Особливості ловлі щуки літом

Ловля щуки влітку відрізняється від ловлі навесні і восени. У спекотну пору хижачка не така активна. Навесні вона намагається швидко відновити сили після тривалої зимівлі, для того щоб успішно віднереститися. Тому вона агресивно атакує практично всі запропоновані приманки. Осінь серед рибалок вважається найвдалішим періодом для полювання на щуку, бо в цей час настає період жору, під час якого хижачка накопичує жирові запаси перед зимою.

Ці фактори є дуже важливими, але найбільше на щуку впливає температура води. Якщо навесні і восени температура супроводжує життєдіяльності хижака, то в жарку пору року температура змушує щуку забути про здобич і піти в пошуках ділянки водойми з найбільш прийнятною температурою.

Клювання зубастої хижачки влітку просто стає періодичним і проявляється частіше на ранніх і вечірніх світанках або вночі.

На її активність також впливає велика чисельність кормової риби, яка часто збивається в дуже великі зграї. Що це означає? Хижачка ніколи не буде атакувати зграю рибок. Вона вибирає окрему жертву, яка виділяється на загальному тлі. Цією жертвою зазвичай стає поранена особина, яка відбилася від зграї. Інша риба збивається в зграї для порятунку від хижака.

Враховувати ці факти потрібно при виборі приманки, а також при виборі способу проводки. Приманку потрібно вести подібно пораненій рибці, а не тієї здобичі, яка норовить піти від хижака. Тому потрібно намагатися створювати хаотичні рухи приманкою які залучають щуку.

Де ловити

На самому початку літа, коли вода ще не сильно прогріта навіть на мілководних ділянках, сюди регулярно здійснює набіги щука. Вона залишається в зоні прибережної рослинності до настання найспекотніших днів. Тут хижачка знаходить укриття від сонця, а також ідеальне місце для засідки, з якої вона атакує жертву.

Зубаста королева водойми часто навідується на підгодовані поплавочниками і фідеристами місця. Тут вона шукає малька, який активно харчується і створює метушню біля донного покриву. Під час прийому їжі рибки втрачають пильність і стають легкою здобиччю для щуки. Такий момент слід обов'язково взяти на озброєння.

Коли вода починає все сильніше прогріватися під впливом сонячних променів, щука покидає мілководдя і виходить сюди дуже рідко. Вона повертається в прибережну зону рано вранці, коли вода остигає за ніч. Ближче до середини літа щука йде на глибину, де вода трохи прохолодніше і має достатній запас кисню. У місцях, де цвіте вода, хижачку знайти не вдасться. Вона намагається триматися від таких ділянок подалі. У найспекотніші дні літа щуку не варто шукати на глибинах менше трьох метрів.

До кінця серпня щука все частіше з'являється на мілководді. Тут вода охолоджується в нічний час швидше, ніж на глибинах, що сприяє життєдіяльності хижака. В цей час щука також тримається і на глибинах де продовжує полювати. Перспективними в цей час стануть ділянки водойми з різноманітним донним рельєфом і наявністю перешкод.

Які приманки вибрати

Так як кормова база літньої щуки досить велика, вона стає більш вибагливою при виборі об'єкта для атаки. Можна зробити висновок, що хижачка не реагуватиме на приманки дрібного розміру, віддаючи перевагу більш великим об'єктам. Тому використання приманок до 5 сантиметрів, які відмінно працювали ще навесні, буде менш практично, ніж ловля на приманки від 7 сантиметрів.

Якщо з розміром приманки все більш-менш зрозуміло, то який її тип потрібно вибрати. Потрібно сказати відразу, що для ловлі зубастої хижачки підійдуть практично всі приманки від тривіального твістера до будь-якого типу воблера. Але, вибираючи приманку потрібно пам'ятати те, що чим тепліше стає вода, тим більш млявою повинна бути гра принади. На початку літа відмінно працюють приманки з високочастотною грою і великою швидкістю проводки.

Говорячи про воблери для початку літа, фаворитами в лові щуки стають різні шеди і кренки.

Шед - широкотілий воблер. Широке тіло створює більш сильні коливання в воді під час рівномірної проводки.
Кренки - в розпал літа вони реально рулять, ловлять щуку в рази краще, ніж твічінгові мінноу. Гра кренка сильна, активна, він створює сильні коливання в воді і привертає рибу, часом навіть неактивну.

Влітку спробуйте ловити на кренки. Або на мінноу з сильною власною грою.

У спекотні дні ситуація з приманками змінюється. І якщо на великій глибині можна використовувати всі ті ж шеди, то для мілководдя варто вибрати твічінгові воблери. Вони створюють рухи з великою амплітудою і низькою частотою коливань під час ривкової проводки нагадують хижакові поранену рибку.

Важливо також щоб приманка якомога довше зависала в товщі води. Тому тут доречно використання суспендерів. Вибираючи силіконові приманки для жаркого періоду варто звернути увагу на широкотілі віброхвости. Вони довше планують, опускаючись на дно.

До кінця літа щука стає менш розбірлива до приманок. Тому в цей час можна використовувати найрізноманітніші воблери, блешні, силіконові приманки і т.д. Ближче до осені можна використовувати і великі коливні блешні.

Невеликий підсумок

Ловля щуки влітку може бути дуже вдалою, якщо розуміти де знаходиться хижачка, і на яку приманку вона реагує.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Особливості ловлі щуки літом

Схожі статті

Насадки і наживки на карася

Насадки і наживки на карася

Для ловлі карасів застосовують різноманітні насадки: тваринні і рослинні. При цьому смаки карася змінюються від пори року. На що саме буде клювати карась і в який день передбачити неможливо. В одній і тій ж водоймі сьогодні карась може чудово клювати, наприклад, на опариша, а вже завтра не буде на нього клювати зовсім, а вважатиме за краще, скажімо, мотиля. Оскільки смаки карася в певний день передбачити неможливо, потрібно брати з собою весь арсенал насадок і використовувати їх по ситуації. Після нересту можна спробувати використовувати рослинні насадки

Уловиста прикормка на карася своїми руками

Уловиста прикормка на карася своїми руками

Одна з неодмінних умов успішної риболовлі є прикормка. Потрібно експериментувати і пробувати різні варіанти. Немає якогось єдиного рецепту однозначно успішної прикормки. Деякі рибалки готують різні види прикормок самостійно. Це можуть бути різні каші в різних поєднаннях і варіаціях, або обсмажений в нерафінованій олії житній хліб, рубаний хробак і опариш, скачані в кульки з використанням піску та глини, і багато ще чого іншого.

Запікаємо карася зі сметанним соусом в духовці

Запікаємо карася зі сметанним соусом в духовці

Рецепт, за яким можна приготувати не тільки карасів, але і багато інших видів риби. При цьому будь-яка з них вийде соковитою і м'якою, смачною і насиченою. А цибуля, запечена безпосередньо в риб'ячому черевці, додасть м'ясу додатковий відтінок смаку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Воблер Strike Pro Chubby Crank 58L. JL-038L(F)

Chubby Crank від свого побратима Wigglin 'Oscar відрізняється більш довгастим корпусом, це зменшує ..

140Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.

Силікон Select FatFish 3.8"

Силікон Select FatFish 3.8"

Їстівна приманка Select Fatfish представляє собою масивний віброхвіст на базі моделі Fetish. Новинк..

63Грн.

Блешня вертушка Gladiator Impulse 8002 №3. 8гр.

Блешня вертушка Gladiator Impulse 8002 №3. 8гр.

Обертові блешні або блешні вертушки по праву вважаються універсальними приманками з точки зору сезо..

59Грн.