Ловля щуки на воблери кренки літом

З настанням літа і аж до його закінчення відбуваються значні зміни у водному рослинному світі. Буквально за кілька тижнів перспективні для ловлі хижака перекати, заплави, прибережні мілководдя покриваються густою водною рослинністю, яка дуже сильно ускладнює життя спінінгістів.

Особливо яскраво такі зміни відбуваються у водоймах зі стоячою водою. Листя латаття суцільним і неприступним килимом покривають гладь більшості озер, а водна товща наскрізь пронизується лісом куширу. Найсумніше, що практично всі хижаки слідом за мирними рибами перекочовують на літо в ці непролазні підводні джунглі і залишають їх лише з настанням осінніх заморозків.

Стратегія ловлі щуки влітку

Варто визнати, що така ситуація небезнадійна. До неї можна пристосуватися. Невеликі труднощі і перешкоди лише прикрашають процес рибного лову й наповнюють його особливим змістом.

Коли мова заходить про ловлю щуки в водній рослинності, машинально виникають асоціації з різними приманками незачіпляйками і монтажами.

Але в багатьох водоймах, де мені вдається полювати на щуку, листя латаття утворюють цілісний килим, тому монтажі незачіпляйки, призначені для лову в «вікнах» або серед рідкісної рослинності, в даному випадку не застосовуються.

Щоб зловити трав'яну щуку, її необхідно виманити на кордон заростей і чистої води. Найкраще це зробити за допомогою воблерів, які під час проводки створюють потужні коливання і шум. З цим завданням чудово справляються кренки для ловлі щуки.

Переваги воблерів кренків

Кренки, як і ряд інших видів воблерів, досить вузькоспеціалізовані. У цьому є свої плюси. У рибалки опиняються приманки, характеристики яких строго відповідають певним умовам лову. На водоймі залишається лише швидко зорієнтуватися і вибрати необхідний воблер, а далі, як по інструкції, здійснити з ним різного роду маніпуляції. Воблери-дайвери завдяки наявності великої лопаті можуть з легкістю долати підводні перешкоди. При зіткненні з гілками, стеблами затонулих дерев або поодинокими досить жорсткими стеблами водних рослин передня частина воблера відбиває приманку яка рухається в протилежну від перепони сторону. Під час незначних зачепів за воблер водної рослинності можна легко її струсити, застосувавши короткі і різкі рухи вудилищем. Такі властивості кренків дозволяють рибалці «виорювати» зарослі ділянки водойми, де тримається активна риба. Високочастотні коливання і шумові ефекти дозволяють виманити щуку з самої гущі водоростей.

Характеристики воблерів кренків

Кренки для ловлі щуки розрізняються за розміром, заглибленням, ступенем плавучості, частоті коливання (високочастотні і низькочастотні) і наявністю або відсутністю шумових капсул. Ці характеристики виявляються найважливішими і визначальними під час ловлі щуки. Практика показує, що щука не завжди асоціює приманку з кормовим об'єктом. Найчастіше воблер виступає в ролі подразника. Заздалегідь невідомий розмір подразника, який змусить щуку на атаку, тому рибалці потрібно цілий арсенал, що складається як з крихітних, так і з великих воблерів. Залежно від умов лову, рибалці будуть потрібні кренки з різним ступенем заглиблення. На якій глибині тримається хижак, спінінгіст відразу не знає. Та й різні ділянки однієї і тієї ж водойми за своєю структурою можуть значно відрізнятися одна від одної. Наприклад, на мулистому дні, де водна рослинність часом досягає поверхні води, більш доцільним буде застосування воблерів з невеликим заглибленням. На ракушняку, глинистому або піщаному дні я зазвичай використовую кренки-дайвери, адже на даних акваторіях є можливість провести воблер якомога ближче до придонного прошарку, де і тримається щука.

Кожен воблер по відношенню до хижака характеризується «підйомною силою». За деякими кренками щука здатна здійснювати у вертикальному або горизонтальному напрямку кидки на відстань більше метра. Інші ж атакує, коли вони опиняться в безпосередній близькості від пасті. Така особливість приманок залежить від поєднання вищевказаних робочих характеристик. Ну і, звичайно, велике значення в даному випадку має настрій хижака, тобто ступінь його активності.

