Ловля щуки в червні

Раніше вважалося, що зловити щуку в червні практично. Адже в цей час на мілководді грають мальки і повно трави. Навіщо хижакові цікавитися ще чимось? Але з появою нових снастей і приманок ситуація значно змінилася. Тепер щука відмінно ловиться не тільки в холодній воді, тому не варто влітку відмовлятися від того, щоб зловити її.

Ключові особливості ловлі щуки в червні

На початку червня ловити щуку рекомендовано на воблери з брязкальцями, а також поппери. До кінця місяця хижак стає не таким активним, тому слід відвідати кілька водойм і знайти ту, в якій щука ще готова йти на контакт. Час полювання може варіюватися, і визначається на практиці. В якійсь місцевості краще ловити рибу вранці і ввечері, а десь щука клює тільки вночі.

Хороший ефект дає ловля на коливні блешні з довжиною в 5 сантиметрів. Забарвлення приманки повинно бути чорним, червоним або білим. Колір блешні підбирається виходячи з особливостей водойми. Якщо вода каламутна, блешня повинна бути світлою і, навпаки, в прозорій воді колір блешні повинен бути темним.

Щоб збільшити улов, рекомендується ловити щуку з човна і використовувати ехолот. В першу чергу ловля здійснюється в тих місцях, де ростуть латаття і близько ям. Підвищити шанси на улов допоможе використання різних живців і блешень.

Як ловити щуку з берега

З берега в червні щуку ловлять на спінінг віяром. Суть методу проста:

  • Обрана площа обробляється спінінгом в 7 закидів. Закидати можна зліва направо і навпаки.
  • Один закид здійснюється в товщі води, інший на поверхні, один біля берега, другий далеко.
  • Якщо після 7 закидів результату немає, необхідно змінити блешню і повторити спроби.
  • Якщо результат відсутній, змінюється місце лову.

Після клювання важливо правильно провести підсічку щуки. Якщо риба знаходиться близько до берега, підсікання здійснюється різко і швидко. При віддалені щуки від берега підсікання необхідне також різке, але широке.

Якщо риба пручається, щоб уникнути обриву волосіні, рекомендується злегка послабити жилку і опустити на пару секунд кінчик спінінга в воду, а потім продовжити виведення. Повторювати маніпуляцію слід до тих пір, поки щука не втомиться. З води рибу дістають із застосуванням багорика і за зябра. Гачок дістають зевником.

Правила ловлі щуки з човна

Ловити щуку в червні з човна можна за допомогою таких же пристосувань, що і при лові з берега. Активно використовується спінінг, кружки, ловля в відвіс, троллінговий метод.

Ловля в відвіс

При лові в відвіс попередньо рекомендується використовувати ехолот. В якості насадки можуть бути використані віброхвости або воблери, оснащені брязкальцями.

Троллінг

Троллінгом називають ловлю з човна під час руху. При цьому необхідно здійснювати проводку приманки і використовувати ехолот. Човен для троллінгу повинен бути оснащеним мотором. Швидкість човна для проведення троллінгу повинна складати близько 2 км/год.

Ловля на кружки

Ловити щуку в червні з човна на кружки найцікавіше. Даний метод лову нагадує полювання, так як ловля йде на живця. Виграє той, хто швидше!

Особливості ловлі на поппер і воблер

Ловля щуки на воблер і поппер в червні доцільна тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, де годується хижачка. Це може бути прибійний берег або чиста вода близько водоростей. Ловитися щука буде тільки при розмашистій грі і гарній погоді.

  • Воблери можуть бути використані різні, але рекомендовано брати такі, забарвлення яких буде близьки до забарвлення кормової риби: піскаря, окуня, карася. Довжина приманки повинна досягати 3,5-18,0 сантиметрів. Відмінний ефект дадуть воблери зі звуковими ефектами.
  • Ловля на поверхневу приманку поппер теж дає непогані результати. Діяти в даному випадку можна на мілководді, в зарослих стоячих водоймах, в трав'янистих мілинах на річках. Техніка лову - проводка ривками з інтервалами. Якщо під час проводки поппер булькає, техніка виконується правильно. Вибирати приманку слід велику, так як щука - хижак серйозний.

Навіть червень може бути добутливим місяцем, якщо діяти правильно. Щука - хижак, а значить, в будь-який час року вона неодмінно зацікавиться активними приманками. Ловити рибу можна як з берега, так і з човна. 

  • Ловля щуки в червні

Схожі статті

Ловля лина в червні

Ловля лина в червні

Перш ніж ловити лина в червні, необхідно ретельно підготуватися. Слід вибрати водойму для риболовлі, підготувати снасті, прикорм, приманки. Важливо подбати про маскування: обережний лин, побачивши рибалку, поспішить ретируватися.

Ловля судака в червні

Ловля судака в червні

Судак - бажаний трофей для багатьох рибалок. Вага риби може досягати 4 кілограмів, довжина - до 1 метра. Тіло судака подовжене, рот великий з іклами, луска дрібна. На тілі риби знаходяться значні великі, один з них оснащений шипами. Забарвлення судака - сіре із зеленуватим відтінком.

Ловля головня в червні

Ловля головня в червні

Головень - велика риба, впізнати яку можна по червоному кольору плавників, масивному лобі, чорному хвосту. Вага її варіюється і може становити від 300 г до 5 кг. Головень швидкий і полохливий, тому, незважаючи на те що зустріти його можна в багатьох водоймах України, зловити рибу не так-то просто. Розглянемо, як здійснюється ловля головня в червні.

Ловля краснопірки в червні

Ловля краснопірки в червні

Краснопірка - типовий представник коропових. Іноді її називають і червоноперою пліткою - це невірно, але за зовнішнім виглядом обидві представниці риб надзвичайно схожі. У них є косий рот, золотиста луска і жовта облямівка на губах. Але краснопірка володіє плавниками і очима більш яскравого кольору, і вона дещо товстіша плотви. Ловля риби здійснюється захоплююче, адже краснопірка звикла боротися за своє життя.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Exclusive Twitch Special

Спінінг Favorite Exclusive Twitch Special

Основна спеціалізація даного вудилища - ставший надпопулярним останнім часом твічінг. Бланк вудлища..

1610 - 1 667Грн.

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina відрізняється не тільки привабливим дизайном. Її робочі характеристики не гірші,..

630Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

54Грн.

Воблер Jaxon Karas 8F.

Воблер Jaxon Karas 8F.

Знаменитий «Карась» від Jaxon зробив революцію в спінінговій ловлі в нашій країні! Саме з нього поч..

130Грн.