Ловля щуки в жовтні

Як відомо, щука надає перевагу прохолодній воді, тому зниження температури води в жовтні позитивно впливає на активність щуки, пік якої настає в жовтні. Тому, ловля щуки в жовтні відрізняється від інших місяців своєю здобутливістю.

Однак така інтенсивність лову щуки в жовтні, є не тільки наслідком зниження температури, але і необхідністю хижака поповнити свої біологічні ресурси необхідною кількістю поживних речовин для тривалої зимової пори.

Таким чином, можна помітити, що саме в жовтні у щук починається інтенсивний жор, що і сприяє вдалому лову щуки в жовтні. В цей період року забезпечити свій організм всім необхідним не так вже просто, оскільки тепер складно знайти таку велику кількість активної риби, як раніше. Так що щукам доводиться докладати чимало зусиль, щоб забезпечити себе кормом в необхідній кількості. У жовтні щука харчується будь якою живністю, яку тільки може знайти, причому, це може бути і п'явка, і жаба, і невелика рибка. Таке полювання супроводжується у хижака небувалим азартом, який навряд чи можна помітити в будь-яку іншу пору року.

Приманки на щуку в жовтні

Вважається, що найкращою приманкою, для лову щуки в жовтні, є великий воблер або ж велика блешня, довжина приманки повинна бути близько 10-12 сантиметрів.

Для того, щоб істотно підвищити вірогідність клювання щуки в жовтні, є сенс на приманках використовувати трійники з мушкою. Також не варто забувати і про додавання вантажу до блешні, оскільки нерідко зустрічаються ситуації, коли щука заковтує саме його, а не основну приманку.

Під час лову щуки в жовтні замість трійника можна використовувати двійник, при цьому гачки повинні «дивитися» вгору. Таким чином, можна значно скоротити кількість зачепів об підводні перешкоди. Багато спінінгістів підтверджують, що це ніяк не впливає на якість чи кількість клювань щуки.

Зверніть увагу, що в осінній ловлі не потрібно витримувати ні певний темп ведення приманки, ні її глибину.

Секрети ловлі щуки в жовтні

Існує одне правило, яке застосовується абсолютно до всіх водоймищ, де спінінгіст прагне зловити свій хижий трофей. Не варто в жовтні ловити щуку на живця. Справа в тому, що в жовтні дуже складно зловити маленьку рибку, але навіть якщо рибалка це зробить, толку буде небагато, оскільки вона в холодній воді поводиться малоподвижно.

Глибина, на якій ловля щуки в жовтні буде найбільш успішною, визначається виключно водоймою. Наприклад, в Сорокошичах щука водиться в неглибоких місцях, але найбільші особини, як правило, зустрічаються на глибині 6-7 метрів. Але якщо і в цьому випадку клювань немає, необхідно збільшувати глибину.

Снасті для ловлі щуки в жовтні

Довжина вудилища не повинна перевищувати 2,7 метра, оскільки саме такий варіант ідеально підходить для лову щуки в жовтні як з берега, так і з човна. Строй спінінга не повинен бути таким швидким, як при лові судака. Спінінг необхідно оснастити інерційною котушкою з волосінню, діаметр якої не перевищує 0,5 міліметрів. Якщо використовувати для лову щуки безінерційну котушку, тоді діаметр волосіні повинен складати 0,3 міліметра. В волосіні важливу роль відіграє силове виведення, але не варто забувати, що потрібен певний запас по тесту. Кращим варіантом стане така волосінь, яка здатна тримати на вузлі 5-6 кілограмів.

Якщо ловля щуки в жовтні відбувається на глибокому водоймищі, підійдуть твістери і віброхвости на важких джиг-голівках.

Вплив погодних факторів на клювання

При ловлі щуки в жовтні необхідно враховувати погодні умови, атмосферний тиск. Такий фактор, як тиск, завжди буде грати роль. У будь-якому випадку, при зниженні тиску буде спостерігатися краще клювання, ніж при підвищенні. На відміну від інших місяців, в жовтні клювання щуки триватиме весь день, а не тільки в ранкові години. Так буде тривати до самого льодоставу.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю судака, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля щуки в жовтні

Схожі статті

Що потрібно знати про ловлю судака

Що потрібно знати про ловлю судака

Судак - один з найбажаніших трофеїв сімейства окуневих. Ця риба може досягати неймовірних розмірів по річковим рамкам. Довжина судака іноді становить більше метра! Найбільші особини мали довжину 130 см і важили при цьому близько 20 кг. Зустріч з такою рибою один на один було б, напевно, подією, що запам’ятається на все життя.

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Жовтень, напевно, самий некомфортний місяць для рибалок. Все частіше можна спостерігати похмуре небо, дуже часті тривалі дощі супроводжуються холодним вітром. Дерева практично всі вже скинули листя, і ці пейзажі які пригнічують погляд - всюди. Жовтень - час, коли з ранку на гладі водойм можна спостерігати щільний і білий туман, який тримається до самого сходу сонця, і в підсумку він лягає на збляклу траву у вигляді роси. І з усім цим рибалці доводиться змиритися, адже рибалка набагато важливіше цього дискомфорту.

Ловля карася в жовтні

Ловля карася в жовтні

Досить непростим завданням є ловля карася в жовтні, оскільки в осінній період він стає малорухливим і вже з меншою охотою вибирається зі своїх укриттів. Але через те, що в самій водоймі до цього часу у карася залишається мало можливості хоч чим-небудь поживитися, у рибалок виникає непоганий шанс потрапити додому не з порожніми руками. Ось кілька особливостей лову карася в жовтні, які незважаючи навіть на негоду притаманну жовтневим дням, зможуть привести завзятого рибалки до непоганого улову. До того ж клювання помітно поліпшується саме в похмурі дні.

Ловля судака в жовтні

Ловля судака в жовтні

Жовтень по праву можна вважати одним з кращих часів протягом року, коли ловля судака найбільш результативна. Судак однаково добре клює як вночі, так і в денний час. За успішністю ловлю судака можна розділити на два періоди і другий якраз припадає на жовтень. В цей час клювання цього зубастого хижака найбільш впевнені і тому результативність значно вище, ніж в інший час. Існує така тенденція серед рибалок, що чим ближче до зими, тим важчі трофеї і сильніше клювання. Так що жовтень просто ідеальний місяць для відточування своєї майстерності і упіймання трофейних судаків.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Спінінг Libao Argento 7-28гр.

Спінінг Libao Argento 7-28гр.

Спінінг, який задовольнить будь-якого рибака як матеріалом і робочими характеристиками, так і вельм..

798Грн.

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Шнур Kosadaka PE Super Line X8 150m Multicolor

Яскрава новинка від фірми Kosadaka - шнур Kosadaka PE Super Line X8 в 150-метровому розмотуванні - ..

280Грн.