Методи облову акваторії

Характер рослинності. Залежно від розташування заростей листя латаття і «підшерстя», який часто представлений у вигляді куширу, водну рослинність у водоймі можна умовно розділити на три основні типи: широкий суцільний килим; вузький з невеликими прогалинами і окремі острівці водної рослинності. Найбільш перспективними для спінінга є два останніх типи. Це пов'язано з тим, що дані ділянки водойми досить добре обловлювати воблерами. У таких місцях рибалці вдається провести приманку як можна ближче до стоянки щуки.

Залежно від конкретних умов застосовую два основні методи облову перспективної ділянки. Якщо зарості лотоса представлені суцільною вузькою смужкою, тоді найбільш ефективними будуть поздовжні закидання воблерів уздовж рослинності. Таким чином перекривається значна частина акваторії, де тримається активна риба. Якщо перспективне місце представлено широкою смугою з листя латаття з невеликими прогалинами і вирізами, найбільш оптимальними будуть поперечні закидання, які дозволяють ретельно обловити поглиблення в заростях.

Практика показує, що в прогалинах часто концентрується щука. Відокремлені острівці водної рослинності найкраще обловлювати поздовжніми закиданнями під гострим кутом. Це дозволяє з усіх боків ретельно вивчити перспективну ділянку водойми. За моїми спостереженнями, поздовжні закидання в даному випадку є найбільш ефективними, адже тоді приманка тривалий час знаходиться в перспективній зоні. Щука часто кидає переслідування здобичі, якщо та залишає заросле мілководдя і ховається на глибині. Ловлю найкраще здійснювати з невеликою надувного човна, який під час руху не створює шуму. Так можна непомітно підібратися до стоянки щуки. Рух варто здійснювати за вітром вздовж смуги водної рослинності, методично обловлюючи кордон чистої води і заростей. В даному випадку плавзасіб переміщається в потрібному напрямку і по заданій траєкторії не тільки під впливом сили вітру, а й завдяки опору, що створюється під час проводки воблера.

Техніка проводки

Ловлю починаю з шумливих кренків, які веду рівномірною проводкою уздовж водної рослинності. Якщо зарості куширу під водою мають неоднорідну структуру, то використовую переривчасту проводку. У разі зачеплення кренка в рослинності роблю короткочасну паузу. Це дозволяє воблеру піднятися над заростями і скинути з себе частину водоростей. Потім здійснюю різкий короткий ривок для того, щоб повністю звільнити лопать приманки від водоростей, після чого знову приступаю до рівномірної проводки. Застосувавши таку техніку, можна дистанційно вивчити незнайоме місце і скористатися тією моделлю воблера, яка повністю відповідає умовам лову. У місцях з неоднорідною водною рослинністю поряд з вищеописаною технікою проводки робочу глибину кренка варто коригувати спінінгом. Піднявши високо вгору вершинку вудилища, можна кардинально зменшити ступінь заглиблення воблера, і, навпаки, якщо опустити вершинку вудилища до води, то приманка буде працювати на максимально можливій для даної моделі глибині. Таким чином за допомогою однієї моделі приманки успішно обловлюють перспективні місця з неоднорідною водною рослинністю.

ККД проводок

Щоб виманити щуку з заростей, необхідно багаторазово і дуже ретельно обловлювати кожне перспективне місце. Шумливі кренки під час лову часто виконують роль подразника. Почувши шум невідомого об'єкта під водою, щука виходить з густих заростей і займає позицію на кордоні вільної від рослинності води. Як правило, результативною виявляється четверта-п'ята проводка.

Зміна приманок

Після невдалої атаки зазвичай цей же воблер щуку вже не цікавить. В цьому випадку я експериментую з розміром, забарвленням, грою приманок. Якщо щука атакувала галасливий кренк, то далі неодмінно варто скористатися воблером без шумових капсул - майже завжди позитивний результат забезпечений. Розмір приманки також має велике значення. При низькій активності хижака зменшення розміру кренка позитивно позначається на результативності клювань. На мою думку, найбільш універсальними є воблери довжиною 4-5 см.

