Ловля щуки на живця в травні

Щука такий хижак, який потребує їжі практично постійно, ця риба з перемінним успіхом ловиться практично круглий рік, але є час, коли вона особливо активна, і цей час - травень.

Після нерестовий жор щуки напевно найактивніший час зубастої хижачки, який перетворюється в звичайну обжерливість. Вибравши вдале місце, зазвичай це гирла приток або затоки, щука практично нічого не робить, нескінченні зграї уклейки, плотви та дрібної густери самі йдуть їй в рот.

Ловля щуки на живця в травні

Травень найкращий час для ловлі на живця, при великій наявності якого, хижачка може просто ігнорувати штучні приманки. Але так буває не завжди, коли паводок не такий сильний, щука яка не наситилася повертається в озера і річки і продовжує жирувати. І в цьому випадку, вона кидається практично на все, уловистими стають навіть найпримітивніші приманки. Травень час, коли щуку особливо шукати не потрібно, вона настільки активна, що сама знаходить пропоновану їй насадку.

Єдина проблема, яка може виникнути у рибалки, це процес виведення. Щука в цей час просто дивує своєю здатністю до акробатичних кульбітів, вона кидається в різні боки, йде на глибину і назад, що доставляє масу клопоту рибалці.

Снасті для ловлі щуки в травні

Але паводки у нас рідко бувають маловодними і тому, зазвичай ловля щуки в травні більш результативна на живця. Ловля на таку наживку вимагає надійної снасті, зазвичай це пружний і жорсткий спінінг, довжина якого від 2.2 до 2.4 метрів, волосінь 0.35 мм, якісний поводок, довжина якого 10 - 15 см, грузило масою до 20 г і ковзний поплавець великої вантажопідйомності.

Пошук риби

Визначившись зі снастю, ловля все ж повинна проходити в потрібному місці, незважаючи на те, що щука і так активна. Зазвичай це не широкі затоки, канали або протоки по яких надходить свіжа вода. Щука зазвичай стоїть в тому місці, де протоки помітно розширюються і плавно переходять в річку або озеро, саме там і повинна проходити ловля.

Взагалі весь пошук хорошого місця полягає не тільки в тому, щоб там була щука, вона там є, але і в тому, щоб рибалка зміг безперешкодно її вивести, адже нерідко на гачок сідають далеко не дрібні екземпляри.

Ловля щуки в травні азартне заняття, але бувають ситуації коли, не вийшло запастися живцем і рибалка на межі зриву, цю помилку можна виправити прямо на водоймі, а тобто наловити живця прямо на місці. Дрібна плотва в цей час також виявляє велику активність і добре ловиться на будь-яку приманку.

Коли всі нюанси враховані, можна приступати до самої риболовлі. В першу чергу, щоб ловля була ефективною, потрібно виставити довжину відпустки живця за допомогою стопорного вузла. Глибина встановлюється таким чином, щоб живець волочився по дну, а опинившись над вимоїнами, своєю активністю привертав хижачку.

У тому випадку якщо течія відсутня, а це зазвичай має місце на озерах або річках з регульованим стоком, снасть з наживкою потрібно закидати за бровку або яму вглиб річки або озера, а тільки потім починати не поспішаючи, підмотуючи волосінь, підводити живця до щучої засідки.

Не важливо, яким чином живець підводиться до обраного місця лову, волосінь завжди повинна бути в натягнутому стані, а хід приманки повинен регулюватися рухом вудилища.

Травень дозволяє передбачити поведінку хижачки, адже, як правило, клювання відбувається поряд з бровкою, яка ближче до протоки. Причому ловля щуки в травні, особливо її клювання дуже схоже на літню, поплавок або зміщується в бік або різко йде під воду. За клюванням можна навіть визначити розмір трофея, більші екземпляри намагаються затягнути живця якнайдалі від берега на глибину, тоді як дрібна щука переміщується до берега або уздовж нього. Залежно від клювання, підсікання потрібно робити вчасно. Велику щуку, краще підсікати через 2-3 секунда, а більш дрібній хижачці потрібно дати більше часу для розправи з живцем.

  • Ловля щуки на живця в травні

Схожі статті

Ловля ляща в травні

Ловля ляща в травні

Наші рибалки не розбещені ловом благородної риби, відчувають до ловлі ляща певною мірою трепетні відносини. Адже лящ гідний суперник, його цікаво ловити, особливо великого, так і за своїми гастрономічними властивостям для багатьох рибалок він досить смачний.

Ловля плотви в травні

Ловля плотви в травні

Ніхто не заперечуватиме, що плотва одна з найпоширеніших видів риб в наших водоймах, але навіть травень - час перед нерестового жору не дає гарантії, що рибалка буде на сто відсотків з уловом. А чому так відбувається, ми розглянемо в цій статті.

Ловля судака в травні

Ловля судака в травні

Травень є не тільки передвісником прийдешніх святкових днів, він так само все більше наближає нас до літній риболовний сезон, а значить, в лові багатьох риб скоро відбудуться значні зміни. Це сезонна зміна яка - певною мірою торкнеться і судака, але поки що травень утримує його весняну поведінку.

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Риболовля в червні, всупереч поширеній думці, не менш цікава ніж в травні. А якщо знати ряд особливостей ловлі риби в червні, то рибальські трофеї будуть більш ніж гідними. Розберемося, чим хороша рибалка в червні, яку рибу ловити в червні, чим ловити рибу в червні. А також дізнаємося про особливості ловлі в червні деяких видів риб: ловля сома в червні, ловля щуки в червні, ловля окуня в червні, ловля судака в червні, ловля ляща в червні, ловля коропа в червні, ловля язя в червні, ловля карася в червні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Повідець флюорокарбоновий – виготовлений з високоякісного флюорокарбона американської фірми Hi Seas..

21 - 25Грн.