Ловля щуки на спінінг

Де ловити щуку

Для того що б зловити щуку на спінінг, необхідно приблизно знати, де цю щуку шукати. А вона любить триматися біля корчів, підводних заростей, під кущами, любить тиховоддя. Віддає перевагу річкам зі спокійною течією, проточним озерам, затокам і старицям. Влітку, у спеку ховається в заростях водойми, де вода не так сильно прогрівається і де зручно ховатися для нападу на своїх жертв в блискавичному кидку. Дуже хороший варіант проводки уздовж стіни очеретів, але для цього Вам знадобиться човен.

На зображенні показано як слід обловлювати місця з можливим місцезнаходженням щуки. Тобто в кожну зону робимо по два закидання, якщо клювання не було, переходимо на інше місце. Якщо ви пройшли декілька перспективних місць, а клювання не було, варто повторити їх облов, помінявши приманку, її забарвлення або спосіб проводки.


Коли ловити щуку

Щука проявляє активність все світлий час доби, влітку до обіду кльов слабшає, але до вечора знову відновлюється. При хвилюванні водойми, щука продовжує клювання і в обідній час. Однак найкращим часом доби для лову щуки вважається ранкова зоря. У цей час у щуки апетит різко зростає. Перший жор щуки починається після сходу льоду з водойм. Другий - через тиждень після завершення нересту. У цей період щука намагається до межі набити свій шлунок, щоб потім відпочивати і кілька днів не харчуватися. Третій жор припадає на вересень-жовтень, коли щуки жирують, готуючись до зими.

Особливо вдала може бути ловля щуки в жовтні на спінінг з берега, коли у щуки спостерігається практично пік жора. В цей час щука надає перевагу більшим приманкам, які хватає практично без розбору.

На що і як ловити щуку

Ловля щуки на спінінг, що може бути цікавіше? Для багатьох рибалок відступ зими асоціюється лише з риболовлею. Їм так і не терпиться взяти в руки свій інструмент для лову й спробувати щастя хоча б в дрібному озерці або річечці. Так що там, на кожну калюжу дивишся як на потенційне місце лову.

В даній публікації не будемо розповідати як підібрати спінінгове вудилище для лову щуки, як до цього вудилища підібрати котушку і волосінь. Про це ми розповідали раніше. Я думаю вам корисніше знати тактику ловлі щуки, її нюанси, в залежності від пори року і погодних умов.

Отже, ранньою весною, до того як щука встигла віднереститися і позбутися від ікри, у неї починається, так званий, переднерестовий жор. У цей короткий період, вся щука і навіть статевонезрілі особи, збираються в прибережних зонах. Великі особини прагнуть до мілководдя, де вода прогріта краще, щоб ікра дозріла остаточно. В цей час, коли черево у щуки набиті ікрою, вона навряд чи захоче гнатися за великою і активною принадою. Зараз їй більше до смаку дрібні силіконові рибки які варто вести, повільною, млявою проводкою.

І ось, щука нарешті віднерестилась, однак найближчі 3 тижні хижачка буде хворіти, а значить про клювання можна поки не думати. Нарешті, із закінченням цього часу, коли вода вже прогрілася і стала більш прозорою після паводків, у щуки починається післянерестовий жор. Зубаста кидається практично на все що рухається і все що потрапляє в її зону видимості. Вона все ще залишається в прибережній зоні, так як біла риба, що йде сюди на нерест, служить їй легкою здобиччю. Але не все так гладко для щуколова, адже в цей час діє нерестова заборона, через що з човна ловити не можна. Залишається тільки з берега намагатися підкинути приманку щуці під ніс, що не так легко, адже щука полює із зовнішнього боку трави, в якій в результаті залишається незліченна кількість риболовецьких приманок, багато з яких досить дорогі. Але тут на допомогу рибалці приходить довгий спінінг і тонкий шнур, що дозволяють обловлювати далекі ділянки.

