Поведінка щуки в різні пори року

У кожного спінінгіста бажаний трофей звичайно ж щука. Щоб досягти успіху при ловлі щуки, необхідно дізнатися про особливості її поведінки.

Отже:

  • Кожна щука хоче зайняти для себе найвигідніше і затишне містечко для засідки.
  • Щука починає жити відокремлено, можна сказати, з дитинства.
  • Злачні місця завжди належать більш великим екземплярів.
  • Щуки завжди конкурують між собою.
  • Коли для молоді щуці не вистачає місця - вона селиться в прибережній зоні.
  • На місце спійманої щуки, через деякий час приходить нова особина.

Знаючи вже лише ці пункти, можна відстежити поведінку щуки, в залежності від території і водойми, тим самим дізнатися де місце її засідки.

Поведінка щуки в теплу пору року

Природне укриття для щук - це зазвичай всякого роду трав'яні зарості, а також корчі. Але досить часто і в прибережній смузі ловля щуки може виявитися досить ефективною, але потрапляти будуть вам в основному дрібні особини.

Коли щука набирає необхідну вагу, вона йде на глибину в корчі, де може досягти вельми солідних розмірів. У кожної поважаючої себе щуки є своє укриття і свій маршрут, який являє собою замкнуте коло. Чим більш відповідний сезон і чим сприятливіші погодні умови, тим довше стає її маршрут.

Є велика відмінність у глибинних щук від трав'янок - вони відрізняються більш щільним, збитим тілом і дуже смачним м'ясом.

Коли в одному місці концентрація хижаків зростає (наприклад в одному коряжнику може співіснувати відразу кілька пристойних щук) то під час жору, щуки виходять на найближчу мілину і можуть атакувати малька одночасно. Але великі щуки, більше 5 кг, тримаються виключно поодинці, охороняючи свою територію від родичів.

Весна є самим уловистою на щуку порою року. Клювати вона починає з перших чисел березня. Її не зупиняє навіть те, що велика частина водойми все ще вкрита кригою. У цей період хижачка кидається на будь-які спінінгові приманки без перебору і з особливим завзяттям. У щуки прокидається нечуваний апетит і цим гріх не скористатися рибалкам.

Краща погода для ловлі щуки влітку - це похмура погода, вітерець, можна легкий дощик або туман. Саме в таких погодних умовах спостерігається інтенсивне її клювання.

Восени жор щуки починається одночасно з падінням температури води. У різних регіонах він припадає на різний час. Це може статися вже на початку серпня і триватиме до глибокої осені.

Поведінка щуки зимою

Щука продовжує годуватися і взимку. Так як вся дрібна риба на зиму йде на глибину, там де вода тепліше, щука слідує за нею. Там вона залягає в ями, вважаючи за краще не зближуватися з родичами. А якщо в одній ямі знаходиться кілька щук, то вони приблизно одного віку. Швидше за все тому, що щука і взимку не проти поласувати більш дрібною щучою особиною.

Зимою на рибі позначається холодний період. Освітленість водойми зменшилася, насиченість киснем теж. І щука починає вести менш активний спосіб життя. Намагається витрачати менше енергії на погоню за іншими рибами. Вибирає жертв менших розмірів, ніж воліла влітку.

Вже приблизно в середині зими, коли недолік кисню позначається все сильніше, щука шукає місця з проточною, свіжою водою. Буває навіть заходить в мілкі струмки. У цей час її можна зустріти в таких місцях, де глибина всього пару сантиметрів. Завдяки будові свого тіла і його стрілоподібній формі вона може з легкістю полювати і на такій глибині.

Краще клювання щуки в зимовий період не вранці і ввечері, а навпаки в середині дня.

  • Поведінка щуки в різні пори року

Схожі статті

Судак фарширований рисом

Судак фарширований рисом

Для приготування страви потрібно: ціла риба (судак) - 0,8-1 кг, 100-150 гр. рису, 1 середня головка ріпчастої цибулі, 2 ст. ложки кишмишу, 250-300 гр. сметани, 1 ст. ложка лимонного соку, 2 ст. ложки пшеничного борошна, 3-4 ст. ложки рослинної олії, сіль і мелений чорний перець за смаком, 1 невеликий лимон і свіжа зелень петрушки для прикраси готового блюда.

Бойли: виготовлення уловистої приманки своїми руками

Бойли: виготовлення уловистої приманки своїми руками

Ловля на бойли досить популярна. Але не кожен може дозволити собі купити їх. Більш того, покупні бойли можуть мати недостатньо виражений запах або мати не той склад. Ось чому їх найкраще готувати вдома своїми руками.

Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Більшість хижих риб значних розмірів добре ловляться саме на спінінг. Така рибалка відрізняється своєю простотою, але вимагає великої кількість снастей. Початківець рибалка, який не знає як правильно оснастити спінінг, може розгубитися при виборі оснащення, яке у великій кількості продають рибальські магазини. У нашій статті ми розповімо, як зібрати спінінгову снасть правильно, що дуже корисно буде новачкам в риболовецькій справі.

Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Самий простий варіант коптильні - відро з кришкою (не оцинковане!) Або ящик з нержавіючої сталі з кришкою і ручками для установки і зняття з вогню. Усередині на відстані 3-4 см від дна розміщуються грати. Грати можна закріпити в кілька ярусів. На дно коптильні рівномірно насипаються стружки або тирса (2-3 жмені на відро). На гратах розміщується риба, підготовлена ​​до копчення. Коптильня накривається кришкою і ставиться на вугілля. Потрібно стежити за тим, щоб кришка закривалася щільно, але не герметично, так як необхідні щілини для виходу диму.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Підсак складний Libao 2.10м &70 (Нитковий)

Підсак складний Libao 2.10м &70 (Нитковий)

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

246Грн.

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Повідець флюорокарбоновий – виготовлений з високоякісного флюорокарбона американської фірми Hi Seas..

21 - 25Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

54Грн.