Приманки для ловлі щуки на мілководі

В статті розповідається про приманки для ловлі великої щуки в сильно замуленій водоймі з середньою глибиною 60 см. Плаваючі воблери з глибиною занурення до 50 см.

Судячи з характеристик більшості водойм, для ловлі великої щуки потрібні приманки, які можна вести по поверхні води або в її верхньому, приблизно 30-сантиметровому шарі, не глибше. Вода, очевидно, більшу частину літа залишається не скаламученою, тому за забарвленням приманка повинна імітувати природний корм щуки. Вибирайте забарвлення з жовтими або коричневими тонами, якщо у водоймі водиться карась, окуневу - якщо в озері багато окуня, сріблясту - якщо там є плотва. Втім, щуці в таких умовах найчастіше доводиться атакувати жертву від низу до верху, тому забарвлення приманки особливого значення не має, оскільки на тлі неба вона буде виглядати для хижачки темним силуетом.

Сьогодні на риболовецькому ринку можна знайти кілька видів приманок дня ловлі щуки на мілководді. Більшість з них мають іноземне походження, звідси і їх назви.

Приманки для ловлі великої щуки

Кролери, або «вухаті» воблери. Кролер при проводці виляє з боку в бік за рахунок величезної увігнутої носової лопаті, як, наприклад, у приманок Jitterbug (Arbogast), Night Walker (Halko), або великих бічних крил, як у Crazy Crawler (Heddon). Ці приманки прекрасно працюють в тихі літні дні або ночі по спокійній воді. Можна ловити і при легкій рябі, але навіть невелика хвиля буде заважати. Щука добре реагує на таку приманку, коли вода чиста, причому помічає кролер з великої дистанції. Проводка повинна бути досить повільною, але щоб при цьому зберігалося «булькання».

Поппери. Це приманки зі сферичною або плоскою ротовою лопатою. Поппера різних характеристик випускаються під багатьма відомими торговими марками, в тому числі A-elita, Rapala, Cotton Cordell, Creek Chub, Eleddon, Yo-Zuri, Mann's і іншими.

Поппера ведуть по поверхні води, роблячи вудилищем ривки, змушуючи приманку створювати бризки і плескіт.

Уокери або стікбейти. Це також поверхневі приманки, але без ротової або носової лопаті. Їх виробляє більшість з вище названих компаній. Уокер ведуть з різноманітними потяжками вершинкою вудилища в різні боки, змушуючи приманку рухатися зигзагами.

Пропери або пропбейти. Ці приманки з об'ємним корпусом і одним або декількома носовими або хвостовими пропелерами. Їх ведуть повільно, з прискореннями для посилення дзижчання пропелера і імітації плескоту кормової риби на поверхні.

Глісери, миші, жаби. Багато компаній випускають поверхневі приманки, що імітують мишей, жаб і інших дрібних тварин. Практично всі з них цілком можна застосувати для лову щуки в вище описаних водоймах.

Баззбейти. Це приманка, що складається з джиг-головки, коромисла і пропелера, яку ведуть так, щоб половина пропелера висувалася з води, бентежачи її поверхню. Якщо верхова проводка не приносить успіху, приманки можна давати трохи йти під воду. Для лову на баззбейти необхідно потужне вудилище з гнучкою вершинкою.

Воблери з вертикальною носовою лопатою. Їх можна знайти в лініях приманок, що випускаються під торговими марками A-elita, Duel, Yo-Zuri, Jackall. Приманку можна вести майже біля поверхні води, проводячи її уздовж кордонів рослинності.

Оснащення з плаваючим поплавком «Сбіруліно». У таких оснащеннях можна використовувати м'які пластикові приманки і великі стримери.

Період ловлі на всі перераховані приманки в Україні охоплює час з кінця травня по початок вересня, але можуть бути і винятки.

Не треба стверджувати, що будь-яка з цих приманок буде безвідмовно працювати на вашій водоймі. Ефективну приманку для конкретних умов доведеться підбирати методом проб помилок. І, звичайно, робити це потрібно з великим терпінням, щоб виявити всі можливості кожної приманки.

  • Приманки для ловлі щуки на мілководі

Схожі статті

Ловля ротана весною

Ловля ротана весною

Знайти ротана навесні просто: досить відвідати ротане озеро і відразу ж приступити до риболовлі. Довгого вудилища не знадобиться, так як ротан навесні (в принципі, і влітку теж) вважає за краще триматися під берегом, причому часом вдавалося виловити рибин під 300 грам буквально з глибини в 50 сантиметрів.

Шпроти з уклейки

Шпроти з уклейки

Шпроти з уклейки, в статті наводиться опис, як, наловивши багато дрібної риби, зокрема, уклейки, і приготувати з неї шпроти.

Смажений короп, рецепт

Смажений короп, рецепт

Коропа можна протушкувати, запекти з овочами або зі спеціями, а найпростіше - посмажити. Сьогодні розповімо як посмажити коропа, просто без всяких премудростей.

Ловля коропа на оснастки типу «Метод»

Ловля коропа на оснастки типу «Метод»

Вельми популярний спосіб ловлі коропа, який отримав у карпятників назву «метод». Йдеться про важку годівницю, яка включена в короповий монтаж замість грузила.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Кільця заводні GC ковані 1030BN

Кільця заводні GC ковані 1030BN

Кільця заводні застосовуються в тих випадках, якщо елементам снасті треба надати максимум вільних р..

16 - 24Грн.