На що і як ловити щуку осінню

Осіння пора є переломним періодом в поведінці будь-якої риби, тому з приходом осінньої прохолоди у щук починається період підвищеної кормової активності, мета якого набрати жир для зимівлі. Саме під час осіннього жору полювання на крупну щуку гарантовано матиме успіх.

Однак способи полювання на цього хижака, а також вибір снасті і приманок буде значно відрізнятися в вересні від аналогічного вибору для ловлі пізньої осені. Активність осіннього клювання залежить від температури води і переваг щуки в розмаїтті наживок.

Особливості ловлі щуки осінню

Зі зниженням температури води припиняє свою життєдіяльність і поступово відмирає водна рослинність, вода стає більш прозорою. Бувалі рибалки, що полюють на щуку восени, зазвичай поділяють цей час на два періоди - до і після відмирання водоростей, оскільки поведінка хижака протягом цих часових відрізків зовсім різна.

У перший місяць осені щука більшу частину часу проводить ближче до поверхні водойми і охоче клює на будь-яку наживку. Ловля великої щуки восени особливо актуальна, тому що риба яка жирує сповнена енергії і активно кидається не тільки на живця, але навіть на штучну приманку. З наближенням листопада вона переміщається на звичну для неї глибину.

Якщо трапляються заморозки, ловля щуки стає більш складною і виснажливою справою, оскільки на поверхні води з'являється перший пухкий лід, який значно знижує видимість. У зв'язку з цим ловити щуку пізньою осінню складно.

Де шукати щуку осінню

Не секрет, що в різних водоймах поведінка і гастрономічні уподобання щуки будуть абсолютно різними. В осінній період ця хижа риба полює із засідки. Вибравши зручне для себе укриття, буде звідти підстерігати свою здобич замість того, щоб ганятися за нею.

Якщо ловити щуку з човна і випадково проплисти поруч з місцем її дислокації, то рибу можна злякати. Досвідчені рибалки вміють безпомилково визначати місця, де може перебувати щука. Одна з кращих підказок для цього - поведінка дрібної рибки і малька. Якщо вода досить тепла, то мальок ховається в траві або в очереті, а отже, і хижачка десь поблизу. Холоди вирішують питання раціону її харчування, оскільки заганяють дрібну рибку на достатню глибину, де вона стає легкою здобиччю щуки, для якої ці місця є звичним середовищем проживання.

Вибираючи місце для ловлі з берега, віддавайте перевагу закорчованим ділянкам, підводним косам, частинам водойми з пучками трави або водоростей. Якщо вам належить ловити щуку на річці, враховуйте, що в місцях з течією щуки немає. Тоді краще вибрати місце на річковий заплаві або спокійному зворотному потоці, віддаленим від основної течії не менше ніж на 50 метрів.

Коли з'являються ознаками відмирання водоростей та іншої рослинності, можна починати облов раніше недоступних місць. Риба в такому місці зазвичай відчуває свою безпеку, отже, йде практично на будь-яку приманку без страху.

Ефективні снасті для ловлі щуки осінню

  • Спінінг. Ловля щуки на спінінг гарантує максимальний улов саме в перші осінні місяці. Коли жор у неї в самому розпалі, придатними будуть всілякі види приманок і способи лову. Чим крупніше використовується приманка, тим швидше голодна хижачка на неї клюне.

Спінінгове вудилище підбирати потрібно відповідно до ваги приманки, яку планується використовувати, а також обраної тактики виконання проводки. Вибираючи котушку для спінінга, враховуємо її якість, також відповідність класу і строю самого вудилища, а діаметр волосіні визначається способом проводки приманки, який вибрав для себе рибалка.

  • Ловля на джиг. Для джигового лову оптимальним вибором буде спінінгове вудилище довжиною не більше 2,7 м. швидкого ладу з досить чутливою вершинкою, оскільки при такому способі лову важливо відчувати поведінку приманки на дні. Не менш важливо правильно вибрати розмір котушки і ретельно перевірити якість намотування волосіні або шнура, щоб уникнути можливості їх сплутування і утворення петель. Діаметр волосіні може коливатися в діапазоні від 0,13 до 0,25 мм. Більший діаметр волосіні несуттєво буде зменшувати дальність закидання, а ось визволити снасть, що зачепилася за корчі, з такою волосінню буде значно простіше.
  • Ловля щуки на кружки. Один з популярних останнім часом способів - це ловля щуки на кружки. Багато хто майструють снасті самостійно, оскільки такий метод не вимагає застосування дорогих вудлищ і котушок. Кружки представляють собою котушки великого діаметру з пінопласту, на які намотано від 10 до 20 метрів волосіні перетином 0,30-0,35 мм. Вага необхідного грузила залежить від величини живця і його рухливості.

Активний хижак може бути спійманий на дрейфуючі кружки, а для пасивної щуки підійде так званий кружок на прив'язі, коли живець, перебуваючи на гачку заякореної снасті, рухається хаотично, викликаючи агресію з боку хижої риби, що хватає спокусливу приманку. Ловля на кружки буде досить результативною навіть на невеликих озерах в той період часу, коли щука годується в прибережній зоні.

Кращі осінні приманки на щуку

Ловля щуки на живця - досить ефективний і доступний спосіб зловити цю хижу рибу. Його застосування не вимагає наявності дорогих снастей, головне, щоб снасть мала міцний поводок, а також хороший гачок.

У ролі живця можна використовувати плотву, дрібних карасів або пічкура. Рідше використовують йоржів через їх колючі плавники, якими вони можуть злякати щуку. Головне, щоб вага і величина приманки відповідала розміру щуки, яку має намір зловити рибалка. Явно невідповідними вважаються надмірно велика і дуже дрібна риба. Якщо є вибір - обов'язково варто віддати перевагу живцям, які після насадки на гачок, довше зберігають живучість і рухливість.

