Ловля щуки в березні

Щука настільки популярний хижак наших водойм, що шанувальників її лову просто не злічити. Рибалок вона приваблює своєю силою, міццю, а іноді розмірами трофейних екземплярів. Ловля щуки в березні примітна тим, що це одна з хижачок, яка починає метати ікру на початку весни. Зазвичай щучий ікромет доводиться на кінець березня початок квітня, і дуже важливо не пропустити цей момент, так як йому передує жор, який є найкращим часом лову щуки.

Час жору щуки

Час, коли починається жор щуки, в першу чергу залежить від температури води і погоди, а також від типу водойми. Як правило, раніше всього щука починає нерест на ставках з глибинами від 2 до 4 метрів, такі водойми без течії під весняним сонцем прогріваються набагато швидше. На великих річках все йде трохи по-іншому. Сильна течія і великі глибини не дають сонцю прогріти воду до температури комфортної для ікрометання, тому тут відбувається все, трохи пізніше.

Зазвичай, кожен місяць, і березень не виключення, відрізняються від попередніх сезонів інших років. Тому, щоб ловля щуки в березні була успішною, потрібно бути спостережливим і постаратися запам'ятовувати в яких числах в минулому році був нерест, яка погода була в цей час, які приманки були більш уловистими і все це зіставляти з новим сезоном. Незайвим буде така дрібниця як ведення рибальського щоденника.

Щуча погода

Березень хоч і весняний місяць, але не дуже щедрий на хорошу погоду, що тільки на руку рибалці. Ідеальною погодою, коли ловля в березні більш успішна, вважається не зовсім комфортні для рибалки, прохолодні, похмурі і вітряні дні. Також ловля щуки може бути хорошою після довгої негоди, сонячні дні. У такі дні щука слідує за мальком, який піднімається вгору погрітися під сонячними променями. Поступово перемістившись в місця, які межують з місцями майбутнього нересту, хижачка починає інтенсивно харчуватися, поїдаючи практично все.

Снасті на щуку в березні

Березень, особливо його початок, ще досить холодна пора, тому при наявності льоду з успіхом можна користуватися зимовою снастю. Особливо в цей час вважаються уловистими жерлиці і застосування блешніння. Вибір блешні, особливо її колір, залежить від часу доби. У яскраві і сонячні дні, краще застосовувати тьмяні і скромно забарвлені приманки.

Ловля щуки на спінінг в березні

З наростанням температури починає невблаганно танути лід і відходити від берега. Вихід на лід стає неможливим, а жор як і раніше триває. Тут на виручку рибалці приходить спінінг.

Приманки

Більшість спінінгістів з досвідом стверджують, що ловля щуки в березні стає більш кращою і успішною, якщо застосовувати приманки невеликих розмірів. Причому, березень хороший тим, що маленький розмір приманок ніяк не впливає на розмір спійманої щуки.

Так все - таки, яку приманку вибрати? Підійде практично будь-яка, будь то воблер, блешня або твістер, особливих переваг в жор щука не проявляє. Єдине що хочеться сказати, щоб приманка була простою.

Приманки з різними «наворотами», в березні не так ефективні, як влітку і восени. Вибирати краще ті, які максимально працюють при повільних проводках і мають натуральну розмальовку.

З початком помутніння води в водоймах, ловля стає більш ефективною, якщо застосовувати приманки, у яких кислотне забарвлення (яскраво жовте, яскраво зелене, яскраво червоне і ін.). Також добре себе зарекомендували силіконові приманки, використовувані з легкими джиг - головками і великим гачком. Застосування такого гачка в березні вимушений захід, так як щука дуже агресивна і в багатьох випадках хватає приманку як попало. Іноді доводиться навіть встановлювати додатковий трійник, ближче до хвостової частини приманки.

Ловля спінінговими приманками здійснюється як в товщі води, так і біля дна, у більш теплі дні, можна по-експериментувати і в безпосередній близькості з берегом.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю щуки в березні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля щуки в березні

Схожі статті

Вудочки для зимової риболовлі

Вудочки для зимової риболовлі

Основним робочим інструментом будь-якої зимової риболовлі є зимові вудки. Видима простота яких, оманлива, давно пішли ті часи, коли на звичайну паличку прив'язували волосінь, мормишку і сміливо на лід. У наш час все змінилося, від того наскільки вдало будуть підібрані вудки для зимової риболовлі, буде багато в чому залежати і улов рибалки.

Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Ну ось і підійшов перший весняний місяць березень. Ранковий морозець починають змінювати вже по-справжньому теплі, весняні дні. Сонце, протягом дня починає нещадно розправлятися зі снігом і крижаним покривом водойм. Але лід, на початку місяця, як і раніше залишається товстим, здатним витримати рибалку.

Ловля карася в березні

Ловля карася в березні

Твердження, що карась тільки літня риба, давно спростовано багатьма рибалками. Клює він досить непогано, як на протязі практично всієї зими, так і з приходом весни. Березень, можна по праву, принаймні більшу його частину, сміливо віднести до зимового сезону.

Ловля ляща в березні

Ловля ляща в березні

Ловля ляща в березні дозволяє рибалці відточити свої навички і майстерність, адже риба ця непроста і досить своєрідна. У цій статті спробуємо розібрати всі основні тонкощі успішного лову ляща.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite X1

Спінінг Favorite X1

Функціональна серія вудлищ Х1 для вимогливих рибалок, які цінують в першу чергу високі характеристи..

1055 - 1 676Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня DuraLure Atom 12g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

49Грн.

Котушка Favorite Sapphire. 6+1bb

Котушка Favorite Sapphire. 6+1bb

Sapphire - нова серія котушок, яка стане вашим надійним компаньйоном на спінінговій риболовлі. Моде..

1149 - 1 194Грн.

Шнур Scorana Super PE 8 150m Orange

Шнур Scorana Super PE 8 150m Orange

Шнур Scorana Super PE 8 представляє собою недорогий варіант плетінки з досить конкурентними характе..

155Грн.