Коли нерестова заборона закінчується, з'являється можливість скористатися безперечними перевагами човна, перед ловом на спінінг з берега. Тепер, найкраще використовувати приманки з активною грою. Вертушки, воблера, силіконові приманки, твістери і віброхвости різних розмірів і кольорів. А оскільки трава ще не сильно розрослася, то зловити щуку навіть в трав'яних заростях буде досить не складно. Але поступово температура води підвищується, рослинність розростається з величезною швидкістю і дістати звідти рибу стає все важче і важче. Але і тут є вихід. В таких умовах слід застосовувати плаваючі воблери, з невеликою глибиною занурення, а так само різні силіконові приманки на гачках які не зачіпляються(так звані незачепляйки).

З настанням спеки, щука з'являється в прибережних зонах тільки рано вранці і ввечері, а в денний час ховається в тіні рослинності або йде на глибину де займає свою вичікувальну позицію. Дістати її звідти можна тільки воблерами з великою глибиною занурення або силіконовими приманками.

Новий період підвищеної активності щуки настає з приходом осені. Водна рослинність поки ще не відійшла, але нічні похолодання змушують задуматися щуку про жирові запаси на зиму. Хижачка знову починає кидатися на все підряд, практично без розбору, аби це хоч якось нагадувало справжніх рибок. Осінь, час великих приманок, великих колебалок, силіконових риб і воблерів поки ще з активною грою. Але чим більше холоднішає, тим менш активна стає щука і краще реагує на мляві приманки. Тут вже краще будуть працювати воблери твічінгового класу. Ні, ці воблера можна використовувати і в інші пори року, але саме з осінніми похолоданнями вони лідирують за якістю улову. Джигова приманка повинна так само ставати меншою, з кожним температурним спадом. А якщо на водоймі є зарості очерету, щука може заховатися в його гущу і дістати її звідти практично неможливо.

І хоча на кожній водоймі поведінка щуки унікальна, багато в чому вона все ж сходиться. Сподіваюся з цією статтею ви наблизитися до вилову свого трофея. Успіхів!

  • Ловля щуки на спінінг

Схожі статті

Асиметрична петля для фідера: переваги і як в'язати

Асиметрична петля для фідера: переваги і як в'язати

В даний час все більше отримує популярність фідерна асиметрична снасть. Через свої конструктивні особливості, в порівнянні з традиційними способами лову вона має високу ефективність. Досягається це шляхом кріплення годівниці на снасть, а також завдяки правильно обраному оснащенні.

Конопля: відмінне підгодовування і наживка для риболовлі

Конопля: відмінне підгодовування і наживка для риболовлі

Конопля для риболовлі в якості насіння стане відмінною приманкою для нехижої риби. Незважаючи на те, що насіння невеликі, вони набагато ефективніші, ніж кукурудза. Плотва, лин і короп обов'язково зацікавляться такою наживкою.

Рибалка в серпні. Яку рибу і чим ловити в серпні

Рибалка в серпні. Яку рибу і чим ловити в серпні

Ну ось і підійшов останній літній місяць серпень. Температура поступово знижується, спадає набридла спека. Для рибалки з точки зору улову серпень - хороший місяць, що радує хорошими трофеями. Зі зниженням температури починає поступово остигати і вода, що сприяє підвищенню активності риби. Риба починає активно харчуватися, відчуваючи швидке наближення осені.

Ловля щуки в серпні

Ловля щуки в серпні

Ловля щуки в серпні не менш цікава і азартна ніж в інші літні місяці. Серпень - провісник осені, а значить, вода починає поступово охолоджуватися, що сприяє зростанню активності зубастої хижачки. Де знайти щуку в серпні. Шукати в цей час щуку потрібно в спокійних заводях, вирах або затонах, а якщо ловля щуки в серпні проходить на озері, то краще буде обстежувати закорчовані ями або зробити проводку уздовж смуги водної рослинності.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Laguna NEW

Спінінг Favorite Laguna NEW

Favorite Laguna NEW - оновлена ​​серія знаменитого народного спінінга. Зміни торкнулися буквально к..

858 - 1 379Грн.

Воблер EOS J-Trout 80 7.2g

Воблер EOS J-Trout 80 7.2g

J-Trout - тонучий зіставник від EOS. При правильно підібраній ривковій проводці повністю імітує пов..

157Грн.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2. 5см.

Силікон Relax (Релакс) Kopyto 2. 5см.

Віброхвости Relax Kopyto на нашому ринку вже дуже давно і вважаються класикою. Дані приманки ідеаль..

7Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

49Грн.