваються простори, які були закриті весь літній сезон.

Чому восени щука непогано ловиться на коливні блешні? Різноманітних пояснень багато. На багатьох невеликих ставках, річках, різних «жабовниках» восени, з наближенням льодоставу, основний щучої здобиччю стають жаби. Саме в осінню пору земноводні поступово перебираються зі своїх літніх місць проживання на ті ділянки водойм, де незабаром впадають в анабіоз. Блешня коливалка по своїй акустиці досить близька до цього кормового об'єкту щуки і правильно оснащена «коливалка» значно переграє будь-яку іншу приманку.

Оснащення блешні коливалки

Щоб приманка стала привабливішою для хижака, і більш придатною для ловлі в складних умовах, слід її трохи доопрацювати. Перше і найпростіше - закріпити на трійнику коливалки пучок яскраво-червоних ниток. Вважається, що червоний колір, та й будь-який інший яскравий, є сильним подразником для щуки. Правда, частіше трійник з червоною опушкою знаходить застосування на «вертушках», але й коливалкам для ловлі щуки така модернізація становить інтерес.

Ловля щуки на коливалку здійснюється найчастіше на невеликих глибинах і блешня яка повільно коливається куди симпатичніше хижакові.

Наступний крок - зменшити масу блешні коливалки, оскільки ловля здійснюється на невеликих глибинах і повільно проведена приманка більш приваблива для хижака.


Можна значно видозмінити гру блешні коливалки, поставивши гачок меншого розміру і з більш тонкого дроту. Можна змінити і заводні кільця на більш легкі - на більшості «коливалок» кільця стоять вже дуже великі. Ці доробки дають ефект, протилежний тому, що виходить при заміні звичайного трійника на трійник з «опушкою». В даному випадку збільшується робоча амплітуда коливань блешні. Корисно спробувати обидва варіанти, бо заздалегідь важко сказати, який з них буде більш привабливим для щуки.

Чи потрібен трійник?

Більш радикальний спосіб модернізації блешні коливалки пов'язаний із заміною трійника на офсетний або подвійний гачок з силіконовою приманкою. Здавалося б, нічого складного: змінив, повісив «гуму», блешня стала більш прохідною, кількість зачепів зменшилася - все чудово. Але саме тут виникало багато проблем, найважливіша з яких - різка зміна гри. Нерідко (приблизно в кожному другому-третьому випадку) блешня або входить в штопор, або просто вимикається з гри.

Щоб уникнути подібних проблем, потрібно знати кілька правил. Перше і найважливіше - розмір офсетного гачка, загальна довжина якого повинна бути приблизно в півтора, а то і в два рази менше розміру самої блешні. Те ж саме відноситься і до розміру силіконової приманки - гра блешні від цього залежить не менше.

Гра блешні коливалки в конструкції з офсетним гачком і «силіконом» повинна бути змієподібною, тобто описувати в воді синусоїду. Домігшись такої гри, ми отримуємо максимально уловисту приманку. Щуці подібний хід блешні дуже до вподоби, особливо восени.

Що стосується кольору «силікону», то краще за все працюють відтінки зеленого або коричневого, нерідко виручає фіолетовий колір. Але трапляються й винятки, коли яскраві кислотні кольори (лимонний, помаранчевий, червоний) спрацьовують не гірше.

Можна з'єднати тіло блешні з гачком не одним заводним кільцем, а послідовністю з пари-трійки, тим самим досягається велика ступінь свободи всієї конструкції. Такий варіант досить часто стає вдалим.

Проводка блешні коливалки

Проводка модернізованих блешень нічим не відрізняється від проводки звичайних. Найкращим варіантом буде середня монотонна підмотка. «Незачіпляйки» також добре проявляють себе на невеликих ривках.

В осінню пору досить часто поверхня водойми буває покрита килимом опалого листя. І в цьому випадку поєднання блешні коливалки з «силіконом» виявляється дуже до речі. Оптимальна проводка в таких умовах - із зупинками. У момент вільного падіння відбувається набагато більше клювань на проводці по горизонталі.

Взагалі, в проводці модернізованої блешні всіляко вітаються ривки, зупинки, уповільнення або прискорення. Всі ці прийоми треба пробувати безпосередньо на водоймі, так як різних форм у блешень безліч, відповідно і гра у них буває різною. Експериментуйте, і тоді обов'язково знайдете свою рибу.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля щуки на коливалки осінню

Схожі статті

Ловля болонською вудкою для початківців

Ловля болонською вудкою для початківців

Як завжди, виникає питання, навіщо потрібна болонська снасть, адже і так клює. Так, риба клює, а іноді навіть ловиться, але все ж не просто так для ловлі з дна використовують донні (фідерні) снасті, а вудку з котушкою - для проводки. Ловля болонською вудкою - в чому її перевага? Найголовніше - поплавкова снасть чутливіша донної, рибі не потрібно вибирати волосінь повідка і натягувати довгу основну, щоб рибалка помітив клювання. В поплавковому оснащенні болонської вудки інформація передається рибалці миттєво завдяки натягнутій тонкій волосіні і чутливому елементу - поплавку.

Рибалка в селі Креміна

Рибалка в селі Креміна

Платна водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в селі Креміна, Городоцького району Хмельницької області. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка. Є також окунь, щука, судак. Водойма має площу плеса 47га. Середня глибина  – 2-1,5м. Дно чисте. Біля лісу багато затоплених корчів.

Рибалка в селі Колибань

Рибалка в селі Колибань

Платна водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в селі Колибань, Хмельницького району Хмельницької області. Водойма має невелика але глибока. Середня глибина  – 2-3м. Біля дамби дно чисте, далі є корчі. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка. Хижака немає.

Ловля щуки на воблери кренки літом

Ловля щуки на воблери кренки літом

З настанням літа і аж до його закінчення відбуваються значні зміни у водному рослинному світі. Буквально за кілька тижнів перспективні для ловлі хижака перекати, заплави, прибережні мілководдя покриваються густою водною рослинністю, яка дуже сильно ускладнює життя спінінгістів. Особливо яскраво такі зміни відбуваються у водоймах зі стоячою водою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite X1

Спінінг Favorite X1

Функціональна серія вудлищ Х1 для вимогливих рибалок, які цінують в першу чергу високі характеристи..

1055 - 1 676Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

999 - 1 299Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

49Грн.

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 150m Green

Шнур Haizhida Braided Line X4 показав хорошу міцність і стійкість до стирання, розривні навантаженн..

126Грн.