Насаджувати на гачок живця можна різними способами, основне правило при цьому - він якомога довше повинен бути активним і рухливим. Найчастіше гачок або трійник чіпляють за спинний плавник. Можна протягувати гачки через зябра, а можна через губи і ніздрю. Так він буде найбільш правдоподібно виглядати для щуки.

Блешні для ловлі щуки - це саме
та снасть, яку мало правильно підібрати, її потрібно вміти правильно
використовувати. Вони бувають виготовлені з міді або олова. Мідна блешня досить
легка, а олов'яна блешня на щуку швидко опускається на дно.

Якщо відправлятися ловити щуку на блешню восени, необхідно розглянути безліч варіантів. Деякі блешні мають якірці або додаткові гачки. Багато хто вважає, що такі доповнення в конструкцію блешні тільки погіршують її, але, з іншого боку, додаткові гачки не дадуть щуці легко зійти з гачка.

Осінь вважається найсприятливішим періодом застосування блешень в полюванні на щуку. У цей період найбільш відчутний улов можуть принести обертові блешні, якщо застосовувати їх на глибині до 3 м. Як правило, восени щука добре йде на кастмастери, балансири. Крім них непоганий результат дають коливалки - блешні, що коливаються, хоча їх використання вимагає від рибалки постійної роботи з котушкою.

Ще один досить результативний вид приманки для ловлі щуки пізньої осені - воблери - пластикова рибка з потрійними гачками. Рух воблера у воді досягається за рахунок виконання ривків вудилища рибалкою, котушка тільки визначає натяг волосіні.

Колір використовуваного воблера залежить від погоди і прозорості води. Для досить прозорої води в сонячну погоду підійде воблер матових кольорів, в той час як для похмурої погоди кращий результат принесуть приманки яскравих забарвлень.

Помічено, що в прохолодній воді
щука віддає перевагу темним воблерам.

Також при виборі тактики ловлі необхідно враховувати, що воблери бувають плаваючі, потопаючі і суспендери, тобто з нейтральною плавучістю.

Техніка і тактика осінньої ловлі щуки

Збираючись восени пополювати на щуку, складаємо план дій, оскільки тактика ловлі надзвичайно важлива. Якщо розрахунок зроблений на активного хижака, то упор робимо на далекобійних приманках. Для цього підійдуть силіконові приманки, воблери, блешні, що коливаються. Вони дадуть можливість реалізувати проводку уздовж дна в різних місцях водойми.

Поведінка щуки в осінню пору досить непередбачувана. Так, в похмурий день вона може годуватися на мілині, а в сонячний опускатися на достатню глибину. Якщо віддати перевагу стаціонарній риболовлі, то, перш ніж закинути снасті, необхідно знайти найбільш перспективне місце для неї.

Ще з тактичних міркувань
застосовуються більш дрібні приманки, ніж ті, які відповідають умовам ловлі.
Так роблять, коли доводиться ловити в місцях, де на дні зустрічаються гілки і
корчі.

Поради та рекомендації з ловлі щуки осінню

  1. Вирушаючи на осінню рибалку, віддайте перевагу міцній снасті, оскільки ймовірність зловити велику щуку в цю пору досить велика.
  2. Приманки повинні легко проводитись на значній глибині і на мілководді.
  3. Колір приманок вибираємо з урахуванням погоди.
  4. Якщо вода ще досить тепла, то беремо приманки з більш активною грою, а якщо температура води опустилася до 10 градусів - приманки зі слабкою грою або взагалі без неї.
  5. В досить холодній воді ловля щуки на живця дасть невисокий результат, тому раціональніше застосувати інші види наживки.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • На що і як ловити щуку осінню

Схожі статті

Як ловити щуку на рогатку

Як ловити щуку на рогатку

Спосіб ловлі щуки на рогатку, її називають ще жерлицею, при правильному використанні буде незамінний для мисливця на цю хижу рибу. Рогатки на щуку можна виготовити самостійно, отже, снасть за ціною складе конкуренцію дорогим рибальським пристосуванням.

Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Сучасне оснащення для риболовлі - винахід не новий. Рибалки сотні років користуються зручним пристосуванням і єдине, що відрізняє пристрій в 21 столітті від застарілих аналогів - застосування інноваційних матеріалів і більш широкий спектр використання на великій воді. Тірольська паличка неймовірно продуктивна і виявиться найбільш корисною в місцях, де велика ймовірність зачепів.

Як ловити щуку на живця

Як ловити щуку на живця

З незапам'ятних часів щука вважається найбажанішою здобиччю будь-якого рибалки - професіонала або аматора. Не зменшуючи ефективності нових видів снастей, якими озброює рибалок технічний прогрес, спосіб ловлі на живця залишається незмінно популярним, що дозволяє отримувати хороші результати при ловлі щуки.

Як ловити щуку на воблери кренки

Як ловити щуку на воблери кренки

Щука - один з основних трофеїв спінінгіста. Спіймати її можна практично на будь-яку приманку, найпопулярнішими з яких на сьогодні є джигові і твічінгові. Однак найбільш ефективними ще недавно вважалися воблери з активною грою - кренки. У рибалок вони вийшли з моди, втративши свою популярність, проте щука як і раніше активно реагує на ці приманки, особливо в теплій воді.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite X1

Спінінг Favorite X1

Функціональна серія вудлищ Х1 для вимогливих рибалок, які цінують в першу чергу високі характеристи..

1055 - 1 676Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня вертушка DuraLure Round 4. 11g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73 - 90Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

54Грн.