Місця проживання щуки на річці

Практично у всіх річках нашої країни щука є найпоширенішим хижаком. У річці завжди достатньо місць для проживання щуки. Це корчі, дерева які впали в воду, мости, ділянки із зворотною течією, піщані коси, різні заплави і притоки. Всі ці місця володіють хорошою кормовою базою для щуки, що сприяє постійному перебуванню тут хижака. Розповімо докладніше про те, де краще шукати і ловити щуку.

Корчі

Дане місце проживання щуки представляє собою затоплені дерева, стовбури і гілки які впали в воду та сповільнюють потік води, створюють її завихрення і перепади глибин. Різне деревне сміття, що застопорилося на гілках, служить прекрасним додатковим укриттям для хижака. У таких місцях щука не тільки живе, а й успішно полює.

Зарості трави на мілководді

Весною, коли сходить лід і вода починає потроху прогріватися, вся риба виходить зі своїх зимувальних ям. Більш дрібні екземпляри починають рух до мілководь, так як в таких місцях вода прогрівається швидше. Крім того, риба може спокійно ховатися в заростях трави. Саме в таких місцях ловля щуки в річці буде особливо продуктивною в кінці весни і на початку літа.

Піщані коси

Краще ловити на мілководних косах в ранкові та вечірні години, так як хижак найбільш часто слідує на коси саме в ці години. Відбувається це тому, що в цей час там завжди багато більше дрібної риби, яка активно тут годується. Найчастіше тривалість активного клювання може бути дуже короткою - приблизно 45-60 хвилин. Але завдяки великій концентрації ловля щуки в річці в цей час особливо продуктивна. За короткий проміжок часу можна зловити не одну хижачку.

Зони біля мостів

У основи такої споруди течія розбивається, створюючи вихори і зони з повільним струменем. У таких місцях дуже люблять збиратися мирні риби, яких і супроводжує щука. Напад щуки буває раптовим, тим більше що в тіні від моста щуці легше замаскуватися.

Заплави і притоки

Такі місця теж подобаються хижим рибам. Всілякі рукотворні канали, що впадають в невеликі річечки, повороти напрямку річки, різні перешкоди потоку води, шлюзи і греблі є ідеальними умовами для полювання. Найчастіше в таких місцях утворюються ями з практично відсутньою течією.

У даній статті ми привели типові місця проживання щуки. Однак варто пам'ятати, що часто поведінка даного хижака непередбачувана і щуку можна зустріти в зовсім несподіваних місцях.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Місця проживання щуки на річці

Схожі статті

Як ловити окуня на відвідний поводок

Як ловити окуня на відвідний поводок

Не так давно з'явилася нова конструкція - відвідний поводок, яка складається з грузила і декількох повідків до яких прив'язані гачки з приманкою. Принцип роботи снасті досить простий: до основної жилки прив'язується грузило-капля. Вище вантажу прив'язуються повідці до яких, в свою чергу, прив'язані віброхвости і твістери малих розмірів з використанням звичайних або офсетних гачків.

Особливості ловлі карася

Особливості ловлі карася

В уявленні багатьох людей ловля карася справа нехитра, воно не вимагає особливих навичок рибного лову й секретів в оснащенні, а від рибалки зусиль і активності. Карась відрізняється фантастичною плодовитістю і живучістю. Завдяки цим якостям він швидко з'являється і легко виживає буквально в будь-якому водоймі. У мілководних водоймах навіть при його майже повному замерзанні, примудряється вижити, закопавшись глибоко в мул.

Як вибрати прикормку на ляща

Як вибрати прикормку на ляща

Метою для багатьох рибалок є велика риба, особливо лящ. Ця риба схильна полювати зграями і мешкає як на річках з течією, так і на ставках з нерухомою водою. Лящ добре йде на самі різні снасті, тут головне - це привернути увагу здобичі. Найефективніший спосіб приманювання - прикормочна суміш, але неможливо визначити, яка прикормка краще для ляща

Як запарювати пшеницю для рибалки

Як запарювати пшеницю для рибалки

Однією з найпопулярніших, натуральних приманок для ловлі мирної риби була і залишається пшениця. Вона не тільки ефективна, але і коштує в 3-5 разів дешевше покупного аналога. Головна умова уловистості пшениці - правильне приготування, з даним продуктом є маса рецептів, як правильно зварити зерна, а деякі рибалки навіть використовують пшеницю на рибалці яка забродила.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Chubby Crank від свого побратима Wigglin 'Oscar відрізняється більш довгастим корпусом, це зменшує ..

140Грн.

Воблер Kosadaka Cord XS 75F 8,15g

Воблер Kosadaka Cord XS 75F 8,15g

Воблер Kosadaka Cord XS є другим представником із серії Cord. Дана модель має трохи більше заглибле..

182Грн.

Силікон Keitech Easy Shiner 3"

Силікон Keitech Easy Shiner 3"

Easy Shiner - дуже витончений, прогонистий віброхвіст. Завдяки м'якості силікону і продуманій геоме..

131Грн.

Мандула Проф Монтаж Classic 7.5см. 3гр.

Мандула Проф Монтаж Classic 7.5см. 3гр.

Мандула Проф Монтаж - плаваюча приманка джигової спрямованості. Виконана з щільного пінополіуретан..

45Грн.