Ловля щуки з берега для початківців

При лові з берега не доводиться розраховувати на велику щуку, частіше тут трапляються риби дрібні і середні, вагою не більше 1 кілограма. Проте, восени щука є найбільш бажаною здобиччю рибалки.

Для результативної риболовлі важливе значення мають правильно підібрані снасті. Необхідно придбати вудилище оптимального розміру. Котушку можна взяти об'ємом до 2500, краще не з волосінню, а зі шнуром товщиною 0,1 мм, так як він міцніше волосіні, не розтягується і не скручується. Для попередження пошкодження волосіні щучими зубами необхідно використовувати тонкий металевий повідець. Однак, це може знизити число клювань. Краще для повідця використовувати флюорокарбон - матеріал міцний, стійкий до механічних пошкоджень.

Місце проживання щуки - зарості, особливо з краю, в корчах. Зазвичай вона полює в придонному шарі, тому ловити її біля поверхні води не має сенсу. Однак, восени щуки стають активнішими. При зниженні температури вони виходять з глибини, і в цей час зловити щуку з берега значно легше.

Один з надійних методів ловлі щуки - блешніння. З блешень доцільно використовувати вертушки і коливалки. Блешня повинна знаходитися якомога ближче до дна. Для вивчення рельєфу дна необхідно зробити ряд пробних закидів. Проводка повинна бути повільною, з невеликими зупинками. У цей момент треба бути дуже уважним, так як щука може почати атакувати. Добре мати блешню бронзового кольору з яскравими намистинами. Яскрава пляма також провокує щуку до атаки.

Вирішальною умовою успіху є грамотна проводка. Після максимального закидання слід почекати. Коли приманка опуститься на дно, можна починати проводку. Необхідно плавно і спокійно виконати 6-8 оборотів котушки, а потім зупинитися. Повторити цей прийом кілька разів. Можна зробити кілька ривків, щоб спровокувати щуку.

Добрими приманками вважаються твістери з подвійним хвостом, особливо восени. При проводці хвости рівномірно коливаються. Добре зарекомендували себе приманки з їстівного силікону. Найефективнішою з них є віброхвіст. З неї доцільно починати. З настанням холодів розмір приманок слід збільшувати, так як в холодній воді щуку може зацікавити тільки велика здобич.

Досить витратною є ловля щуки на воблер з берега. Це найбільш дорогі приманки. Однак, їх висока уловистість і різноманітні можливості не зупиняють завзятих рибалок. Ці приманки мають велику схожість зі справжнім живцем. Якщо ви зважилися використовувати цю снасть, треба придбати кілька різних моделей. Перед покупкою необхідно з'ясувати деякі найбільш важливі характеристики. Будьте готові до втрати декількох воблерів в результаті зачепів, що актуально при лові з берега.

Якщо ви новачок, починайте ловлю щуки з найбільш примітивних приманок, поступово відточуючи свою майстерність, удосконалюючи техніку.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля щуки з берега для початківців

Схожі статті

Ловля канального сомика

Ловля канального сомика

Сом канальний - велика теплолюбна прісноводна риба сімейства ікталурових. Батьківщиною канального сомика є Північна Америка. Є промисловим видом і розводиться в багатьох рибо-господарства в різних регіонах нашої країни. Сом канальний, як і всі сомо-подібні, всеїдний. Він їсть все, що потрапить в його пащу - рибу, маленьких тварин на кшталт пташенят або мишей, комах і їх личинок, рачків, жаб, коли тваринної їжі немає, не відмовляється і від рослинної їжі - водорості, насіння.

Ловля крупного окуня на живця

Ловля крупного окуня на живця

Для упіймання великих екземплярів окуня зовсім не обов'язково витрачатися на дорогі блешні - не менш ефективним може виявитися ловля смугастого хижака на живця. Однак успішна ловля окуня на живця вимагає знань певних тонкощів такої риболовлі. Так як окунь - порівняно невеликий хижак, розмір живця повинен бути відповідним. Оптимальним вважається розмір рибки 5-7 см, її не пропустить ні великий окунь, ні більш дрібні особини.

Ловля риби на боковий кивок

Ловля риби на боковий кивок

Боковий кивок - це літня мормишка на поплавковому вудилищі. Дуже зручний спосіб рибної ловлі, який в нашій країні використовують давно і вельми успішно. По-перше, працює він з різними видами оснащення, по-друге, для цього не потрібно ні багато грошей, ні багато часу. В цілому, ловля на боковий кивок це універсальне рішення для тих, хто не хоче зайвої метушні і біганини по магазинах для рибалок.

Ловля риби на макуху

Ловля риби на макуху

Ловля на макуху дуже популярна серед рибалок в наших краях. Це така ж класика, як і поплавкові вудки, наприклад. Скільки б новинок не з'являлося на ринку, подібні способи ловлі будуть використовуватися людьми і далі. Тому що рибалка дивиться не на ціни і назви, а на те, наскільки ловля успішна. Маючи навіть найдорожчу вудку, але приносячи додому порожні, або напівпорожні відра для риби, він навряд чи буде задоволений результатом.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

42Грн.

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Chubby Crank від свого побратима Wigglin 'Oscar відрізняється більш довгастим корпусом, це зменшує ..

140Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Поводок флюорокарбоновий Salar 0.45мм. 12кг. (20, 25, 30см.) 1шт.

Повідці з флюорокарбона з кожним роком набувають все більшої і більшої популярності у українських р..

10Грн.