Нестандартні прийоми

У літню пору досить часто перспективне мілководдя знаходиться під щільним і широким килимом з листя латаття - практично всі заводі і затони багатьох водойм. В даному випадку кренки виявляються не при справах. Їх «підйомна» сила не завжди дозволяє виманити щуку з заростей. Щоб вигнати хижачку з гущі рослинності, деякі рибалки кидають туди каміння або цеглини, які завчасно беруть з собою на риболовлю. Такий прийом змушує щуку покинути зарості і зміститися до бровки, де її вже чекає рибальська приманка. Але при цьому є ризик налякати щуку занадто сильно, внаслідок чого вона може покинути мілководдя і сховатися на глибині, так і не відреагувавши на приманку.

Я вважаю за краще інший метод. Повільно і неспішно проходжу на човні по листю латаття коло самого берега. Почувши шум, щука починає рух до кордону рослинності в сторону глибини, де зупиняється на нетривалий час. Таким чином можна завчасно визначити нові стоянки щуки і оцінити розмір трофеїв. Якщо під час руху не створювати багато шуму, то щука після нетривалої стоянки знову повернеться в гущу рослинності на колишню позицію. За моїми спостереженнями, якщо все зробити правильно, то потривожена «зубаста» на новому місці буде знаходитися не більше 10 хвилин. І цього часу цілком достатньо, щоб добути бажаний трофей.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля щуки на воблери кренки літом

Схожі статті

Ловля щуки на коливалки осінню

Ловля щуки на коливалки осінню

У минулі часи блешні коливалки були найбільш ходовими і уловистими спінінговими приманками. Але воблерний бум останніх років помітно поміняв пріоритети, і тепер «коливалки» за популярністю розташовуються далеко не на першому місці. Однак з настанням осені все ж варто згадати про них, адже ловля щуки на коливалку в той час буває досить успішною.

Рибалка в селі Колибань

Рибалка в селі Колибань

Платна водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в селі Колибань, Хмельницького району Хмельницької області. Водойма має невелика але глибока. Середня глибина  – 2-3м. Біля дамби дно чисте, далі є корчі. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка. Хижака немає.

Ловля товстолобика на ставках

Ловля товстолобика на ставках

Ловля товстолобика останнім часом починає користуватися все більшою популярністю. Це пояснюється тим, що зустріти цю рибу можна практично у всіх комерційних водоймах. В диких водоймах товстолобик також зустрічається досить часто, потрапляючи туди випадково з зарибнених ставків.

Ловля головня на курячу печінку

Ловля головня на курячу печінку

Чому свіжа куряча печінка так вабить головнів? Відповідь досить проста. Головні є всеїдними, і, звичайно ж, таке ніжне м'ясо, як куряча печінка, для них є бажаними ласощами. Сира куряча печінка може успішно застосовуватися при весняній та осінній ловлі головня. А ось в літній жаркий час в раціоні головнів багато інших варіантів їжі: від літаючих комах до малька і жабенят - тому ловля на печінку в цей час менш ефективна. Тільки коли вода прохолодна, головень відмінно бере на курячу печінку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Chubby Crank від свого побратима Wigglin 'Oscar відрізняється більш довгастим корпусом, це зменшує ..

140Грн.

Воблер Jaxon Karas 8F.

Воблер Jaxon Karas 8F.

Знаменитий «Карась» від Jaxon зробив революцію в спінінговій ловлі в нашій країні! Саме з нього поч..

131Грн.

Глісер Kosadaka Target Frog. Floating 70mm 9.0g

Глісер Kosadaka Target Frog. Floating 70mm 9.0g

Глісер Kosadaka Target Frog є поверхневою приманкою, що імітує жабу. Вона призначена для облову міл..

95Грн.

Воблер Kosadaka Dexter Crank XS 45F 45mm 8.6g

Воблер Kosadaka Dexter Crank XS 45F 45mm 8.6g

Воблер Kosadaka Dexter Crank XS 45F - репліка на легендарний Гриффон, який в той же час має ряд сво..

130Грн.